Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 5

  • 96 267
  • 737
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 902
При нас на едната проба излезе ешерихия феакалис, минумално количество и бях много притеснена. Правихме инсе. Док ми
Обясни за нашата ситуация, че при центрофугирането на материала, тези частици не остават и се филтрират. Правихме си инсе. После се оказа, че мм е замърсил пробата. Но не съм чула някой да са го канселирали заради Мб.

# 241
  • София
  • Мнения: 195
Здравейте момичета.Няма да влизам в големи подробности за борбата да имаме дете от 10г.Минахме през големи изпитания и два опита инвитро и около 7-8 трансфера.Вече не им помня бройката за това пиша около.Никога ама никога не губете кураж,никога не спирайте да вярвате и никога не спирайте да следвате мечтите си.Казвам го,защото аз никога не спрях да вярвам и да се боря и резултата е на три месеца вече Simple Smile снежинката  е най-прекрасното нещо,което някога ми се е случвало.Успех момичета и бъдете здрави и силни Simple Smile

# 242
  • Мнения: 1 669
Здравейте, знаете ли след хистероскопия след колко цикъла може да се започне с подготовка за ЗЕТ? Предполагам, че е индивидуално, но все пак...

# 243
  • Мнения: X
Хистероскопията ми беше юни, трансфера септември. Три цикъла най-рано, така каза д-р Минев.

# 244
  • Мнения: 3 902
Ема, моят доктор прави трансфер 1-2 цикъла по-късно, но основно зависи от корекциите.  Та май най-вече опира до преценката на доктора.

# 245
  • Мнения: 1 278
Моята хистероскопия заради мъничък миомен възел беше на 22.01. Следващата седмица на 2-ри ден от цикъла съм на преглед и ако е изчезнал задържаният фоликул се надявам на ЗЕТ този месец.

# 246
  • Мнения: 1 142
Аз правих ЗЕТ месец и половина след лапаро.  Mr. Green

# 247
  • Мнения: 1 669
Момичета, благодаря за отговорите Hug. Още един въпрос - и за ЗЕТ ли искат серология, т.е. ако тази от пункцията е невалидна вече, пускаме пак?

# 248
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета, благодаря за отговорите Hug. Още един въпрос - и за ЗЕТ ли искат серология, т.е. ако тази от пункцията е невалидна вече, пускаме пак?
На моя ЗЕТ казаха, че не е нужна вирусология

# 249
  • София
  • Мнения: 1 844
При мен искаха вирусология, моята беше от преди година, от пункцията и искаха + микробиология. Но явно си е до клиника...

# 250
  • Мнения: 284
Здравейте. Аз започнах януари тази година по фонда за първи път. Първо беше стимулация после пункция, но понеже ми извадиха 16 яйцеклетки док. каза да се замрази това което се уплоди заради риск от хиперстимулация бях малко учудене, че няма веднга да имам трансфер, но изчаках. Замразиха се 8 ембриона на 5 ден. Зачнах на 3 ден от цикала 1-ултразвук тогава ми даде спрвй лензето да си пръскам 2×2. После на 9-и ден 2 ултразвук и ми изсписа климинорм само жълтите таблетки 2×1. 3-и ултразвук на 13-и ден като сутринта преди това дадох кръв за ЕЛ. 4-ултразвук на 17-ден да е сигурен дали лигавицата ми е добре. И най-после на 12.03. ми беше трансфера на 3 ембриона, размразиха се на 100% остават ми занразени още 5. Платих  400 лев за трансфера и 36 лв за двете изследвания. Въпроса ми е на някой случвало ли се е още на втория ден след трансфера, сутринта имах кафява лепкава слуз не ми приличаше на кръв, малко се претисних да неби веднга да съм ги исхвърлила? Обадих се на док. Николов в репробиеомед и ми каза да си увелича папеверина и да не се притеснявам. След трансфера ми изписаха  утрогестан 2×2 за пиене и 2×3 вагинално, аспирин протекат веднъж на ден, дуфастон 2×1, климонорм само жълтите вече 2×2, неофолик мета 2×1 и прегнакер веднъж дневно тези витамини ги пия от януари, също достинекс половин таблетка през 4 дни, папеверин 3×2 сега след случая с кафята слуз го пия него 4×2 и си пръскам лензето, на мен в деня на трансфера ми пуснах кръвни за естрадиол и прогестерон и той беше малко по нисок и ми казах, че за това имам повече лекартсва с прогестерон. Кръвен тест и преглед на 28.03 не е ли много, 17 дни след трансфера, дали да не си пусна уринен на 14 ден? И най-важното моля някой ако е имало такова странно зацапване на втори ден да пише, благодаря! Успех на всички!

