Бисерчета 2

  • 11 635
  • 141
  •   1
Отговори
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Поради набъбналостта на темата...отварям нова:)

# 1
Учим стихтоворението:

Аз снежинка се наричам
И децата най-обичам.
С мъничките си крилца
Топля житните  зрънца.

Ами я ми кажете това стихотворение за 2г. дете ли е? С буквата Ж и съчетанието ЗР...но това е друга тема.

Само дето наш’та госпой’ца казва:
Аз шъм Диди
И тата бичам.
Тъй де – детето с толкоза зор му набиваме как се казва, те сега ще го карат да лъже. Пък и сред 15 бандита в яслата... смее ли да обича деца?


И още:
Съблича се за лягане и дава дрехите на баща си да ги сгъне. Той я имитира:
- Не моооогааааа.
А тя го застрелва директно:
- Ми научи се!

Голямата (5г) има проблем. Ние се опитваме да разберем какъв е, но тя само повтаря "имам проблем". Накрая с хиляда финта и психологически атаки я караме да разкаже:
- Ние с Боби ще ставаме полицаи. Ще се оженим за да имаме една полицейска кола и ще работим заедно. Проблема е къде да живеем - у тях или у нас! #Sniper

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Smile


Голямата (5г) има проблем. Ние се опитваме да разберем какъв е, но тя само повтаря "имам проблем". Накрая с хиляда финта и психологически атаки я караме да разкаже:
- Ние с Боби ще ставаме полицаи. Ще се оженим за да имаме една полицейска кола и ще работим заедно. Проблема е къде да живеем - у тях или у нас! #Sniper

хахахахахаха е тива ме разби хахахахаха #Milti

# 3
  • София
  • Мнения: 39 761
Цитат на: Smile
Голямата (5г) има проблем. Ние се опитваме да разберем какъв е, но тя само повтаря "имам проблем". Накрая с хиляда финта и психологически атаки я караме да разкаже:
- Ние с Боби ще ставаме полицаи. Ще се оженим за да имаме една полицейска кола и ще работим заедно. Проблема е къде да живеем - у тях или у нас! #Sniper


сладурка Wink
тя и мойта вече казва, че си има гадже Wink ама го казва на каките по кафетата Wink

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 123
като прочетох за гаджета - Дидко си има гадже от миналата година но скоро каза на една баба която го разпитваше че вече не я харесвал, защото много биела другите деца в градината и щял да я смени с друго момиченце.
А пък скоро една от майките ме светна че нейната дъщеричка била влюбена в нашия, постоянно приказвала че ще се жени за него, дори веднъж ни следили след градина за да видели къде живее Дидко.

# 5
  • Мнения: 6 323
Днес се наложи да останем до малко по-късно в офиса и естествено с нас и децата.
Пуснали сме децата да вилнеят, ние бачкаме и като фон звучи Helloween.

По едно време гледам малкия (Мони - 2 г. 9 м. почти) застанал по средата на стаята, тресе глава в стил "куфеене" и се хили - видимо много доволен. Каката - и тя около него, и тя подскача.

И ги питам - "Харесва ли ви тази музика?"
(обикновено освен детските песнички, които вече им доскучават, си падат по текущи поп и техно хитове)

Отговорите бяха моментални

Ади: Т`ва е супер яко! (с интонация и изречено като 15-тина годишен пубер)
Мони: Тази ми е любима!    superuu


Мъжко възпитание

На Мони му се пишка. От скоро започна да иска да пишка прав - не на гърне, не и на дъската на тоалетната "Искам пишкам прав в тоалетната". Обикновено Татти го контролира в това занимание (нали са си мъже - редно е те да си обясняват "мъжките" неща), но вчера се наложи аз да помагам.
Влиза Мони в тоалетната, вдига дъската на тоалетната чиния  Sign Exclamation (факт - някои мъже цял живот не се научават), качва се на столчето, държи "пишока" (той така го нарича), изпишква се и аз тръгвам да го свалям от столчето, за да му вдигна слиповете.
Той се инати и вика "Неее, мамо, тлябва тлъскаш пълво пишока, после дига гащите".

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Mamma
"Неее, мамо, тлябва тлъскаш пълво пишока, после дига гащите".


 rotfImao  rotfImbo
а в нашето женско царство, докато научим тати, че първо се "бъше дупето, после се дигат гачите"....мина известно време:)
просто...не стаа с истръскване...Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 39 761
Цитат на: Didorani
А пък скоро една от майките ме светна че нейната дъщеричка била влюбена в нашия, постоянно приказвала че ще се жени за него,


А при нас е:
- Мамо аз като порасна ще се оженя за теб
- Ама мамо аз вече съм женена (т.е. омъжена)
- За кой? За тати ли?
- Да
- Добле тогава. Ще се оженя за Диляна (момиченце от нейната група)
- Не може да се жениш (омъжиш) за момиченце. Трябва за момченце.
- (След изброяване на още няколко момиченца) Е добле де. За Дани (момченце) може ли? Ама аз искам и за Дани и за Лора.

Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 4 025
Преди седмица след къпането баща й й подсушава косата и й "прави" прическа и щерката му казва:"тати тлий хубаво...айде голям да поласнеш".Ние само се спогледахме и избухнахме в смях, а то горкото седи и се чуди какво толкова е казало

# 9
  • Мнения: 306
Цитат на: Mamma
Днес се наложи да останем до малко по-късно в офиса и естествено с нас и децата.
Пуснали сме децата да вилнеят, ние бачкаме и като фон звучи Helloween.

По едно време гледам малкия (Мони - 2 г. 9 м. почти) застанал по средата на стаята, тресе глава в стил "куфеене" и се хили - видимо много доволен. Каката - и тя около него, и тя подскача.

И ги питам - "Харесва ли ви тази музика?"
(обикновено освен детските песнички, които вече им доскучават, си падат по текущи поп и техно хитове)

Отговорите бяха моментални

Ади: Т`ва е супер яко! (с интонация и изречено като 15-тина годишен пубер)
Мони: Тази ми е любима!    superuu


мила Mamma, вие сте от нашата партия бе! Stuck Out Tongue  Heart Eyes
у нас традиционно се слуша много heavy metal, но от няколко месеца Мая ни мори с детските си песнички! търпяхме ние с татито, но като започнахме да си ги тананикаме навсякъде тези зайченца бели, котенца и т.н. решихме твърдо да докараме пак метъл-а на мода  ooooh! Thinking
Маито се оказа упорито дете, но вече има любими песни и изпълнители и за наше безмерно щастие казва с широка усмивка на лицето: Тати икам пусни метъла #2gunfire и Маито ибича метъл #2gunfire

# 10
  • София
  • Мнения: 39 761
прибираме се снощи от кръчма. Мойта буба върви до нас и нещо пъшка, хваща се за коремчето и казва "ама това сърце как ме болиии" Wink

# 11
  • Мнения: 6 323
Цитат на: AnMary_
прибираме се снощи от кръчма. Мойта буба върви до нас и нещо пъшка, хваща се за коремчето и казва "ама това сърце как ме болиии" Wink


ха ха ха ха  Laughing  
Това ми напомня на случка, която са ми разказвали.
Вуйчо ми бил отгледан предимно от прабаба ми. Тя го мъкнела с нея навсякъде - събирали се с други баби да бродират, плетат и т.н. и той си играел около тях. Един ден вечерта вуйчо ми почнал да се превива, хванал се за корема и пъшкал "Ооох, пак почнаха да ме приболяват тия яйчници"  Laughing

# 12
  • Мнения: 3 271
Цитат на: Mamma

Ади: Т`ва е супер яко! (с интонация и изречено като 15-тина годишен пубер)
Мони: Тази ми е любима!    superuu

 аз тръгвам да го свалям от столчето, за да му вдигна слиповете.
Той се инати и вика "Неее, мамо, тлябва тлъскаш пълво пишока, после дига гащите".


И двете случки са мнооооого яки  Sunglasses
И аз като още един член на нашата партия да се изкажа  Sunglasses

по принцип у нас най-весели са случаите като ти изръсят нещо чуто от теб, със същата интонация и в съответен момент. Особено като Вики го прилага към Катето

Ама сега не мога да се сетя нито за един  Sad

# 13
  • Мнения: 1 680
Прибираме се от Никулден с Жорко и понеже бяхме при свеки в съседния блок и без кола се наложи таткото на Жорко да го носи на рамене. Преди да го качи на раменете му сложихме шала през устата.Той много много не искаше ,но ние му скръцнахме със зъби и той привидно се примири. В момента в който го качи, Жорко си махна шала и аз го видях, но не казах на татето. Каква беше моята изненада когато влизаме във входа , светвам лампата и гледам Жорко с шал на устата обаче сложен толкова несръчно. Веднага напрвих връзката и започнах да се смея. Значи за да не му се караме си сложил шала , обаче накрая. Учуди ме и с логическата връзка, която е направил.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 6 873
По темата с женитбите...Мойта иска да се омъжи за баща си. Казах и, че не може, той си е моя мъж а тя  ' Нееее, мой е! Ти си намеи дуг Маин Маинов!!!'


Друг ден разглеждаме снимки и и показвам баща ми. Той е починал, тя не го е виждала, но аз обяснявам...че съм имала, но сега нямам татко. Правя тъжна физиономия и Сиси ми хваща лицето и казва ' Не пачи...аз ще ти дам от моя татко, наиш и колко е добър?"

# 15
  • Мнения: 1 680
Флаш , направо ме разчувства.
Личи си наистина , че си гледате детенце с много любов и внимание.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: svetlaa
Флаш , направо ме разчувства.
Личи си наистина , че си гледате детенце с много любов и внимание.


Ееее, благодаря ти за думите!
Мисля, че всички правим това за децата си, поне аз с такова впечатление оставам от всики пишещи тук, без значение различията по някои въпроси - едно е сигурно - обичаме си децата! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 502
Прясно, прясно, от тази вечер. Изкъпахме се и го обличам, махнахме хавлията и той ми вика: " Мамо, хайде бе, студено ми е, космите ми ще станат на стена!"
И още, лятото когато си бяхме в БГ, минаваме покрай булченски магазин: "Мамооо, колко много снежанки-принцеси. Мамо, ти кога ще бъдеш принцеса, а тати принц?" Дори снощи пак ни пита, горкия, аз не съм се оженила с булчинска рокля и не мога да му обесня, че вече съм била.

# 18
  • Мнения: 811
След активни интелектуални занимания с дребоса / 14 мес./ ето и първия резултат:

"Колко голям ще станеш?"  Arrow дига гордо ръцете  Arrow  мама и тате пляскат като ненормални и викат "браво"  Arrow  дребоса доволен и той пляска

Снощи:

"Колко голям ще станеш?"    Arrow  дребоса усмихнат направо пляска - що да се хаби?

# 19
  • София
  • Мнения: 39 761
dari ми право си е детето Wink
взимам мойта красавица вчера от градина и й казвам, че отиваме на изложба. Тя е много въодушевена защото трябваше да подарим едно слонче на една кака. И в таксито само питаше "мамо ама къде е тази изложница?" Wink

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
боцкана лъжичка = вилица
искам мильон в супата = искам лимон в супата

# 21
  • Мнения: 580
Цитат на: Reza
боцкана лъжичка = вилица
искам мильон в супата = искам лимон в супата



 Laughing  Laughing
ми то и аз искам мильон/милион/ в супата  Laughing

# 22
супа от море = супа с морски продукти,
подглавница = възглавница

# 23
18 mesechna dashterja Simple Smile

mame chish = kogato imame pampers

shi shi = sit (na english)=sedni

ajde bye=ajde chao

jaiche=zajche

mame chickAnA mame = kogato iska 'chicken' - t.e. pile - mamo iskam pile Wink

na ?-sa kak se kazva mama = otgovor: liro liro liro ( podgotvajem se za bukvichkata "R"  i kazvame " maIja" ot maria Wink

chip chip = kpgato shte ja kapem


.......
ps: jiveem v New York - uchim bg i english Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Не са бисерчета, но за семейството ни има няколко думички на Сиси които звучат много смешно и се превръщат в нарицателно.Simple Smile)) От сина ни помня само, че вместо вещица казваше веждица. Simple Smile
А сега Сиси ни разсмива когато вместо просто каже пльосто. А когато преди време си потупваше коремчето и каза ' Мамо виж какво шпенге имам!" се смях много. И сега се шегуваме помежду си ' виж си шпенгето'...

# 25
  • София
  • Мнения: 4 025
Цитат на: Flash*
Не са бисерчета, но за семейството ни има няколко думички на Сиси които звучат много смешно и се превръщат в нарицателно.Simple Smile)) От сина ни помня само, че вместо вещица казваше веждица. Simple Smile
А сега Сиси ни разсмива когато вместо просто каже пльосто. А когато преди време си потупваше коремчето и каза ' Мамо виж какво шпенге имам!" се смях много. И сега се шегуваме помежду си ' виж си шпенгето'...

И при нас е така започваме да ги ползваме с мъжа ми, а детето се научава да ги казва правилно.Последната "находка" е ЧО'БАЩНИК.Вече обаче си му казва "чолапогащник" Grinning

# 26
  • Мнения: 811
Преди два дни - щерката на гости в майка ми. Сестра ми й обяснила държавното устройство - що е мимистерство, министри, президент и премиер. Та станало дума, че Симеон е син на последния ни цар. От друга страна в приказките царете са живели отдавна - отдавна.

Прибира се щерката и ме изпитва  Laughing

Да ама като стигнахме до премиера и тя зацикли:

"Забравих какво прави премиера  Embarassed  О,оооо, сетих се - той е цар, ама жив!!!!!!"  Laughing  Laughing  Laughing

# 27
Flash, как сте с говора?
Ний говорим ужасно, просто невъзможно неразбираемо и се панирам вече...още малко и на логопед ще я заведа...
Плъчката-иглачка = прахосмукачка
Видвам = идвам
Бодъл = добър
Пакака = капачка
Ха = елха
и купища такива, а вече сме на 3г6м-почти мома за женене!!!!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Smile
Flash, как сте с говора?
Ний говорим ужасно, просто невъзможно неразбираемо и се панирам вече...още малко и на логопед ще я заведа...
Плъчката-иглачка = прахосмукачка
Видвам = идвам
Бодъл = добър
Пакака = капачка
Ха = елха
и купища такива, а вече сме на 3г6м-почти мома за женене!!!!


Няма да се шашкаш и нали знаеш, че първите са по-напред с материала.Simple Smile)) С вторите малко по-снизходително трябва! Rolling Eyes
Говори много, типично по женски, речника и е като на голям човек вече и това е причина да е смешно, щото някакси не отиват на толкова малко дете определени изрази като 'остави ме на мира!', 'досаждаш ми!', 'Наду ми главата', 'не знам дали ще успея да ти купя подарък!' - това последното ми го каза снощи.Simple Smile))
Иначе и тя разменя букви
камион=каниом
автобус е антобус
помня е поВня:-)))) и разни от сорта щуротии:-))
Догодина ще минат през логопед, дай да чакаме дотогава. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Smile
Учим стихтоворението:

Аз снежинка се наричам
И децата най-обичам.
С мъничките си крилца
Топля житните  зрънца.

Ами я ми кажете това стихотворение за 2г. дете ли е? С буквата Ж и съчетанието ЗР...но това е друга тема.

Само дето наш’та госпой’ца казва:
Аз шъм Диди
И тата бичам.
Тъй де – детето с толкоза зор му набиваме как се казва, те сега ще го карат да лъже. Пък и сред 15 бандита в яслата... смее ли да обича деца?


И още:
Съблича се за лягане и дава дрехите на баща си да ги сгъне. Той я имитира:
- Не моооогааааа.
А тя го застрелва директно:
- Ми научи се!

Голямата (5г) има проблем. Ние се опитваме да разберем какъв е, но тя само повтаря "имам проблем". Накрая с хиляда финта и психологически атаки я караме да разкаже:
- Ние с Боби ще ставаме полицаи. Ще се оженим за да имаме една полицейска кола и ще работим заедно. Проблема е къде да живеем - у тях или у нас! #Sniper



 Close-mas: Ей тези деца...

# 30
  • Мнения: 1 277
В предишната тема с бисерчетата разказах, как като малка казах, че дядо Коледа (тогава беше още дядо Мраз) живее в старчески дом. Историята има и продължение:
Разопаковаме подаръците и едно от децата в групата се провиква "Ама този Дядо Мраз е голяма п...ка заспала!Аз какво му писах, той какво ми донесе, дъртакът му с дъртак."
После цялата група отиде при другарката да пита какво е "п..ка заспала".

