Ежедневната рутина

  • 17 019
  • 142
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19 333
Съгласна съм със съветите на Юна. Не виждам защо трябва да ставате в 5 сутринта.
Свършване на работа в 4ч ми се струва достатъчно рано, за да има време за почивка и игра с децата.
Намалете чистенето и готвенето.
Честно казано, дори и купуване на готова храна няколко пъти седмично е по-добре, отколкото тотално да се изтощавате и изнервяте всички.
Сушилнята и миялната също спестяват много време.

# 31
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Аз също ставам рано, към 5:15. Върша квото върша, душ обличане, грим и т.н. Абсурд е да стана 20 минути преди да изляза за работа. Това че закуската сутрин рано била вредна за първи път го чувам, но може да се използва като извинение при фастинг.

# 32
  • Мнения: 19 333
Ставаш рано, защото може да и го позволиш. След като дамата спи по 5часа и казва, че й е крайно недостатъчно, разумното е да остави за сутринт само най-належащото и да поспи повече. Душ може да се вземе и вечер, кутиите с храната също да се приготвят вечерта и сутринта да остане само обличане и измиване. Чудя се детските градини не предлагат ли храна там, няма ли места за хранене близо до работа? По-голям разход е, но ако могат да си го позволят, е много облекчаващо.

# 33
  • Мнения: 5 259
Абе то ако човек търси с какво да си запълни времето, може и един фитнес workout да направи като стане, после душ, някой филм може да изгледа, гоблен да ушие, може и в 2:15 да стане, за да свърши всичко планирано за една спокойна сутрин, но нужно ли е?

Преди второто ми дете да се роди, спях много дълбоко и за толкова ранно ставане сутрин ми трябваше доста време за разсънване и алармата да звъни поне няколко пъти. Сега само като чуя звука, дори да съм в най-дълбокия си сън, мога да скоча, да се обуя и да изляза.
Е, в топлите сезони е по-лесно. В Канада през зимата за да излезеш навън, имаш поне 10 минути навличане на няколко слоя дрехи Grinning
Но все пак нямам нищо в програмата сутрин преди излизане, освен обличане. Когато съм се гримирала, съм го правела след пристигане на работа.

Храненето в 6 сутринта е вредно, да. В 4 през нощта също. И в 22:00 също не е никак полезно. Въобще между 20:00 и 8 сутринта не е добре да се яде, освен за новородените бебета, които имат нощно хранене.

# 34
  • Мнения: 2 512
Ох, и на мен понякога не ми стига времето. Сега съм с малката вкъщи, още съм в майчинство, тя е на 1г и 6м. Мисля да я пусна на ясла чак като навърши 2г и 6м. Още година съм у дома, но мъжът ми има хубава работа с прекрасна заплата и мога да си позволя да не се връщам на работа скоро.
Иначе големият е на 12г и от първи клас ходи в частни занимални, та няма проблеми с неприсъствени дни в училище, занималнята работи нон стоп. Готвя след като заспи малката, чистя през деня с нея на части.
На моменти и аз съм като парцал, но стискам зъби и продължавам. Пътуваме често по почивки, но и те са едни почивки... май само за децата.
Към авторката - и това ще мине, просто си трябва време, после ще ходим по изгодни почивки тип Златна възраст.

Последна редакция: сб, 04 ное 2017, 21:47 от mardji1

# 35
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Абе то всичко може. Ако погледнеш реално може и гурелясала и неизкъпана да ходиш на работа щом не ти пречи. Различни хора - различни стандарти. Храненето може да е вредно само ако нагъваш чипс рано сутрин или в 10 вечерта, другото са глупости.

# 36
  • Мнения: 5 259
Никога не съм се къпела сутрин преди работа. Винаги се къпя само вечер.
В тази връзка, вие децата си къпете ли ги всяка сутрин преди училище или ги пускате некъпани и гурелясали? То за едно миене на очите сигурно трябват 30 минути... (ирония, че нещо осакатиха емотиконите с новата версия на форума и всичко трябва да се обяснява текстово).

Храненето през нощта е вредно, дори ябълка да ядеш.

# 37
  • Мнения: 129
Имаме миялна машина, пускам я 2-3 пъти в седмицата. Може да звучи странно, но обичам да мия чинии, да чистя и да подреждам, разтоварва ме. Затова редовно си мия чиниите на мивката.

Ама кой е казал, че закусваме вкъщи? Няма време! Всичката храна е по кутиите от вечерта и в хладилника, закусваме на работа и съответно в детската градина.

Мъжът ми помага и то много. Разделяме си задълженията. Той реже плодовете на децата и иска да го прави сутрин. Но като всеки мъж действа бавно милият, не обича да бърза, затова става по-рано от мен. Също така чете новини, аз си мисля че се мота, казвам му от време на време, но той така се чувства добре.

Аз нищо е оставям за сутринта, всичко, което приготвям, е готово от вечерта. Единственото, което правя сутрин е да се къпя, грим, обличам се и обличам едното дете. Но за по-малко от час не мога, а действам супер бързо. И да спомена, че в нашия офис имаме formal dress code - с две думи всеки ден съм нагласена като за Новогодишно или Коледно парти Sad.

Не мога да се къпя вечер, отвикнала съм, от много години само сутрин. Това ме събужда и ми идват силите.

Юна - 20 минути сутрин, за да се оправят двама възрастни и две деца?!? Ти сигурно се шегуваш. 😳

И да, на моменти се чувствам като робот, затова ми е тежко, дано скоро ни се промени положението...

Последна редакция: нд, 05 ное 2017, 04:11 от Плажче

# 38
  • Мнения: 129
Свършване на работа в 4ч ми се струва достатъчно рано, за да има време за почивка и игра с децата.
Така е, но се прибираме в 6 вечерта, а това е късно според мен...
Имаме и сушилня и миялна.
Някой питаше дали не се предлага храна в детските градини - не, не се предлага. Заради алергии децата ядат само това, което са си донесли. Това е повсеместна практика.
Същото е и на работното място - имам колежка, която идва всяка сутрин с две огромни чанти с храна и снакс за нея, дрехи за работа за преобличане, защото тя идва с колело, луда работа ми се струва на мен.
Проблемът е, че те така са израстнали и това е нормалното за местните, а ние никога не сме носили храна на училище или на работа в България, и мисля че това е една друга причина да ми идва малко множко тази "бетонна рутина" както я наричам.

# 39
  • Мнения: 129
Ох, и на мен понякога не ми стига времето. Сега съм с малката вкъщи, още съм в майчинство, тя е на 1г и 6м. Мисля да я пусна на ясла чак като навърши 2г и 6м. Още година съм у дома, но мъжът ми има хубава работа с прекрасна заплата и мога да си позволя да не се връщам на работа скоро.
Иначе големият е на 12г и от първи клас ходи в частни занимални, та няма проблеми с неприсъствени дни в училище, занималнята работи нон стоп. Готвя след като заспи малката, чистя през деня с нея на части.
На моменти и аз съм като парцал, но стискам зъби и продължавам. Пътуваме често по почивки, но и те са едни почивки... май само за децата.
Към авторката - и това ще мине, просто си трябва време, после ще ходим по изгодни почивки тип Златна възраст.
Дано! Чакам ги с нетърпение тези почивки! 😊

# 40
  • Мнения: 5 259
Юна - 20 минути сутрин, за да се оправят двама възрастни и две деца?!? Ти сигурно се шегуваш. 😳
Не, толкова ни отнемаше, когато голямата дъщеря ходеше на детска градина. Но предполагам, че с две деца е по-сложно.
А и никога не се е налагало да съм облечена официално.

Когато тръгна на училище, бяхме оптимизирали прецеса още повече. 8 минути от събуждането до излизането. Но само за нея, тя ходеше с училищен автобус, който я чакаше пред входа ни.

# 41
  • Мнения: 19 333
Цитат
Имаме миялна машина, пускам я 2-3 пъти в седмицата. Може да звучи странно, но обичам да мия чинии, да чистя и да подреждам, разтоварва ме. Затова редовно си мия чиниите на мивката.
Може би това е ключът към палатката Grinning

# 42
  • Мнения: 5 259
Не е само това. Едни два часа се губят от свършване на работа до прибиране. Едва ли и двамата родители прекрават два часа в колата. Единият може да се прибира директно вкъщи и да започва с готвенето, а другият през това време да събира децата и когато тримата се приберат вкъщи, поне с готвенето да е приключено и да имат едни три часа за семейни занимания.

# 43
  • Мнения: 129
Не е само това. Едни два часа се губят от свършване на работа до прибиране. Едва ли и двамата родители прекрават два часа в колата. Единият може да се прибира директно вкъщи и да започва с готвенето, а другият през това време да събира децата и когато тримата се приберат вкъщи, поне с готвенето да е приключено и да имат едни три часа за семейни занимания.
И двамата пътуваме с commuter train. Аз хващам по-ранен, за да прибера бебето. След това мъжът ми минава и ни взема от ДГ и отиваме да вземаме другото дете от другата ДГ.
Повярвайте ми, ако имаше по-добър вариант, нямаше да си губим времето...

# 44
  • Мнения: 1 701
Да те успокоя с децата, става все по-лесно с напредване на годините.
Особено облекчение ще получиш след като се преместят в една градина.
Аз имам изготвено меню за всеки ден от седмицата, какво ще се хапва вечер, залепено на хладилника. Така става много бързо и не го мисля.
А и не е задължително да готвиш всеки ден.
Спагети, с един хубав готов доматен сос био или ориз със сос онкъл бенс със зеленуци. Имам специална оризо-кукър, слагаш ориза вътре с две чаши вода и след 15 мин. е готов като в китайски ресторант.
Поръчвам понякога пица или нещо друго с доставка направо вкъщи.
Не си давам зор с чистене, колкото, толкова.
Събери смелост и попитай за 4-ри дни, много ще ти помогне. Ще имаш един ден за себе си, ще си починеш, ще си свършиш домакинската работа на спокойствие.

Примерът, който даваш на децата си, с това че работиш е безценен!!!

Когато взимате отпуска гледайте да ходите някъде за минимум 2 седмици на парче, така почивката те изкарва от рутината и те зарежда.

Общи условия

Активация на акаунт