Ежедневната рутина

  • 17 028
  • 142
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 134
Ами малко съм те объркала, искала съм да напиша, че работя на 30 ч, което всъщност е 75% Satisfied
Всъщност само заплащането е на 75%, а работата е реално 100%-ва позиция.
Такова хоро и аз играх 9 месеца на предна работа и никога повече. Все пак съм благодарна, защото това колко ми крадеше без пари от уж личното време ми даде катализаторът за промяна. Разбирам те напълно, но който не е го е преживял трудно би ти повярвал.

# 61
  • Мнения: 9 052
Deborana 10 min за двете деца и при мен. Но ползвам два сета кутии заради сушенето. трябва добре даса сухи иначе храната се мокри. Едните в миалната за утре,  другите сухи и чисти днес. И после е лесно. Слагаш пред себе си хляб на филийки или питки, сирене за мазане евтл.  сух салам и мажеш, слагаш по кутиите. Следват измита червена чушка нарязваш на лентички и тя в кутиите. Следват по едно или две малки кисели млека сладки, лъжички по кутиите . Ако има място по една малка мандаринка. Затваряш кутиите и сядаш да си пиеш кафето.

# 62
  • Мнения: 5 134
Deborana 10 min за двете деца и при мен. Но ползвам два сета кутии заради сушенето. трябва добре даса сухи иначе храната се мокри. Едните в миалната за утре,  другите сухи и чисти днес. И после е лесно. Слагаш пред себе си хляб на филийки или питки, сирене за мазане евтл.  сух салам и мажеш, слагаш по кутиите. Следват измита червена чушка нарязваш на лентички и тя в кутиите. Следват по едно или две малки кисели млека сладки, лъжички по кутиите . Ако има място по една малка мандаринка. Затваряш кутиите и сядаш да си пиеш кафето.
Преди час правих това 1 към 1, без салама, и в допълнение, че в един малък термос сложих затоплена (вряла) леща яхния, издържа топла до обяд. И една цяла ябълка и вече си изпих кафето.

# 63
  • Мнения: 2 114
Deborana 10 min за двете деца и при мен. Но ползвам два сета кутии заради сушенето. трябва добре даса сухи иначе храната се мокри. Едните в миалната за утре,  другите сухи и чисти днес. И после е лесно. Слагаш пред себе си хляб на филийки или питки, сирене за мазане евтл.  сух салам и мажеш, слагаш по кутиите. Следват измита червена чушка нарязваш на лентички и тя в кутиите. Следват по едно или две малки кисели млека сладки, лъжички по кутиите . Ако има място по една малка мандаринка. Затваряш кутиите и сядаш да си пиеш кафето.
Преди час правих това 1 към 1, без салама, и в допълнение, че в един малък термос сложих затоплена (вряла) леща яхния, издържа топла до обяд. И една цяла ябълка и вече си изпих кафето.

Приготвяне на храна, беше написано.
Това няма връзка със сух хляб, салам и сирене.

 

# 64
  • Мнения: 9 052
За колко време? Аз ако няма време взимам готови неща. Ако са готови следя внимателно качеството но мляко с ориз, грис , мляко с овесени ядки може да се вземе готово от магазина. Геврече, кроасан или подобни също може да се въеме . Това ако няма време наистина се бърза много и се спестяват кутии и мазане за сметка на пове4е похарчени пари.

# 65
  • Мнения: 9 052
...

Приготвяне на храна, беше написано.
Това няма връзка със сух хляб, салам и сирене.


Аз като им гледам положението то храненето им е последната грижа. Сух хляб ??? Глупости.
Ако аз съм с такъв график топлата храна ще бъде вечер и сутринта топло мляко с овесени ядки или други подобни закуски. Стига . Обяд и следобедна закуска както съм написала. Повече не бих отделила. То не можеш да си погледнеш децата пък топъл обяд задължително.
уикенда ще си готвят по-подробно.

# 66
  • Мнения: 5 134
Ние не ползваме почти нищо готово. Но и не готвим някакви кулинарни върхове, а най-обикновени ежедневни неща, от предната вечер обикновено. Мъжът ми доста готви, редуваме се. Да живее ИнстантПот, така направих вчера лещата със спанак за 8 минути подготовка.

# 67
  • Мнения: 9 052
ок. щом не губи време в момент в който времето е кът. няма проблеми.

# 68
  • Мнения: 5 134
А, то на мен времето винаги ми е кът, но ... Simple Smile ИнстантПот се зарежда бързо след като детето заспи и преди да си легнем преместваме сготвеното в хладилника. Станала съм майстор на аламинутите.
Но това не е откриване на топлата вода. Майка ми навремето готвеше много през почивните дни и слагаше в буркани с капачка докато е горещо да направят вакуум, а през седмицата главно притопляхме.

# 69
  • Мнения: 19 337
То много неща може, стига човек да иска.
И аз не ползвам полуфабрикати, но като бързам, варя замразен млад грах, добавям чесън и масло и готово. Спагети всякакви със сирене и масло. Замразени зеленчуци с масло. Крем супите са бързи, защото не искат рязане. Омлет, яйца на очи също. За обяд хляб (с нещо-хумус, мазила разни, сирене) и много зеленчуци го намирам за напълно ок, когато човек няма време. Да се поръчва готова храна също може. Не е казано, че трябва да е фаст фуд.
Едното дете нали е бебе, та не знам колко от изброените храни яде. Аз под бебе разбирам под 1г.

# 70
  • Мнения: 9 052
сега остава те да с ипреценят за какво имат време и възможности. Но не съм сигурна , че с 20 тина мин. оптимизация ще се реши проблема им. Аз бих казала намалено раб. време.

# 71
  • Мнения: 5 134
За себе си само мога да говоря, но понякога когато човек е под силен стрес и много ограничителни задължения, дребните неща се натрупват и започват да тежат ужасно много. Докато не се разкара главната причина няма как да се оправят напълно, но може да си смени човек мисленето и целите. Поне при мен помага, а пък най-вече когато знам, че нещо е временно ... един мой ментор казваше, че всичко се понася най-лесно като си припомняш, че нищо не е завинаги.

# 72
  • Мнения: 9 052
е, децата като са малки трябва и да им се радваме, не само да ги преживяваме. дано им се наредят нещата.

# 73
  • Мнения: 129
Ще трябва да проуча за slow cookers. За колко време се готви една леща вътре примерно?
Ние също не ползваме полуфабрикати, сандвичи рядко ядем. Отвикнала съм от храна, приготвена по заведения и ресторанти. Поръчахме във вторник, че имахме повод, ами след като ядох, цяла вечер се чувствах зле. Както написа някой по-нагоре -  филия с хумус, лютеница или някакъв дип, който аз съм правила, и салата - това често ми се случва да вечерям, ако нямам време. По-добре това, отколкото буламачи поръчани от вън.

Виждам, че всеки си прави изводи според своите убеждения и разбирания. Трудно е да се поставиш в ежедневието на някой друг Simple Smile

# 74
  • Мнения: 129
сега остава те да с ипреценят за какво имат време и възможности. Но не съм сигурна , че с 20 тина мин. оптимизация ще се реши проблема им. Аз бих казала намалено раб. време.

Взаимствах разни идейки от тук - има малко напредък, но иначе си права. Сега обмислям разни варианти за промяна с работата.

Общи условия

Активация на акаунт