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Моя син ми казва бабо #Shocked А най - странното е , че само аз си го гледам и като ми каже бабо аз му казвам, че той е дядо! Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 2 212
Цитат на: DEianaZ
Моя син ми казва бабо #Shocked А най - странното е , че само аз си го гледам и като ми каже бабо аз му казвам, че той е дядо! Crossing Arms


Ей, тва направо вече ме разби  Laughing   Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
Скица е този твой син, да ти е жив и здрав твоя малък " дядо " Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 051
Цитат на: DEianaZ
Моя син ми казва бабо #Shocked А най - странното е , че само аз си го гледам и като ми каже бабо аз му казвам, че той е дядо! Crossing Arms

Твоя случай е интересен.
Иначе като малки моите редовно ме бабосваха в първия ден от връщането си след като са били при нашите.
На сестра ми учениците по същата логика и викат мамо, бабо, дядо и дори един и вика Вальо, щото по цял ден е сам с брат си Вальо. Grinning

# 34
Като подхванахте темата за "бабосването" и "Дядосването"....Нашта кака като хване телефона и като не познае човека, в зависимост дали е мъж или жена и ми вика "Дядо е на телефона". Пък от няколко дена нали темата е предимно КОледа и като грабне телефона, и като се случи мъж и вика "Санта...." и почва да му нарежда за подаръците Laughing  Laughing

Вчера пък комшиите нещо чукахата и тя "Ха Санта се мъчи да слезе по комина, ...сигурно се е заклещил" и като ревна, че нямал да може да й остави колелото ......Следваха една камара обяснения, че не е той ами....... Grinning

# 35
  • Мнения: 2 212
Цитат на: Honda

Вчера пък комшиите нещо чукахата и тя "Ха Санта се мъчи да слезе по комина, ...сигурно се е заклещил" и като ревна, че нямал да може да й остави колелото ......Следваха една камара обяснения, че не е той ами....... Grinning


На мен ми е много смешно и много ме забавлявате с тези истории, но на вас понякога едва ли ви е така семшно...но деца, какво да ги правиш, да си ви живи и здрави !

# 36
щерката е на 4 1/2 и сутринта вика татко си "Тати ела, нямам копче за тази дупка...."

# 37
Pitam dashterjata : "Kak se kazva mama?"  
Tja otgovarja: " Lelja ! "

 Sad

# 38
# 39
  • Мнения: 6 206
Малкия племеник, сега е на 4 години, е получил обяснение, че Кока Колата не е полезна, защото е само химикали.
Та, гледа ме, че пия кола и казва много авторитетно:
-Поля, недей пий кола, вътре има фулмастри!

# 40
Deteto na priatelsko semeistvo na 3g. kazva6e "zacipi me,mamo,zacipime" Laughing  Laughing

# 41
Bratov4ed mi kazva"MAMO,dai "6e"!Sipi dve glatki,mamo,samo dve?!   Rolling Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 39 761
Цитат на: Gost
Pitam dashterjata : "Kak se kazva mama?"  
Tja otgovarja: " Lelja ! "

 Sad


а мойта буба казва "Мама иванова" Wink

# 43
  • Мнения: 1 680
Казвам на Жори как се казвам: Мама Светла, а той отговаря Мама Мама.

Викам Мецан Торбалан по телефона (уж), че Жорко не ще да спи. При което той ми взима телефона и вика"Мето, ела ама мамата".

# 44
  • Мнения: 2 596
Моето Бисерче, си е чисто Бисрече, защото се казва Бисер. Научи се да се навдига сам и е много смешен. Баща му казва, че прави плочки на корема с тези коремни преси.

# 45
  • София
  • Мнения: 366
Мъка = мляко.

Майка ми често използва израва "Боже-боже". Една вечер съм я сложила да си легне и докато и подам шишето с адаптирано мляко, от кревата се чу: "Mъка, мъка, Боже - боже!". За малко да изпусна шишето - такъв смях ме напуши.

# 46
  • Мнения: 1 581
Братовчедка ми се учи да чете (преди доста време). И навсякъде по улиците като има надпис и го прочита. И на един гараж чете: ВУЛКАНИ  ЗА  ТОР

# 47
  • Мнения: 811
Щерката по празниците ме изненада с нова дума:

сурвакарница  Laughing

# 48
  • София
  • Мнения: 2 300
След поредното повишаване на глас от моя страна, кратък размисъл и сбърчени вежди от страна на сина /3г и 4м./, се чува:
"Мамо, като само ми се караш, защо имаш дете?"  341uu

# 49
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Elfi
След поредното повишаване на глас от моя страна, кратък размисъл и сбърчени вежди от страна на сина /3г и 4м./, се чува:
"Мамо, като само ми се караш, защо имаш дете?"  341uu



хахаааа:)))
аз пък получавам реплики "ти си лоша!"...защото не и давам да легне върху сестра си примерно...

# 50
  • Мнения: 1 770
Цитат на: vassbil
Мъка = мляко.

Майка ми често използва израва "Боже-боже". Една вечер съм я сложила да си легне и докато и подам шишето с адаптирано мляко, от кревата се чу: "Mъка, мъка, Боже - боже!". За малко да изпусна шишето - такъв смях ме напуши.


 rotfImbo  newsm62

Невероятно! Смях се до сълзи!

# 51
  • Мнения: 1 680
Цитат на: Elfi
След поредното повишаване на глас от моя страна, кратък размисъл и сбърчени вежди от страна на сина /3г и 4м./, се чува:
"Мамо, като само ми се караш, защо имаш дете?"  341uu



А лесно ли ти е било да отговориш?
Майка ми и до ден днешен казва:Аз л.....а съм ви бърсала а я вижте сега какъв тон ми държите, ще имате деца и ще видите лесно ли е?

# 52
  • Мнения: 5 877
Напоследък ни говори с "важни фрази":
Сутрин, едва отлепила очи (и още неизмъкнала се изпод завивката) я виждам да влиза в спалнята с чаша в ръка. Питам втрещено:
- Какво пиеш?
- Чай. (кратка пауза): Нещо потив?

Време за сън.
- Не искам няни!
Баща й все пак я облича.
- Нещастна съм!

Баща й я е хванал и я върти.
- Пусни ме, господине!

Някой й е показал панталонче, останало от баща й. Тя умува:
- И тати като беше мъничък, ми обличаше дешките (дрешките). И папалона!

Кума Лиса била майката на Косето-Босето.

Обяви война на умалителните:
Голямата възглавница е възглавна, покривката е покрива, гъсеницата - гъсена, а тя самата била 'ате'а - след много умуване и попълване на непроизносимите за нея букви се сетих, че е "катера" - тоест голяма катеричка!

Снощи ходи и си търси барабанчето.
- Къде е барабана ми? къде е барабана ми? - и добавя съкрушено: - Няма надежда!

Гледа новата си кукла с големи бродирани сини очи с малки звездички в тях.
- Кой живее там? - и си отговаря самичка: - Едно кученце.

Гледа през прозореца:
- Мамо, виж! 'ацнала луната!
Поглеждам - счупена лампа, от глобуса действително е останал само един светещ полумесец...

# 53
Цитат на: Anda
Обяви война на умалителните:


Когато този момент беше завладял щерка ми някои думи звучаха така:
ябъла - ябълка
пуда - пеперуда/ка


Относно "важните фрази" последните дни непрекъснато повтаря "Не мога да повяльвам, че това се случва"
Обажда се на баба и, че ще ходи при нея и казва:
"Бабо аз идвам след малко и не мога да повяльвам, че това се случва"
Смях и ние и баба и.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Моята по едно време викаше "кажи нещо"
Спирам телевизора и тя врясва "мамо що спря дизора, кажи нещо"
Сега на дневен ред е израза "пет минути"
"искам вземи пет минути"

# 55
Значи това става в автобуса.Качват се момченце с татко си и детето започва да рисува с пръсти по прозореца таткото му се скарва няколко пъти ама то все нечува.Накрая му казва абе ти най после ще ме чуеш ли,а детето се обръща и най невъзмутимо отговаря "И мама Всеки път ти казва дане пикаеш в мивката ама ти все не я чуваш."
При което Автобуса се заля със смях,а таткото изкочи на следващата спирка.

# 56
Този път е за племениците ми.Веднъж със сестра ми ги чуваме да се нагрубяват.Каката беше на около 5 а малкия на 3.Та малкия и вика курва,а тя на него педераст.Сестра ми се ядоса и ги привика и ги пита ,а вие като използвате тези думички знаетели какво значат.А те самодоволно отговарят знаем.
-Е добре тогава кажете ми какво значат.
-Ами педераст е чичото дето засича пътя на тати като кара колата той така му вика.А курва е една леля дето върви по улиците и пуши
Тогава сестра ми тръгна да им обяснява че педерас е когато мъж спи с мъж.А за другото непомня какво им каза.
На следващия ден отиваме да вземем племенника от детска градина,а наоколо още много други деца и родители.И нашия калпазан изхвърчава да посрешне майка си и да и съобщи новината и вика отдалече.
-Мамо пък да знаеш Пешо е педераст защото спа с Гошко на едно легло.
Ами потънахме си в земята от срам

# 57
Сетих се за още една случка и тя отразява влиянието на Тж Върху децата.Значи докато племенника беше малък бяха хашумели разни скандали със издевателства в казармата и той сигурно е слушал нещо>та един ден като го взимахме от градина ,нашия върви имълчи нещо непресъщо за него Как така няма да бърбори И го питаме.
-Митко какво ти има
А той след известно мълчане отговори
-Ами мамо не ми се живее
-Защо така бе Митко
-Ами като порасна ще трябва да ходя в казармата и там да ме командват.По добре в затвора да ида там само ще ям и ще спя и никой няма да ме закача.
А ние го успокоявахме че има много години до тогава,че всички момченца отиват и т.н
А той отговаря
-Да бе има много време ,ей сега да видиш колко бързо ще мине

# 58
Ето една от каката.Седим в колата и тя ми гледа и гали корема(тогава още бях бременна).И поедно време каза:
"Мамо твоето коремче е голямо защото ще родиш бебе,А дядо Панчо какво ще роди като има голям корем

# 59
  • София
  • Мнения: 39 761
vesi333 разсмя ни с мъж ми, хилихме се с глас Wink

# 60
Сега се сещам за една случка със щерката на моята приятелка,която ме расмя до сълзи.
На приятелката ми и се налага да влезне в болница за иследвания на щитовидната жлеза.И техния тати си взима отпуска за да гледа детенце тогава на около 3г.И какво се случва още първата сутри когато мама я няма.Нейното момиченце беше научено от малко да не буди тате и мама веднага ами си ставаше само поиграваше си,а понякога си пускаше и видео касета заредена от предния ден и чак като огладнееше ги будеше.Та същото се случва и тази първа сутрин и когато огладнява започва да буди тате,да ама тате се надупил и хич и не мърда нали е свикнал мама да става и само измучавал отвреме навреме Или че ей сега става или че ей сега мам ще дойде и продължава да спи.Повъртяла се малката ама пусти глад я гони пък и взима да и става скучно и решава да рисува взима един дебел син маркер и с него отново при тати да го буди.И тогава кой знае какво и е минало през главата,ама решава да окраси и тате ,а насреща и едно голямо чело се блещи(тати е плешив).Та го украсила с дебелия маркер.Тати пак не мърда.И тя вече почва да го буди за да види той произведението на искуството в огледалото.Накрай тати се събудил и като видял как е изрисуван му станало лошо.Та вече мъника като го будел скачал като попарен. Laughing

# 61
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
хахаааа:)
 rotfImao  rotfImbo  rotfImao  rotfImbo  rotfImao  rotfImbo

# 62
  • Мнения: 3 611
Янис (тогава на годинка и 8 месеца някъде) седи продължително време на цукалото и гледа Телетъбисите.
След като му помагам да стане, той се обръща, поглежда в цукалото където си е свършил работата, ококорва се 2-3 секунди и каzва
"Месцеееееее"
"Това не е месце бе мамо, това е акано"
"Ноооооо  (повтаря той след мен и след няколко секунди)
.....    Мишииииииии"  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

Паднах от смях тогава Laughing Това му беше първата асоциация...как мога да я zабравя  Laughing

# 63
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
хахаааа:)))
Елина напоследък често ми заявява на път към гърнето или тоалетната, че "ох, коремчето ми се е надуло за ако"...и ако не и се получи веднага си мачка шкембачето и вика "акоооо, идвай, акооо, къде сиииии"
падам от смях:)

# 64
  • Мнения: 3 611
Бяхме си в БГ преди 1 месец (по Нова Година) и имахме гости леля Краси (страхотна кокона, винаги нагласена, гримирана, с прическа, усмихната...аве поддържана жена с една дума) и чичо Иван.
Като стана време Янис да си ляга той zапочна да каzва чао на всички в реда както бяхме седнали на масата.
"Чаааао мамо, чаааааао тате, чаааао чичо, чаааао дядо, чаааао бабо, чаааааааао леля Диди...(и тук стигна до леля Краси, гледа я, гледа я и каzа)...чааааао бабо Каси...

Леля ти Краси беz малко не припадна... Mr. Green

# 65
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile) на съседите хлапето ме нарича "какооооо"..много си го обичам този Мартин:)

# 66
  • Мнения: 3 611
В яслата, където работи майка ми съм видждала дечица, които викат на лелите "како".
А едно пък вика "Мамо" И лелята му вика "Кажи бе маминото?"
При което аz се обаждам..."Ааа що не каzваш, че това е твойто?" И тя вика "Ми то не е мойто" Mr. Green
Големи са сладурковци Grinning

# 67
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
....мда
Елина вчера ме вика "мамооо, мамооооо...." обаче аз имах някаква работа и не и отговарям...а тя, явно за да привлече повече внимание започва да вика "лельоооооо"...Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 2 100
вчера намръзнала от стуса се намествам до парното!
По едно време решавам да стана, но е тесничко и казвам" Габи викни тати да ме вдигне!"

В хола таи си бъбри със съседите! Габи отваря вратята и крещи!" Татииии бъзоооо мама те вика да я опуавиш!"

# 69
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Ybag
"Татииии бъзоооо мама те вика да я опуавиш!"

Grinning

# 70
  • София
  • Мнения: 2 686
Дъщерята на моя позната е на 6 години и е много злояда. Та веднъж майка й се моли да яде: "Айде бе маме, яж! Знаеш ли, че има деца по света, които няма какво да ядат?". А малката отговаря: "Ми, аз затова не искам да ям, за да има за тях!"  Laughing  Laughing

# 71
  • Мнения: 2 792
Момчил има ужасния навик да си бъра в носа и да си яде сополите Embarassed Пътуваме в трамвая един път, двамата с Димана, ги гонеше манията като видят българското знаме, да крещят "Българстокото знаме, българското знаме", та крещят си двамата в трамвая и вече бяха спечелили умилителните погледи на всички бабички, какви родолюбчета са Laughing И в тоя момент, наш Момчил, си бърка в носа и вади един солиден тлъст сопол, на което аз веднага реагирам с кърпичка, докато той го гледаше с възхищение. Но Момчил, той е много възпитано момче ми казва
  -Не ,не благодаря, ще го изям #Crazy -хоп в устата Embarassed
  Иначе Момчил за всичко е много любезен, като му кажа          
   -Измий  си зъбите
      той ми казва:
   -Не, не благодаря, неискам.
Няма да се караме я Wink

# 72
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: big mama
   -Не, не благодаря, неискам.
Няма да се караме я Wink


ще падна:) Laughing  Laughing

# 73
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Моя Крис от един месец започна да вика Бау Бау като чуе някое куче или види такова. Но в един момент осъзнах, че той вика Бау на всичко, що е животно (гълъби, котки, маймунки, мечета). Един ден влизам във форума, но го бях гушнала, той вижда бебето горе, което е в поза за пълзене и казва Бау Бау.
Не знам дали ви е смешно, но това му е първия бисер.  People Angel

# 74
  • Мнения: 265
Когато раждах в стаяте имаше една жена раждаше 2-рото си дете. Та тя се опитала да обясни на голямото че трябва да спи вече само в стаята (родителите естествено ще са с новото бебче) с довода "Ти си голям вече". Големи я и син (на 3г.) а контрирал с въпроса "Мамо а ти като си голяма защо спиш с тати?" Grinning

# 75
  • Мнения: 2 332
Вчера слагам Йоана (3г. и 5 месеца) да си ляга; тя беше доскоро болничка - с висока температура, и постоянно я карах да пие чайчета; та слагайки я да легне ми казва: Мамо, искам чай; аз и нося и я предупреждавам да не пие много, а тя: "Аз съм болна и трябва да пия много чай, такъв е случая!".
Онемях.

