Искам да кажа ... (104)_09.01-15.01

  • 57 373
  • 959
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 6 301
Значи филтрите ги държах в гореща вода със сода, паднаха някакви неща, но незадоволително. После цяла нощ ги държах в гореща вода с Вениш, пак паднало малко, но пак е незадоволително. Сега какво? 90 лева за нови... пф! Как да ги измия бе, ужас.
Аз писах по-напред за моите, не само в гореща вода със сода, а във вряща, в една тава върху двата котлона, и обръщах филтъра напред-назад поне 10 мин. И содата беше доста - 3-4 пакета изсипах.
Даже докато беше във водата филтъра ръсих сода отгоре му, тя кипеше и изкарваше мазното.
http://1001idei.com/polezni-saveti/469-kak-lesno-da-pochistim-fi … ara-na-aspiratora

# 571
  • Варна
  • Мнения: 36 622
Голяма мания тия ховърбордове, около нас лятото гледах 1-2 момиченца, едната ме възхити, беше го овладяла до съвършенство. Не съм чувала за потрошени още, но аз и не се интересувам понеже моята е малка още. Рая, не виждам как ще го откажеш детето от тия мераци, още повече като си е събрала парички. По-добре отстъпи, а й подари към ховърборда наколенки, налакътници и евентуално някоя джиджана каска, от тия дето носят колоездачите. Друго не знам какво да те посъветвам.

# 572
  • Мнения: 17 987

На мен лично ми изглежда тотално безмислена прищявка отстрана на децата, а те не са ли малко и скъпички?

А, малко, около 400 лв. най- евтините, хич не са малко за мен  Naughty
Тя великодушно се отказа от таблет, щото щяла само на  него да виси, не на чист въздух с децата  Mr. Green, подковано от всякъде бе.

Хай, имаме оборудване от ролерите още, много е лудо това, за момче беше правено де, затова сигурно  Wink

И най- важният аргумент- ами всички имат  #2gunfire

# 573
  • Пловдив
  • Мнения: 23 711
Сготвих, нещото известно у нас като "млечна супа". Благоверния хвърли едно очо и вика - "а къде е съществената част?", т.е. къде е мръвката. ooooh! ooooh!

# 574
  • Мнения: 5 368
Kak я правиш?
У нас е известна като "Супа сирене", но откакто съм тук не съм праВила, че хубавото сирене ми е кът. Тук не продават от това, к ние ядем Sad.

# 575
  • Мнения: 4 841
Сготвих, нещото известно у нас като "млечна супа".

Рецепта?

Питам, защото от години търся нещо, което съм яла в училищния стол на основното ми училище (т.е. преди 30 години), и за което още си спомням като за нещо супер вкусно...
Та значи, беше съвършено бяла супа, с вкус на мляко, сирене, може би масло, може би и нещо друго... Тук спомените ни със съучениците ми се разминават - някои твърдят, че е имало фиде, други - парченца сирене, трети - че е била на брашняна основа. Аз не помня, помня само вкуса - страхотен.
Та ако някой има рецепта за нещо такова, да дава. Вероятността да се разочаровам е много голяма, сигурно годините са идеализирали спомена до съвършенство, но все пак бих искала да пробвам  Heart Eyes

# 576
  • Пловдив
  • Мнения: 23 711
Моето е млечно-зеленчукова, ама моите така и викат. Моркови и лук задушавам с вода и лъжица олио. После вода на око, ама към 1,8 литра. 3-4 картофа, две шепи замразена царевица, две шепи замразен грах, една шепа замразен ... френски зелен боб??? (един такъв тънък), шепа броколи. От страни правя варена застройка, днешната е с кофичка кисело мляко, 3 яйца, 1 с.л. брашно. Като се свари зеленчука, гледам картофа да е сварен, сипвам застройката, натрошеното сирене и махам от котлона. Застройката е варена, та няма нужда да се вари. Като махна сипвам магданоз, копър и листа целина, имам замразени. И въртя мелничката с черен пипер. По мой вкус моята е гъста супа, засища.


А за "бяла супа" имам рецепта, чакай да я набера.


Аз правя "бяла супа" със грис, при пшеничен и царевичен вкусът е различен, предпочитам пшеничен. Подгрявам на котлона прясно мляко, литър, на другия котлон слагам вода - половин литър, да заври и сипвам в завряла вода, за половин литър слагам 3 мерителни супени лъжици лъжици грис, изглежда малко, ама не е. Сол на вкус. Варя гриса до омекване, и сипвам едното към другото, не мога да кажа кое към кое, различно е, според кое е в голямата тенджера. Слагам фиде.  Слагам сирене и кашкавал, на око, ама да има. От страни пак правя варена застройка, изобщо аз само варена застройка правя, за децата държа да е добре сварена. Сипвам застройката в тенджерата. Веднага махам от котлона. И черен пипер.
Моята хватка е да не ври много сиренето, слагам, завира, сипвам застройката, не чакам да заври, махам от котлона.

Последна редакция: пт, 13 яну 2017, 13:20 от Янтра

# 577
  • Мнения: 14 654
BirdsFlu,
аз май я знам рецептата за тази супа, за която питаш. Прави се като сос бешамел, ама по-рядък и после се натрошава сирене и се пуска фиде. В масло се запържват 2 с.л. брашно до златисто, после се налива студеното мляко (1 литър) при непрекъснато бъркане. Когато кипне, пускаш фидето и дръпваш от огъня. Подправяш със сол само.

# 578
  • Мнения: 17 987
На детската кухня даваха такава, беше с прясно мляко, кус-кус, сирене и масло.
Аз също много я обичах, за жалост и децата си я ядяха, нищо не ми оставяха  Mr. Green

Янтра  Shocked, с количеството на твоята застройка аз правя заливка за тава мусака  Laughing

Мъжът ми като твоя, като правя огретен пита къде бил основното  #2gunfire

# 579
  • Мнения: 14 654
А има и една друга бяла супа - леко е по-кисела, защото се прави с кисело мляко, лимон и жълтъци, а тази с прясното мляко е сладникава.
Пак се запържва брашно в масло, само че после се добавя студен бульон, вместо прясно мляко и накрая кисело мляко, жълтъци и сол.

# 580
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 849
Тази млечна супа със сирене редовно я правеха в градината. Трябва да видя къде ми е рецептата - преписвах от рецептурника.

# 581
  • Пловдив
  • Мнения: 23 711
У нас няма тън-мън с количествата, за МОЯТА мусака отиват 6-7-8 яйца и две кофички кисело мляко.

# 582
  • Мнения: 17 987
У нас няма тън-мън с количествата, за МОЯТА мусака отиват 6-7-8 яйца и две кофички кисело мляко.

 Joy Joy Joy

Обещавам никога да не се оплаквам, че трябва да готвя  Peace

# 583
  • Мнения: 4 841
Златни сте  Hug
Значи, през уикенда ще правя бели супи - ще пробвам всички рецепти, после ще докладвам коя ме е доближила максимално до детството   4470

Само ще трябва да изпека една тава мръвки тази вечер, че ако два дни сервирам само постна бяла супа, накрая ще ме изядат мен  Laughing

# 584
  • Мнения: 2 622
Тази млечна супа със сирене редовно я правеха в градината. Трябва да видя къде ми е рецептата - преписвах от рецептурника.

Аз си я изпросих от рецептурника, защото мойта госпожица много я харесва, но аз още не съм се прежалила да я сготвя - моите спомени са че е нещо ужасно

Продукти: сирене; фиде; моркови; кр. масло; брашно; кисело мляко; яйце; сол
Начин на приготвяне: Морковите се нарязват на кубчета и се задушават до омекване в част от мацнината, като се добавя малко вода и сол. Залива се с гореща вода и като кипне се прибавя фидето.
Готовата супа се застройва с варена застройка от яйцето, кис. мляко и брашното. Подправя се с останалото масло и се поръсва със сирене и ситно нарязан магданоз.

Туй вместо запис и кратко представяне.

Общи условия

Активация на акаунт