Харесвах Нико много, но в последните серии ме дразни. Не е нужно да е толкова заядлив, няма нужда да доказва, че е по-успял в живота. Това си е неговото виждане, никой не е длъжен да го споделя.
Мъчно ли е за Стоян. Останалите не го разбират, Макето, Силвия и Нико са млади, без семейства, хабер нямат от това колко трудно живее той и ми се струва, че се имат за нещо повече и гледат от високо.
Финци ужасно ме издразни с коментарите си към бившите фермери плашила. Беше адску грубо това с Ася. Преиграва с шегите и ми изглежда лицемерен вече.
Е, аз го разбирам Стоян, но не мога да приема начина му на мислене. Мога да се хвана на бас, че в България има поне милион души, които са като него. Хора с ограничено мислене, с недостатъчно образование и никаква предприемчивост. Хора, които не разбират, че ако просто се работи от 9 до 5 не се забогатява. Да, някои живеят по-добре от други, но истински богатите хора са тези, които виждат възможностите, а не препятствията, тези, които никога не казват: Това НЕ може да стане. Няма как да си богат, ако изповядваш веруюто, че само едни пари накуп може да ти оправят живота. Добре, като ги спечели стоте хиляди и купи един апартамент с тях, после ще е пак същия "мизерник" в главата и пак ще се върне в изходно състояние. Няма да е по-щастлив от сега, защото той толкова си може.
А че човек може да успява и на село, за това са доказателство Бети и Ники. В България съм сигурна, че има и други такива хора по селата. Може да са малко, но ги има. Хора с широко мислене, тъсещи и предприемчиви, хора, за които препятствията са уроци, а не повод да се откажат.
Аз имах двама дядовци, и двамата живяха на село, и двамата бяха трудолюбиви - единият от тях живееше по-добре, защото беше по-предприемчив, имаше повече умения, владееше няколко занаята и във всяко нещо виждаше възможностите. Другият беше човек,който просто упорито работи селскостопанска работа. А то само с двете си ръце колко пари може да изкараш? И акъл се иска за това, и акъл! Обаче тая работа Стоян никога няма да я разбере, никога! Защото е един ограничен човек. Това не го прави лош, просто е ограничен.
Пожелавам му да спечели, за да види с очите си, че така живот не се оправя!