Искам да кажа ... (98)_28.11-04.12.

  • 46 305
  • 657
  •   1
Отговори
# 600
  • До морето
  • Мнения: 7 065
Добро утро, мерси за пожеланията за колата. Не беше чак огромна изненадата, защото неговата постоянно му прави проблеми и мине се не мине и е в сервиз, а той остава без кола, но беше изненада и марката, и модела , и цената  Laughing Ама съгласих се, че си струва, вчера бая път минахме, доволна съм. Да не говорим, че и аз намазах доволно подаръци вчера  Heart Eyes, Коледата подрани у нас.

Снощи бокса славно го проспах, докато приспя децата и аз съм се унесла, в 11 ставам и тъкмо се наместих пред ТВ и гледам той размахва колана  Laughing

Сега отиваме набързо да напазаруваме за ядене и после активен мързел е плануван.

Евилче, може ли да кажеш как правиш пастърмата, голям мерак имам, а никога не съм правила. Ако може стъпка по стъпка  Embarassed
Децата са добре, мерси, че питаш  Hugмалката й се размина, батко й още леко покашля, ама нищо общо с това, което беше в сряда. При вас как е положението?

А мързеливки какво е?

# 601
  • Мнения: 39 347
Добро утро.
Някой искаше сочен кекс- вижте предложението на Мър за кекс с червено вино. Изглежда ми доста сочен.
Нямам закуска за децата. Ама и те ще станат поне след час.
А за лапада завидях!
Мързеливки= Дoбруджанки.

Варвара е! Излизайте с пълни портфейли и задължително си купете по нещо новичко. За да може на нови неща да ви върви през цялата нова година. Аз залагам на чорапи за всеки.

# 602
  • Мнения: 22 036
Правя много лесно пастърма. Тънки свински рибици или телешки, които нарязвам по дължина. На широчина да не са повече от 4-5 см, иначе изсъхват по-трудно.

Свинското осолявам 24 часа, телешкото поне 48 в морска сол (плътно покрити). Измивам и притискам за денонощие между дъски с нещо тежко от горе. Овалвам в подправки на вкус (в БГ се продава подправка за пастърма и на мен много ми допада). Иначе можеш да смесиш каквото ви харесва - червен и черен пипер, чимен, чубрица и каквото ти хрумне. Ако месото е сухо, можеш да забъркаш подправките с малко вино и намазваш обилно.

Пробиваш дупка в единия край, но не съвсем в края, за да не се разкъса и връзваш с канап. После сушиш. Обикновено моята става за около 10-15 дни, но я суша в хладилник. На вън не съм сушила и нямам опит.

# 603
  • Мнения: 12 985
Аз не, че  разбирам много от бокс, ама нещо много бързо се предаде тоя Кошмара ли беше? 2-3 удара и всичко приключи. Един път не падна дет са вика:)

# 604
  • Мнения: 22 036
Жаки, кажи моля те пак за кокосовото олио. Преди миене на зъбите или след това и по колко минути. Днес купих някакво сурово пресовано и сега го гледам в лек потрес  Mr. Green.

# 605
  • Мнения: X
Мързеливките са бързи солени закуски. Моите са такива:
300 гр. кисело мляко с лъжица сода вътре
2 яйца
100 мл. олио/зехтин/разтопено масло
200 гр. натрошено сирене
200 грама настърган кашкавал/моцарела/гауда
Обърквам всичкото това с вилица в купа, добавям брашно на око бъркайки с вилицата, докато стане лепкаво гъсто тесто, което да седи рошаво, да не е гладко като за питки... С голяма супена лъжица оформям някакви кръгли рошави формации върху хартия за печене - при печенето се заглаждат и набухват, та формата не е от значение.
Пека на 200 градуса до хубаво зачервяване, преди печене посипвам сусам.
Забъркват се буквално за 3 минути. Докато стане кафето вече съм мушнала първата тава.

# 606
  • Мнения: 12 985
Даунче, сутрин на гладно, една чаена лъжичка, в устата се разтопява, жабуриш колкото можеш добре е поне 10 минути, докато направиш кафе и още нещо и те минали:)

# 607
  • Мнения: 14 303
Добро утро!

Снощи бяхме на женско парти. Много хубаво беше, в един пиано бар финиширахме. Направо съм във възторг, хубаво място с хубави хора и певицата имаше великолепен глас, всичко пееше тази жена.  Големи танци, голямо пеене. Останах без глас пак, а тъкмо се беше върнал  Mr. Green Към 3 легнах и сега главата ми е камбана, но се събудих гладна и жадна за кафе. Ще метна и аз едни добруджанки, ще изпратя мъжа на работа и май ще си ходя на къщата. Майсторите ще свършват покрива и трябва да огледам и да заключа, а татко иска едни дърва да нарежем и приберем. Времето е разкош  Heart Eyes

# 608
  • Мнения: 22 036
Сбъдваща, могат ли да се сложат във форми за мъфини с хартия?

Жаки, ще пробвам. Тук сега рекламират някаква чаркоалова паста (въглища  Sick), след което ползваш кокосовото Simple Smile.

Аз имам професионален сет за избелване, ама не ми се виси по 40 минути. В кабинет е друго.

# 609
  • Мнения: 11 677
Днес ще правим с децата меденки и портокалови бисквитки.
Ако станат ще покажа  Laughing

И един бърз въпрос в меденките нали може да използвам зехтин вместо олио  Rolling Eyes

# 610
  • Мнения: 22 036
Руми, аз не бих. Променя вкуса, а и ако е студено пресован не бива да се загрява. Защо не ползваш масло?

# 611
  • Мнения: X
Даун, може, ама няма да станат толкова хрупкави. Не препълвай купичките, доста набухват.

# 612
  • Мнения: 22 036
Ще ги правя на хартия тогава, но другата седмица, че след вчерашния купон на пубера, днес едвам мърдам, а цял ден трябваше да го возя напред, назад. За капак е на вечеря от клубът си по таекуондо  ooooh!.

# 613
  • Мнения: 11 677
Даун, имам масло, ще ползвам него  Peace

# 614
  • Мнения: 39 347
Мисля, че някъде четох, че може да залепнат във хартийки за мъфини. По- добре ги направи направо във гнездата. Но "мързеливки"-те за това са мързеливи. Защо ще миеш тава, като може директно да изхвърлиш хартията за печене.
Алечка, признала съм те. Излезеш ли- няма връщане рано, не мина и без танци, и песни. Все така да се веселите по женски.

Общи условия

Активация на акаунт