Искам да кажа ... (91)

  • 70 310
  • 756
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 374
6 яйца;
1л прясно мляко;
2 изравнени ч. ч. захар (аз слагам по-малко за сметка на повече карамел);
за карамела: 1/4 ч. ч. захар (и ванилия или др есенция, аз не слагам) и поне чаша захар слагам.

Разбиваш яйцата и захарта, добавяш хладкото мляко, правиш карамела (аз го обичам на стъпка от прегоряване, тогава и сокът после е по-тъмен), разпределяш го в купичките и ги нереждаш в тава със студена вода (по рецепта е с вряла, но водата завира и кремът става на шупли, а на мен не ми е приятен). Водата да е до ръбчето, ако е по-малко - кремът в частта от купичките, който е бил над водата, ще стане на шупли. Печеш 30-40 минути до коричка.
Много важно уточнение е да се наблюдава водата. Ако започне да ври, значи кремът неминуемо ще стане на шупли. Затова аз изгребвам част от водата и наливам такава от хладилника, или слагам ледчета.
След като кремчетата хванат коричка, веднага се вадят от тавата с вода и се оставят да изстинат.
Вкъщи правим доза с 3,5л мляко. Whistling

Мария, честит рожденик, желая му здраве! bouquet

# 136
  • Мнения: 14 342
Мари, да ти е живо и здраво детето! Весел празник!

Тони  Crazy Искрено съчувствам  Hug Честито за колата!
И ние ударихме греда с майсторите. Тези, които трябваше да правят ремонта са много заети и вероятно няма да могат. А спешно трябва да се оправят комините и няколко цигли по покрива. И един навес, защото вероятно ще се събори при първия сняг... Та сега търсене на майстори отново...  ooooh!

# 137
  • София
  • Мнения: 23 107
Тони  Crazy Искрено съчувствам  Hug Честито за колата!
И ние ударихме греда с майсторите.
Алечка  Hug
Не че сме ударили греда, защото шефът на майсторите ме предупреди, че няма как да се случат бързо нещата, защото апартаментът е голям. В събота четирима човека работеха - един усърдно се бореше да махне старата тоалетна, друг изнасяше боклуци, а останалите правеха втора ръка шпакловка върху гипсокартона в спалнята. Работят си, спор няма, но е много изнервящо това чакане.
Реално ние трябва да спим с дрехи сред мръсотия и адски много прахоляк. Може би ще купя някаква печка, но при липса на врата не знам колко ще ни топли.  Crazy

# 138
  • Мнения: 39 514
Ех, Тонка, кой е като вас! Честито!
Предлагам да положите фибран под матрака, за да ви е малко по- изолирано. И някакво старо одеало да ползвате за завеса. Майсторите поне може да й направят закачалки.

Преди забравих да пиша за кремкарамела.
Ако се бие много с миксера после отгоре се получава един пласт с въздух, който кара крема после да спихне.
Има един трик- може да се сложи 1-2 с.л.  брашно в сместта. Така ще се наготви по- бързо. Иначе и аз по време на печенето махам вряла вода и допълвам със студена и лед.

# 139
  • Мнения: 3 609
добро утро!!!  Hug

Тонка, душицо, няма ли къде да отидете с детето? Как така ще спите на земята? Ние скоро ще се местим в моя апартамент, с моя приятел решихме все пак да живеем там, не е на топ място ама няма начин. Но все пак.. ако имаш нужда, ние трайно трябва да освободим другия в края на месеца, засега само ще мъкнем багаж, мога да предложа временно настаняване. В тоя студ, хич не искам да си представям как ще спите с детето!!

Мариат, честит ти рожденик!!!  bouquet Да ти носи много радост, а на него- щастливо детство и много мечти, които да преследва!!!

Призовавам да спрете с тия рецепти за сладости, опалянки и какви ли не изкушения  Crossing Arms Имайте сърце! Искам да свалям кила, а само като ви чета.. ох..  Tired

В София е 9 градуса, гадно, сиво и пръска дъжд. Чуден понеделнишки старт..

# 140
  • Мнения: 1 972
Тонка, не можете ли да изчакате докато едната спалня е напълно готова? Да работят само по нея и после останалото. Така си разсъждавам де Wink ти си знаеш кое е най-добре.

# 141
  • Мнения: 13 009
Мари, да ви е жив и здрав сина!

Мими сега се обади има 5 на входното по математика, което е направо невероятно! Това и е най- куция предмет и с големи мъки се справя. На майка уминцата, аз като видях задачите....по лесно ще се справя с текст на арабски Embarassed Лишена съм от всякаква математическа мисъл, явно генетично се предава:))
Ама пък по литература Мими е страхотна, сега господинът я е избрала да ся яви на някакво междуучилищно състезание, есе ще пишат, сядат в стаята, избират си предмет и започват, ще се справи нямам никакви притеснения. Ама за математиката си е живо хвалене:)


Тони, много гадно, че се налага в такива условия да се нанасяш с Кати, да минава по- бързо. После, като се наредите и си седнете на ново и хубаво, всичко ще забравиш Hug

