Искам да кажа ... (86)

  • 66 711
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Евил, въобще ли не им слагаш вода на смокините? И не съм ги цепвала никога така, на кръст. Аз ги надупчвам леко с виличка и ги варя в сироп 1:1 захар и вода. И не съм пекла смокини никога, обаче много ме привлича този начин, обичам печени плодове.
Днес пекох конфитюр от сини сливи, много бързо и лесно става.
Ами и на днешните не се наложи да сложа вода.
Понеже все нямам време, затова пека сладката,
че става бързо и не им се бае, кой знае колко.
Сложих шушулка ванилия и орехови ядки за екстра.
Ухае чудно. Готова съм с първата партида. Flutter

# 721
  • Мнения: 1 972
Сколасах с подреждане на гардероби та да споделя какви мисли ме спохождат последните дни Simple Smile Мисля и умувам и пак ми се струва несправедливо записването на българчета, завършили средното си образование в чужбина, в специалност медицина без приемни изпити newsm78  На моя позната дъщеря й е приета по тази схема и голямо хвалене е напоследък из ФБ..... И не защото това е искало да учи момичето (то не искаше нищо да учи а пък и не блести с висок успех) Wink просто приятелката й е приета там (след приемни изпити за които е учила през последната година и родителите й са дали маса пари по курсове и прочие..) та да си другаруват следващите 6 години.... Аз ли нещо съм се повредила та такива неща ми "вадят очите"?

# 722
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз се въздържам да взимам книги от там по принцип. Все някога ще се появи в Читанка, но и да не се появи, имам достатъчно много книги, които ми предстоят да прочета.
Срещала ли си някакви проблеми? Аз съм я поискала, ако ти се дочете ще ти я изпратя, когато я получа. И аз съм се затрупала с книги, а напоследък нямам време за четене. ..
Не, просто нямам доверие. Но благодаря за предложението. Засега не ми трябва.

# 723
  • Мнения: X
Кристин, честит рожден ден, жива и здрава да си  bouquet

Я да попитам, вашите деца до кога спят ваканцията. В чудо съм се видяла. Преди 3 не си лягат и денем спят до обяд. Как ще оправяме режима после, не ми е ясно  ooooh!

Kristinn, Честит Рожден Ден! Здрава и обичана бъди!

Нашата щерка през ваканцията се отпусна и ляга към 21.30, но става малко след 7,а през учебната година ляга в 20.30 и става пак преди 7.  Peace

# 724
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Кристин, къде е това обучение без приемни изпити, при вас ли?
Тук е много трудно да се влезе, голямо четене и уроци падат.

# 725
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Кристин, аз не разбрах - в България ли ги записват без приемни изпити в медицинските факултети? Само защото са завършили какво да е средно образование в чужбина? Звучи ми много безпочвено такова нещо. А ако правилно съм разбрала и е така, значи и аз съм повредена, защото ми се струва несправедливо като знам какво зверско учене на химия и биология му хвърлят тука  през последните гимназиални години децата, които са избрали тази специалност. А и отделно от това, не виждам какво би правил в такава специалност човек, който не харесва лекарската професия.

Искам да кажа, че чувствам голяма благодарност към Дъждовното Лале за това че ни записва и систематизира толкова съвестно и безкористно рецептите. Голямо удобство е за мен нашата готварска книга - ето днес си търсих пилешките хапки на Гена - веднага ги открих. Удобно, прегледно, бързо и лесно. Браво на Лалето! Hug

# 726
  • Мнения: 1 972
Кристин, къде е това обучение без приемни изпити, при вас ли?
Тук е много трудно да се влезе, голямо четене и уроци падат.

Не. Чужденците и завършилите в чужбина средното си образование ги приемат без изпити медицина а и други специалности в БГ университети. Таксите са им мноооого високи но все пак....Доктор не се става с плащането на високи такси.... Да не би пък да ми е грешна информацията  Thinking

# 727
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 881
Сколасах с подреждане на гардероби та да споделя какви мисли ме спохождат последните дни Simple Smile Мисля и умувам и пак ми се струва несправедливо записването на българчета, завършили средното си образование в чужбина, в специалност медицина без приемни изпити newsm78  На моя позната дъщеря й е приета по тази схема и голямо хвалене е напоследък из ФБ..... И не защото това е искало да учи момичето (то не искаше нищо да учи а пък и не блести с висок успех) Wink просто приятелката й е приета там (след приемни изпити за които е учила през последната година и родителите й са дали маса пари по курсове и прочие..) та да си другаруват следващите 6 години.... Аз ли нещо съм се повредила та такива неща ми "вадят очите"?
За този тип прием не знам. Но знам за тези, които завършват в България и заминават да учат навън. Приемът е лесен, след това почват цедките. Колко от съучениците на дъщеря ми заминаха, малцина останаха в университетите. Да не говорим, че понякога има и определено отношение към студентите, слава богу, не всички са такива. Една от преподавателките беше заявила на дъщеря ми "И за десет да знаеш, няма да ти пиша висока оценка, защото си чужденка."
Аз много се дразня, когато някоя книга има 3 и повече части и преведат половината само.
Ха, те ако преведат първите три - пак добре. Обаче нашите издателства имат чудна практика - обявяват автор и книга, която се оказва примерно трета или пета от дадена поредица. Мен това ме дразни.