# 251
  • тук-там
  • Мнения: 5 755
Ася, ами ако са били петдневни, да не би това да е зацапване при имплантация? Май е доста рядко, но го споменават момичетата. Моят трансфер беше на 15-ти - смесен - една снвжинка на 3 дни и 2 петдневни свежи. Мен пък ме боли долу ниско, особено силно след прегнила от преди 2 дни.

# 252
  • Мнения: 284
Незнам, дано да е зацапване след имлатация, но нали зада се имлантира трябва 3-4 дни? Никаде не прочетох някой да е имал такъв случай на втория ден „кафяво зацапване” . Иначе нямам болки.

# 253
  • София
  • Мнения: 7 645
може от самия трансфер, при защипването на шийката да се е получило леко кървене, ако е от това, ще отшуми

Аз имам опит със зацапване при пресен трансфер. На 3-ти ден от него почна едно розово, имах и болки и просто на 5-ти ден си ми дойде цикъла.
Не мисля, че при теб е това, по-скоро е от самата процедура.

# 254
  • тук-там
  • Мнения: 5 755
"Oплoждaнeтo нa яйцeĸлeтĸaтa oт cпepмaтoзoид в чoвeшĸoтo тялo нacтъпвa cĸopo cлeд oтдeлянeтo й oт яйчниĸa (oвyлaция), ĸaтo фopмиpa eмбpиoн oт eднa ĸлeтĸa (зигoтa), cъдъpжaщ гeнeтичния мaтepиaл oт cпepмaтoзoидa и яйцeĸлeтĸaтa. Cлeд тoвa зигoтaтa ce paздeля пpoгpecивнo и ce пpeвpъщa в мнoгoĸлeтъчeн eмбpиoн. Koгaтo eмбpиoнът cъдъpжa 12-16 ĸлeтĸи, тoй ce нapичa „мopyлa". Cлeд 5-6 дни, eмбpиoнът cъдъpжa мнoжecтвo ĸлeтĸи и фopмиpa циcтичнa ĸyxинa в цeнтъpa cи. Ha тoзи cтaдий, eмбpиoнът ce нapичa „блacтoциcт" и e пpeминaл пpeз пъpвaтa cтъпĸa oт дифepeнциaциятa – paздeлил ce e нa двa типa тъĸaни, тpoфeĸтoдepмa и вътpeшнa ĸлeтъчнa мaca. Tpoфeĸтoдepмaтa пo-ĸъcнo щe oбpaзyвa плaцeнтaтa, a вътpeшнaтa ĸлeтъчнa мaca щe фopмиpa фeтyca. B чoвeшĸoтo тялo, oплoждaнeтo cтaвa във фaлoпиeвaтa тpъбa, близo дo яйчниĸa. Paзвивaщият ce eмбpиoн cлизa пpeз тpъбaтa в мaтoчнaтa ĸyxинa oĸoлo тpи дo чeтиpи дни cлeд oвyлaциятa, ĸoгaтo e нa cтaдий „мopyлa". Eмбpиoнът пpecтoявa в мaтoчнaтa ĸyxинa oĸoлo двa дни, пpeз ĸoeтo вpeмe тoй ce paзвивa в блacтoциcт. Блacтoциcтът ce имплaнтиpa в eндoмeтpиaлнaтa лигaвицa oĸoлo пeтия или шecтия дeн cлeд oвyлaциятa, тaĸa чe дa мoжe дa paзвиe ĸpъвocнaбдявaнe (плaцeнтa), ĸoeтo щe пoзвoли paзpacтвaнeтo мy във фeтyc."

Общи условия

Активация на акаунт