# 76
  • Мнения: 3 663
Леле, майчета, от един час чета тука и вече сълзи имам на очите от смях Simple Smile направо не е истина как се забавлявах Simple Smile
да са ви живи и здрави сладурите!! Simple SmileSimple Smile

# 77
  • Мнения: 2 792
Един лаф, на Момчил от вчера, ама първо малко пред история.Тъй като двамата с Димана постоянно се трепят по между си и после се клюкарят, аз обикновенно питам нарочно ли я удари и ако е станало случайно, караницата е по-малка или само се обясняваме да се внимава.
  Разбира се тези въпроси , са отправени към Димана, защото е по-голяма Wink .Малкия тарикат ,скивал, че има някаква далавера, като не правиш нещо нарочно и вчера следната случка.
    Влизам  в хола, а Момчил на телевизора, задълбочено рисува разни неща по екрана с един фуомастер (така и не разбрах как се пише тая дума), в момента който ме вижда, веднага избягва от местопрестъплението и почва да крещи "Не го направих нарочно, не го направих нарочно" #Crazy  #Crazy  #Crazy

# 78
  • Мнения: 2 534
Още сме много малки та нищо не мога да споделя.Ама направо до сълзи ме докарахте с тези весели истории.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: big mama
    Влизам  в хола, а Момчил на телевизора, задълбочено рисува разни неща по екрана с един фуомастер (така и не разбрах как се пише тая дума), в момента който ме вижда, веднага избягва от местопрестъплението и почва да крещи "Не го направих нарочно, не го направих нарочно" #Crazy  #Crazy  #Crazy


Нещо подобно...Сиси рисува в хола с темперни бои. Тиха и кротка, влизам при нея по едно време да я видя и намирам цялата масичка/стъклена/ изрисувана!!! ooooh!
Питам аз - Сисе какво си направила? Защо си рисувала по масата?
Тя ми се ококорва и казва - Без да искам мамо! Не видях, че е свършил листа!!!!

# 80
  • София
  • Мнения: 2 100
Габи гледа реклама на Низорал против пърхот!
Отива при баща си :
-Утуе да ми купиш пъхот щото си нямам?
ааааааа а какво  пъхот?

Идва при мен!
-Тати ми обеща да ми купи пъход, щото съм нямала, а ти трябва да ми Купиш Низал да го мажа да ми мине!

# 81
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Ybag
Габи гледа реклама на Низорал против пърхот!
Отива при баща си :
-Утуе да ми купиш пъхот щото си нямам?
ааааааа а какво  пъхот?

Идва при мен!
-Тати ми обеща да ми купи пъход, щото съм нямала, а ти трябва да ми Купиш Низал да го мажа да ми мине!

хихи Simple Smile това много ми хареса Simple Smile

# 82
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Ybag
Габи гледа реклама на Низорал против пърхот!
Отива при баща си :
-Утуе да ми купиш пъхот щото си нямам?
ааааааа а какво  пъхот?

Идва при мен!
-Тати ми обеща да ми купи пъход, щото съм нямала, а ти трябва да ми Купиш Низал да го мажа да ми мине!


 Laughing  Laughing  Laughing  Тия реклами ще ги побъркат! Моята щерка пък си кръсти едно мече...Пудинг!!!!

# 83
  • София
  • Мнения: 2 100
абе само реклами зяпа, направо е влюбена в тях!
Правя аз в събота кремче с бисквитки  и започвам да бъркам крема, а тя:
- ооооооо мамо това не се бъка с такава лъжица!
Аз гледам тъпо, а тя отваря шкафа и ми носи дървена лъжица:
-Ето с тази бъкай!
Аз я взех и зада е мир започнах да бъркам с неа. Питам я искащ ли да опиташ кремчето, а тя:
- ама мамооооо ми тва не е кремче , а пудинг! Аз в шок.
Изобщо не бях обърнала внимание , че тече подобна реклама по ТВ-то.
Вечерта като я гледах, всичко ми се изясни!

Така баща и веднъш избудала, когато бръкна в торбата извади боя за коса, която си бях купила и го питаше :- Това аома колоу ли е или Гание?

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Ybag

Така баща и веднъш избудала, когато бръкна в торбата извади боя за коса, която си бях купила и го питаше :- Това аома колоу ли е или Гание?

Това ми прозвуча много сладко дори и написано, представям си на живо какво ще е Laughing

# 85
  • Мнения: 1 277
Като споменахте рекламите се сетих една случка с дете на мои роднини. Та разхождаме се аз, детето и майката и минаваме покрай едно магазинче за дамски превръзки, памперси, кърпички и други подобни. На вратата е залепена някаква реклама на "Always" . Малкият поглежда рекламата и изведнъж възторжено започва да вика  колкото му глас държи "Мамо, мамо, виж, тук подават като твоите певъзки."

# 86
  • Мнения: 33
Отиваме на разходка,аз заключвам апартамента и казвам на Андрей(на 2год. и 9месеца) да викне асанцьора,той застава пред него и започва-Асацьолеееее викамте.....

# 87
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile Елина преди малко ми разправя
"мамо, прочети ми тази книжка-тижка"
ах, поетесата ми:)))))))))))))) хахааааааа

# 88
  • Мнения: 1 680
Жорко много обича да гледа Пинко розовата пантера.
Гледа едно епизодче, дето е малко абстрактно за неговото мозъче : дават, че Пинко пада надолу, а в следващия момент пада отгоре. Много го обича тоя момент и започва да крещи: Мамо, мамо Пико падна гойе.

# 89
  • Мнения: 73
Диди (4г.) ходи от известно време на градина Wink и ми разказва как някакво мом4енце не слушало и как му се скарала госпожата.....и аз я питам: На тебе кара ли ти се?- и тя ми казва:
Не, на мене само ми се  усмихва и ме гледа с очи, както като не ми е обиден човек... Laughing   Laughing
Големи сладури са всичките Stuck Out Tongue

# 90
  • Мнения: 2 792
Момчил вчера си взел картичката за мама, правена в детската, която трябва да ми подори днеска Wink.И снощи ми я връчва тържествено, като преди това се чу яростния спор с баща му, че още е рано да ми се подари.
  Аз му благодаря и му казвам, че е по-добре да мия даде утре т.е. днес, защото тогава е празника и му казвам дай да я приберем и той важно си я взе и казва.
  -А така, не може, ти  не знаеш за нея Wink -днес си я получих като за първи път Wink

# 91
  • Мнения: 244
Ей, много се смях на всичко, което прочетох:D  Grinning  Grinning Децата просто са неизчерпаем извор - някои бисерчета ги чета по 2 пъти и пак  се смея на глас.

