Боя за коса - Вlond 40 - Клуб на блондинките

  • 108 071
  • 727
  •   1
Отговори
  • Мнения: X


Добри дошли, Руси Красавици!




Животът на една Блондинка


    Обикновено се започва плахо ... После идва желанието за платинено русо коса - секс, съблазън, женственост, един живот се живее ... Обикновено косата е изгоряла след този експеримент. Да не забравиш желанието за постигането на пепелен оттенък, къде става лилав, къде сив, къде на петна, всичко е в реда на нещата  

     Следващият период е на "интелигентното" русо. Иска ти се косата ти да е малко по-тъмна, по-естествена, не толкова бяла и просташка. Бялото русото изведнъж не ти се струва модерно и искаш да си с по-меко излъчване, тип "холивудска красавица". Обаче за беда лекото потъмняване си се оказва направо кафяво. Не можеш да се траеш, а и не си искала да бъдеш брюнетка, а просто малко по-тъмна и дръпваш едни кичури. И започваш отново да изсветляваш малко по малко, докато отново не си истинска блондинка.

      В този момент косата ти вече е тотално скапана и хората вече не ги е срам да ти кажат колко ти е зле и проскубана и идва момента на потъмняването на косата, а и момент на вътрешни противоречия. Започваш да зяпаш бляскави брюнетки - колко е хубаво косата ти да е жива, да блести, да е красива и здрава! И се намацотваш тъмна, киприш се като брюнетка.

     Обаче душата ти е блондинска. Гледаш си снимките от русия период, особено тези по сватби и събития, на които си прилежно изсушена и направо ти се реве. Колко съм била красива! Русото си е русо! Отново ще бъда руса, този път завинаги. Следва отново изсветляване и вероятно подкъсяване на косата.

     След този период трябва да си разбрала, че не можеш да си правиш подобни експерименти и започваш по-предпазливо да избираш бои, фризьори и грижа. Русият цвят се превръща в твой начин на живот, в твоя философия. Може да се поддържа красива руса коса, вече го знаеш това, но се преминала през сериозни уроци!


Цветови схеми  

Всеки цвят се неутрализира с противоположния в кръга!  





Номерация на тоновете на косата





 Важна информация за изрусяването благодарение на dachita

За потъмняването

Препигментация

Ремувър за боя - как да свалим напластена тъмна боя

Как да изсветля боядисана коса

Как да възстановим здравината на косъма
Как да омекотим и хидратираме косата



Тема 1 Тема 2 Тема 3 Тема 4 Тема 5 Тема 6 Тема 7 Тема 8 Тема 9 Тема 10 Тема 11 Тема 12 Тема 13 Тема 14 Тема 15 Тема 16 Тема 17 Тема 18 Тема 19 Тема 20 Тема 21 Тема 22 Тема 23 Тема 24 Тема 25 Teма 26 Тема 27 Тема 28 Тема 29 Тема 30 Тема 31 Тема 32 Тема 33 Тема 34 Тема 35 Тема 36 Тема 37 Тема 38 Тема 39


# 1
  • Мнения: 14 303
Мерси за новата тема  bouquet

Обмислям идеята да си направя светли кичури, много и на гъсто, за да си изсветля косата за лятото. Притеснява ме, обаче, после  как се процедира  newsm78 Няколко месеца корени и после пак кичури?
Фризьорът ми ще ме обеси като му споделя идеята  Joy

# 2
  • Мнения: 428
И аз се изсветлих от 5-ца с кичури, но имам тънка коса и след два, три месеца кичурите започнаха да се накъсват и косата да цъфти. Бих ви посъветвала с Деколор и боя и постепенно ще стане.

# 3
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Аз когато бях на кичури се правех цялата,после след три-четири месеца правя корени и пак след три-четири месеца правя пак цялата.Много зависи с какви темпове ти расте косата.Но от блондора много се изтощава косата,добра идея би било със боя да се прави,но незнам фризьорите дали се навиват на тази манипулация. newsm78

# 4
  • Мнения: 31 183
Взех си нова боя Вела Колестон, но този път с 12% оксидант да видя дали ще стане толкова светло колкото искам.

# 5
  • Мнения: 14 303
Аз съм руса, но искам още малко да изсветля. Обаче основата ми е много тъмна, а косата ми расте много бързо. Вероятно е лоша идея.

Денси ще чакам отзиви, че съм в търсене на заместител на Кюн.

# 6
  • Мнения: 2 487
След две седмици смятам и аз да се боядисам пак само корени и леко освежаване на краищата с 8.01 Вела. Heart Eyes



Какви продукти използвате за преди преса/сешоар и да не стоят много сухи и изтощени русите краища? А срещу влага?

