Испания

  • 85 489
  • 792
  •   1
Отговори
# 180
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 883
Ето най-общо - това е последното:
http://spainbg.com/%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D … D0%BD%D0%BD%D0%BE

Ако трябва, ще намеря точно наредбата.

# 181
  • Мнения: 99
Докато търсихоще информация попаднах на форум от преди 3 години, в който пише, че ако не се осигуряваш, но докажеш 5200€ в банка и частна мед. застраховка, пак можеш да кандидатстваш за НИЕ.
Знаете ли, дали още е така

Аз съм с точно такъв вид НИЕ, тъй като нямаме брак с мъжа ми. Де факто, пред испанското законодателство сме си чужди, нищо че живеем на един адрес и имаме дете   Grinning

Банковата сметка трябва да е в Испания, като тя се открива с червен български паспорт. Сключва се и договор за здравна застраховка със срок от 1 година. От банката издават специален документ, който се представя при кандидатстването за НИЕ. Ще уточня, че става въпрос за Барселона, на други места може да не е точно така.

# 182
  • Мнения: 7 325

Аз съм с точно такъв вид НИЕ, тъй като нямаме брак с мъжа ми. Де факто, пред испанското законодателство сме си чужди, нищо че живеем на един адрес и имаме дете   Grinning

Можете да се регистрирате като pareja de hecho ако искате.

# 183
  • Мнения: 99
Регистрирахме се при техен нотариус, I.Hr, даже и адресни регистрации от България носихме, включително документи и от български нотариус, че живеем на семейни начала.  Grinning Не ни го признаха, за да получа НИЕ и аз като част от семейството.

Сега излиза, че мъжа ми и детето ми са семейство, а аз отделно домакинство, пък всички живеем на едно място   Grinning Grinning

Всъщност, аз така и не разбрах много добре, освен при испански нотариус, дали не трябва да се ходи в още някаква служба, но пък май не го признаваха, тъй като е между двама българи, а не между български и испански гражданин.

Сложно се оказа да е човек без брак в Испания. 

# 184
  • Мнения: 7 325
До колкото знам се прави регистрация в общината в отдел регистро. Така ми обясняваха познати, които са минали през процедурата.
https://www.ocu.org/consumo-familia/divorcio/informe/inscribirse … de-cada-comunidad

Погледни това, мисля че би ти било полезно.

# 185
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 492
НИЕ, но т.нар. бял лист, се вади много лесно при нас. Адресна регистрация, паспорт, платена такса в банката, предварително записан час в полицията, снимка и нищо повече.
Вече за зеления лист, който вече е зелена карта, искат 3 месеца осигурителен стаж.

От статията това- Съществува и друг вариант за получаване на постоянно НИЕ – да се регистрира фирма ЕТ (Аутономо) и да се платят три поредни месеца социални осигуровки. При подаването на документи за НИЕ трябва да се покаже документ за регистрация, като аутономо, както и бележка за платени социални осигуровки за три месеца. не ми е ясно как ще се случи. Получава се параграф 22- никой няма да ти направи аутономо, ако нямаш НИЕ  Whistling Вероятно става въпрос за зелената карта, а не за самия номер!

# 186
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Позатегнаха нещата последните години, но все пак процедурата си остава в пъти по лесна  и бърза от колкото преди да ни приемат в обединена Европа.

# 187
  • ES
  • Мнения: 2 172
Регистрирахме се при техен нотариус, I.Hr, даже и адресни регистрации от България носихме, включително документи и от български нотариус, че живеем на семейни начала.  Grinning Не ни го признаха, за да получа НИЕ и аз като част от семейството.

Сега излиза, че мъжа ми и детето ми са семейство, а аз отделно домакинство, пък всички живеем на едно място   Grinning Grinning

Всъщност, аз така и не разбрах много добре, освен при испански нотариус, дали не трябва да се ходи в още някаква служба, но пък май не го признаваха, тъй като е между двама българи, а не между български и испански гражданин.

Сложно се оказа да е човек без брак в Испания. 

Хаха. Никак не е сложно даже, те повечето испанци така живеят. Ама я да поискаш помощи как бързо ще станете семейство и ще поискат и доходите на човека, с който имате общо дете.

# 188
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
На мен в Испания  никога до сега не са ми изисквали свидетелство за брак.
Дори и когато  през 2004 записвах дъщеря ми в рехистро сивил, минахме на честна дума  и като доказателство, че в тархетите де ресиденция със съпруга  имаме едно и също второ апейидо.Служителката записа  в регистъра "   майката декларира, че има сключен брак с бащата на ..."


Нито когато съм ползвала баха медика заради операция на съпруг.

Преди две години си извадихме  многоезичен дубликат на  свидетелство за граждански брак(защото оригинала дори не сме го превели)  ,  за всеки случай, но още не  ни е потрябвало.

Последна редакция: вт, 04 апр 2017, 16:31 от sl

# 189
  • Мнения: 99
Тук в Барселона, до преди година, година и половина може би, не е имало проблем и двойката да няма брак. Случихме момент, в който са решили, че щом нямаме брак, значи не сме домакинство, няма значение адрес, дете...Сега ми предстои подмяна на НИЕ, за всеки случай си резервирах час, за да регистрираме в общината удостоверението от нотариуса.

gery_to, освен и това да предприема, че да ни признаят за семейство  Simple Smile

Малко се поизнервих, точно като уреждахме документацията, защото за моето НИЕ ни връщаха. За документите сме имали помощ от фирма, която се занимава с бюрокрацията и формалностите при релокация.

# 190
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 036
Търси се преводач от и на български за съдилищата зона Мадрид. Работи се сутрин до към обяд, не всеки ден. За работните дни се плаща осигуровка.

# 191
  • Мнения: 15
Здравейте дами  Peace
Дали ,някоя от вас може да ми преведе на испански "Никога не е провал,винаги е урок!"
Пробвах с речника,но не знам дали е точно...
Благодаря предварително   Hug

# 192
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Здравейте дами  Peace
Дали ,някоя от вас може да ми преведе на испански "Никога не е провал,винаги е урок!"
Пробвах с речника,но не знам дали е точно...
Благодаря предварително   Hug

Nunca es un fracaso, siempre es una lección.

# 193
  • Мнения: 15
Здравейте дами  Peace
Дали ,някоя от вас може да ми преведе на испански "Никога не е провал,винаги е урок!"
Пробвах с речника,но не знам дали е точно...
Благодаря предварително   Hug

Nunca es un fracaso, siempre es una lección.

Благодаря  Hug

# 194
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Моля за помощ  Praynig Възложиха ми задача, да намеря хубав, лъскав, но не безумно скъп ресторант, който да е в близост до хотела Fairmont Rey Juan Carlos I - в Барселона https://www.google.com/maps/place/Fairmont+Rey+Juan+Carlos+I/@41 … 12067!4d2.1086489.
Опитах с търсачката, но ...  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт