Искам да кажа ... (92)

  • 59 002
  • 802
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 17 987
Тарти, като каза добруджанки, и аз правих в неделя, много често дори ги правя, във формата за мъфини, този път обаче сложих царевично брашно 1:1 и станаха страхотни, една е останала и днес е ужасно пухкава и вкусна  Peace Вече така ще ги правя  Wink

# 196
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Ау, това е идея! В силиконови форми или в тавата за мъфини ги правиш? Аз редовно правя банички в силиконовите форми.

Зузанка, моята прахосмукачка е Осака, 2200 вата, с хепа филтър. Страхотна е, а е около 200 лева.

# 197
  • Мнения: 1 207
Тарти, получиха ли се добруджанките? Аз имам чувството, че содата хич не бухва така в тукашното кисело мляко и всичко тестяно с кисело мляко и сода ми става малко глисаво (поради което и не правя).

Аз се изморявам само като ви прочета, че сте сготвили по 3-4 неща. Аз като направя 2 работи и считам, че съм преизпълнила нормата. Десерти пък никога не правя. Паниран карфиол ми се яде зверски от много време, само дето мързела надделява над лакомията.

# 198
  • Мнения: 17 987

Моята прахосмукачка нацяло свърши.Сега трябва нова да търся.Каква ще ми препоръчате>?Някъде до 300 макс 350лв. Няма как да отделя повече.


Моята е точно тази от снимката
http://www.zelmer.bg/for-home/vacuum-cleaners/tradycyjne/expert-on-carpets

Трябва да си купя червена рокля, много и ходи  Mr. Green
Ужасно съм доволна от нея, турбо четката е нещо страхотно, препоръчвам на всеки, който има килими, преди само съм си мислела, че мета  Sick Няма да ви кажа колко нещо обра на първото пускане, косми за една перука, а нищо не се виждаше  newsm78
Не е перяща, много лека и лесна за подръжка  Peace, има допълнителни 3 накрайника
Какви ли не смених- тази е любимата ми  Heart Eyes


Тарти, в тавата за мъфини ги пека, много хрупкава коричка става  Heart Eyes
Я кажи за баничките в силиконовите, имам 2 вида, така и не се разбрах с тях нещо, само ги подмятам

Извинявам се, ако има някои на диета  Embarassed

# 199
  • Някъде там
  • Мнения: 16 067
Благодаря ви момичета  bouquet ще поразгледам.И аз съм с килими и с тия дълги коси е нещо страшно.Винаги чистя и с четка на ръка.
Аз сода никога не ползвам,само бакпулвер(не ми миришат с него печивата) и винаги го гася в мляко,независимо че в рецептите пише да се смесва с брашно.
Добружанки скоро не съм правила.Идея е.


# 200
  • Мнения: 22 433
Добружанки никога не съм правила. Може рецепта да дадете.

Моята ученичка много я мързи, гледа набързо всичко да напише и научи (уж) и да бяга.
Майка ми се занимава с нея, но на моменти не и издържат нервите хич.
А аз като седна, повече викам и се разправяме.
Сега по Човек и общество започнаха с по-сериозните уроци. Славяни, прабългари, траки. После хановете.
Ами майка ми тегли филмите за хановете да ги гледат, щерката 0-интерес. Гледа 5мин и изчезва.

Аз се подготвям за работа, пак ще има да чета като луда, но поне е нещо което харесвам и ще върша с кеф.
Стиснете палци всичко да стане, че сряда ми се струва много далеч. Simple Smile

# 201
  • Мнения: 39 351
Искам да кажа, че Тарти ме ядоса!  Twisted Evil
И аз ползвам само бакпуловер.
Обожавам супи. Последно ги правя с амарант, вместо с фиде или ориз.
Зуз, моята прахосмукачка е като на Рая, но има 6 четки. Едната е даже с естествен косъм за ламинат. Струваше 159 лв. После май 170. С безплатна доставка. Дръжката е метална, здрава, маркуча е гумен и подсилен, и лесно се огъва. Намерих си и подходящите еднократни торбички. Много съм доволна.
Ще ти пусна линк.

http://gumbo.bg/white-electronics/for-home/vaccum-cleaners/bagged/82125041.html

# 202
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Искам да кажа, че Тарти ме ядоса!  Twisted Evil


Е, що, я  Mr. Green

Тарти, получиха ли се добруджанките? Аз имам чувството, че содата хич не бухва така в тукашното кисело мляко и всичко тестяно с кисело мляко и сода ми става малко глисаво (поради което и не правя).

Вярно не шупва содата, както с истинско мляко, но не ми стават никак зле нещата. И кексове, и питки, добре излизат. Аз ползвам предимно голямото кисело мляко от Лидл.


Тарти, в тавата за мъфини ги пека, много хрупкава коричка става  Heart Eyes
Я кажи за баничките в силиконовите, имам 2 вида, така и не се разбрах с тях нещо, само ги подмятам

Нарязвам на лентички корите за баница, така както са навити на руло ги режа. Правя смес от мляко, сирене и яйца, с малко сода, както за баница. И внимателно слагам лентичките вътре, за да не станат на буца и да слепнат всички. После с лъжица сипвам във формичките и пека. Много лесно и много джиджани стават.

# 203
  • Мнения: 17 987
Мариат, ми същата е и моята, 3 са в дупките в корпуса, едната си е стандартната, турбото и паркетната  Embarassed Embarassed Брей...не се бях замисляла  Laughing

Боже...нямаше да се сетя за такива банички  Heart Eyes Ще пробвам, но нещо трудно ги мия тия моите, те са релефни, с някакви фигурки...разказва ми се играта да мина всяко ръбче  Crazy

# 204
  • Мнения: 39 351
Тарти, а ако сложа и харийки за мъфини в гнездата, и после ги напълня с баничките, дали няма да зелепнат хартийките?
Аз пък да си кажа, че днес купих карфиол и мислех да го готвя, но се отказах. Исках и пица да си направя със смес за опалянки, исках и тиквички със сметана, но нищо не подхванах. Изкъпах се с косата, а това ми е мързеливия ден. Въобще не искам да готвя, когато съм с чиста коса. И да излизам- също.

# 205
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
На мен лично всякакви солени мъфини, включително и баничките, ми залепват по хартийките и затова съм се отказала да ги ползвам за солени неща. Има нещо, което бъркам явно, но абсолютно всеки път ядем хартийки, когато се пробвам.

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз сготвих. И умря циганката и не че се хваля, ама се хваля - страшна зеленчукова супа направих. Изядох една голяма паница - разкошна. И... поне двама от моите няма да я ядат ooooh! Ма да ядат каквото искат пък, омръзнало ми е от капризи!

# 207
  • Мнения: 11 679
Нарязвам на лентички корите за баница, така както са навити на руло ги режа. Правя смес от мляко, сирене и яйца, с малко сода, както за баница. И внимателно слагам лентичките вътре, за да не станат на буца и да слепнат всички. После с лъжица сипвам във формичките и пека. Много лесно и много джиджани стават.

Това е любимата рецепта вкъщи и я правя всяка седмица. Мъфини-банички се водят, мисля че я има в готварската книга. Но не си играя да режа корите, а ги стривам между ръцете си. Даже в повечето случаи пека в цяла тавичка, за по-бързо. Една доза се изяжда за отрицателно време  Laughing

# 208
  • Мнения: 15 030
Аз пък набавих продукти за два вида сладки и едни бонбони рафаело. Довечера ще ги замеся, утре само ще пека, че съм на маникюр, да не го съсипя веднага Simple Smile

# 209
  • Мнения: 17 987
На мен лично всякакви солени мъфини, включително и баничките, ми залепват по хартийките и затова съм се отказала да ги ползвам за солени неща. Има нещо, което бъркам явно, но абсолютно всеки път ядем хартийки, когато се пробвам.

И аз го забелязах това- лепнат само на солените, сладките няма проблем. Не е от рецептите, поне 3-4 пъти се прекарвах докато стопля къде е проблема  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт