Ежедневната рутина

  • 17 027
  • 142
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 052
Плажче много ви е труден планът. Не намирам решение да ви стане по-лесно. Дано при такава 100% заетост не ви се случи и нещо извънредно, защото ако не сте изпушили още тогава просто ще стане.
Според мен , след като колежката има намален раб. ден и ти намали твоя. Никаква милост и жалост и цената да я плащате вашето семейство.
При двама на по 3 дена работодателя ще наеме , може временно още един човек. А ако този човек остане то ще се разпределя работата . Т.е повече хора не е зле.

Детската градина трябва да е една за двете деца.

Вие може малко да разместите времето. Т.е не правете всичко заедно. Единия може да отива да води децата, но да отива по-късно на работа, а другия отива по/рано на работа и прибира децата... 

# 46
  • Мнения: 129
Плажче много ви е труден планът. Не намирам решение да ви стане по-лесно. Дано при такава 100% заетост не ви се случи и нещо извънредно, защото ако не сте изпушили още тогава просто ще стане.
Според мен , след като колежката има намален раб. ден и ти намали твоя. Никаква милост и жалост и цената да я плащате вашето семейство.
При двама на по 3 дена работодателя ще наеме , може временно още един човек. А ако този човек остане то ще се разпределя работата . Т.е повече хора не е зле.

Детската градина трябва да е една за двете деца.

Вие може малко да разместите времето. Т.е не правете всичко заедно. Единия може да отива да води децата, но да отива по-късно на работа, а другия отива по/рано на работа и прибира децата... 

Ние точно заради извънредна ситуация сме в това положение...

Права си относно работата, аз трябва да гледам себе си, ще мисля варианти.

Ние това правим в момента - единия тръгва по-рано и свършва по-рано, другият по-късно.

Вчера направихме като Polar bear - сготвихме две яденета, всичко е в кутии за понеделник и вторник, довечера ще има готово ядене като се приберем, мисля че ще приключим набързо със задълженията Simple Smile

# 47
  • Мнения: 9 052
забеляъала съм, че в извънредна ситуация може да се олекотят нещата с повече пари. Например водене и взимане на деца да се даде на някой срещу заплащане. Нещо такова.

# 48
  • Мнения: 1 467
забеляъала съм, че в извънредна ситуация може да се олекотят нещата с повече пари. Например водене и взимане на деца да се даде на някой срещу заплащане. Нещо такова.
да или жена която да чисти

# 49
  • MUC
  • Мнения: 297
Ние сме с едно дете, което ходи на детска градина. Преди година сменихме жилището, но дъщеря ни остана в старата ясла и доскоро имахме доста пътуване от и до там. Трудно е, спор няма. Ако успеете да съберете децата в една градина, значително ще се облекчите наистина. Ако имате и кола, вероятно ще ви е по-удобно също, при нас с градски транспорт също се губи немалко време.

Нашето ежедневие е горе-долу такова: сутрин ставаме към 6 - 6 и нещо, докато мъжът ми закусва, аз се къпя и обличам, той прави кафето... Пием си кафето, той отива да се къпе, аз събуждам малката към 7 и малко. Понеже се налага тя да взима медикаменти сутрин и вечер, задъжително трябва да хапне нещо преди това – т.е. закусва вкъщи. Обикновено докъм 8 сме готови (да, и на нас ни трябват 2 ч, иначе настава голям стрес) и тръгваме заедно с колата. Оставяме малката на градина, оттам мъжът ми продължава с градски транспорт, аз с колата към работа. Към 9 и двамата сме в офиса. Аз тръгвам към 3 и нещо от работа, за да прибера детето до 4, 10 мин по-късно сме вкъщи (ако не се налага да ходим на лекар, да пазаруваме нещо дребно и подобни). Преди със старата ясла ни отнемаше около половин час с колата, в редките случаи, когато съм я прибирала с градски транспорт – и по час.
Един път в седмицата я водя на ерготерапия след градина, т.е. прибираме се към 6 без малко. Гледам за този ден да имам ядене от преди това, за да не се налага да готвя.
Принципно готвя 2-3 яденета през уикенда, за да има поне до вторник вечер. Ядене на работа и в градината, слава Богу, не ни се налага да носим. През уикенда, преди седмичното пазаруване, планирам менюто за седмицата, като гледам по-трудоемките манджи да ги сготвя събота и неделя, за седмицата си оставям по-бързи. Не готвя всеки ден, една манджа ни стига обикновено за две вечери. Пералня се пуска основно през уикенда, чистенето също е тогава.
Аз работя на 30%, но мъжът ми е на пълен работен ден и се прибира не по-рано от 7 вечерта (снощи например си дойде в 9 без нещо). Невинаги вечеряме заедно по тази причина, дребното ляга да спи между 8 и 9, зависи дали е спала в градината. Рядко правим нещата заедно. Пример: през уикенда чистих и готвих сама, понеже той беше зает с наложителна работа из градината. Пазарува обикновено сам, докато аз гледам малката вкъщи и върша домакинската работа. Или аз готвя/разтребвам след вечеря, докато той се занимава с нея.
Вечер, като легне малката, понякога успяваме и да поработим, аз записах и магистратура, та и за учене трябва да намирам време. Сънят и при нас не е много, но гледаме да балансираме и от време на време да си отспиваме донякъде.
Извинявам се за фермана!

# 50
  • Мнения: 188
Не мога да се сдържа. Прочетох, че авторката не иска съвети тип промяна в ситуацията...обаче при такова ежедневие бих се върнала в БГ.
Иначе опции:
- Поръчвате готова храна
- Наемате бавачка за по-малкото дете или някой да ги води и взема от детската градина
- Наемате някой да чисти и да помага в домакинството




# 51
  • Мнения: 9 052
...
Иначе опции:
- Поръчвате готова храна
.........
и аз за това се замислих. Вместо кутии и кутийки за които се пише не може ли в градината да получават храна ?

# 52
  • Мнения: 263
Оле боже господи AstonishedAstonishedAstonished
Ще ме прощавате обаче искате съвет как да оптимизирате времето си, за да свършите повече неща вкъщи или как да сплотите малко семейството си??
Нека мъжът ви ви помага малко повече с домакинската работа, единият кара едното дете, другия другото, съответно единия взима едното, другият другото. Ако има извънредни ситуации ще наваксате. Готви се 2 пъти в седмицата в големи количества, за да има за обяд и закуска, въпреки че на децата в детските градини им се дава ядене и на обяд и на закуска, че и следобедна закуска.. Ако толкова не ви остане време take away. Хората са го измислили..китайско, индийско и си готова - не е скъпо, а е в големи количества. Прибирате се, докато единият прави домакински работи, само неотложни, другият се занимава с децата или ги оставяте те да си играят заедно, ако имате нещо спешно и трябва да сте 2мата с мъжа ти.
Подреди си наистина  - кое ти е по-важно - да ти е чиста къщата, да готвиш и да робуваш всеки ден на кухнята си или да прекараш малко quality time със семейството.

ПС: спокойно, никой не ти се кара. просто от време на време на човек му е нужен шамар през лицето да се освести Simple Smile

# 53
  • Мнения: 129
...
Иначе опции:
- Поръчвате готова храна
.........
и аз за това се замислих. Вместо кутии и кутийки за които се пише не може ли в градината да получават храна ?
Както писах вече, в градината не осигуряват храна.

# 54
  • Мнения: 129
Spring rain - добре ми звучи да почваш в 9 и да работиш на 30% Simple Smile. Тук забелязвам, че за работа в офис, началото на работното време е много изтеглено - масово почват в 7, в 8:30 започват последните.
С едно дете определено е по-лесно, спор няма. Нямам спомен да ни беше тежко, като бяхме с едно дете.

Засега седмицата върви добре, в понеделник свършихме рано с вечерята, храната за другия ден готова, чак ми беше неестествено да няма какво да правим Simple Smile.

# 55
  • Мнения: 9 577
аз пък я разбирам авторката, макар да си живея в бг Wink имаме две деца + кучета, гледаме ги абсолютно сами. единият е в градина /на 20 мин от нас/, другият е ученик. разликата е, че аз работя до доста по-късно, а когато голямото е на спорт /поне 3 пътии в седмицата/ се прибираме в 8.30, че и по-късно. готви се все ден + закуска за ученика. логистиката е убийствена, но задачите си се трупат, така че избягването им за мен не е решение. та така....кукърът наистина е голяма работа между другото Wink

# 56
  • Мнения: 5 134
Разликата сега с двете деца главно от различните детски градини ли е или от друго?

# 57
  • Мнения: 129
но задачите си се трупат, така че избягването им за мен не е решение.

Много точно казано за задълженията Simple Smile.

Elenna - вместо 1, вече са две, тоест работата по 2. Преди докато единия се занимаваше с детето, другия действаше с домашните задължения. Сега на всеки се пада по едно дете и се забавяме.
Да, в нашия случай двете ДГ губят време. Мечтая си за момента в който ще са в една!   

# 58
  • MUC
  • Мнения: 297
Spring rain - добре ми звучи да почваш в 9 и да работиш на 30% Simple Smile. Тук забелязвам, че за работа в офис, началото на работното време е много изтеглено - масово почват в 7, в 8:30 започват последните.
С едно дете определено е по-лесно, спор няма. Нямам спомен да ни беше тежко, като бяхме с едно дете.

Засега седмицата върви добре, в понеделник свършихме рано с вечерята, храната за другия ден готова, чак ми беше неестествено да няма какво да правим Simple Smile.

Ами малко съм те объркала, искала съм да напиша, че работя на 30 ч, което всъщност е 75% Satisfied
Всъщност само заплащането е на 75%, а работата е тази, която имах преди майчинството, т.е. реално 100%-ва позиция. Това е причината да доработвам вечер от вкъщи, да пускам филмче на детето, когато всъщност искам да излезем на площадката, понеже имам телефонни конференции след нормалното ми работно време и други подобни красоти.
С удоволствие бих ходила по-рано на работа, но трябва да си променим сутрешната рутина, а това до момента не ни се получава.

# 59
  • Мнения: 2 114
...
Пък и 10 минути максимум отнема измиване на кутийки и приготвяне на 4 обяда за следващия ден.
.................


Това по коя координатна система отнема 10 мин., newsm78 newsm78 newsm78 #Crazy #Crazy #Crazy че звучи неясно за мен ?

Не е заяждане, питам, защото съм на същата въртележка, но при мен отнема доста време: измиване на кутиите, приготвяне на прясна храна, зареждането и по кутиите евентуално вече изстинала.





X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт