Искам да кажа ... (93)

  • 56 384
  • 749
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 251
Марипоса,  явно рецепти с кисело мляко не са моите Simple Smile преди няколко дни правих друга рецепта,  пак с кисело мляко и пак не ми се получи  newsm78

# 661
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 187
Честит празник!

Лято, честито! Да сте щастливи в Прага  Hug
Снощи три групи деца звъняха за бонбони. Нито една не беше от нашия блок. Само първата получи бонбони, защото докато се приберем с децата, те минали и мъжът ми им дал всичките бонбони  Crazy

# 662
  • Мнения: 17 987
Добро утро, честит празник!

Лято, да сте много щастливи там, заедно  Heart Eyes

Снощи щерката излиза на хелуинско парти, днес моите са на мач в София, ох ...няма сън, докато не се приберат не мигвам  Sad

Светалчо, знам знам, въпреки че много се разбираме и си казваме, убедена съм че много неща не стигат до мен, аз самата правех същото едно време. Всичко се връща  Mr. Green

# 663
  • Мнения: 15 033
Добро утро и честит празник!
Лято, честито за апартамента.
Яна, аз правих онзи ден тези. Сложих обаче по-малко халва (150 гр.)и повече шоколад и то черен (100 гр.). Станаха много хубави. А най-хубавото е, че използвах една халва, която си стоеше така и никой не проявяваше интерес към нея.

# 664
  • Мнения: 5 367
Добро утро и от мен!
Честит празник!
Почти се наспах, сега започнах да проверявам фирмите за куриерски услуги до Чехия и хлъцнах от цените Shocked.
По-късно ще ходим до Пловдив по задачи, а времето е ужасно Sad. Хубав ден!

# 665
  • Мнения: 8 942
Добро утро.
Откакто се научих да минавам по малките улички и да избягвам трафика, ми е много добре. Онзи ден на магистралата нямаше как,но следващият път ще си проверя предварително.
Много ми харесва, че тези два дни не трябваше да ставаме рано. Simple Smile

# 666
  • Мнения: 3 609
 Hug


Добро утро! В София трафика е наистина кошмар понякога, но се свиква! Тези дни направо е прекрасно!!! Стигаме до офиса за 20 мин. И толкова сме щастливи... вчера се чудехме какво става, дали не е неделя и да сме се объркали. А се оказа, че учениците имат ваканция..  Tired тук основна част от проблемите е, че всеки иска да си закара детето не само до училище, ами ако може и с колата да влезе вътре..нали, сакън да не походи малко. И стават задръствания. Няма деца- няма задръствания. Тъпо ама .. е така.

Като дойдох преди години студентка тук, толкова ме уморяваше града, шума, трафика.. че следобед имах нужда да спя. Чувствах се като изстискан лимон. Свиква се.. сега малко по малко ми харесва града. Но с  удоволствие бих живяла другаде. Приятелят ми е от Стара загора, аз от Казанлък.. ако имаше възможност да работим това, което работим в момента ( ако може и със същите заплати  Crazy ) от някое от тези градове...стягам куфара и изчезвам. Ама..няма.

И да се похваля- сдобих се с домашен манов мед. Досега не съм опитвала, ама в буркана е доста тъмен.. пише в интернет, че е и доста полезен.

Последна редакция: вт, 01 ное 2016, 08:50 от Захир

# 667
  • Мнения: 4 841
Добро утро и от мен!
Честит празник!
Почти се наспах, сега започнах да проверявам фирмите за куриерски услуги до Чехия и хлъцнах от цените Shocked.

Куриерските фирми не са добър вариант за багаж. Обърни се към транспортна фирма с редовна линия до Чехия - "Ойрошпед" имат такава, "Александър Логистикс" също. Много изгодни цени и условия дават от "Арамекс". Но първо трябва да имаш представа какво точно ще возиш, за да ти дадат най-точна цена - тя се формира на база обем и тегло.
Наскоро ползвахме транспорт да пренесем багажа на една госпожица до Хамбург - за един голям палет с багаж платихме някъде около 200 лв.

# 668
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 841
Алечка, благодаря! Искам рецептата.
Съни, благодаря и на теб - записах я. Няма начин да не е вкусно, съставките са все неща, които обичаме.

# 669
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Янтра, как се стигна до показване на децат на барманите:))) Интересен разговор ще да се е заформил:)

 Joy Joy Joy Joy Joy
И въобще е било интересно, явно, щом им се е стояло още.
Много ме изкефиха Янтра и Белла вчера, и аз обичам щуротии и внезапно взети решения за тях.
Почнеш ли да планираш едно нещо отдалече - очакването и приготовленията се оказват по-вълнуващи от преживяването, в повечето случаи. А когато спонтанно и набързо направиш нещо, като че ли енергията се е запазила и преживяването е страхотно. Поне при мен е така.

