Искам да кажа ... (104)_09.01-15.01

  • 57 372
  • 959
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 136
Тази супа не я помня, нито от детската градина, нито от кухните на децата, но може да я пробвам.
Снощи ако бях докопала една бабичка щях да и извия врата. Честно. На 100 години станах, рядко има моменти в които да се изумя така, че да загубя ума и дума.
Скрит текст:
Снощи слязох с малката пред входа, аз да пуша една цигара и да купя плодове, тя да се пусне няколко пъти по една импровизирана пързалка. Точно до мястото до пързалката е тротоара за пешеходци, и едни стълби. И виждам, че от някой от етажите се излива много вода. На няколко пъти. След третия път минах отстрани, да видя кой малоумник го прави. както и предположих бабката която живее до нас, но в другия вход от 8ми етаж изсипва вода. Качих се веднага да и кажа да спре, звънях, чуках не отваря. Прибрахме се ние, излязох на терасата и я чувам че шумоли. Затропах и на остъклението, по едно време се показа.  Казах и да спре, че отдолу точно на тротоара и стълбите е ледено, някой ще падне.  И кукувицата каза, че това не било вода, тя си изхвърляла пикоча, че била болна. Онемях. Вярно, че апартаментите ни са големи, и от тази спалня до тоалетната има 10-12 метра коридор, но банята е до спалнята.
А това бабе тормози целия квартал. Подава жалби постоянно срещу някой. На нас ни беше изпратила проверка, че сме събаряли стените в апартамента и ще съборим блока, а ние само правехме ремонт на банята, и свършихме за седмица, като се работеше само от 8 до 14.
Преди 4-5 години беше подала жалба срещу сина ми и негови приятели, че били пред блока и били много шумни. След като им била направила забележка, те я издебнали да я няма в къщи, влезли в апартамента и са монтирали подслушвателни устройства. И като сподели някоя тайна на двете си приятелки, до вечерта целия блок я знае. Тя е на 8ми етаж и е леко глуха, та не знам как ги е чувала. Кварталния тогава се обади и ни повика на разговор, длъжен бил.
Срещу други деца пък жалбата беше, че ги накарала да и купят хляб, дала им 1 лев, а той струвал 98ст, и те не и върнали ресто.
 
 

# 586
  • Бургас
  • Мнения: 7 329
Тази супа явно е тотален хит. Госпожата на Цвети каза,че всички деца в групата изяждали млечната супа без възражения Simple Smile

# 587
  • Пловдив
  • Мнения: 23 711
Моите не я обичат всички, дребния каприз не я яде.


Силвия, я кажи по-подробно за подслушвателните устройства Joy Joy Joy Joy

# 588
  • Мнения: 15 038
Моят син и той иска да му правя млечна супа. Намерих 100 рецепти, но не знам коя от тях ще отговаря на тази, която приготвят в градината. Аз никога не съм яла подобно нещо.

# 589
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 849
Тази млечна супа със сирене редовно я правеха в градината. Трябва да видя къде ми е рецептата - преписвах от рецептурника.

Аз си я изпросих от рецептурника, защото мойта госпожица много я харесва, но аз още не съм се прежалила да я сготвя - моите спомени са че е нещо ужасно

Продукти: сирене; фиде; моркови; кр. масло; брашно; кисело мляко; яйце; сол
Начин на приготвяне: Морковите се нарязват на кубчета и се задушават до омекване в част от мацнината, като се добавя малко вода и сол. Залива се с гореща вода и като кипне се прибавя фидето.
Готовата супа се застройва с варена застройка от яйцето, кис. мляко и брашното. Подправя се с останалото масло и се поръсва със сирене и ситно нарязан магданоз.
Туй вместо запис и кратко представяне.
Точно по тази рецепта се готви в ДГ. Е, да добавя и грамажите според рецептурника  Grinning.
104 г сирене
40 г фиде
40 г моркови
30 г масло
10 г брашно
120 г кисело мляко
1 яйце
магданоз, сол

При нас морковите ги стържеха на едро ренде. Наистина е вкусна супата. А и готвачката в градината с кеф си вършеше работата. За храната в ДГ имам доста какво да кажа.

# 590
  • Мнения: 5 368
Яна, ти учителка ли си била?

# 591
  • Мнения: 22 444
Като изключим фидето и морковите, заедно със сиренето, другото си е точно варена застройка. Simple Smile

# 592
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 793
Ей сега ще си проличи колко готвя, но каква е тази варена застройка?
Мъжът ми от кога иска такава супа, която аз ни съм чувала, ми съм яла. Отиде му Гайдурков на кино.

# 593
  • Пловдив
  • Мнения: 23 711
Е как, варена застройка, смесвам една чаена чаша кисело мляко, по бг ще рече половин кофичка, две яйца и една с.л. брашно и при непрекъснато бъркане на котлона докато почне да се сгъстява. Така е добре сварено. Суровата застройка не се вари, пак същите продукти, и го слагаш от страни и с един черпак наливаш по малко в застройката и бъркаш да не се пресече. Така 5-6 черпака докато се темперира и наливаш в тенджерата. Обаче не е варено и аз сурови яйца не давам на децата. Не знам от кога не съм правила, 10 години.

Като знам и застройки само с яйце и кисело мляко, без брашно, знам за застройка с жълтък и прясно мляко.

# 594
  • Мнения: 17 987
И аз обичам варена застройка, има плътен, киселичък вкус супата  Crazy, отделно предимството им е, че при затопляне не се пресича. Обаче моите в къщи не обичат никакви, трябва да са бистри супите  Sick Много мразя да готвя нещо, което не обичам   Naughty Добре, че не сме по супите.

# 595
  • Мнения: 15 038
ИМного мразя да готвя нещо, което не обичам   Naughty
И аз, затова и не готвя, който иска нещо различно от това, което аз искам да ям/готвя, си готви Simple Smile

# 596
  • Мнения: 14 654
Янтра, много хубава идея с грис, непременно ще пробвам. Яна, мерси за точната рецепта, довечера познайте какво ще яде цял форум  Laughing
пп: като готвя много пъти нещо, което не обичам, накрая го прояждам и заобичвам. Например риба и шкембе-чорба. Не ядях, но готвех за мъжа ми, докато в един момент и аз започнах да ям.

# 597
  • Мнения: 11 686
За бяла супа за първи път чувам  Blush

В неделя голямата има рожден ден. Предната вечер малката идва и ми носи пари - искала да купи на кака си подарък. Подава ми 30 лв да взема от нейно име селфи стик. Вчера купих, казах ѝ че струва 10 лв, сега го крие в стаята си и чака с нетърпение да дойде време да го подари  Laughing

Сесили, ако има други плевенчанки (Лаленце)

Скрит текст:
за празника ще идем до Плевен, кино, МОЛче, пълна програма като за тинейджърка  Mr. Green
Но не мога да реша в кой ресторант. В лайфа не ни се ходи, първо, че последните два-три пъти бяхме там, второ нещо май го развалиха.
Гледам пицария Наполи и си спомням, че навремето готвеха вкусно. Не съм ходила от години. Как е там?
Ако може направо и да ми препоръчаш нещо  Laughing
Приемам съвети  Hug

# 598
  • Мнения: 4 303
Янтра, много хубава идея с грис, непременно ще пробвам. Яна, мерси за точната рецепта, довечера познайте какво ще яде цял форум  Laughing
пп: като готвя много пъти нещо, което не обичам, накрая го прояждам и заобичвам. Например риба и шкембе-чорба. Не ядях, но готвех за мъжа ми, докато в един момент и аз започнах да ям.
След толкова години не можах да се пречупя да ям риба, но за шкембето се дадох!
Рибата даже и не я готвя, а ако може и да ме няма, когато се яде.

# 599
  • Пловдив
  • Мнения: 23 711
Аз риба не докосвам сурова, ама няма мърдане, готвя и пушек се вдига. Мъжът манипулира, аз подготвям подправки, сосове и давам нареждания. Всички знаете за голяма пъстървена история, аз съм идиот от класа.

Общи условия

Активация на акаунт