Ежедневната рутина

  • 17 024
  • 142
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 129
И последно да добавя, че не сме зарязали децата, заради задълженията. Те са постоянно с нас, като сме вкъщи. Имаме остров с високи столове и докато ние действаме в кухнята те са седнали там и вечерят. Говорим си и след като приключим с вечерята сядаме на килима и прекарваме всички време заедно без телефони и телевизори и т.н.
Като ви четох осъзнах, кои неща мога да оставя за след като си легнат децата.
И двамата с мъжът ми сме перфекционисти, и изпадаме в крайности от време на време, та понякога имам нужда да чуя и други мнения.

Благодаря на всички, които споделиха своята рутина, без да се заяждат Simple Smile

# 76
  • Мнения: 5 134
Имам и slow cooker, и ИнстантПот. Първото е нещо като електрически гювеч: слагаш продуктите в керамичен съд, слагаш капак, и отдолу го греят бавни реотани за 4-6-8 часа. Удобно ми беше преди, можеш от предната вечер да наредиш продуктите, слагаш в хладилника, сутрин го включваш и излизаш.
ИнстантПот е електрическа тенджера под налягане. Лещата става за 35 минути; боб пак за толкова, пиле с грах за 20-25. Но няма бъркане и наглеждане на котлон.
Има теми и за двата уреда както тук, така и по всички форуми за майки в Сев. Америка.

# 77
  • Мнения: X
Много неща бих оптимизирала, като започна с работата и градината.
Другото са домашни хитринки, които всеки споделя според своя аршин, но важните неща изяждащи времето са двете първи. Колкото и да се намали времето за домакинство то не е проблемното в тази ситуация. Дано намерят силите да променят важното или поне да плащат на хора за другото, защото бърнаута в такъв режим е реална опасност.

# 78
  • Мнения: 5 134
е, децата като са малки трябва и да им се радваме, не само да ги преживяваме.
Въобще нямах това пред вид.

# 79
  • Мнения: 9 573
И последно да добавя, че не сме зарязали децата, заради задълженията. Те са постоянно с нас, като сме вкъщи. Имаме остров с високи столове и докато ние действаме в кухнята те са седнали там и вечерят. Говорим си и след като приключим с вечерята сядаме на килима и прекарваме всички време заедно без телефони и телевизори и т.н.
Като ви четох осъзнах, кои неща мога да оставя за след като си легнат децата.
И двамата с мъжът ми сме перфекционисти, и изпадаме в крайности от време на време, та понякога имам нужда да чуя и други мнения.

Благодаря на всички, които споделиха своята рутина, без да се заяждат Simple Smile

е то това и на нас ни е проблемът, но се опитваме да станем по-немарливи, хахаха Wink
споко, ясно е, че правите това, което можете. не обръщай внимание на смехотворните теории, че с добра организация/желание/промени и т.н. може да си перфектен във всички области. ми не, не може.
също и упреците за зарязване на децата. както казах, задачите си се трупат. ако някой може да живее като скот или прасе или да се трови с полуфабрикати - добре. това, че последното не те кефи и отделяш време, за да му се съпротивлваш не значи, че си зарязала децата. всяко нещо си иска времето, усилието и т.н. или че ще отделиш малко време за себе си /знам, че най-вероятно не го правиш или рядко го правиш, щото просто не остава време/.
между другото това с оставянето на работа за след лягането на навалицата също е нож с две остриета. редовно го правя. в един момент се усетих, че започвам да лягам в някакви нечовешки часове /щото то увлича - все уж имаш време и хайде да свършиш и това, и онова, и третото.../ и да ми се отразява много кофти. опитвам се да го ограничавам. и хасан е хората, ебаси Wink макар и основно на теория.
та споко....

# 80
  • Мнения: 5 134
Моят перфекционизъм умря, затрупа го една лавина от пране Simple Smile
А сега малко по-сериозно, и аз съм същата и това много пречи. С времето се уча да не се притеснявам от дребните неща, а те повечето са такива.

# 81
  • Мнения: 9 905
С добра организация наистина можеш да постигнеш много. Нагледала съм се на зле организирани хора и съм убедена в това. Понякога се налага да наемеш гледачка, или чистачка, или да купите втора кола, или да смените училището/жилището - вариантите са много. Понякога дори не е въпрос на повече средства. Детската градина е песен! Нека стигнем до деца в гимназията...

# 82
  • Seattle-USA
  • Мнения: 192
Моят перфекционизъм умря, затрупа го една лавина от пране Simple Smile
А сега малко по-сериозно, и аз съм същата и това много пречи. С времето се уча да не се притеснявам от дребните неща, а те повечето са такива.
Това е просто безценно!!!!!!!!! Joy

# 83
  • Мнения: 305
Плажче,   повечето сме така.   Ние сме  в Европа, с  две деца на 6 и 13, и не е по-различно.  Като почнат да се обслужват сами е на пръв поглед по-лесно, но тогава идват неразбрани уроци,  спортове, езици, училищни проекти в групи по 3-4 и вие ставате part time таксиджии.  Дали са ти добри съвети по-горе, малко и от мене.

Ключа от палатката е планиране - краткосрочно и  дългосрочно, винаги с план Б .

Не знам как е при вас, но тук ученицте свършват в 3 и 15 и ако не могат да се приберат сами или с някой, остават до 5:30-6 са на garderie (after school care). Изберете учлище, в което поредлагат качествена after school care, с много занимания (спортове и изкуства) на място.   Хем децата се забавляват, хем ти не се разкарваш.    В нашето има и платена занималня, в която учител наглежда и помага на група от около максимум 10-12 деца да си прегледат уроците и да си напишат домашните.   
Ако вече не си започнала, почни да проучваш училищата наоколо и провери дали няма waiting list  за желаното от теб, защото ще дойде като утре.  При нас чакането беше 1 година, но има и такива, в които се чака по 2-3.

Моите домашни хитринки (моля шесторъките перфектни домакини да не се потрисат )

- автоматична прахосмукачка. Последния, който излиза сутрин я пуска, тя си бръмка докато ви няма и елиминира  всекидневното чистене.

- избирам дрехи, които не се мачкат и гледам да ги извадя от сушилнята като стане готово -  елиминира се 60% от гладенето.  Ако случайно гладиш чаршафи - просто спираш 

- за готвенето със slowcooker и подобните  са ти  казали. 

- интериори със 1234 дребни детайли и отворени етажерки генрерират обилно бърсане на прах -елиминираш при възможност. Когато обновяваш къщата,  винаги гледай при избора и  леснината за ежедневна поддръжка.

Наградата за най-перфектна майка,  къщовница, домакиня и т.н. я  дадоха на няколко дами от форума, така че спокойно се отписвай от това състезание.

# 84
  • Мнения: 129
Благодаря за мнението F major.
Да, за план Б си права, аз винаги планирам за напред, но като нямах план Б, се оказах в това положение.

Аз не гладя - абсолютно нищо! Това ми е едно от най-безмислените задължения Simple Smile.  И аз като теб купувам non-iron дрехи, суша и прибирам веднага.

Нямаме wait-list в училищата, ако е в нашия catchment приемат детето. Учениците са в училище от 8:45 до 2:45, за нас before and after school care ще са задължителни и го имам предвид за като дойде времето Simple Smile

# 85
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Плажче много трудно ежедневие! Дано скоро да се преместят децата в една градина, а и един от вас да намали раб време. Наистина децата като порастват нощно време се спи, но се увеличава ходенето/возенето им по клубове/спорт.

С три деца сме на 7, 10 и 13г; в две различни училища са. Нашето ежедневие е натоварено и аз също все се мъча да го оптимизирам Simple Smile.
Мъжът ми почва работа по-рано и свършва към 4ч. Сутрин той подготвя закуската и тръгва на работа. Аз ставам, децата се оправят, закусват, големия тръгва сам за училище към 7.20. Двамата по-малки си правят муз. Практика на чело и цигулка. После ги водя до училище. Аз работя два дни в офиса, другите в къщи. Пускам един слоу кукър, пералня ако трябва.
Към 3/4 ги прибирам от училище. Почиват си малко в къщи докато аз довърша работата. След това отиват на тренировки с мъжа ми или мен, които обикновено свършват към 6-7 часа. Вечеря и по леглата. Събота и неделя е по-лежерно.
Дано успеете да намалите тичането и повече сън да ти се събира.

# 86
  • Мнения: 1 383
Плажче,непременно си редуцирай работните часове за седмицата-едно 22 ч и половина( 3 дена или пък 2дена и половина) са един оптимален вариант за жена с две малки деца,едното почти бебе доколкото разбрах.Не ги мисли как ще се оправят без теб-просто ще си наемат човек за останалите часове.Това си е работа на шефа ти.Така хем няма да си напускаш работата,хем ще имаш и повече време за децата и дома.Огледай се около теб-сигурна съм,че и местните след раждане дори само на първо дете си намалят часовете от фул на парт тайм.При нас е масово така.Вероятно в компанията в която работиш си имат наредби как да се облекчи майката до навършване на децата на еди колко си години и да има баланс между работа и дома.При нас има такива,докато детето стане на определена възраст. Mоже да е на плаващо раб.време;комбинирано-от дома и от раб.място и др.ако характера на работата го позволява......Това да спиш 5 часа в денонощие само,да пътуваш 2ч.сутрин и 2ч след работа,общо 4 часа на ден в пътуване и да се прибираш в 6. и тепърва ,да обърнеш внимание на децата си е загубена работа.Колко пълноценно може да общуваш с децата ако не си се наспала,ако си изморена и изнервена.Нито на работата ще си отпочинала и спокойна,нито след това в къщи.Как и в кой промеждутък-когато са оставени да стоят край вас и вие сте с гръб към тях миейки "стотиците кутии",или подреждайки,забърсвайки или готвейки нещо??Колко още време може да издържиш така?...Не знам какъв фокусник трябва да си, за да огрееш навсякъде.Пък като знам какви отпуски за майчинство (нищо) и годишни отпуски имат в Америка си е жалко за децата.
Преди мен са ти дали доста идеи как да си оптимизираш домакинстването,обаче ако не си намалиш часовете поне сега ,когато нуждата ти е крещяща не те виждам  да издържиш дълго на тоя напън...бърнаута ти е сигурен.А пък тиквен медал няма кой да ти даде.Simple Smile
Ако сама не си го направиш да ти е по-лесно,да се облекчиш ,просто няма кой...

Последна редакция: вт, 21 ное 2017, 18:45 от Zhani

# 87
  • Мнения: 129
Zhani, много си права за всичко, загубена кауза е и аз се чудя докога ще издържа. Точно днес си мислех как заради това вечно бързане само се сопкам на децата.

Имам колежки които са на 4 или 3 дневна седмица, но по скоро са изключение. Голяма компания сме, уж се предлагат всякакви flexible опции на теория, но в крайна сметка опира до това дали прекият шеф ще се съгласи, и как това ще се отрази на отдела.

# 88
  • Мнения: 5 134
Имам колежки които са на 4 или 3 дневна седмица, но по скоро са изключение. Голяма компания сме, уж се предлагат всякакви flexible опции на теория, но в крайна сметка опира до това дали прекият шеф ще се съгласи, и как това ще се отрази на отдела.

Какви са настройките на прекия ти шеф?
Какво те спира да почнеш търсене извън компанията малко и полека? С постоянство все нещо ще излезе през времето.

# 89
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ние сме с подобно ежедневие в момента но след април ще се промени.
Ако не мога да работя на 50 макс 75 процента ще си стоя вкъщи.
В момента ставаме в 5.30 излизаме в 6.30 оставяме малчо на градина я 7.10 оттам продължаваме и аз взимам гт а мм колата. Той работи флекс и взима детето между 16 до 17 аз свършвам в 4.15 ако имам късмет се прибираме 6.15 ако ме 6.45. Понякога като днес мм ме изчаква и се прибираме заедно. Всякакви пранета и чистене през уикенда. Ние вечерята след като пристига детето.

Общи условия

Активация на акаунт