90 процента съм сигурна ,че за нас яслата ще е кошмар ?

  • 6 129
  • 97
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Наближава да дам близначките на ясла ,но вътрешното ми чувство ме кара да мисля ,че няма да издържим повече от две седмици там .Първо никога за две години не са ставали по рано от 8 сутринта ,да не кажа ,че за нас е нормално да стават поне в 8и 30 .Закусват по към 9 . Второ почти не се хранят с големи парчета храна ,даже изобщо давят се и повръщат .Понякога дори и мен ми е трудно да ги храня ,обедена съм,че там ще стоят гладни .Никога не са заспивали без детски филм слетобед .Абсолютно винаги когато са станали много рано са капризни и рано им се доспива после . Не знам какво да правя от май месец уж ще ходят ,но не вярвам да се получи  дали да се доверя на инстинкта си и да не ги мъча или на разума си ,че може би все пак там ще се научат на това ,което вкъщи не са .На почти две години сме без 10 дена.

# 1
  • Мнения: 3 841
Само не разбрах защо точно ще ги давате?  Ако Ви се налага да се върнете на работа или друга наложителта причина ще приемете някои от недостатъците на яслата- и мен ме чака такъв избор:/ Но ако ще ги давате,  за да се научат на вякои неща,  мисля,  че излишно ще ги стресирате- ще се научат и вкъщи,  когато им дойде времето... Успех!

# 2
  • Мнения: 1 565
То е повече от ясно защо трябва да ги пусна на ясла ,а и мъжа ми също смята ,че там ще са добре без дори да е много на ясно с навиците на децата

# 3
  • Мнения: 1 412
То не е толкова тежко я яслата да ти кажа Simple Smile Едва ли всички деца, които са тръгнали са били с режима на яслата, но се свиква. Там децата се изморяват - игри, емоции .. стават рано и съответно лягат рано . Това ли наистина те притеснява? Веднъж, два пъти ще останат гладни и накрая ще се наядат, а и все пак има хора които се грижат за тях. И моята е лигла вкъщи, но там е като войник.  Да ти кажа свикването с режима на яслите за мен не беше най- големия поблем

# 4
  • София
  • Мнения: 6 173
То е повече от ясно защо трябва да ги пусна на ясла ,а и мъжа ми също смята ,че там ще са добре без дори да е много на ясно с навиците на децата
От прочетеното в първия пост, стигам до извода, че ще са добре в яслата, за да се откъснат малко от майката, която угажда на всеки каприз и мисли, че без нея децата ще са абсолютно безпомощни.
И какви са тези детски филми за заспиване и въобще гледане на телевизия от деца под две годишна възраст  ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 412
Ами нека си гледат детски филми у тях, в яслите има други филми, много деца, игри, пък и щом са две според мен много по-лесно ще свикнат

# 6
  • Мнения: 12 037
Здравей Ани, колко бързо ще се нагодят към режима и реда в яслата децата зависи от това колко са адаптивни и от твоето състояние, условията, отношението на персонала... Това, че са близначки според мен дори е плюс - ще си имат някой близък и познат през първите дни. Ще минете и през период на адаптация - за по 1-2 часа, за половин ден и накрая, когато са готови да спят там и за цял ден. А и имаш вариант с полудневна ясла, т.е до обед, без да спят. Първите дни ще стават трудно, но на обед ще заспят по-рано, съответно и вечерта ще ги сложиш по-раничко. Така ще им се измести часа за лягане и няма да е драма ранното ставане. Важно е, обаче, този режим да се затвърди и в почивните дни - ще ви се наложи и на вас като родители да ставате в 7ч и да си лягате съответно по-рано. Все някога ще се научат и на твърда храна. В яслата сигурно имат и пасирана храна, заради малките, но в градината няма такива опции. Давай имуностимулатор и се моли бързо да се адаптират към ясленските вируси и да не боледуват често, за да можеш да работиш.

# 7
  • Мнения: 4 708
Докато така сте настроена ще имате проблеми със свикването. Моето дете също не ядеше нормална храна, когато тръгна на ясла /2г  1м/, в началото персоналът вдигна ръце и ме караше да й нося по 1 пюре на ден, за да яде нещо на обяд. Рева 2 месеца, не спа пак толкова, и толкова я кара на пюрета, след това нещата се нормализираха и никакви проблеми нямахме с ходенето на ясла. Ставаше в 9, но почнахме постепенно да я слагаме по-рано да си ляга, а и като там не спеше нямахме проблеми вечер със заспиването, само с кошмарните нощи, че пък на всяко избиване на зъб /приключиха на 3г/ не спеше добре, така почна да става по-рано и я водех в последната минута.

# 8
  • Мнения: 68 658
Ако можех да се върна назад във времето, нямаше да го давам на ясла. Пуснах го на 2г.8м.
Убедена съм, че който има възможност, е много по-добре да пусне детето направо на градина.

# 9
  • Мнения: 3 157
То е повече от ясно защо трябва да ги пусна на ясла ,а и мъжа ми също смята ,че там ще са добре без дори да е много на ясно с навиците на децата
Никъде става ясно,или пък ПОВЕЧЕ от ясно защо трябва да ходят на ясла.Моето дете не е ходило-тръгна направо на градина и пак си ги имаше същите проблеми с адаптацията-не съм видяла,дете,което от първия ден да тръгне с песен,а дали ще се адаптират или не,зависи от децата и обстановката в яслата.Тия проценти ми се струват...

# 10
  • Мнения: 15 033
Аз пък мисля, че и градината ще е кошмар за тези деца, ако продължават да имат, по-скоро да нямат режим.

# 11
  • Мнения: 8 939
Ако си сигурна, че ще е така, то наистина ще е така. Това което мислиш, го привличаш.
Децата ще свикнат да стават по-рано. Ще е нужно търпение от твоя страна, но можеш постепенно да ги подготвиш и това ще им стане рутина. Децата много лесно свикват на режим и дори сами си го създават и им е по-лесно така, ще се увериш сама.
Ще свикнат и да се хранят с големи парчета, макар че не съм сигурна, че в яслите парчетата храна са огромни.

Нужно е търпение и знай, че децата усещат емоциите ти и ако ти подходиш към тръгването им на ясла с негативизъм, то те ще го усетят и ще е по-трудно.
Опитай се да се настроиш по-позитивно, говори им, че там ще има други деца, хубави играчки, вкусна храна, хубави малки креватчета.

# 12
  • Мнения: 8 251
Не знам дали това са само мой страхове ,има ли деца които им е било много тежко в яслата ?

Няма деца които да им е тежко на яслата. Има деца които се адаптират по-бързо и такива които се адаптират по-бавно. И всичко това е в ръцете на родители и медицински сестри от яслата.
Големият негатив на яслата е , че децата боледуват. Събирането на много деца на едно място, неминуемо води до това. И на ДГ да тръгнат направо и на училище пак ще боледуват. Въпроса е, че обикновено в по-малка възраст болестите протичат по кофти. Затова моето мнение е че е най-добре е директно на градина да тръгнат децата. Разбира се , ако човек няма тази възможност и яслата е вариант.
Хубаво е децата да са подготвени. Да им се разказва и показва ежедневно.
Това че стават късно, не е някакъв проблем. Децата могат да се водят малко по-късно, а също така с течение на времето ще изместите часа за ставане. Относно храненето - на тази възраст би трябвало да ядат храна с малки парчета в нея. Това е добре и за езиковото им развитие. Така че бавно и постепенно можете да въвеждате...а и персонала там, на дали се сблъсква за първи път с деца които ядат само пасирана храна. Убедена съм , че нито са първите , нито ще бъдат последните. А и можете от персонала да вземете идея как да се справите с този проблем. Относно телевизията и заспиването - чудесен вариант да спрете тази безумна практика. Успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 17 285
На мен изобщо не ми стана ясно защо трябва да ходят на ясла.

Макар че, честно казано, описаният домашен режим е кошмарен, според мен.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
Не мисля, че твоите деца имат по-малки шансове за свикване от повечето деца. Големият син ревеше три месеца , докато свикна и още не мога да забравя кошмара, но нямахме друг избор. С малкия- имам избор и караме бавно. Той е в края на годината роден и тръгна на градина в първа група на 2,10 г. Ходи вече 5 месеца, но само до обяд, спи си вкъщи. Отказва общо взето да яде там и го хранят. Някой път ядял сам, но нямало време да го чакат и пак го дохранвали. Първите месеци се и напикаваше. Става след 8 ч. почти винаги сутрин, но градината ми е близо и отиваме към 8,30 ч. , някой път не са седнали да ядат, така че тук не виждам да имате проблеми с режима.
Може да пробваш до обяд, ако трудно стават работите. Това са не повече от 4 часа и за децата ще е разнообразие.
И моят си има навици за заспиване, които ще спестя, но съм сигурна, че ще свикне някак да спи там, ще го оставим като се стопли времето и спрат парното. Вече го оставихме три пъти зимата да спи , помрънкал малко, според тях е спал. Но вечер заспиваше в 20 ч., което означава, че там е спал сигурно 20 минути или изобщо.
При вас е голям плюс, че можеш да ги пуснеш май месец, това е чудесно време, в което няма толкова вируси. Опитай Peace

Общи условия

Активация на акаунт