Най-подходящ месец за раждане

  • 13 605
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,

Аз съм татко на близнаци (момче и момиче) и с жена ми планираме 3-то дете. Тя не е българка и на мен се пада честта да пиша в този форум и да попитам за Вашия опит Simple Smile

Нашите близнаци се родиха през месец юни и сега се чудим как да планираме нещата, за да е по-лесно раждането на третия тигър. Може ли да помоля да споделите Вашия опит ако на Вас предстои раждане през кой месец бихте предпочели да се случи щастливото събитие?

Благодаря за отделеното време.

# 1
  • Мнения: 18 997
По което и време да се роди или бременее, все можеш да намериш кусури. Зимата, ако си в напреднала бременност, трябва да си сменяш и дрехи като палта и пр., които просто няма да си изплатят цената за 1 зима, лятото в жегите е малко неприятно сигурно да си в напреднала бременност, но напоследък летата не са много горещи, пък и избягваш инвестирането в скъпи дрехи, които няма да облечеш пак.

Аз съм родена август, по прасковено време, както казваше баба ми. Мисля, че е чудесен месец, но ще трябва доста време да почакате със забреняването, за да е тогава  Grinning

# 2
  • Мнения: 4
Благодаря.

Май наистина е така. По което и време да е все ще има някакви кусури. Аз помня, че когато раждаше беше много топло, но от друга страна тя се притеснява да е зимата, заради леда по българските улици.

Нашите тигри са на 10 месеца и не бързаме за никъде - лекарката ни каза, че трябва да изчакаме поне 1 година. Има ли нещо, което е различно и което трябва да знам за раждането на трето дете с изключение на това, че ми трябва нова работа, която да плаща по-добре?  Grinning

# 3
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Аз лично предпочитам летни бебета и такива ще са и трите, живот и здраве  Mr. Green
Зимата по-предразполага към депресии (това пак си е лично мое мнение), особено ако се падне и да е студена...

# 4
  • София
  • Мнения: 4 548
Аз бих предпочела да раждам май месец.  Така зимата се изкарва с все още не много голям корем и старите връхни дрехи. Навън е топло и бебето може да се изведе по-скоро след раждането. А и аз съм чувала, че летните бебета са по-здрави. Нашият младеж, обаче, не се получи за през май, а чак средата на юли - по време на горещниците. Еее, няма такава жега. Много е тегаво с големия корем по-жегите. Много повече отколкото през зимата.

# 5
  • Мнения: 1 326
Родих март и ако можех да избирам...Пак март щеше да е.Изкарах малката на около месец,не беше топло,но не беше и студено.Роди се на 8-ми март,за второто ще пробваме зимата.

# 6
  • Мнения: 8 952
Моите деца са родени м. ноември.
Изкарахме трудно първите месеци - навън студено, неподходящо за чести разходки. Къс и мрачен ден, който още повече предразполага към депресия, наред с промяната на ежедневието, свързана с  новороденото бебе. Рискът от настинки... Недай Боже грип... Ограничаване контактите с близки и познати именно заради зимните вируси.

Мисля си, че най-много би ми харесало бебе през март или април, когато хубавото време тепърва започва!  Peace А да може и малко да поотрасне до най-големите летни жеги през юли/август.

# 7
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
И двете ми деца са есенно-зимни. Малката е родена октомври, още на 6-я ден след изписването, я изкарах, защото времето беше прекрасно, а и аз се чувствах добре и не ме свърташе. По-скоро след година нещата станаха по-трудни, защото бебето проходи, есента беше по-дъждовна и това налагаше да стоим затворени и да издивяваме от скука. Голямата се роди декември, дали защото ми беше първо секцио, но никак не ми се бързаше да я извеждам, не се чувствах готова, а и заради времето малко по-късно си показахме носовете навън. Сякаш пролетта (април-май) ми се вижда най-удачен сезон, изпускаш ужасните жеги, не пуФтиш и не се чудиш къде да се скриеш. До зимата пък няма да е наедрял твърде корема, че да се налага драстично да сменяш гардероб.
Като цяло тия сметки са ми малко сбъркани, ако искаш обаче всичко да е добре планирано и обмислено, сядаш и чертаеш - да не хващаш летния сезон в напреднала бременност, да не родиш в най-големия топлик и в най-големия студ, захранването да не засече суровата зима, когато няма избор от пресни плодове и зеленчуци...абе лудост си е. А и какво правиш ако изпуснеш "благотворните" месеци, прескачаш за още една цяла година ли?

# 8
  • Мнения: 46 517
От чисто практична гледна точка на бременността ми беше добре да родя края на лятото. Просто в последните месеци не мога да си представя да се гъна и да обувам обувки, камо ли ботуши. А тогава нахлузваш едни чехли и готово. Иначе за децата все тая кога ще се родят, няма да се разминат с нито един сезон.
За жегите не е проблем при съвременните технологии, а разходки могат да се правят сутрин и вечер по хладно.

...от друга страна тя се притеснява да е зимата, заради леда по българските улици...
И като ги роди лятото, а на 4 месеца излезе с количката по заледените улици по-малко ли ще я е страх?

# 9
  • Мнения: 1 907
Моите са февруари и декември. Минус детето ти да е родено през зимата е, че рождените му дни винаги трябва да се празнуват на закрито  Simple Smile
Иначе и двамата съм ги извеждала като станаха по на седмица, не ми е пречел студ или сняг...разходки със слинг на чист въздух правехме всеки ден, само да не вали или да  няма мъгла.
Освен това когато дойде време за захранване вече има пресни български зеленчуци и плодове  Laughing, бебетата не са толкова малки през лятото и не пропускаме морето  Laughing
Иначе аз съм родена през април и го намирам за прекрасен месец за раждане на нов живот, но ей на, не можах да си планирам децата за пролетни бебета.

# 10
  • Мнения: 39 312
Близнаците инвитро ли са?
Ако са е божа работа дали ще стане в месеца, в който се сметнали  Mr. Green Пък и за спонтанно забременяване е същото.

# 11
  • Мнения: 466
все още нямам деца, а и ми доста рано и може би не ги разбирам нещата , но  според мен не трябва да се планира. Никой не дава гаранция, че станат нещата в дните или месеца, който сте планирали да забременее. Аз съм родена февруари и винаги ми е било гадно, че за рождения ми ден почти всички са болни и винаги трябва да е на закрито. Имам приятелка, която е юли и нейния проблем е че за рождения и ден всички са по морета и почивки.

# 12
  • Мнения: 320
Близнаци на по 10 месеца и вече планирате и трето Shocked!Браво на вас трябва да са доста кротички и лесни за гледане да се решите толкова бързо

# 13
  • Мнения: 4 500
Аз родих на Гергьовден, на Коледа човечето си стоеше седнало и си чоплеше елхата  Crazy Цяла пролет, лято и есен бахме навънка  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 8 952
Не е лошо да се планира, само дето не винаги се получава според плановете!

Аз планирах второто дете да го родя в началото на първи клас на първото, но в крайна сметка се роди след цели три години.

Божа работа!

Какъвто ви е късмета - вашия и на бебето!

Общи условия

Активация на акаунт