# 7
  • Мнения: 1 162
Благодаря за новата темичка  bouquet

Аз останах довална от последното ми боядисване с Иноа.Сега искам пак с нея да се боядисам но в пепелен нюанс ,ако някой може да ми изрови от нета снимки  от където да си избера цвят ,тоест да се виждат добре цветовете ще съм му много благодарна  Embarassed .И аз търся,но не мога да намеря... Tired

# 8
  • Мнения: X
Здравейте, момичета! Спешно се нуждая от помощ! Накратко - естествената ми коса е пепелява между шестица и седмица. От години я изсветлявам само в корените първоначално с Мажиблонд 903s 12% оксидант, а от половин година с Вела колестон 9/3 и 6%. Миналата седмица реших, че искам по-тъмна коса, близка до естествената ми и ходих да ме боядисват в салон. Не можах да се възприема с новата коса - някакво много тъмно лешниково и тази седмица направих 2 пъти маската с витамин C и бебешки шампоан за премахване на цвета. Цвета се изсветли доста (макар и много далеч от първоначалния ми), но за сметка на това стана много грозен със зелени и медни оттенъци едновременно. Много моля за съвет какво да направя - някакъв оцветяващ балсам ли да ползвам и кои оттенъци да би било по-добре да туширам - медните или пепелните? Не искам да я боядисвам пак, защото е ужасно изтощена и съвсем ще я съсипя. Пускам ви снимки да придобиете представа:

http://prikachi.com/images.php?images/727/8787727.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/728/8787728.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/729/8787729.jpg

Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 05 май 2016, 19:54 от Анонимен

# 9
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Ако снимките предават реалния цвят то той си е много хубаво натурално русо, не видях нито медни нито сиви оттенъци  newsm78 но ако те дразни пробвай с перления балсам на Престиж или Леганца, би трябвало да стане по-бежово. Ако искаш да бутнеш още малко цвят пробвай пак с вит.С но смесен с маска за коса, а не шампоан, така пак пада цвят но не се изсушава косата  Peace

# 10
  • Мнения: X
Ако снимките предават реалния цвят то той си е много хубаво натурално русо, не видях нито медни нито сиви оттенъци  newsm78 но ако те дразни пробвай с перления балсам на Престиж или Леганца, би трябвало да стане по-бежово. Ако искаш да бутнеш още малко цвят пробвай пак с вит.С но смесен с маска за коса, а не шампоан, така пак пада цвят но не се изсушава косата  Peace

Да, мисля че са реални снимките. Първите 2 са на дневна светлина, а третата /на която сякаш най си ги виждам/ е в стая. Благодаря ти много, ще си купя перлен балсам - ще ми потъмни ли цвета или само ще коригира нюанса?

# 11
  • Мнения: 21
Артемис, и аз съм почитателка на Иноа. Цветовете ги гледам тук
https://www.zlatnaribka.com/boya-za-kosa/Bezamonyachni-boi-za-ko … a/Boya-Inoa-60-ml

Последна редакция: чт, 05 май 2016, 13:20 от Aquarelle

# 12
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Jаs, няма да потъмни само на нюанса ще повлияе но и така цветът ти е много хубав ама ти си знаеш  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 21

Какви продукти използвате за преди преса/сешоар и да не стоят много сухи и изтощени русите краища? А срещу влага?

Libertad, ползвам продукти на Joico от серията K-Pak и съм много доволна. Продукт  за термозащита, серум за краища, реконструктор без отмиване.
Не утежняват и не омазняват косата. Косата ми е тънка, права, под раменете, изсветлена  3 тона. През зимата редовно ползвам сешоар, понякога преса и маша.
Откакто се боядисвам с Иноа и ползвам Joico  K-Pak, забравих какво са сухи и цъфтящи краища.
А през зимата не бях се подстригвала 5 месеца.  Blush

Последна редакция: чт, 05 май 2016, 13:24 от Aquarelle

# 14
  • Мнения: 1 162
Артемис, и аз съм почитателка на Иноа. Цветовете ги гледам тук
https://www.zlatnaribka.com/boya-za-kosa/Bezamonyachni-boi-za-ko … a/Boya-Inoa-60-ml

Златна си  Hug много благодаря
Можеш ли да ми кажеш ти кои номера  си ползвала и ако имаш и снимки да видя  Party
Искам да получа някой от тези цветове 7.3 ; 7.31 ;8.13
По този каталог 7.3 и 7.31 ми харесват ,но да не стане по тъмно  Thinking защото седмиците са  си по тъмни като нюанс.
Ти само с техен ли окислител ползваш боята?

Общи условия

Активация на акаунт