# 728
  • Мнения: 1 972
Кристин, аз не разбрах - в България ли ги записват без приемни изпити в медицинските факултети? Само защото са завършили какво да е средно образование в чужбина? Звучи ми много безпочвено такова нещо. А ако правилно съм разбрала и е така, значи и аз съм повредена, защото ми се струва несправедливо като знам какво зверско учене на химия и биология му хвърлят тука  през последните гимназиални години децата, които са избрали тази специалност. А и отделно от това, не виждам какво би правил в такава специалност човек, който не харесва лекарската професия.

Искам да кажа, че чувствам голяма благодарност към Дъждовното Лале за това че ни записва и систематизира толкова съвестно и безкористно рецептите. Голямо удобство е за мен нашата готварска книга - ето днес си търсих пилешките хапки на Гена - веднага ги открих. Удобно, прегледно, бързо и лесно. Браво на Лалето! Hug

Да, Светалчо. Голямо учене е. Половината от семейството ми са лекари а последното попълнение в гилдията ще е втори курс на есен та знам какъв зор е...

# 729
  • Мнения: 10 874
Искам да кажа, че чувствам голяма благодарност към Дъждовното Лале за това че ни записва и систематизира толкова съвестно и безкористно рецептите. Голямо удобство е за мен нашата готварска книга - ето днес си търсих пилешките хапки на Гена - веднага ги открих. Удобно, прегледно, бързо и лесно. Браво на Лалето! Hug
Искам да кажа, че ми стана много мило от думите ти и на свой ред благодаря! Heart Eyes Hug
С удоволствие поддържам темата и се радвам, че е от полза. Hug

# 730
  • Мнения: 1 972
Искам да кажа, че чувствам голяма благодарност към Дъждовното Лале за това че ни записва и систематизира толкова съвестно и безкористно рецептите. Голямо удобство е за мен нашата готварска книга - ето днес си търсих пилешките хапки на Гена - веднага ги открих. Удобно, прегледно, бързо и лесно. Браво на Лалето! Hug
Искам да кажа, че ми стана много мило от думите ти и на свой ред благодаря! Heart Eyes Hug
С удоволствие поддържам темата и се радвам, че е от полза. Hug

Lale, дали има някоя лесна рецепта за брускети? За първи път ще правя та трябва да е от най-лесните.

# 731
  • Мнения: 10 874
Lale, дали има някоя лесна рецепта за брускети? За първи път ще правя та трябва да е от най-лесните.
Няма (в книгата), но пък сега някой би могъл да се включи и да даде такава. Hug
Аз не съм правила никога и не мога да помогна. Confused

# 732
  • Мнения: 6 304
Кристин, честит рожден ден и от мен, здрава и щастлива да си!
Това за медицината не е само в България. Познавам две момичета, които учат медицина в Румъния, като се записват без приемни изпити. След първата година държат някакъв изпит, но то е за румънски език, че и таксите не са високи там /поне според родителите им/. Друго момиче от нашия град пък учи платено в София, но таксата е доста солена - около 7хил.лв, и учителите и в гимназията се чудят как се справя...

# 733
  • Мнения: 1 972
Кристин, честит рожден ден и от мен, здрава и щастлива да си!
Това за медицината не е само в България. Познавам две момичета, които учат медицина в Румъния, като се записват без приемни изпити. След първата година държат някакъв изпит, но то е за румънски език, че и таксите не са високи там /поне според родителите им/. Друго момиче от нашия град пък учи платено в София, но таксата е доста солена - около 7хил.лв, и учителите и в гимназията се чудят как се справя...

Благодаря Ая Simple Smile
Значи е така.... Много несправедливо значи. Едни се сбъркат от учене а други-рахат...

# 734
  • Мнения: X
...Lale, дали има някоя лесна рецепта за брускети? За първи път ще правя та трябва да е от най-лесните.

Не съм Лале, но това ми е едно от най-любимите неща за ядене на света- тост с домати, зехтин и зелении.

По принцип пека хубав хляб в тостера и след като го извадя минавам със скилидката чесън отгоре  за да овкуся с него или ако не ти се занимава го нарязваш/смилаш чесъна в соса.

Сосът е от пресни, узрели домати нарязани на кубчета, много пресни магданоз/босилек/джоджен на ситно, смлян чесън и сол и обилно заляти с хубав зехтин. Обърквам всичко за да се овкуси всичко заедно. Понякога слагам и малко бяло сирене или нарязани маслини на ситно вътре.

Нареждам филийките в тава и слагам от соса вътре изпечените филийки. Може да се запекат съвсем леко, но и без допълнително печене са много вкусни.

Последна редакция: сб, 27 авг 2016, 23:36 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт