С какво ви дразнят свекървите- 75

  • 66 648
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 4 192
Не, ама нали е затова  е свекърва - каквото и да направи е виновна.  Mr. Green
Тъщата на моя мъж, разбирай майка ми, му дава петдесетак на всеки празник и много държи следващия път като го види да й каже какво си е купил. Досадна, но практична  Naughty

# 76
  • Мнения: X
Щом не му иска касова бележка, няма страшно. Laughing

# 77
  • София
  • Мнения: 4 192
ААА, и такъв случай имаше. Пита го веднъж: "Ма това ли е тениската, че тя 50 лв ли струва". После скандали, обясняване да говори само за децата и времето, ама... Кой знае какви си пишат за тъщите във форума на "Направи си сам"  ooooh!

# 78
  • Мнения: 1 701
Изказването е екстраполирано в интерес на въздействието на репликата върху аудиторията. Laughing
С месата,висящи отвсякъде, с раните от шиенето след 12 часово раждане и срастванията от първото раждане, които наново се отвориха, тя ми подари дънки 27ми номер  Mr. Green
Извинявам се, че не бях толкова ясна, за да ми разберете смисъла на изказването  Whistling
Извини неразбирането ми, но ми стана интересно, ако ти беше подарила 36-ти номер, щеше ли да се почувстваш доволна?
Вместо дънки, да беше дала на снахата 100 лева да си купи каквото поиска. Аз с моята свекърва сме се разбрали да не си подаряваме никакви подаръци по никакъв повод и двете сме много доволни. И двете имаме много вещи и дрехи и сме презадоволени от тази гледна точка. Виж за рожденни дни на свекърите, просто сме ги взимали с нас и децата на почивка. Но някой да ме зарива с непотребни вещи няма смисъл. А и мисля за бъдещето на децата си и гледам да @консумирам@ , колкото се може по-малко пластмаси, дрехи и ненужни неща.

# 79
  • Мнения: X
Отново опитваш да превърнеш твоя частен случай в общовалидно правило. Аз пък най-много мразя някой да ми даде пари вместо подарък.

# 80
  • София
  • Мнения: 4 192
Изказването е екстраполирано в интерес на въздействието на репликата върху аудиторията. Laughing
С месата,висящи отвсякъде, с раните от шиенето след 12 часово раждане и срастванията от първото раждане, които наново се отвориха, тя ми подари дънки 27ми номер  Mr. Green
Извинявам се, че не бях толкова ясна, за да ми разберете смисъла на изказването  Whistling
Извини неразбирането ми, но ми стана интересно, ако ти беше подарила 36-ти номер, щеше ли да се почувстваш доволна?
Вместо дънки, да беше дала на снахата 100 лева да си купи каквото поиска. Аз с моята свекърва сме се разбрали да не си подаряваме никакви подаръци по никакъв повод и двете сме много доволни. И двете имаме много вещи и дрехи и сме презадоволени от тази гледна точка. Виж за рожденни дни на свекърите, просто сме ги взимали с нас и децата на почивка. Но някой да ме зарива с непотребни вещи няма смисъл. А и мисля за бъдещето на децата си и гледам да @консумирам@ , колкото се може по-малко пластмаси, дрехи и ненужни неща.
Аз моята свеки ако я взема на почивка ще слушам всяка сутрин как ММ обичал кафето си. А с него се познаваме от 11 години, пие по 3 кафета на ден, винаги дълго, чисто  ooooh!

# 81
  • Мнения: 4 303
Щом не му иска касова бележка, няма страшно. Laughing
То касова бележка не иска, но всяка стотинка трябва да се отчете, че е изхарчена от детето, а не от родителите.

# 82
  • Мнения: 5 362
На вниманието на Зои. Знам, че е на диета, но исках да й покажа едни пра-стари локумки, които приличат на гръцките бели сладки. Не съм ги правила около 30 години, но днес нещо ме обзе  желание и тази сутрин ги направих. Станаха сполучливи.
Скрит текст:


Тези също са от старите кулинарни тефтери. Правих ги на Нова година.
Скрит текст:

# 83
  • Мнения: 4 292
КАГ, чудесни са. Изпитаните рецепти са си друго нещо, макар че според мен и с гръцките сладки се справи добре Wink
 Тези фунийки ми изглеждат много сложни.
 И да не е съвсем спам, свекърва ми също вади едни 30-годишни книги, които аз много уважавам, но много искаше на първия РД на малкия да слага от онези коктейлните чадърчета и рошавите украси върху дървена пръчка ( не знам как се казваха Simple Smile ). Имахме лек спор, че точно това вече е отживяло, а и няма как да бучи чадърчета по сандвичите  Laughing

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 1 134
На сърбски, акушерка се казва бабица, на македонски също са синоними. Незнам дали на български има подобно нещо ?!

В българския език "баба" е била наричана именно акушерката, а процесът на израждане на бебето "бабуване". От там идваи празникът Бабин ден.

Сиксенс, съгласна съм с написаното от теб, особено за отношенията, но мисля, че драмата е колкото на свекървите, толкова и на снахите. Едните се тръшкат в стил "ти мене уважаваш ли ме", а другите- "Откъде накъде тая ще иска да я поздравявам".

Точно, де,точно!
Боряна, темата имах предвид. Много е показателна дискусията тук. Тази не е първата Wink

Последна редакция: вт, 10 яну 2017, 13:18 от sixsens

# 85
  • Варна
  • Мнения: 36 731
И тук ще напиша, ако някой се интересува, че не всички четат другата тема. Като се заговорихте за рецепти се сетих, че имам книгата Българска национална кухня от 1984 г. Ако някой я иска, имам я сканирана на файл, да пише и мога да я пратя.

Извинете за спама.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Моята пак се изцепи, ама то по-скоро е за Евъргрийните. Обаче сега не ми се рови за темата...
Та бебето проходи онзи ден и аз обяснявам на мъжа ми, че сега ще трябва да правя питка, пък хич не мога. Обаче пък имам желание да се науча. Пробвах веднъж, ама не стана много добре и тогава свеки не пропусна да обясни къде съм сгрешила и как да постъпя следващия път. Слушах внимателно и запомних. Не беше чак толкова отдавна.
Сега ММ й казал по телефона, че пак ще опитам, по повод прохождането на малката, а тя: "ААаа, по-добре да изчака. То няма срок кога да се раздаде питката - аз като си дойда, ще направя."
Как да не се надъхаш и да не се научиш да месиш...  Laughing

# 87
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 342
Твоят е за удушаване. Как така носи поверителна информация във вражеския щаб Twisted Evil

# 88
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Твоят е за удушаване. Как така носи поверителна информация във вражеския щаб Twisted Evil
Хахаа, всъщност той ми го каза съвсем нарочно. Според него е пълна глупост да си губя времето и да се цапам, а после да се ядосвам, като не стане. Не може да разбере защо трябва да се уча да меся, като на магазина имало всичко. Също така и след като друг в къщи може - я майка му, я комшийката...  Laughing
Неговото изказване по повода е: "Толкова зор, за един 'ляб..."

# 89
  • Мнения: 13 797
Коя е тази друга тема?

Твоят е за удушаване. Как така носи поверителна информация във вражеския щаб Twisted Evil
Joy

Кали, ти защо се ядосваш всъщност? Защото ти няма доверие и е казала да я чакаш или защото мисли да "раздава" питката? Защото на прощъпулка целта не е раздаването на питката, а търкулването й и гадаенето на професията на дребчо Laughing Така че единственото изискване към питката е да е кръгла, че да не отиде под дивана Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт