Искам да кажа ... (106)_23.01-29.01

  • 69 469
  • 1 019
  •   1
Отговори
# 900
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Печеш го, пържиш го, мариноваш го, сушиш, солиш или опушваш. Става за и приготвяне на салати.

# 901
# 902
  • Мнения: 9 574
Баща ми прави от паламуда Лакерда- някакъв вид мариноване е. Всички, които го опитат много го харесват. Peace

# 903
  • Мнения: 6 312
Слушам си Лили Иванова Simple Smile Моите хора нещо ми се ядосват, но аз не искам на слушалки искам и те да слушат  Mr. Green
Като те прочетох,веднага си пуснах и аз нейни любими песни,които често си припявам.ММ като ме видя каква картинка представлявам,пееща "Осъдени души",стържеща сирене и танцуваща,реши че съм полудяла.Но после като минах на друга БГ естрада,и той започна да припява с мен  Laughing .Даже и потанцуваме  Heart Eyes .Концерта приключи със "Стари мой приятелю" изтанцувана с детето  Crazy .

# 904
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Ще сложа една рецепта с паламуд, която може да се прави и със скумрия, и най-общо минава в жанра салати, макар според мен да си е чудесно основно ястие. Нека я наречем Ропотамо, по името на популярна някога рибна консерва със сходен състав:

Скрит текст:
Почиствам от глави и вътрешности рибата (ок 1 кг). Посолявам умерено, увивам в фолио, подреждам в тавичка и слагам във загрята на 180 градуса фурна за около 20-25 минути. Идеята е месото да почне да се отделя от костите лесно. Изваждам, обезкостявам, като се стремя да не раздробявам много рибата. Парчетата месо подреждам в тавичка и заливам със смес от 200 г сварен зрял фасул (най-лесно отцедена консерва), 300 мл доматен сок (или пасирани цели домати), няколко кисели краставички на колеца. По желание може да се добавят няколко лъжички зелен грах и колелца маринована капия. Ръся магданоз. Накапвам със зехтин. Увивам тавичката в полиетиленово фолио и прибирам на хладно за няколко часа. Поднасям ястието студено, върви с мускат и димят.

Мисля, че е крайно време да завали малко сняг. Да кажем около педя. Старият вече се сви, посивя, доскуча, погрозня.

# 905
  • Мнения: 10 563
аа Ренко, аз слушам вече Pavell & Venci Venc’  със сина  dance dance

# 906
  • София
  • Мнения: 7 078
Куркума, моля те, не казвай ни думица за сняг. Бях решила да правя индиански молебен във вид на някакъв неизвестен за мен танц за спирането му, ма не го разучих де  Stop
Коте, аз така от време на време слушам Криско заради децата, а предпочитам Лили Иванова...

# 907
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Лили Иванова предизвиква у мен несъзнателно стягане на всички мускули, наежване на козината и аритмия. Песните ѝ ме тормозят по-точно, тя самата ми е безразлична. Това не е някаква музикална поза - аз съм музикален инвалид - а най-обикновена психологическа травма от детинство. Майка ми със завидно упорство изтезаваше ефира с "Детелини" и "Експрес танго", придружавайки го със собственото си пеене. Бог да я прости, но певчески данни нямаше милата, ама никак. В дует с гласовитото Лили идваха малко повече на невръстната ми душа. Какво ти малко...

Снегът сега би бил чудесен, бъни. Всички свикнаха, скиорите ще се зарадват, фермерите също. За кокичетата е добре да си починат още малко. Никак не обичам прецъфтели кокичета още преди март.

# 908
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
Настъпих "хилядолетния сокол", адски боли.

# 909
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Щом не си стъпила на полегнал Йода... Носът му е твърде остър.

# 910
  • Мнения: 4 785
Много хубави кухни сте показали, днес ходихме до Комо и случайно попадаме на някакво намаление 50% на кухни по проект. Викам я да видим тази интересна оферта, като цяло нищо особено и бам - попада ми погледът на една наш стил, много хубава. Бяло, по-мръсно, не искрящо, дървен плот, мат, голяма кухня. 3333 лв. Хъм, едва ли е на тази цена - гледаме гледаме, обявили някакъв размер 200 на 195 (примерно), викам аз една консултантка, започва от 10 кладенеца вода, накрая й казах:
- Госпожо не ме интересуват модулчета и прочие, цялата тази кухня, така както я гледаме, колко струва?
- Ама то реално, ако погледнете цената на модул...
- Не! Колко струва кухнята!
- Но тя е голяма!
- Ами на мен такава ми трябва!
- Ама цената й е 26 000 лв. с отстъпката, която трябва да признаете, е много добра! Немска изработка, шкафовете от Италия...
 - Т.е. е 50 хил. лв. цялата кухня като не е намалена? Flushed
- Амиииии... да.... ама е немска, с италиански....
Миии... лека вечер Joy Те сериозно ли? Мога да приема, че кухнята струва 18-20 хил. лв. барабар с немските и италиански неща. Но реална цена 50 хил. лв. айде бе... съвсем хващат шарани вече.

# 911
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
Щом не си стъпила на полегнал Йода... Носът му е твърде остър.
Уверявам те и частите на "сокола" са достатъчно остри. Naughty



За 50 хил лв ще си купя гарсониерка да я давам под наем, в никакъв случай не наливам толкоз пари в кухня. Моята чак ме е срам да си призная колко струва.

# 912
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Петдесет хиляди е сума, която чат-пат, ако нямам друга работа, се мъча да си представя как изглежда накуп, ако е, да кажем, на петдесетачки. Предполагам, че ще се събере в някоя банална кутия от еспадрили. Но дори и да се побира в онова малкото, тясно, дълго и свръхненужно джобче, дето го шият на всички мъжки дънки, едва ли бих вложил в кухненски шкафове и шублери.

За мен хубавата кухня е половината от хубавото жилище, останалото зависи от двора и банята. За мое съжаление твърдя това от позицията на онова цигане, дето много обичало луканка. Не че я било опитвало, ама баща му бил гледал едни как ядат. Та и аз. Моята кухня не е за показване, ами е за декор на филми за комуналките, или отрицателен пример в рекламен клип  на шоу от типа "Промени дома ми".

За какво, по дяволите, служи онова джобче, дето писах по-горе?

# 913
  • Мнения: 4 785
Няма начин тази кухня да струва 50 хил. лв. Това е такова подвеждане, че не знам... Ти може ли да си представиш как би изглеждала кухня за такива пари? С най-добрите уреди най-малкото + със сигурност нямаше да е от МДФ като материл, някакъв мега дизайн и т.н., извинете. Колците с доматите ги ядем. А самите механизми бяха далеч от икейските. Там поне ти пишат цената на изложената кухня и си направи сметката. Виж мъжът ми се ядоса на таз некоректност, докато аз се смях с глас.

Ето тази беше, но островът беше като продължение на кухнята в тяхната конфигурация под формата на Г. Все тая, става ясно за какво говорим. Гледайте първата снимка, тя е.

# 914
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Еееех, сварих да видя кухните, без тази на Сбъдваща.
Момичета, с удоволствие да си ги ползвате и много кулинарни вълшебства да творите в тях.
Ренко, откъде поръчахте камъка? Наистина е много по-добро от стандартния плот, тук повечето кухни са така направени. Искам и българската ми кухня да бъде с каменен плот.
Предпочитам топлите цветове, затова нашата кухня е череша. Или поне така го водят цвета. Децата ми казват, че можело нещо по-цветно, да го подменим, ама засега не давам и дума да се издума  Grinning. Да си правят техните кухни каквито искат. За техните стаи съм им дала картбланш - и като цветове (стени, ламинат, врати), и като обзавеждане. Е, не мога да се оплача, не залитат към нещо екстремно, та без време да ми правят пънк прическа  Joy.

Общи условия

Активация на акаунт