Споделете ни забавна история, свързана с храненето на вашето дете

  • 8 492
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Храненето на детето в движение може да бъде забавно предизвикателство. Всеки родител има поне по една история, която ще помни завинаги. Споделете ни тази, която ви е разсмяла искрено, и станете част от нашата игра.

Ако сте от майките, които водят активен начин на живот, ние сме помислили за вашия комфорт по време на пътуване и ваканция. Без значение дали се разхождате до планината през уикенда, или семейството ви е предприело този така смел ход – отиване на морска почивка с малко дете, течните каши на Nestlé са вашето разумно решение. Те са на зърнена основа, лесни са за употреба и могат да спестят много време. Освен че  служат за разнообразяване на детското меню, течните каши на Nestlé са в удобна опаковка, която позволява да се дават извън дома.
1 опаковка = 1 пълноценно хранене, което засища бебето.



Очакваме вашата история в период от две седмици, от 01 до 14 август. След това на томболен принцип ще изберем трима, които ще получат по 4 броя течни каши на Nestlé и един, който ще спечели голямата награда – електронна рамка за снимки.



*В инициативата могат да вземат участие майки с деца над шестмесечна възраст. Участвайки в тази игра, вие се съгласявате коментарите и снимките ви да бъдат използвани.

ЗАБЕЛЕЖКА: Световната здравна организация препоръчва ексклузивно кърмене през първите 6 месеца и продължаване на кърменето възможно най-дълго след това. Консултирайте се с педиатъра си кога да започнете захранването на вашето бебе. Течна каша Nestlé не е заместител на майчината кърма и не може да замести млечно хранене. Течна каша Nestlé е допълнителна храна, част от разнообразното отбиващо хранене в допълнение към другите храни.

Последна редакция: пн, 01 авг 2016, 10:27 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 3 595
В течните каши на Нестле има и захар и малтодекстрин, наред с други спорни съставки. Та колко е "пълноценно" храненето и дали е "разумно" решението да се дават не е ясно...

# 2
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Винаги когато сме на вън и се храни сам , е намацан целия с храна по себе си и количката си Simple Smile Simple Smile
С удоволствие бих дала от течната каша на Нестле  Hug

# 3
  • Мнения: 1 808
То не е много забавна историята - пътувахме и бяхме взели пюренца за по път. Спираме на бензиностанцията, вадя пликчето с едното пюренце и бурканчето се оказа счупено. Добре, че имах друго. Надявам се, че това няма как да се случи с опаковките на течните каши на Nestlé.

А веселите ни истории са като уцелвахме дегустации на кисело мляко във веригите за пазаруване, детето си изяждаше каквото има в чашката и почваше да си иска още, чуваше се отривисто: "Дай! Дай!" за радост на какичките промоутърки, които му сипваха допълнително.

# 4
  • Gulyantsi
  • Мнения: 236
Малкото ми момче има голям апетит и когато се храни обича да си набутва храната с ръчичка, при което целият се омазва. Когато сме навън, за да е кротък докато го разкарвам с количката му давам солетки, които той сам яде. Веднъж, явно беше изморен, заспа със солетка в ръката и солетка подаваща се от устата. С удоволствие би опитал течните каши на Nestle.

# 5
  • Мнения: 253
Дъщеря ми беше на около година и половина и я оставих да се храни сама в кухнята, а аз на терасата простирам. След  няма и пет минути отивам да я нагледам,  а тя си наредила плюшките на дивана и с лъжицата щедро им слага в устите от нейната храна и нарежда - една лъжица  за мечо, една за зайо, една за кучо и в момента, в който ме вижда пъхва лъжицата в устата си и измърморва и хайде сега за мама,че лошо стана. С мъжът ми както седяхме и гледахме, започнахме да се смеем и чудим на остроумието и.

# 6
  • Мнения: 1 283
Храня детето си с две лъжици. Едната за него, да рови в яденето, че иначе не иска да яде и едната, за да го храня, докато се разсейва с ровенето. Тази стратегия поражда много смях в околните, но...работи!  Grinning

# 7
  • Мнения: 3 199
Дъщеря ми като всяко малко дете обича да слага всичко в устата си. Един ден реших да й дам за пръв път да опита парче банан, подадох й го в ръчичката и тя го поднесе към устата - като видя, че става за ядене, а не е поредната гризалка, физиономията й беше незабравима  Heart Eyes Обаче като омекна този банан всичко се омаза и като й го отнех чак се разплака Laughing

# 8
  • Мнения: 4 841
Малкият ми син беше ужасно злоядо бебе. Едва успявах на осем месечна възраст да му пробутам две лъжички пюре. Той пък от своя страна изплюваше три. Сега не мога да му затворя устата. Като гардже само отваря и чака нещо за падне вътре или сам тика и тъпче.

# 9
  • Мнения: 31
Моят син много обича да си похапва,дори когато е на колелото!Веднъж,както си караше и си хапваше кебапче нашето коте го открадна от ръцете му Simple Smile Беше доооста забавно,но само за мен,защото Браян беше доста разочарован.

# 10
  • Мнения: 188
С моите злояди деца единствената забавна ситуация, за която се сещам, е от преди два месеца. Закачих на ушите на бебка череши да приличат на обеци за снимка, а тя потоянно си ги сваляше и лапаше. Така и не можах да направя замислената фотография,но пък съм уловила сладкия момент на похапването.

# 11
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
В 12 през ноща Анеса става седнала в леглото започва да пляска и казва "Па Па" явно сънува нещо 😅, това се случва често. 🤗

# 12
  • Мнения: 2 117
За толкова забавна ситуация не се сещам, но затова пък ще ви разкажа как яде напоследък моето злоядо момче!... Heart EyesНа всяко хранене неизменно присъства динята. Редуваме 3 хапки диня и една с манджа например, 3 хапки диня и каквото друго успея да му пробутам!Никакъв друг шанс няма да се нахрани, освен ако не е тази пуста динка! Grinning

# 13
  • Мнения: 194
За по-малко от месец Нестле пускат втора тема-игра. Странно..... Толкова ли реклама е нужна?!
Иначе всяко мъниче има изключително смешни моменти свързани с храненето😃

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Забавни ситуации много като от дете, което си яде нормално и от всичко.
Две купи:една с диня и една с пъпеш. Едното се боде правилно с вилицата, а другото с дръжката. Такъв е чистофайник милия, че няма как иначе да се хапват две неща с един прибор.
Редовно сядаме и на масата с по 3-4 купи или чинии, което е съпътствано от смесено хранене на супа, основно, салата и десерт. Интересна комбинация са диня с таратор, домати и броколи примерно.
Кулминацията с забавните истории вкъщи с храненето е щом баща му се прибере, а малкия тъкмо е хапнал и посреща баща си с "амммм". Върви обяснявай, че не го държиш гладен цял ден.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт