Искам да кажа ... (118)_17.04-23.04

  • 74 771
  • 1 240
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 6 312
Взех две кутии маскарпоне,от няколко дни му се каня.Мисля да е някоя бърза тортичка с бишкоти и шоколад  Heart Eyes .А от утре май—накрая ще ходя на фитнес  ooooh! .
Много ми е трудно да спра шоколада.Само веднъж успях,за около 40 дни.В началото ми беше мъка голяма,но като свикнах не ми правеше впечетление.Защо не мога пак  Tired .

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
Янтро, освен като се прибера в отпуска, да ти направя една - специално за теб  Mr. Green.
Ама аз ям, а не трябва Simple Smile Joy

# 317
  • Мнения: 6 312
Янтро, освен като се прибера в отпуска, да ти направя една - специално за теб  Mr. Green.
Ама аз ям, а не трябва Simple Smile Joy
Ще си я поделим  Flutter

# 318
  • Пловдив
  • Мнения: 23 774
Янтро, освен като се прибера в отпуска, да ти направя една - специално за теб  Mr. Green.
Ама аз ям, а не трябва Simple Smile Joy
Ще си я поделим  Flutter
Няма да остане за поделяне Simple Smile Аз съм добро лакомо прасенце Simple Smile

# 319
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 869
Айде, готово, разбрахте се . И две мога да направя Joy.
Аз и да ям, и да не ям, все имам едни 20 кила отгоре.  Joy

# 320
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 942
Чудни лалета!

И наш'та кметица, друго да не е, но не може да се отрече, че с градинките в центъра са се постарали. Маршрута ми вечер е от НДК до стадиона (понеже аз си пътувам с метро до колата  Wink) и много се радвам на лехичките с лалета и теменужки покрай "Евлоги Георгиев". Зарекла съм се, че ще дебна като почнат да събират луковиците, да ходя да си изпрося. Страшно красиви лалета има!

# 321
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 680
Аааа Яна три,три торти  Blush И аз се нареждам.Това е нещото което обожавам,а не мога да правя.
Сбъдваща заслужавало си е мръзненето  Heart Eyes

# 322
  • Мнения: 39 516
Ох, ядосах се, но се надявам да ми мине. Оказа се, че в три магазина няма обикновено крема сирене. А от Лидъл не знаех кое е негов заместител. Кремът е домашен със карамелизирана захар, но вместо прясно мляко е със сметана, желтъци, белтъци на сняг и масло за спойка. Накрая му турнах и един разтопен бял шоколад. Блатовете са сиропирах с кафе, захар и мляко, но много леко, а между тях сложих и малко течен шоколад.  Сега се стяга, утре ще измисля нещо на бързо за украса.
Сбъдваща, какво намръзване, като гледам колко леко е облечена щерката? Паркът е много красив!

# 323
  • София
  • Мнения: 18 679
Сбъдваща, наистина красиви снимки!

Аз като Захирчето оня ден с нейния, дето само го наклепа незаслужено, та и аз да си призная, нали трябва да сме честни Wink Малката цветарка днес се прояви, и което е по-впечатляващото - самоинициативно! След вечеря заяви, че му се вижда прекалено студено за младите ни китки и попита дали не е редно да не ги приберем. Аз казах, че вероятно ще е по-сигурно, да. При което той стана и прибра чинно всички саксии, че даже място им намери Shocked Ти да видиш, значи, чудеса ставали Crazy Ако утре вземе, та сготви, ще си помисля, че има любовница Crossing Arms

# 324
  • Мнения: 13 009
Да питам и тук- значи остана ми мая от козунаците и искам да напарвя тутманик, в петък ще имаме гости, да ги шашна с нещо абсолютно неочаквано:) Ама да е на конци искам и блажничък и със сиренце.

Сбъдваща, правиш страхотни снимки Heart Eyes

Аз не съм детишар, не обичам много малки дечица, досадни са ми, а те пък винаги ми се лепят  Mr. Green
Пък някое лельоса ли ме, гледам люто:) Моето малкото също ме дразни, ама не мога да го върна:))

И Софията ваша да си е:) Само по работа набързо и изчезвам, не е за мен това напарежение. Отвсякъде коли, засичат, свирят, ужас! Ако съм с метрото ще ми е по- спокойно. Когато сме в чужбина, много рядко наемаме кола, предпочитам с градския транспорт да се придвижваме, гледаш си, бъбриш си, а не на нокти на волана. Не мога да живея в голям град, стресиращо ми е, над 100 000 за мен е голям, такива като на Титина с милиони жители, даже не си ги предствям:)

# 325
  • Мнения: 4 188
Хаха, Жаки, днес едно дребно ми вика бате. Оглеждам се, няма друг наоколо. И тъкмо да се усмихна и почерпя майка му, тя се извинява, че освен бате, друго не можело да казва Mr. Green

# 326
  • Мнения: 10 874
Да питам и тук- значи остана ми мая от козунаците и искам да напарвя тутманик, в петък ще имаме гости, да ги шашна с нещо абсолютно неочаквано:) Ама да е на конци искам и блажничък и със сиренце.
Ето рецепти, само майсторките да кажат коя е подходяща за твоя случай: Hug

# 327
  • Мнения: 39 516
Жаки имам такава питка. Много лесна и винаги се получава. Замесваш тестото. Оставяш го да втаса. После го делиш на 3. На намазнен плот разточваш голяма кора(дебела, тънка, скъсана- няма проблеми), мажеш с масло и ръсиш със сирене. После на друго място(пак намазнено) разточваш другата кора. Вдигаш я, слагаш върху първата и пак мажеш с масло и ръсиш със сирене. Накрая така и с третата кора, която ако искаш не ръсиш със сирене. После режеш като торта и навиваш на рулца, които редиш в тава с хартия за печене. Оставаш да втаса във фурната , като отгоре слагаш изстискана мокра кърпа. Изваждаш, мажеш с желтък, и отгоре ако искаш ръсваш сол на кристали, маково семе, сусам..... Печеш на около 180 градуса.
След малко ще допълня рецептата.

1 кг. брашно
2 броя суха мая(за 1 кг. брашно) или еквивалента й свежа мая- май беше 21 грама/ половин кубче
300 мл. прясно мляко
5 с.л. кисело мляко
3 яйца
1 с.л. захар
1 с.л. сол
4 с.л. олио + още за намазване или го заменяш с масло.
Сирене.

# 328
  • Мнения: 13 009
Мари, това ми звучи, като усукан тутманик, ама не разбрах, като нарежа, като торта, триъгълници които ще получа, как ги навивам?

# 329
  • Мнения: 4 785
Жаки, препоръчвам една маслена погача - сложи ѝ срене, уникална е и много лесна, колкото пъти съм я правила, толкова пъти съм получавала яките комплименти. А наистина е лесна.

Общи условия

Активация на акаунт