Пиза – хотели, транспорт и накъде после?

  • 24 106
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 094
Дайте съвети за хотели, какво да се посети освен кулата и околовръст, какво, къде интересно има. С трансопрта как седи въпросът и изобщо каквото Ви хрумне.

Последна редакция: пт, 15 юли 2016, 10:04 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 662
В Пиза освен наклонената кула ,няма кой знае какво друго да видите,но ако сте с кола Флоренция ви е близо,Сиена,Рим,Болоня.Разстоянията са прилични,така ,че ако не сте с личен автомобил наемете или вижте как стои въпроса с междуградските автобуси.Ние се върнахме преди 10 дни ,но бяхме с личния си автомобил и проблем нямаше.GPS и без грижи.Много неща видяхме,овършах аутлетите и така.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 626
Освен кулата, Campo dei miracoli, Piazza dei cavalieri в провинция Пиза аз бих посетила : музея на Piaggio, Музея на мъченията, Праисторическия парк в Peccioli и Театъра на тишината на Андреа Бочели (ако има концерт е за препоръчване)
Може да се отиде до Монтекатини, Флоренция, Ливорно, Сан Миняно

# 3
  • Мнения: 54
Страхотна тема, записвам се да следя Simple Smile)  Ето тук има една подробна оферта за организирана почивка до Пиза и  съседните градове, може да почерпиш идеи и да си организираш сама чудно пътешествие Wink) http://dstours.bg/Products/Po4ivka-Toscana-Pisa-Varna
А пък тази мацка има много интересен блог за различни пътувания и тук е качила красиви снимки  http://zozinka.blogspot.bg/2012/11/blog-post.html   Peace

# 4
  • Мнения: 2 078
привет, и ние август ще правим такова пътуване, като от летището ще вземем рент-а-кар

първите два дни ще спим съвсем край Лука, и смятаме единия ден да отделим на Cinque Terre, а втория - евентуално плаж на Viarregio; самата Пиза и Лука ще разглеждаме привечер

за следващите дни сме запазили типична тосканска къща в триъгълника Сиена - Сан Джеминяно - Волтера, и ще обикаляме онзи район, също смятаме да изкараме един ден във Флоренция

# 5
  • Мнения: 805
Чудесна тема. Запис Peace

# 6
  • Мнения: 14 490
Ако искате да се качвате на кулата ви е необходима предварителна резервация онлайн.

Кога мислите да ходите? Аз бях посред лято и изпуках от жега, в самият град няма много зеленина...

# 7
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Ама как къде  Mr. Green тук http://www.parconazionale5terre.it/Eindex.php разбира се  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 11 472
Камбанарията, съотворена от Джовани Пиза е все така наклонена и лесна за изкачване. Площадът на чудесата, на който се намират още най-голямата батистерия, както и красивото дуомо, са чудесно място за почивка и трупане на впечатления. Друго в този район няма. В самия град Пиза - не съм бил.
Правилно са те посъветвали за другите градове наоколо, а аз бих добавил и гр. Лука!!

# 9
  • Мнения: 14 490
Наклонената кула никак не е лесна за изкачване тъй като вътре се усеща особено силно наклона и може да ти прилошее. Аз имам проблем с вестибуларния апарат и ми прилоша. Неслучайно за хора със сърдечни проблеми и други по-сериозни заболявания не се препоръчва качване.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 122
Включвам се и аз да събирам впечатления от Вас и също къде какво да се разгледа.
Ще летим с Райън в края на октомври.

# 11
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Има ли някой запознат с транспорта от летището до града? Предстои ни полет в края на септември и събирам информация!

# 12
  • Мнения: 1 415
Градски транспорт има, мисля че евро и 20 беше билетчето.

В средата на юни бяхме там, прекрасно градче, приятно за разходка, всичко е на малки разстояния. Ние ходихме до Ливорно (не бяхме ходили), но и Флоренция е на близо и трябва да се види, тя е невероятна.
В Пиза има хубава търговска част, прекрасни заведения за хапване кулата и мираколито и крепостта около стара Пиза също са интересни.

# 13
  • Мнения: 1 232
Предстои ми екскурзия до Пиза.
Понеже няма какво да правим в Пиза 5 дни, реших да видим Флоренция, разбира се , но и Генуа, може би си струва.
Как да търся за евтини билети за влак  Пиза- Флоренция  и Пиза-Генуа?

Последна редакция: сб, 17 сеп 2016, 14:40 от Tatti

# 14
  • Мнения: 1 415
За Флоренция си вземаш влак, беше май 7Е в посока, за Генуа не съм търсила цени виж тук http://www.trenitalia.com/

Общи условия

Активация на акаунт