Ние пък вчера, помамени от хубавите картинки на детски дрешки в брошурката, отидохме в Лидл да понакупим разни консумативни дрешки за децата - блузки, суичъри - такива неща. И много бях разочарована - толкова лошо качество не съм виждала там досега. Изкуствени материи, рехаво тъкАни, лошо скроени и лошо ушити - пълен боклук. А съм купувала много прилични ежедневни дрешки за децата от там.

Яна, аз правя едни бонбони със синя слива в тях, по идея от руските "чернослив в шеколаде":
Сини сливи без костилки (добре е да избереш по-мекички) накисвам за няколко часа в малко ром. През това време си обелвам бадеми, приготвям си портокалови корички и разтопявам шоколад кувертюр на водна баня. После подсушавам добре сливите, на мястото на костилката слагам бадем и 2-3 парченца портокалови корички и си подготвям така всички сливи. След това една по една ги потапям в шоколада и ги нареждам върху хартия за печене. Оставям ги да се стегнат и после ги нареждам в ония красиви къдрави и шарени хартийки, дето се продават във магазините "1 лев" или в "домашни потреби", а след това в красива тенекиена кутия и в хладилника.
Да ти кажа обаче, че с купени корички (поне с тукашните) не става - няма го истинския портокалов аромат и приятната дъвкавост на коричката, като ядеш.

# 670
  • Някъде там
  • Мнения: 16 076
Добро утро.Честит празник!
Марипоса, много нелепа и ужасна трагедия. Много съжалявам!
Акаша прекрасни сте с вещицата малка Hug
Лято много любов и разбирателство да цари в апартамента ви  Heart Eyes
Моите девойки бяха разочаровани че са на тренировка и няма да празнуват снощи и реванша им беше тъпкане с бонбони. Grinning Не празнувам хелоуин,но почерпих дечицата които минаха.Купих и на моите да се натъпчат. Нямам против никакви празници,на който му харесва да си ги празнува.Много ме дразнят обаче снимките из целия фейсбук с послания :Не хаби тиквата за фенер,изпечи я. Глупаво е.Нали все пак фенера се дълбае.вътрешността не мисля че не може да се изпече. Grinning
Яна аз да предложа една рецепта за любими бонбони.
100 гр шоколад,50 грама масло.1 лъжица кафе,може и нес.50 грама ядки нарязани на ситно.Каквито обичате.
3-4л захар.
Какао за овалване.
Шоколада се разтопява на водна баня,прибавя се маслото,бърка се да се разтопи,към сместа се добавят кафето и ядките.Оставя се в хладилник за 3-4 часа.Кристалната захар се поръсва на плота където ще се разточи предварително премесената смес.Точи се,реже се на еднакви квадратчета които се оформят на топченца и се овалват в какао.

# 671
  • Мнения: 9 475
Искам да кажа, че ще загина от махмурлук  Crazy
Като ми светне и снимки ще покажа.
Янтра, шофьора на таксито каза, че го будалкам, че имаш три деца  hahaha

# 672
  • Мнения: 39 387
Добро утро.
Бях до ЛЛ и се оказа, че имам високо кръвно 140/90. Мрън. Отиде ми диетата.
Бонбоните на Светалчо задължително ще ги пробвам.
Лято, брат ми пращат багаж от Англия с превозвачи до БГ а после до съответния град с Еконт. Много изгодно е. Даже така си пращат куфарите, вместо по самолета с тях.

# 673
  • Мнения: X
Искам да кажа, че не разбирам израза "той ме нахрани" , "стига сте го хранили"... Просташки и противен ми е.

# 674
  • Мнения: 5 367
Добро утро и от мен!
Честит празник!
Почти се наспах, сега започнах да проверявам фирмите за куриерски услуги до Чехия и хлъцнах от цените Shocked.

Куриерските фирми не са добър вариант за багаж. Обърни се към транспортна фирма с редовна линия до Чехия - "Ойрошпед" имат такава, "Александър Логистикс" също. Много изгодни цени и условия дават от "Арамекс". Но първо трябва да имаш представа какво точно ще возиш, за да ти дадат най-точна цена - тя се формира на база обем и тегло.
Наскоро ползвахме транспорт да пренесем багажа на една госпожица до Хамбург - за един голям палет с багаж платихме някъде около 200 лв.
Благодаря ти много за информацията Hug. За съжаление виждам, че фирмите тръгват от София и трябва да мисля и за транспорт до там Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт