Искам да кажа ... (107)_30.01-05.02

  • 61 557
  • 916
  •   1
Отговори
# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
А аз си ги ползвам. Половината чеиз на прабаба ми е активно в употреба. И от на свекърва ми майката ползвам. Два ръчно тъкани чаршафа ползвам за покривки - ми имат дантелки по края, кво като са за чаршафи. От едни кърпи ръчно тъкани и навити на руло имам текстилни салфетки за гости. Идеално се връзват с един от покривко-чаршафите. Месали разни ползвам за малки покривки и като месали да си завивам питите и хлябовете. Една мъжка риза я нося аз - не влизам в женските, тия всичките са били 150см 40 килограма!!!

# 166
  • Мнения: 3 609
Здравейте!!

За салата не знам какво да предложа, защото аз обичам странни вкусове и смесено сладко, солено, кисело. Бих харесала салата зеленолистна с леко запечени орехи или кедрови ядки, леко карамелизиран червен лук, може някакви боровинки или плод (малко смокини, примерно), чери домати, меден дресинг.  Heart Eyes

Аз да ви се похваля... сутринта докато пиех кафето и си ровех в Уиз еър видях ужасно евтини билети за Брюксел. Точно за Рождения ми ден. Аз имам рожден ден на 22 март, тази година ми е юбилей!!!! Мама мия!!! А билетите са от 18 до 25 март, от събота до събота. И.. слабия ми ангел взе решение за минутки просто. Ама то беше престъпление да не ги купя. Излязоха ми 80 лв двата билета, двупосочни!!!! smile3539

От сега мисля как да направя плана, за да видим повече градчета. Засега се ориентирам към:
Скрит текст:

Гент:


Брюж:


Антверпен: това е къщата на Рубенс:



Мисля, като една стриктно пазеща режима до тогава, да ям на корем белгийски шоколад!!! Бира не пия поне.


Последна редакция: вт, 31 яну 2017, 10:57 от Захир

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
Ще варя сладко от лук. Имам 5 кила лук. Да го видим как ще е тази реколта.

# 168
  • Мнения: 900
А аз си ги ползвам. Половината чеиз на прабаба ми е активно в употреба. И от на свекърва ми майката ползвам. Два ръчно тъкани чаршафа ползвам за покривки - ми имат дантелки по края, кво като са за чаршафи. От едни кърпи ръчно тъкани и навити на руло имам текстилни салфетки за гости. Идеално се връзват с един от покривко-чаршафите. Месали разни ползвам за малки покривки и като месали да си завивам питите и хлябовете. Една мъжка риза я нося аз - не влизам в женските, тия всичките са били 150см 40 килограма!!!
Тези неща са много ценни в днешно време,но много малко хора ги ценят!

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
А аз си ги ползвам. Половината чеиз на прабаба ми е активно в употреба. И от на свекърва ми майката ползвам. Два ръчно тъкани чаршафа ползвам за покривки - ми имат дантелки по края, кво като са за чаршафи. От едни кърпи ръчно тъкани и навити на руло имам текстилни салфетки за гости. Идеално се връзват с един от покривко-чаршафите. Месали разни ползвам за малки покривки и като месали да си завивам питите и хлябовете. Една мъжка риза я нося аз - не влизам в женските, тия всичките са били 150см 40 килограма!!!
Тези неща са много ценни в днешно време,но много малко хора ги ценят!
Ценни, ценни, тъканта старее. И след още 20-30 години току-виж да стават само за показване. Затова си ползвам каквото харесвам.

# 170
  • Мнения: 3 609
Ще варя сладко от лук. Имам 5 кила лук. Да го видим как ще е тази реколта.

вкъщи много се тачи, правя го с червен лук по тази рецепта на Йоли:

http://yoli-www.blogspot.bg/2008/10/blog-post_27.html

Идеално е за сирена, месо..като гарнитура. Ти как го правиш?

# 171
  • Мнения: 14 654
Кажете ми някоя по-завъртяна и изпробвана марината за свински врат - обикновено мариновам в смес от горчица, соев сос, мед, зехтин и чесън, но ни е писнало.

# 172
  • Мнения: 1 261
Захир, браво  Simple Smile, пожелавам ти хубаво изкарване, а като е и на добра цена на човек му е много драго   Sunglasses

от старите неща аз ползвам някои неща, други са прибрани, не са практични просто



# 173
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Кажете ми някоя по-завъртяна и изпробвана марината за свински врат - обикновено мариновам в смес от горчица, соев сос, мед, зехтин и чесън, но ни е писнало.
Зехтин, бяло вино, пасиран кромид лук, черен пипер, кимион, чубрица.

# 174
  • Мнения: 3 609
Куркумаааа! Къде се намираш ти?!! Искам форумната среща да е някаде наоколо! Гласувам Куркума да е мастър шеф!!!!  Hug

Редактирам се: и Янтра!!! И Жаки с капамата!!!!

Аз, като един екскурзовод ще поведа групата след пръчка с веещи се гащи! Да не губим цел и посока. Simple Smile Oх, много ми е забавна историята с гащите

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
Рецепта за сладко от червен!!!!! лук:
Моята е една идея по-различна. Изчиствам лука, измивам, режа на полумесеци. Меря го колко е.Задушавам в малко зехтин/олио, според настроението ми. Слагам малко сол да разгърне вкуса, приблизително по половин чаена лъжица на кг лук. В друга тенджера карамелизирам захар, ама до светъл карамел, после добавям вино и варя до получаване на сироп. Отцеждам лука от мазнината и го слагам в карамеления сироп и варя докато реша, че е готово. Някъде тогава слагам и сок от лимон. Значи на кило лук слагам 1 ч.ч. захар и 2 ч.ч. вино. Сега ще си припомня какво и колко беше и ако имам промени ще допълня, след малко го почвам.

Виното е червено.

Последна редакция: вт, 31 яну 2017, 11:29 от Янтра

# 176
  • Мнения: 39 516
От чеизите си ползвам една част от ръчно тъканите чаршафи. Лятото за диваните. А от както имаме нова детска стая и в нея, но съм им махнала дантелите. Те ще чакат времената, когато ще имам къща на село и ще си ги зашия на нови модерни чаршафи и калъфки за възглавници. Но няма да постигам някой битов характерен стил, а по- скоро нещо средиземноморско. Имам и над 15 одеяла.  ooooh! Месалите също като Янтра- за месене, завиване на тесто.
Захир, разсмя ме. Обаче за следващата дестинация ти завидях..... Пак!

# 177
  • Мнения: 14 654
Ейй, супер сте, знаех си, че мога да разчитам на вас  Hug
пп: Янтра, това рецептата за сладкото ли е или за марината? Да не мариновам пържолите в сладко?

# 178
  • Мнения: 2 016
Здравейте.  Simple Smile
Какво имаме тази седмица от госпожата , спорт и кокичета? Обичам и двете. Не мога без да се движа, а като цяло съм мързелана.
Много зясукани неща варите и бъркате,  аз имам един любим джинджифилов сос завещан от свекърва ми( и тя веднъж нещо да ме научи. Simple Smile) Вари се с дюли в захарен сироп и портокали, после се пасра  и  става много яка залива върху всякакво печено и не само месо.
Аз също обичам смесица от вкусове, солено- сладко, кисело-сладко, горчиво -пикантни и ти.комбинации.
Захирче ако съм мъж, бих искала да ми е гадже.  Simple Smile Такова мило, дейно и креативно същество.  И хубава зодия Wink

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
пп: Янтра, това рецептата за сладкото ли е или за марината? Да не мариновам пържолите в сладко?
Сладко от лук!



Лученото сладко се отлага за утре, чирака офейка!

Последна редакция: вт, 31 яну 2017, 11:45 от Янтра

Общи условия

Активация на акаунт