Ежедневната рутина

  • 17 021
  • 142
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 129
Имам колежки които са на 4 или 3 дневна седмица, но по скоро са изключение. Голяма компания сме, уж се предлагат всякакви flexible опции на теория, но в крайна сметка опира до това дали прекият шеф ще се съгласи, и как това ще се отрази на отдела.

Какви са настройките на прекия ти шеф?
Какво те спира да почнеш търсене извън компанията малко и полека? С постоянство все нещо ще излезе през времето.

Последна редакция: ср, 22 ное 2017, 04:11 от Плажче

# 91
  • Мнения: 5 134
Съжалявам. На старата ми работа бях в подобен режим като твоя. Тогава доста търсих съвети и предложих, но в писмен вид, 2 дни от дома; бях разработила цял план. Шефката ми го мисли 3 месеца, през които аз успях да намеря работа 100% дистанционно, че и на по-висока позиция. Не се отчайвай! В САЩ ли си?

# 92
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Много неприятно, но поне си опитала. Какво работиш ако не е тайна ?
В Швеция имаш право да поискаш намалено работно време до 75 % до навършването на 8 г на децата,  но трябва шефовете да са съгласни, получавш и по малко пари разбира се.

# 93
  • Мнения: 129
Simple Smile

Последна редакция: ср, 22 ное 2017, 04:10 от Плажче

# 94
  • Мнения: 5 134
В тази сфера, особено ако имаш малко гъвкавост откъм изисквания, можеш лесно да намериш много по-добри условия от всекидневно мъкнене до офис и обратно. Не се отчайвай, има такива дни, но сега поне си опитала и знаеш мнението на шефката ти, което отваря хоризонт за изследване на всички останали варианти.

# 95
  • Мнения: 9 052
...Днес говорих с нея, бях питала дали мога да работя 2 дни от вкъщи, отказа ми. 4 дневна работна седмица също не може. Очаквах го, но все пак се надявах, и ми е кофти сега Sad

Има ли представители на синдикати във фирмата. Защо един да може , а друг не? Попитай.  Ако няма други примери то ок да ти откаже , но ако има на какво основание?

# 96
  • Мнения: 5 134
Синдикати във финансовата индустрия едва ли имат, а един може защото се е договорил така. Има какво да предложи ценно и фирмата му играе по свирката.

# 97
  • Мнения: 129
...Днес говорих с нея, бях питала дали мога да работя 2 дни от вкъщи, отказа ми. 4 дневна работна седмица също не може. Очаквах го, но все пак се надявах, и ми е кофти сега Sad

Има ли представители на синдикати във фирмата. Защо един да може , а друг не? Попитай.  Ако няма други примери то ок да ти откаже , но ако има на какво основание?
Ако под синдикати имаш предвид unions, не, нямаме.
Казаха ми, че колежката, която работеше 3 дена в седмицата си, трябвало да води детето си на лекар през седмицата. Затова й е било разрешено, няма какво повече да предложи от нас другите, просто има причина, на която не може да откажат.

А между другото шефката ми каза, че когато не съм заета, мога да си вземам почивен ден... от отпуската ми 🤣🤣🤣, да се смея ли, да плача ли, не знам Simple Smile

# 98
  • Мнения: 5 134
За съжаление, ти си в типична фирма във финансовата сфера. Това за отпуската дори не е най-големият бисер. Познавам доста хора в този сектор, включително съпруга ми. И съм чувала какво ли не откъм издънки на неолибералните нови господари.
Обаче ако има нещо хубаво и което предполагам най-вече те държи там, това е доста високата заплата. Използвай я, за да си улесниш ежедневието: помощница, чистачка, готова храна от ресторант, частна детска кухня. Може да е по 10 долара на дете за порция (абсурд), но в крайна сметка от фирмата няма да ти дадат време да миеш кутийки, така че или сменяш фирмата или плащаш за да не миеш. Въобще защо ходят децата на две различни градини: намери им гледачка, която ще мие и чинии, и ще пуска пране и т.н. леки домакински задължения.
Но според мен тепърва ще става трудно да си на такъв режим и трябва да направиш промяна.

# 99
  • Мнения: 129


Благодаря на всички, които се включиха Simple Smile.
Ние сме с подобно ежедневие в момента но след април ще се промени.
Ако не мога да работя на 50 макс 75 процента ще си стоя вкъщи.

До април са само 4 месеца, не останало Simple Smile.

Последна редакция: ср, 22 ное 2017, 04:10 от Плажче

# 100
  • Мнения: 5 134
Извини ме, плажче, но ще бъда директна. Как може заплатата във финансова фирма да не стига да се плати на една гледачка? Дори и секретарка там би получавала поне колкото една гледачка, с все данъците и осигуровките и.

На твое място бих започнала да си взимам по един ден отпуска на седмица, да давам децата на градина и да подавам по 20 кандидатури за работа на места с по-гъвкав режим и по-висока заплата. В работата не бих си давала зор за нищо, камо ли да поемам работа на колежки със специални привилегии, които за теб ги няма (колкото и да ми е мъчно за жената с болното дете, това е проблем на фирмата, а не твой личен). Ако не си готова да го направиш, тогава значи само си мрънкаш и не ти е чак толкова зле, колкото го описа. Може би защото съдя само по себе си, но да крещя от нерви по децата и да спя по 5 часа на вечер за заплата по-малка от на гледачка: не бих си го причинила. Взимай се в ръце и действай, звучиш като умна жена.

Последна редакция: ср, 22 ное 2017, 02:48 от elenna

# 101
  • Мнения: 129
Извини ме, плажче, но ще бъда директна. Как може заплатата във финансова фирма да не стига да се плати на една гледачка? Дори и секретарка там би получавала поне колкото една гледачка, с все данъците и осигуровките и.

На твое място бих започнала да си взимам по един ден отпуска на седмица, да давам децата на градина и да подавам по 20 кандидатури за работа на места с по-гъвкав режим и по-висока заплата. В работата не бих си давала зор за нищо, камо ли да поемам работа на колежки със специални привилегии, които за теб ги няма (колкото и да ми е мъчно за жената с болното дете, това е проблем на фирмата, а не твой личен). Ако не си готова да го направиш, тогава значи само си мрънкаш и не ти е чак толкова зле, колкото го описа. Може би защото съдя само по себе си, но да крещя от нерви по децата и да спя по 5 часа на вечер за заплата по-малка от на гледачка: не бих си го причинила. Взимай се в ръце и действай, звучиш като умна жена.

Не съм казала, че заплатата ми е по-малка от на детегледачка, но не си мисли, че заплатите във финансовата сфера са чак толкова високи. Детегледачките на час са от 14 до 20 долара, което не ни е финансово изгодно, все пак имаме и други разходи.
Те хората са го казали, на чужд гръб и сто тояги са малко...

# 102
  • Мнения: 5 134
Ами не знам, този "чужд гръб" беше моя преди има-няма 6 месеца, така че не е като да давам някакви празни съвети изсмукани от нищото. При това, ние сме само с 1 дете и пак изнемогвах, а емоционално не бях удовлетворена. Най-малкото, начина по който се е отнесла днес шефката ти, и гениалното и предложение, е обиден. Достатъчно съм разумна и отговорна, за да го приема с усмивка и да не си подам оставката на момента, но пък би ме 1) обидило зверски, 2) мотивирало. Така мисля аз.
Заплатата на гледачките и тук са такива. За какво ти е да имаш икономическа печалба, но да загубиш здравето си?

# 103
  • Мнения: 5 259
Хм, като гледам сме в приблизително една и съща часова зона и щом не е Щатите, не остават много варианти.
Тук наистина всичко е ужасно много скъпо, а грижата за децата излиза златна.
Ние сме избрали компромиса много по-висок наем, но близо до работата на максимум 15-12 минути и до училището на 3-5 минути. Когато вземахме това решение бяхме единодушни, че времето е най-ценно и губене по трасето напред и назад е недопустимо.
Но ако сте собственици на жилището си предполагам е доста по-сложно.
Около нас хората с две и повече деца имат детегледачка, вместо градина, защото дори при 20 долара на час, на детегледачката ще платиш колкото или по-малко от двете такси за градината, но ще си спестиш разкарването и ще има кой да ти свърши базова домакинска работа.

# 104
  • Мнения: 5 134
В Канада обаче май имате евтини държавни градини? Предполагам, за тях се чака и са по-евтини.
Аз съм много аналитичен човек. За мен най-много време отиваше ш пътуване и водене на детето на градина на място, което ми костваше допълнителни 15 минути отбивка. Оттам нататък, вариантите ни бяха смяна на жилището или смяна на работата; градината беше маргинално пилеене на време. Съответно, всичко останало беше само някакви дребни подобрения без особен ефект или резултат.

Общи условия

Активация на акаунт