Искам да кажа ... (93)

  • 56 387
  • 749
  •   1
Отговори
# 495
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
Дами, само аз ли от тукашната компания не само си имам село, а и съм си от село Simple Smile
Е, само на три километра от града, в който почти всички от селото работим. Има си уреден транспорт на всеки 20 минути, а в последните десетина години се застрои всичко между селото и града и реално граница между двете няма.

# 496
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Идва ми твърде преувеличено вече това предпазване от всичко на днешните младежи.
...
Никак не ми е преувеличено на мен.
Това е чиста жестокост, направена за сеир.
Утре децата ще решат да изпробват дали и някое малко коте ще подскача без глава като кокошката.
Между другото за първи път видях прясно заклано животно. На 40 години съм. Благодаря на родителите ми, че не са ме запознали с този полезен урок по-рано.

# 497
  • Мнения: 22 442
Захир, а как да се нахранят хората по селата?
Масово си гледат животни и си ги колят, за да ядат месо.
То пък в кланиците е мтого хуманно.

Лиляна, наистина ми е превзето това. Съжалявам.
Виждала съм и кокошки и прасета каксу колят и то още като дете.
Както писах, имах село и там никой не се е занимавал да прибира децата, че да не им стане нещо от гледката.
И нищо ни няма...точно защото никой не го е смятал за нещо изключително. 
Неща от живота.

# 498
  • Мнения: 5 367
Аз също съм виждала, не смятам, че случките са ме повредили по някакъв начин.

# 499
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Имаше някъде пържени закуски със сирене - като бухтички. Бързо, лесно , вкусно! Не са добруджанките...Не намирам и в книгата. Sad

# 500
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 841
Аз не знам дали това ще ти е от полза - правя пърженки. Замесвам тесто, което после разточвам, нарязвам на триъгълници, ленти (както искаш) и пържа в силно сгорещено олио.
За тестото ти е нужно: кофичка кисело мляко, 1 ч. л. сода бикарбонат, 1 с. л. сол, 2 яйца, натрошено сирене и брашно колкото поеме, за да се получи меко тесто, което може да се разточи. 

# 501
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Заклана, подскачаща кокошка, пръскаща кръв по зелената тревица - ще го помня винаги. Като дете съм го приемала автоматично, но сега не бих издържала на гледката.

Забравих да се похваля, че гостих мама с пататник. Нали сме родопчани с ММ (иска ни се  Crazy). Получи се!

# 502
  • Мнения: 3 609
Уморена съм и не ми се влиза в спорове. Над 5 години не ядях месо, ако сега се впусна да обяснявам доводите си, ще стане тъпо. Изключително против съм някои неща, но.. Няма смисъл. Жалостива съм, особено за животни ми става много криво. Понякога хората са ненужно жестоки, зли и това ме кара да се чувствам ужасно. Но бих искала да спра до тук. Който, каквото и както иска да приема за нормално, не мога да променя хората, нито себе си.

Ние се прибрахме, пооправих, метнах едно зеле с месо във фурната, една крем супа на котлона, пуснах две перални, изкъпах се...и сега ме е страх да не заспя и да забравя манджите. Blush

# 503
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Аз не знам дали това ще ти е от полза - правя пърженки.
Скрит текст:
Замесвам тесто, което после разточвам, нарязвам на триъгълници, ленти (както искаш) и пържа в силно сгорещено олио.
За тестото ти е нужно: кофичка кисело мляко, 1 ч. л. сода бикарбонат, 1 с. л. сол, 2 яйца, натрошено сирене и брашно колкото поеме, за да се получи меко тесто, което може да се разточи. 

Благодаря, но..не.  bouquet
Това само се бъркаше и после с лъжицата хоп - в тигана... Laughing Като за мен.

# 504
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Захир, от къде толкоз сили  Rolling Eyes-пренасяне,подреждане,пътуване....и пак си ошетала и сготвила, дори  bowuu М-а-ш-и-н-а.
Аз се побутвам-едни пилешки хапки на детето ще изпека, на таткото-яЙца,че не яде пилешко и туй то.

За животинките си казах мнението  Stop. Описаният случай си е бил преднамерена демонстрация от луд човек  Twisted Evil.  Смятам до колкото и до когато зависи от мен/нас с баща му, моят син да не става свидетел на подобни "екзекуции".
Зайче,да нямаш предвид по-гъсто палачинково тесто?  newsm78 Ама пък и набухвател ще трябва, хлебна сода,малко? Абе,пробвай!  Peace

# 505
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Рабит, да не би да са тиганиците: http://pep-4o.blogspot.bg/2015/09/blog-post_13.html

# 506
  • тук-там
  • Мнения: 4 269

 Joy  Те са! Мерси много. Тиганици? ooooh! Аз търся бухтички....

# 507
  • Мнения: 4 841
Ще водя седем (!) дечурлиги на концерт на Лорди Grinning След това трябва и да ги разхвърлям по домовете, да ги предам здрави и невредими. Петима съм ги водила и друг път, две девойки са новоприсъединени към групата, надявам се да не ми сервират изненади Simple Smile

# 508
  • Мнения: 10 874

 Joy  Те са! Мерси много. Тиганици? ooooh! Аз търся бухтички....
Изпреварили са ме, но и аз си помислих за тиганиците. Има ги в готварската книга иначе. Peace

# 509
  • Мнения: 14 311
Назборувахме се ние, голямо ядене. Ама свекърът ми прави чууудна агнешка чорба и агнешко на печка на дърва. Ми апнахме си... И свекърва ми правила патладжан на туршия. Не бях яла, много е вкусен, не е кисел. И мачках котките, зайците, прасето - селска идилия  Laughing

Понеже и като дете съм имала село и сега при свекърите участвам когато се коли нещо. Основно поливам с вода или нося нещо или скубя пера, ако е кокошка,  защото не му разбирам. Не ми е неприятно, но на самото клане не присъствам, не мога. Животните си ги отглеждаме за храна, обаче аз им се радвам и не мога да гледам как ги убиват. Не го намирам и за нужно - когато колим агне или прасе викаме човек. Когато е кокошка или заек свекърът ми се занимава и после ние поемаме. Ако съм много на зор вероятно ще мога да отсека главата на кокошка, но да го демонстрирам пред деца... айде нема нужда.

Общи условия

Активация на акаунт