Частни училища - информативна тема 16

  • 107 839
  • 742
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 23
Здравейте,
Имам нужда от помощ - детето ми е прието в няколко училища за ПУК, но се колебаем между ЕСПА и Св.София, и Азбуки. Ще съм благодарна за положителни и негативни коментари и за трите.


Здравейте,

Искам да ВИ попитам, кога са излезнали резултатите за Света София за ПУК?
Вие на коя дата се явихте, понеже ние, все още нямаме отговор.

# 196
  • София
  • Мнения: 1 262
Св. София

# 197
  • Мнения: 44
Здравейте!
На нас ни трябва силна подготвителна група/клас, която будно, но "неформализирано" момче, родено в началото на годината, да повтори (сега  завършва четвърта група с деца от по-големия набор), за да порасне поведенчески още малко, преди да влезе в "системата" (която - все едно дали говорим за държавно или частно училище - къде повече, къде по-малко - има толкова много недостатъци...).  Ученето не ме/го притеснява, въпросът е как се учи. 
Под "силна група/клас" нямам предвид нито толкова строга дисциплина, нито да е свален материала от първи клас в нея; важно е обаче детето да не тъпче на едно място и в тази връзка по-скоро ме интересува следното:
-да е група/клас от наистина 6-7-годишни деца (забелязвам, че някои частни училища сливат 5-6 и 6-7-годишните - по принцип съм ЗА групите да НЕ са на възрастов принцип, но в конкретния случай това би било недостатък за нас);
-конкретната учителка да може да бъде строга, когато се налага, но да НЕ е императивен тип като цяло;
-и най-важното - да умее да индивидуализира взаимодействието си с децата, както и да намира алтернативни пътища за увеличаване на техните индивидуални постижения (индивидуалният подход в груповата работа е изтъкнат на всеки сайт на образователна институция, но доколко той се реализира на практика, зависи от конкретните учители).

Ако не намеря такава среда, ще трябва, макар да не съм убедена, че няма да съжалявам, да го пусна в първи клас (неясно засега къде, тъй като това ни е Вариант Б; не изключвам и алтернативни образователни системи - Прогресивно, Сугестопедично, Монтесори, Щайнер). Моля, ако имате идеи, или мнения, пишете.

Svetlaba, нямам лични впечатления нито за едно  от трите училища, но щом сте кандидатствали за Света София, е логично, че сте приели идеята за здравото учене и очакваните високи резултати там. Ако детето Ви се вписва в нея, може би си струва да опитате.

# 198
  • Мнения: 8 321
svetlaba...не мога да се включа с лични впечатления от тези училища. Но имам косвени впечатления от всички. Познавам родители с деца там. И всяко училище си има свойте плюсове и е подходящо за определен тип дете. Вие невероятно сте ги посетили и сте задали вашите въпроси. Така че - води се от майчиният си инстинкт и няма да сбъркаш. Въпреки, че Св. София е прекрасно училище,  ние /аз и ММ/ предценихме, че е далеч от темперамента и характера на детето ни. И изобщо не кандидаства там.

# 199
  • Мнения: 111
Здравейте, имате ли актуални наблюдение за Българско школо - качество на преподаване, програма, такси. Интересувам се за ПУК. Чух, че напоследък западвало нивото, затова ме интересува актуалната ситуация

# 200
  • София
  • Мнения: 7 242
Здравейте, имате ли актуални наблюдение за Българско школо - качество на преподаване, програма, такси. Интересувам се за ПУК. Чух, че напоследък западвало нивото, затова ме интересува актуалната ситуация
Има цяла тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=680794;topicrefid=3

# 201
  • Мнения: X
"Климент Охридски" да не би да са си сменили сградата?
Нали бяха в Слатина във ПЖИ-то?
Сега се пишат в Изток на "Лъчезар Станев" 13 зад кулите. Честно там не знам читава сграда за училище.

# 202
  • Мнения: 842
"Климент Охридски" да не би да са си сменили сградата?
Нали бяха в Слатина във ПЖИ-то?
Сега се пишат в Изток на "Лъчезар Станев" 13 зад кулите. Честно там не знам читава сграда за училище.
Още преди шест години, когато търсихме ПУК за хлапето бяха до КАТ.

# 203
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
Sirence,
Ако намерите този учител, моля споделете Wink
Ние сме в Прогресивно, не мисля, че имат потенциал да предложат това, което търсите. Но там има залитане в "алтернативни" деца, родители и методи, така че може да ви свършат работа.

# 204
  • Мнения: 111
"Климент Охридски" да не би да са си сменили сградата?
Нали бяха в Слатина във ПЖИ-то?
Сега се пишат в Изток на "Лъчезар Станев" 13 зад кулите. Честно там не знам читава сграда за училище.
Никак не е читава, точно срещу КАТ, няма двор. Но най-добре ги вижте на място, личните впечатления са важни. Ние ходихме преди 10ина дни.

# 205
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Блис, в Слатина са Образователни технологии. Климент Охридски са си до КАТ. И да - базата е неприемлива.

# 206
  • София
  • Мнения: 10 825
Блис, в Слатина са Образователни технологии. Климент Охридски са си до КАТ. И да - базата е неприемлива.

и "Джани Родари" са в Слатина. Делят една сграда с ОТ, ако не бъркам.

# 207
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Блис, в Слатина са Образователни технологии. Климент Охридски са си до КАТ. И да - базата е неприемлива.

и "Джани Родари" са в Слатина. Делят една сграда с ОТ, ако не бъркам.
Да, едната сграда я делят.

# 208
  • София
  • Мнения: 12 247
Sirence,
Ако намерите този учител, моля споделете Wink
Ние сме в Прогресивно, не мисля, че имат потенциал да предложат това, което търсите. Но там има залитане в "алтернативни" деца, родители и методи, така че може да ви свършат работа.

Leika_moja, би ли споделила повече? Какво имаш предвид под "залитане в алтернативни деца"? След един срок в училището, какви са впечатленията ти?

# 209
  • Мнения: X
Явно ги бъркам с Джани Родари.

Общи условия

Активация на акаунт