# 142
  • Мнения: 10 563
Добро утро и да е спорна седмицата  Hug
Скривам си коментара за крем-карамела от солидарност към тези, които са на диета  Hug
Скрит текст:
Крем карамела го пека в стъклена форма, наливам топла вода в тавата от ТЕЦ-а и включвам на 130-150 градуса. Никога не ми завира. Отнема около 2 часа, пека го последен, след някое ядене или хляб и го оставям във фурната на изключено, консумираме го на другия ден. Стегнал се е и е гладък както си трябва. Заври ли - отиде. Другите неща ги правя както тук писахте, то общо взето при мен продуктите са според формата, захарта според вкуса и рецепта ми е трудно да дам, но горе-долу 6 яйца и 800 мл мляко тъкмо ми се събира в една квадратна йена. Ниската температура на печене е ключа към перфектния крем карамел. Тази година го установих и цяло лято правих, след това от хладилника охладен екстра ни идваше за десерт Blush
Тони, честито за колата. Браво на свекъра и безаварийно да си я ползвате Peace
Навремето ние също изкарахме няколко месеца сред кашони, хубавото обаче при нас е, че беше пролет към лято, детето отиде ваканция при нашите и беше по-леко, че поне него не го мислихме, а каквито дрехи извадехме, перем, съхнат и обличаме пак, та не ни се наложи много да ровичкаме из кашоните. Преди това си представях, че ще оправим апартамента и полека лека с чантички и кашончета ще редим гардероби и шкафове и едва ли не ще отидем и ще си обуем чехлите. Е няма такова нещо, всичко наведнъж с един камион се стовари в единия край и това беше... Ще се справите  Hug
Жаклин, браво и на твоето момиче, тя в гимназия ли е?
Мариат, честит ти рожденник, да е жив и здрав и много успехи желая Simple Smile

# 143
  • София
  • Мнения: 23 107
Захирче, стана ми много мило.  Hug Ако става въпрос, една моя приятелка ми предложи да отидем у тях, но аз съм голям инат и след като съм казала, че в неделя ще се нанасяме, значи ще е в неделя. Тъкмо и майсторите малко да се позабързат.

Крис, напълно съм съгласна, че най-добрият вариант е да се направи първо спалнята, но за това се иска още време, а аз по-горе вече обясних, че няма да отлагам нанасянето.

Днес ще сложат някаква саморазливаща се замазка или нещо от тоя род. Мъжът ми ме уведоми, че няма да плаща за боядисване и че сам ще се захване с тая дейност, заради което се изпокарахме и чак ми стана зле в събота. Това означава, че докато не боядиса спалнята, няма как да се сложи ламината, климатикът и радиаторът за парното. Иде ми да го ударя по дървената глава с нещо тежко, но се опитвам да си щадя нервите. Дори обмислях да говоря с майстора да не слуша мъжът ми, а от мен да се информира за всичко, но ще стане егати цирка и ме е срам от човека. Аз понеже си познавам стоката, та ми е ясно колко време ще отнеме на ММ да боядиса апартамента. За пример ще кажа, че монтира една етажерка близо 11 месеца. Май аз ще запретна ръкави, ако искам нещата да се случат някога.

Мари, въпреки че ме разсмя със старото одеало като завеса, идеята ти е много добра и като нищо ще я приложа. Само като си представя как ще изглеждаме, хем ме напушва смях, хем ме тресе страх.  Crazy

Извинявам се, че само се оплаквам, но в момента това са ми вълненията.

# 144
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 215
Тони, може пък да те изненада твоят мъж и да боядиса бързо Simple Smile
Като се сетя как целият апартамент беше боядисан от моя мъж и един негов приятел за един уикенд - докато бях на служебен семинар, няколко дни преди да се нанесем. Моето желание за "топло жълто" изглеждаше почти чисто бяло. Голямо дуднене му ударих, но иначе бяха боядисали екстра  Crazy
Ние се нанесохме на направена баня-тоалетна и детска (леглата и мебелите си ги имахме от преди). В спалнята отначало матраците бяха на земята и гардероб ни бяха подредени вертикално кашони, а в кухнята имах само старата Терма, покачена върху новата съдомиялна Laughing
Хубавото беше, че не идваше зима.

# 145
  • Мнения: 13 009
Тони, аз щях да вдигна луд скандал и да се боядиса възможно най- бързо, тоест от майсторите! Малко са ти нервите, ами ще чакаш Твоичкия да се накуми и да се упражнява в боядисване. Тва мъжете понякога са
страшни тиквеници! Овен ли беше мъжа ти? Та такъв инат:) Само.,като си представих себе си в твоята ситуация и съм готова за война:) Мъжът ми хич не е сръчен, каквото подхване с ръчичките нищо не става.
Другаде му е силата, казала съм му да не се прави на майстор, а да върши което може- да дава акъли и идеи:)

Блек, в девети клас е Мария, но е е езикова паралелка и миналата година имаха малко часове математика и на частни уроци не е ходила, затова така се зарадвах, че си е решила почти всичко.

Днес си останах в къщи, готова съм с обяда, едно телешко със зелен боб метнах и сега се чудя да захващам ли сортиране на малки и ненужни дрехи или да си дремя на дивна с таблета и кафето, кво ще ме посъветвате:))))

# 146
  • София
  • Мнения: 23 107
Жаки, мъжът ми е Теле. Просто е темерут. При тях не е до зодия, а до фамилна обремененост.  Mr. Green

# 147
  • Мнения: 22 036
Жаки късмет за каквото чакате, а дрехите ги зарежи и си полежи.

Мария, да  ти е жив и здрав малкия мъж.

Тони, само като те чета и ми става зле. Живях два пъти в ремонт и знам колко е гадно, а и с пишман майстор да се разправяш  ooooh!. Честита кола, безаварийно да си я карате.

# 148
  • Мнения: 13 009
Ааааааа, щом е Теле е много убав човек, да знаеш, отмятам се  да му вдигаш скандал Simple Smile)) И кадърен ще е, ще боядиса, ние сме така от нашата зодия, всичко ни иде от рЪки  Mr. Green  bowuu

# 149
  • Мнения: 14 342
Жаки, дреми, че люто ти завиждам   Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт