Дневникът - тема 91 - Да отслабнем всички заедно!

  • 53 521
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 052
Кайсия не ме плаши. И моя проблем е с трупане на корема и отстрани , но в тази област!
Няма да се плаша. Спирам да ям и така до утре.

# 736
  • Мнения: 7 791
Стига се плашихте, нищо ви няма
напишете в гугъл ‘метаболитен корем’ и пуснете картинките

# 737
  • Мнения: X
Стига се плашихте, нищо ви няма
напишете в гугъл ‘метаболитен корем’ и пуснете картинките
Метаболитния корем често води до диабет... И съжалявам, че пак ще го напиша, но въглехидратите не са препоръчителни.

# 738
  • Мнения: 133
И съжалявам, че пак ще го напиша, но въглехидратите не са препоръчителни.

И доматите са въглехидрат. И ядките съдържат въглехидрати да подчертая. Бадемите имат повече въглехидрати от 100 гр сварена гречка (елда).

# 739
  • София
  • Мнения: 1 303
Не знаех, че мъжете с шкембе тип напреднала бременност имат метаболитен синдром. Аз ги наричам дебелаци.
Кайсия казва, че коремът ѝ е долу, значи няма нищо общо с шкембе, а е типично за женската крушовидна фигура.
Според мен диетата ѝ не е направена както трябва. Имам впечатление, че се отслабва или с голяма рестрикция в калориите, или с небалансирана диета тип ниско въглехидратна, висока мазнинна или високо белтъчна.

# 740
  • Мнения: 9 052
корема ли води до диабет? или е обратното. ужас , ужас и пак ужас.

# 741
  • София
  • Мнения: 1 303
корема ли води до диабет? или е обратното. ужас , ужас и пак ужас.
Шкембето, което започва от под гърдите и скрива мъжкото достойнство. За жената е нормално да има коремче ниско долу. Въпреки че ние не го харесваме.
Не се вкарвайте във филми. Просто отслабването е трудно и не така приятно като пълнеето. И ако не става от раз, не значи, че сме болни от 101 болести, а че не сме намерили правилния начин или ни липсва воля.

# 742
  • тук и там
  • Мнения: 11 717
Свързва се със  метаболитния синдром и ИР трупането на мазнини в коремната област.
http://lubomirivanov.com/3149/
Аз и да нямам в момента,на там съм тръгнала със това трупане на мастна тъкан.

# 743
  • София
  • Мнения: 1 303
Свързва се със  метаболитния синдром и ИР трупането на мазнини в коремната област.
http://lubomirivanov.com/3149/
Аз и да нямам в момента,на там съм тръгнала със това трупане на мастна тъкан.
От притеснения, нерви и самовнушения се получават повече синдроми.

Аз си бях внушила, че имам високо кръвно, защото ми шумяха ушите, а в интернет прочетох, че това е от високо кръвно. Измерих го и наистина се оказа високо. И като се почна едно ходене по кардиолози и поставяне на диагнози, а аз съм хипоходрик, но от тези, които мразят докторите. Накрая един не-кариолог каза: "Само като те гледам, съм сигурен, че нямаш хипертония". Сложи ми един мониторинг за 24 часа, който показа, че нямам високо кръвно и после ми обясни, че е нормално да вдигам кръвното при самия акт на измерването, защото се притеснявам какво ще покаже.

Кайсия, просто си напълняла и вследствие на това може и някои неща да не са ти съвсем в норма. Първо свали и после се изследвай за синдроми. Филмирането може да е много демотиворащо. Ще свалиш отвсякъде, но повече от корема. Само намери начин.

# 744
  • Мнения: 9 052
Само не разбрах дали напълняването води до ИР и други или те са причина за напълняването. Накарахте ме да се замисля сериозно дали да не ида на изследване.

# 745
  • София
  • Мнения: 1 303
Без да съм лекар или врачка, самото напълняване не е нормално за организма и е много вероятно вследствие на него да има някакви нарушения на функциите.
Моят съвет е първо да отслабнете и после да ходите да се изследвате.
Всъщност това не е мое мнение, чела съм го на много места от различни светила на диетологията.

# 746
  • тук и там
  • Мнения: 11 717
Да де-нали това се мъча вече две години.На моменти си е точно“мъка".Започна нещо със голям ентусиазъм, изкарам месец-установя че за този месец съм свалила някакви грамове само,които се връщат след първото(разбирай едно на брой) „недиетично" хранене и така.То ако отслабвах-нямаше да ми идват и  мисли за ИР  и изследвания.

# 747
  • тук и там
  • Мнения: 11 717
Bandiera rossa,напълняването  и най-вече системното преяждане, със бързи Вх води до ИР.Само че със ИР трудно се отслабва(без лекарства),и лесно се качва.Диагнози няма да си поставям обаче,ясно е че трябва да отслабна-ама КАК?Лесно еда се каже -спри ВХ,на теория звучи окей-на практика обаче трудна работа.

# 748
  • София
  • Мнения: 1 303
Кайсия, само веднъж съм ходила на диетолог. Диета беше по Зоната, с блокове въглегидрати, протеини и мазнини. Като си сметнах калориите за деня, бяха около 800. Тава е положението. Не знам как се отслабва с 1600 калории. Може, но само с яко блъскане във фитнеса, което да изгори 300-400кал. Но тогава пак не е сигурно, защото се билдват мускули, променя се биохимизма.

Тогава свалих 8кг за 2.5 месеца. Глад си беше, но не се повредих. Чувствах се гладна, тялото ми не е гладувало особено.
В интерес на истината, след 3-4 години качих малко и започнах пак тази диета. След 3 седмици престанах да свалям. После още 2 пъти пробвах, но не стана трайно.
Сега свалих 6-7 кг с 5:2 фастинг и удържам фронта вече 4 месеца.

# 749
  • тук и там
  • Мнения: 11 717
Да,и аз свалям със глад..Едно време даже и можех да задържа за по-дълго време..Но има и друго-2016 бях 70 килограма(започнах от 93-толкова излязох от болницата след раждането-2014),със леко ограничение стигнах до 83,после със фаст станах 70-72 кг.Но си ги качих пак за година..Щото фаст,фаст-ама цял живот на фаст не става..Изкушавам се,естествено пак да започна със ниските калории..Със стискане на зъби и доста воля-може да стане,ама дали ще успея да ги задържа?Защото май цял живот съм на въртележката-отслабване,напълняване,отслабване  ..
Повечето от темата знаят,че съм сваляла три пъти по 25-30 килограма през живота си..Ама накрая пак съм дебела..и в стартова позиция.Като сега.Пак съм  си 83 килограма.

Последна редакция: пт, 04 май 2018, 23:06 от Kaisia

Общи условия

Активация на акаунт