Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 5

  • 96 151
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 277
може от самия трансфер, при защипването на шийката да се е получило леко кървене, ако е от това, ще отшуми

Аз имам опит със зацапване при пресен трансфер. На 3-ти ден от него почна едно розово, имах и болки и просто на 5-ти ден си ми дойде цикъла.
Не мисля, че при теб е това, по-скоро е от самата процедура.
Това значи ли, че е отрицателен при теб, ако е така много съжалявам!

# 256
  • София
  • Мнения: 7 645
Това беше миналата година при мен

# 257
  • Мнения: X
Здравейте!Предстои ми ЗЕТ-имам два замразени ембриона единият е на 3-ти ден, а другият на 5-ти.Днес ми е втори ден от цикъл и ми назначиха естрофем 3х1, изследвания не са ме карали да правя-само преглед с ултразвук.На вас от кой ден ви казаха да го пиете?Чета, че в повечето случай се изписва естрофем от 3-ти ден на цикъл?Има ли значение 2-ри или 3-ти ден?

# 258
  • Мнения: 1 275
Дъщеря ми също го започна от втори ден.

# 259
  • Мнения: 277
Здравейте!Предстои ми ЗЕТ-имам два замразени ембриона единият е на 3-ти ден, а другият на 5-ти.Днес ми е втори ден от цикъл и ми назначиха естрофем 3х1, изследвания не са ме карали да правя-само преглед с ултразвук.На вас от кой ден ви казаха да го пиете?Чета, че в повечето случай се изписва естрофем от 3-ти ден на цикъл?Има ли значение 2-ри или 3-ти ден?
Здравейте, аз отидох на 3 ден от цикала и тогава ми даде спрей лензето, то мисля че е същото съдържа естрадиол. Такаче не мисля че е проблем. На мен ми дойде на 22.02 а отидох на 24.02 на ултразвук мисля, че това е 3-и ден.
Бъда спокойна както ти е казал доктора.

# 260
  • Мнения: 1 278
Аз ходих на преглед на 2-ри ден и от същия ми назначиха Естрофем 3х2 т. Днес ми е 7-ми ден от цикъла. Simple Smile  Следващият ми преглед е в четвъртък. Очакват ме две 5-дневни ембриончета, замразени заедно.

# 261
  • Мнения: X
Аз ходих на преглед на 2-ри ден и от същия ми назначиха Естрофем 3х2 т. Днес ми е 7-ми ден от цикъла. Simple Smile  Следващият ми преглед е в четвъртък. Очакват ме две 5-дневни ембриончета, замразени заедно.
3х2 са ви изписали, а на мен 3х1-дали се определя от нещо тази доза, че е различна при нас?

# 262
  • Мнения: 3 902
Повечето лекари имат различен подход. В моята клиника се започва от дена, в който кървенето намалее и се слага вагинално, имала съм назначено 3х2 или 2х2, което докторът е преценявал на база УЗ и хормони, така че при всеки е различно - просто трябва да следваме какво е казал докторът ни.

# 263
  • София
  • Мнения: 1 844
От 2-ри ден на МЦ започнах аз естрофема 2х1 т., тогава бях и извикана на преглед. След няколко дни трябваше да увелича на 3х1 т. И това ми беше дозата до 12 гс.

# 264
  • Мнения: X
Благодаря ви за отговорите!Другото нещо, за което се притеснявам е как и кой ембрион/ембриони да върнат.В клиниката ми казаха, че изборът е изцяло мой-тъй ксто и двата с добро качество(един на 3-ти и един на 5-ти ден замразени).Предлжоха ми да върнем първо този на 3-ти, ако няма бременност следващият път да върнем бластоцистът.Аз се чудя дали да не размразят този на 3-ти ден и ако оцелее до 5-ти да върнат с ефин трансфер и двете снежинки...това чакане, изследвания и тн ме побърква просто.Процедурата ми беше декември, но се получиха услжнения след пункцията(налжи се и спешна лапароскопия) от тогава до сега вече два месеца нещо излиза в последния момент и не се стига до трансфер.Първия път микробиологията не беше ок(началото на февруари), след това пък (понеже пробвахме на естествена овулация тъй като имам много хубава лигавица-правя по 13мм) фоликула не се спука(въореки поставен овитрел).И сега този път Дай Боже всичко да е наред и да върнат и двата ембриона си мисля, че от чакане, мислене и притеснение ще се побъркам напълно.

# 265
  • тук-там
  • Мнения: 5 704
Аз съм със смесен трансфер - 3-дневно и 5-дневно. Идеята му е да покрие по-голям имплантационен прозорец, тъй като 3дневнитв и 5дневните се имплантират по различно време. Не знам обаче дали в твоята клиника го прилагат.

# 266
  • Мнения: 277
Благодаря ви за отговорите!Другото нещо, за което се притеснявам е как и кой ембрион/ембриони да върнат.В клиниката ми казаха, че изборът е изцяло мой-тъй ксто и двата с добро качество(един на 3-ти и един на 5-ти ден замразени).Предлжоха ми да върнем първо този на 3-ти, ако няма бременност следващият път да върнем бластоцистът.Аз се чудя дали да не размразят този на 3-ти ден и ако оцелее до 5-ти да върнат с ефин трансфер и двете снежинки...това чакане, изследвания и тн ме побърква просто.Процедурата ми беше декември, но се получиха услжнения след пункцията(налжи се и спешна лапароскопия) от тогава до сега вече два месеца нещо излиза в последния момент и не се стига до трансфер.Първия път микробиологията не беше ок(началото на февруари), след това пък (понеже пробвахме на естествена овулация тъй като имам много хубава лигавица-правя по 13мм) фоликула не се спука(въореки поставен овитрел).И сега този път Дай Боже всичко да е наред и да върнат и двата ембриона си мисля, че от чакане, мислене и притеснение ще се побъркам напълно.
А защо не ти сложат и двата едновременно? Аз на моя траснфер ми върнаха 3 на веднъж, но пък те всичките бяха замразени на 5-и ден. Успех ти желая! Аз имам да чакам за резултат след трансфера чак до 28.03.

# 267
  • Мнения: X
Благодаря ви за отговорите!Другото нещо, за което се притеснявам е как и кой ембрион/ембриони да върнат.В клиниката ми казаха, че изборът е изцяло мой-тъй ксто и двата с добро качество(един на 3-ти и един на 5-ти ден замразени).Предлжоха ми да върнем първо този на 3-ти, ако няма бременност следващият път да върнем бластоцистът.Аз се чудя дали да не размразят този на 3-ти ден и ако оцелее до 5-ти да върнат с ефин трансфер и двете снежинки...това чакане, изследвания и тн ме побърква просто.Процедурата ми беше декември, но се получиха услжнения след пункцията(налжи се и спешна лапароскопия) от тогава до сега вече два месеца нещо излиза в последния момент и не се стига до трансфер.Първия път микробиологията не беше ок(началото на февруари), след това пък (понеже пробвахме на естествена овулация тъй като имам много хубава лигавица-правя по 13мм) фоликула не се спука(въореки поставен овитрел).И сега този път Дай Боже всичко да е наред и да върнат и двата ембриона си мисля, че от чакане, мислене и притеснение ще се побъркам напълно.
А защо не ти сложат и двата едновременно? Аз на моя траснфер ми върнаха 3 на веднъж, но пък те всичките бяха замразени на 5-и ден. Успех ти желая! Аз имам да чакам за резултат след трансфера чак до 28.03.

Мисля, че защото са замразени на различни дни, но ще питам за такъв комбиниран трансфер.Стискам палци да те зарадва резултата от теста!

# 268
  • Мнения: 1 221
Благодаря ви за отговорите!Другото нещо, за което се притеснявам е как и кой ембрион/ембриони да върнат.В клиниката ми казаха, че изборът е изцяло мой-тъй ксто и двата с добро качество(един на 3-ти и един на 5-ти ден замразени).Предлжоха ми да върнем първо този на 3-ти, ако няма бременност следващият път да върнем бластоцистът.Аз се чудя дали да не размразят този на 3-ти ден и ако оцелее до 5-ти да върнат с ефин трансфер и двете снежинки...това чакане, изследвания и тн ме побърква просто.Процедурата ми беше декември, но се получиха услжнения след пункцията(налжи се и спешна лапароскопия) от тогава до сега вече два месеца нещо излиза в последния момент и не се стига до трансфер.Първия път микробиологията не беше ок(началото на февруари), след това пък (понеже пробвахме на естествена овулация тъй като имам много хубава лигавица-правя по 13мм) фоликула не се спука(въореки поставен овитрел).И сега този път Дай Боже всичко да е наред и да върнат и двата ембриона си мисля, че от чакане, мислене и притеснение ще се побъркам напълно.

здравей, в моята клиника в турция ги замразяват на 3ти ден, след това ги размразяват и оставят да се делят до 5ти и тогава ги връщат. Тамън като се размрази ще може пак да набере сила и директно да се имплантира. Това последното е като пожелание от мен, гаранция никога няма Simple Smile
Така че планът ти да ти ги върнат и двете според мен е супер и ти желая успех!

# 269
  • тук-там
  • Мнения: 5 704
Смесеният трансфер май ще дойде по-иновативен. Не знам дали всички клиники и доктори са ок да го правят. Но при всички случаи ти желая много късмет и скоро да се похвалиш!

Общи условия

Активация на акаунт