Как се справяте с фалшивото добронамерие?

  • 7 035
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 196
Аз пък не мисля, хората дават акъл и съвети с фалшиви намерения. По-скоро смятат, че ще са полезни, без да си дават сметка, колко сме чувствителни. Моите колеги и приятели знаят за борбата ни и в началото всички се хвърляха да дават искани и непоискани съвети. То питки ли не ми пекоха, по манастири ли не ме пращаха, лекарства ми носиха. Не се бъзикам една приятелка направо дойде с блистерчето невероятни хапчета (най-обикновена хранителна добавка) помогнали на нам си коя далечна братовчедка да забременее, направо ми идеше да ѝ ги завра в гърлото. В началото много страдах, и аз мислех, че едва ли не ми се подиграват, но сега просто се умилявам, благодаря им и толкова.
Ако толкова ти е неприятно, кажи им. Била си достатъчно смела да споделиш за проблема. Сега кажи с твърд тон, че темата не ти е приятна и толкова. Не си хаби нервите за това, имаш по-сериозна битка да водиш и ако успееш да надмогнеш параноята, че всички правят коментари и дават съвети с лоша умисъл, то половината война си я спечелила. Много ще ти олекне, обещавам!
Успех ти пожелавам сега. Дано тази година е благосклонна към вас, нас, въобще всички с репродуктивни проблеми.  bouquet

Последна редакция: ср, 24 яну 2018, 11:30 от Solace

# 16
  • Мнения: 5 059
Благодаря на всички за подкрепата!
Това е добронамереност!Не прозрачните съвети от хора уж близки до мен...
Може би наистина трябва да си в тази ситуация, за да разбереш едно просто изречение колко може да нарани човек.
Не съм мекушава,напротив,даже съм доста рязка вече.Просто ,защото ми е омръзнало.Но това не помага изобщо Simple Smile
Наистина човек трябва да е доста дебелокож. Grinning
Може,ако имате желание,да споделите някоя смешна случка,поне да се посмеем Simple Smile
Аз имам не малко такива...
О,още една ми дойде на ум-иди на лекар,може да се окаже нещо елементарно-като запушени тръби...
съвсем елементарно Grinning

# 17
  • Мнения: 856
На мен пък от чужди хора хич не ми пука какви ги приказват. Всякакви има покрай нас - и съвети дават и глупости бръщолевят, но тях вобще не ги отразявам. Казвам само "благодаря" и продължавам напред. Повече ми тежи честно казано от родителите. Те хорицата си се молят за още внучета, ама хич не им идва на акъла, че като ме питат през ден няма да има кой знае каква разлика в отговора. Баща ми милия чак чел за клиники, пари смятал за инвитро - щял да помогне човека (това обаче не смее на мен да го каже, на мъжа ми казал). Майка ми и тя не спира да пита тук ходихте ли, а там пробвахте ли.... Свекърите пък обратно - те не питат, ама за всеки празник познайте кое е първото пожелание "айде и Дай Боже още едно внуче". Знам, че го правят с обич и се опитват да помогнат, но на моменти ми иде да им кажа, че бебета няма да има повече, че да се кротнат........Наистина е много изтощително като те погледнат с едни питащи очи, а ти няма какво да отговориш....

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 196
Ох ... книга мога да изпиша за изцепките на майка ми и свеки. Майка след 3 години ходене по мъките, 3 инвитро опита и 2 аборта и една извънматочна да вземе да ме посъветва след секс да прекарвам известно време с повдигнати крака. Та аз първите си 12 месеца бебеправене ги прекарах с вирнати крака  Joy Ще ме умори тая жена ... или свеки дето събира информация за този и онзи и после идва да ме успокоява, че не сме били само ние зле, другите също ходели по клиники и също не успявали  Tired страшно успокоение няма що. Но за тях съм сигурна, че го правят от обич и не мога да им се сърдя.

# 19
  • Мнения: 3 653
Много често най-близките ни хора не могат да изкажат чувствата си с думи и затова се опитват с дела да помагат.

Последна редакция: ср, 24 яну 2018, 13:34 от vesela_veli

# 20
  • Мнения: 5 059
Ох ... книга мога да изпиша за изцепките на майка ми и свеки. Майка след 3 години ходене по мъките, 3 инвитро опита и 2 аборта и една извънматочна да вземе да ме посъветва след секс да прекарвам известно време с повдигнати крака. Та аз първите си 12 месеца бебеправене ги прекарах с вирнати крака  Joy Ще ме умори тая жена ... или свеки дето събира информация за този и онзи и после идва да ме успокоява, че не сме били само ние зле, другите също ходели по клиники и също не успявали  Tired страшно успокоение няма що. Но за тях съм сигурна, че го правят от обич и не мога да им се сърдя.

Как не си се сетила да си вдигаш краката значи. Grinning
3 години пари,време и най-вече нерви си хабила,а то къде било разковничето!
При мен пък майка ми е единствения трезвомислещ човек.Не ми дава акъл,не ме притиска,даже ми казва,че и е рано още да става баба Grinning

Много често най-близките ни хора не могат да изкажат чуствата си с думи и затова се опитват с дела да помагат.

Казали са го-"пътят към ада е осеян с добри намерения"
Е,това е малко прекалено в случая,но за някои важи с пълна сила.

# 21
  • Мнения: X
Не се ли усещат тези хора,нарочно ли го правят...
Някои наистина не се усещат и до правят от криво разбрана добронамереност. Други го правят съвсем нарочно- кеф им е да жилнат. Как да реагираш? Виж какво ти идва отвътре. Ако можеш да си го пускаш от едното ухо през другото, ОК. Ако не можеш, отговори с по-голямо ужилване, така че да не посмеят да повторят. Наясно съм, че първото е по-добрата реакция, но за съжаление, аз съм от втория тип- ръфам докато отхапя мръвка. Прецени ти от кой тип си и как се чувстваш най-добре.

# 22
  • Мнения: 5 059
Не се ли усещат тези хора,нарочно ли го правят...
Някои наистина не се усещат и до правят от криво разбрана добронамереност. Други го правят съвсем нарочно- кеф им е да жилнат. Как да реагираш? Виж какво ти идва отвътре. Ако можеш да си го пускаш от едното ухо през другото, ОК. Ако не можеш, отговори с по-голямо ужилване, така че да не посмеят да повторят. Наясно съм, че първото е по-добрата реакция, но за съжаление, аз съм от втория тип- ръфам докато отхапя мръвка. Прецени ти от кой тип си и как се чувстваш най-добре.

Знаеш от кой тип съм Wink
И аз не търпя и не мълча пред подобни изказвания.Директна и не особено внимателна съм.От което съответно аз ставам лошата накрая.Но пък,както казваш-поне няма последващи опити за "любезност".
То се вижда съвсем ясно кой човърка нарочно и кой е добронамерен.

# 23
  • Мнения: X
Мдам, и двете първо стреляме, а после си очертаваме кръгчето.  Mr. Green

Добре е човек да не се товари с хорската простотия. Затова, ако може да го пусне от едното ухо през другото. От друга страна, някои хора просто си просят да ги пернеш през ръцете/устата, защото не може злонамереността да се разминава все безнаказано.

# 24
  • Мнения: 9 196
Тези, които уж искат да помогнат са доста дразнещи и със сигурност не помагат - някой трябва да им го напомня от време на време. Но има и от другия вид за съжаление - които са ми излайвали - стига си се вживявала, стига си драматизирала, голямо чудо станало, като почнете да си губите времето с някакви глупости, на вашата възраст хората събират пари и работят, вие само харчите по лекари ...
С една такава почти до бой стигнах, толкова се вбесих в него момент.

# 25
  • Мнения: 3 791
От друга страна ,който не иска да чува тъпи съвети внимава с кой споделя.
Това са все пак доста лични неща и околните изобщо не ги засяга кога и по какъв начин ще имам дете.
За 4 г проблеми и ходене по клиники бяхме споделили само с родителите и 2-3 много близки приятели.
Така не чух нито един непоискан съвет или неприятни подмятания.

# 26
  • Мнения: X
Понякога и без споделяне започват да налазват.Примерно, оженят се и след няколко месеца започват да ги питат кога ще има бебе. И колкото повече време минава, толкова повече питат.

# 27
  • Мнения: 5 059
Тези, които уж искат да помогнат са доста дразнещи и със сигурност не помагат - някой трябва да им го напомня от време на време. Но има и от другия вид за съжаление - които са ми излайвали - стига си се вживявала, стига си драматизирала, голямо чудо станало, като почнете да си губите времето с някакви глупости, на вашата възраст хората събират пари и работят, вие само харчите по лекари ...
С една такава почти до бой стигнах, толкова се вбесих в него момент.

Те тези,елементарните хора с още по-елементарните подмятания май само от бой биха разбрали.
И със сигурност са такива с по 1-2-3 деца.

От друга страна ,който не иска да чува тъпи съвети внимава с кой споделя.
Това са все пак доста лични неща и околните изобщо не ги засяга кога и по какъв начин ще имам дете.
За 4 г проблеми и ходене по клиники бяхме споделили само с родителите и 2-3 много близки приятели.
Така не чух нито един непоискан съвет или неприятни подмятания.

Само на майка ми,на неговите родители и на една приятелка казах.С условието да не се разпростира новината.
И те казали на още по 2-ма човека,те на още 2-ма и става лавина.Само и единствено на майка ми мога да вярвам,но късно го разбрах.
За това сега,в новата работа не съм казала на абсолютно никой.Имам 2-3 много близки колеги,които,ако научат , биха били много обидено,но предпочитам да не казвам на никой.Поне там да се чувствам човек.

# 28
  • София
  • Мнения: 8 124
А при мен се случи точно обратното. След като всички разбраха, спряха да ме питат. Направо се родих, както се казва.
Знаех за всеки празник какво ще ми пожелаят. Сега казват, дано да ви случат там нещата с ин витрото. Което е една идея по-добре, от "Остаря, какво чакаш, че не раждаш".
Единствено майка ми ме дразни понякога. Преди няколко седмици ми се обажда развълнувана, чела в някакъв вестник интервю с Аня Пенчева, и тя казала, как си слагала някакъв тампон с магданоз май беше, и как това й помогнало да забременее, че и на приятелки го казала, и на тях помогнало. С две думи и аз да си набутам тампон с магданоз. Знам, че и те с баща ми се тревожат и за това мислят само, но...магданоз Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 059
А при мен се случи точно обратното. След като всички разбраха, спряха да ме питат. Направо се родих, както се казва.
Знаех за всеки празник какво ще ми пожелаят. Сега казват, дано да ви случат там нещата с ин витрото. Което е една идея по-добре, от "Остаря, какво чакаш, че не раждаш".
Единствено майка ми ме дразни понякога. Преди няколко седмици ми се обажда развълнувана, чела в някакъв вестник интервю с Аня Пенчева, и тя казала, как си слагала някакъв тампон с магданоз май беше, и как това й помогнало да забременее, че и на приятелки го казала, и на тях помогнало. С две думи и аз да си набутам тампон с магданоз. Знам, че и те с баща ми се тревожат и за това мислят само, но...магданоз Simple Smile

Поне има някакъв по-директен контакт с...частта отговорна за зачеването и износването на бебе Grinning
Не е като да се въргаляш в росната трева Grinning
Бисери всякакви. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт