Случи ми се нещо странно XIV

  • 171 935
  • 725
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 951
Според мен много преувеличавате с тези сънища, напускане на тялото и т.н. Мозъкът ни е способен на какви ли не неща. Все пак използваме само малък процент от възможностите му. Може би в определени случаи - примерно под упойка или когато спим, мозъкът ни "работи" повече. Колко му е да сънуваме някого или да ни се струва, че "напускаме" тялото си.
Случайно или не точно преди да коментирам прочетох тази статия. Струва ми се, че има логика в казаното. Иначе и на мен много ми се иска да има нещо след смъртта и напусналите ни любими хора да са някъде наоколо. Ама...

http://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i-tehnika/razkriha-tajnite- … o-smyrtta-6056443

# 76
  • Мнения: 9
Здравейте момичета!
Влизам в темата само да попитам.Някой беше обяснявал, но не мога да намеря къде.Та искам да попитам какво означаваше когато много добре чуеш че някой те вика насън.Преди няколко дни както си спях и чух малкият ми син да ме вика.Станах и отидох в стаята му.Той си спеше нормално.Може би подсъзнанието ми си прави шега.Една позната ми каза,че не било хубаво да отидеш когато насън те викат.
Да. Има поверие, че когато те вика някой насън, това е смъртта и не трябва да ходиш. Най-често с гласа на майка ти или децата ти, така е най-сигурно, че ще отидеш. Не вярвам на такива поверия, но го имам предвид.
Аз имах подобна случка. От смъртта на майка ми бяха изминали 3-4 години. И съвсем ясно чух да ме вика по име. Инстинктивно се обърнах към посоката, от която идваше гласът й. Не беше сън.
 

# 77
  • Мнения: 272
Без да имам претенции на капацитет по темата, според мен тук е редно да споделяме всякакви странни и необясними случки с привкус на свръхестествено, необяснимо  Peace Призраци ако щете, всякакви необясними и дори плашещи неща - какво да се прави, влече ме тази тематика.  Embarassed

Схванах какви са твоите очаквания и по какъв начин интерпретираш заглавието на темата. Призраците на мен не са ми интересни. Душа на починал човек веднъж мярнах с периферното зрение - разказвала съм го вече. Нито е страшно, нито е необяснимо според мен - просто жената се сбогуваше със съседите си и беше точно на 40-тият ден от смъртта.

От моята гледна точка по-интересни тематики са ми за телекинеза (психокинеза), телепатия, контакт и извличане на информация от информационното поле, но всичко това не с привкуса на глупавата езотерика, а разказано от първо лице единствено число. Но явно рядко се срещат такива хора.

Интересно е как всеки тълкува заглавието по различен начин.

Съжалявам, че съм пропуснала този интересен разказ.

Няма лошо за различните ти интереси и тълкувания, но по мои наблюдения, тази тема е посветена предимно на паранормалните, странни явления, а не на информационните полета и телепатията, освен ако не се касае за конкретни странни случки - оттам и името на темата Simple Smile

# 78
  • Мнения: 5 215
От моята гледна точка по-интересни тематики са ми за телекинеза (психокинеза), телепатия, контакт и извличане на информация от информационното поле, но всичко това не с привкуса на глупавата езотерика, а разказано от първо лице единствено число. Но явно рядко се срещат такива хора.

На мен също са ми интересни изброените от теб, както и ОИТ, летенето насън, вътрешният АЗ, които някои са виждали и т.н.

Тъй като доста хора се дразнят от споделянето на странни сънища, направих тема, в която могат да се споделят свободно, както и да се обсъждат доста други неща. Елате да си говорим за свръхестественото  Grinning http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=933724

# 79
  • Мнения: 8 806
Според мен много преувеличавате с тези сънища, напускане на тялото и т.н. Мозъкът ни е способен на какви ли не неща. Все пак използваме само малък процент от възможностите му. Може би в определени случаи - примерно под упойка или когато спим, мозъкът ни "работи" повече. Колко му е да сънуваме някого или да ни се струва, че "напускаме" тялото си.
Случайно или не точно преди да коментирам прочетох тази статия. Струва ми се, че има логика в казаното. Иначе и на мен много ми се иска да има нещо след смъртта и напусналите ни любими хора да са някъде наоколо. Ама...

http://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i-tehnika/razkriha-tajnite- … o-smyrtta-6056443

Ако търсиш доказателства, че нещо съществува, винаги ще ги намериш, ако няма такива, ще си ги въобразиш.
Ако търсиш доказателства, че нещо не съществува, винаги ще ги намериш, ако не успееш, ще си ги нагласиш.
 Mr. Green Mr. Green
Като виден скептик го казвам това, лично проверено. Статията го потвърждава за пореден път.


# 80
  • Мнения: 136
А случвало ли се е на някой да се сънува като друг човек т.е. знаеш, че си ти но в съня изглеждаш по съвсем друг начин  Rolling Eyes


Аз досега никога не съм се сънувал така,че да се виждам от страни... Винаги е било от моята гледна точка... да не съм сбъркан нещо ?!  Thinking

# 81
  • Мнения: 272
Сбъркали сте темата  Laughing
Сериозно!
Хайде стига вече, сама на себе си дотегнах - стига сънища бе хора! Стига!
Стига, стига  Laughing Peace

Съгласна съм, че напускането на тялото е различно нещо, дори странно преживяване, но моля ви - СТИГА СЪНИЩА, стига кой как къде какво сънувал  Peace Адски е досадно - дори по-досадно и от постоянното ми напомняне да престанете със сънищата  Laughing Laughing Laughing

П.п - при следващия сън директно се възползвам от функцията за информиране на модератор, нека и от друг човек видите да спрете със сънищата  Peace

# 82
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 523
Темата ми е много интересна, но само като видя, че последния пост е на glow и знам, че ще започне отново тирадата със сънищата. Информирай, стига рева.

# 83
  • Мнения: 1 153
Преди две години майка ми изкара инсулт. Няколко месеца преди това, припаднала вечерта в банята, била е сама. След това каза, че докато лежала там, майка и е държала главата и на коленете си и след като майка се поосвестила, мамито и казала дословно: - Хайде, аз вече ще си тръгвам, ти си по-добре.
Няколко месеца преди мамито да почине, беше видяла Богородица на прозореца, а вечерта преди да почине (починала на сутринта), казала на майка ми - Утре ще е.

# 84
  • Мнения: 272
Темата ми е много интересна, но само като видя, че последния пост е на glow и знам, че ще започне отново тирадата със сънищата. Информирай, стига рева.

И аз харесвам темата, но като видя, че последния пост е "сънувах се ама отстрани" и ми става тъпо.  Peace
Тирадата не я правя аз, прощавай, аз само апелирам да се спре. Защото е дразнещо. Аз реагирам, не провокирам  Peace

# 85
  • Мнения: 17 546
И аз харесвам темата, но като видя, че последния пост е "сънувах се ама отстрани" и ми става тъпо.  Peace
Тирадата не я правя аз, прощавай, аз само апелирам да се спре. Защото е дразнещо. Аз реагирам, не провокирам  Peace
Ами точно ти я правиш тирадата и то за пореден път.  Rolling Eyes Като гледам друг чак пък толкова потресен и възмутен от сънищата няма. Не знам на хората да им се случват особено странни странности всеки ден, за да върви подобна тема иначе и да се пълни с постове за странности по твоя вкус. И не разбирам подобна умопомрачителна досада от какво толкова те връхлетя!  ooooh!
Блог си правиш, личен! И там се  разпореждай както намериш за добре, защото иначе всеки може да ползва "Информирай модератор", ок?

# 86
  • Мнения: 272
Абе какво ви става на всички ?
Следя темата и се дразня, като се пълни с оффтопик, и затова "опявам" да се придържаме по темата. Толкова. Не ви ръчкам всеки ден да споделяте странни случки. Блог си имам, даже два, мерси.
Ето че и в темата ми се случи нещо странно - хора ми се карат, че не желая да има офтопици.  Shocked 

Ако погледнете назад в темите, многократно други потребители се налага да напомнят, че това тук не е съновник  Peace
И това беше последното ми мрънкане по въпроса, обещавам.  Peace

# 87
  • Мнения: 1 153
Глоу, така е. В моя край на бабите казваме мами.
Не мога да се сетя, дали съм го писала, но има странна случка с пра-баба ми и пра-дядо ми. Имали са 13 години разлика и след смъртта на пра-дядо ми, не помня как точно, но той казал на пра-баба ми, че тъй като е живял 13 години повече от нея, ще я остави да си поживее и тя толкова. Тринадесет години след неговата смърт, починала и жена му.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 10 553
Като сте почнали със снимки, да покажа и моята облачна снимка. Впрочем, аз непрекъснато снимам небето и все нагоре гледам...
Скрит текст:
Виждам теб, Бижу.
Май един или два пъти съм засичала твоя снимка тук и съм те запомнила като в облаците.

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 567
И аз харесвам темата, но като видя, че последния пост е "сънувах се ама отстрани" и ми става тъпо.  Peace
Тирадата не я правя аз, прощавай, аз само апелирам да се спре. Защото е дразнещо. Аз реагирам, не провокирам  Peace
Ами точно ти я правиш тирадата и то за пореден път.  Rolling Eyes Като гледам друг чак пък толкова потресен и възмутен от сънищата няма. Не знам на хората да им се случват особено странни странности всеки ден, за да върви подобна тема иначе и да се пълни с постове за странности по твоя вкус. И не разбирам подобна умопомрачителна досада от какво толкова те връхлетя!  ooooh!
Блог си правиш, личен! И там се  разпореждай както намериш за добре, защото иначе всеки може да ползва "Информирай модератор", ок?


Има. И аз съм възмутена. От най-яката тема стана най-досадната и глупавата. Но смея ли да се обадя, като ще почнете да се зъбите, както и направи де Simple Smile Просто темата е за случки, има си друга за сънища. Не е до вкус ... аре и по някоя странна случка с рецепти за готвене да пуснем - сложих канела в каймата, например?

Общи условия

Активация на акаунт