Ето и малко от мен:
Михаела на 2 години - носи клещи на баща си "Ето ти тате една клеща"

Михаела на 3 год - имаме една голяма плюшена крава. Мишето си наредила върху нея разни шноли, ластичета и др. дреболийки и ги е покрила със салфетки - това е яденето. Вика ни да си хапнем, а баща и виждайки върху какво е сервирано казва "Оооо, телешко" Мишето чула недочула се съгласява "Да, БЕБЕШКО е, хапете си"

Михаела на 4 год. - бременна в 9-ия месец и обяснявам, че бебето може да се роди всеки момент, вече се приготвя да излезе от корема ми. Тя кима разбиращо и съобщава  ideauu "Даа, събира си багажа"

Михаела на 4,5 години - записах дума по дума писмото и до Дядо Коледа
"Мили Дядо Коледа,
Искам уокмен. Моля те дай ми го, много слушам.Много те обичам. Много поздрави на джуджетата. Мили  Дядо Коледа, донеси на моето бебе (брат и, на 3 мес.тогава) разни такива бебешки неща и на мене злато и сребро, ако можеш да направиш. На чукчето да ми начукате златото и среброто. Моля те, от сърцето ти се моля да ми дадеш още злато и сребро, колкото можеш. Лека вечер на всички в твоята къща. Обичам те, завинаги си мой. Михаела Тодорова"
Само се чудех откъде такава страст към злато и сребро, но накрая установих, че е от приказките Grinning Май е излишно да споменавам, че Дядо Коледа и донесе уокмен  (макар и споменат само в 1 изречение), а това, че нямаше злато и сребро изобщо не и направи впечатление Grinning

Михаела на 5 години - "Тате, може ли да сложа Марти в табуретката (т.е. в проходилката)?"
 
Михаела на 6,5 години (преди 2 седмици) - ще ходят с баща си  на ски на Говедарци. Преди това никога не е чувала за въпросното село. Питам я "и къде ще ходите" а тя "Ми ..... някакво печено беше newsm78 "

# 92
Ей, скъсах се от смях, вместо да работя... Grinning

Много ми беше смешно моята красавица като разглеждаше стари снимки, и нарежда : " Ето мама, ето баба и т.н... ето тати като беше момиче..." ( понеже татито беше с далга коса).

А за акото и пишето мога да напиша романи. Преди 2 дни обясняваше докато стои на тоалетната: " Абе какво ще правим с това ако, то не дава на пишето да излезне, а сега като се скарат и какво ще правим ?". И това придружено със съответните жестове.
 Grinning

# 93
  • Мнения: 463
Падам от смах с тия хлапета! Ето и от мен
Племенничката ми : " Тате, червената шапчица големи цицки ли има или малки?" #Shocked
Вики - на 4г - виждаме каруца, пълна с цигани и той пита :" Мамо, а коня циганин ли е? #Shocked или
" Мамо, сънувах любов!, видях твоето сърце как много ме обича!" Shocked

# 94
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Свеки научи сина ми(тогава на 2 г. и половиниа ) да казва: "Здрасти маце ти си секси" и "Кефиш ма - щи звънна". Laughing Каза го на педиатърката.
Беше го научила като види червен влак да викаБСП БСП БСП. После се усетила и му вика Ще казваш ЦСК. Пътувами в препълнен автобус с бабата и нашия започва да крещи БСП БСП и свеки потъна от срам, а една леля се подхилква. Питам я после кво толкова е казало детето? А тя- Не е прилично да го уча такива работи.АААААА - казвам, аз затова си трая като го учите на простотии с баща му. Мен не може да ме изложи:)Просто не ми пука- той е дете.
Една случка с племенника ми на пет години. Преместиха се в ново жилище. Отива в магазина отсреща и пита продавача"Чичо с 20 стотинки какво мога да си купя", продавача" Ами нищо чичо имам близалки за 30, ама хайде ще те черпя една." Детето" Е пък ти- като ще черпиш -черпи поне един чипс!" Laughing Продавача разказва случката на баща му и той потъва от срам и вади пари да плаща, а човека му казва"Недей бе пич, на мен ми беше кеф - толкова малък тарикат досега не се е опитвал да ме преметне Laughing С него историите са безкрайни- като се сетя още някоя ще ви разкажа. Grinning

# 95
Последният път, когато бяхме на гости в свекърва ми, тя беше купила ананас. Тими за първи път вижда и ме пита:
-Мамо, какво е това?
-Ананас!
-Какво?
-Ананас!
Мисли, мисли.....
-А на мен?


Говори си Тими
-Пикльо, тъпак, глупак....
-Тими, така не се говори!
Но той продължава да си нарежда.Аз пак:
-Не се говори така!
А той:
-Мамо, а може ли нещо да се говори......

# 96
  • София
  • Мнения: 1 105
Госта съм аз, а уж се бях логнала!Хм... Rolling Eyes

# 97
  • Мнения: 2 282
Цитат на: iko

А за акото и пишето мога да напиша романи.  Grinning


Ама че хубаво се посмях  Grinning

Подсети ме за 2 от песничките, които Катето обожава да пее:

- от детската градина - "малкото, голямото, средното, последното" - мисля, че се пее за патенца, ама в къщи редовно ми се пее по време на акане  Simple Smile

- и пак от детската, но от часовете по английски, обикновено по време на къпане, на развален английски: " Пръц, пръц, I can пръц, listen to my little пръц" - придружено с връткане като шило във ваната...

# 98
  • София
  • Мнения: 4 272
Вчера нещо ми се скапа компютъра. Синът ми /5 г./ пита:
- Мамо, какво му е?
- Ами може да е някой вирус- отговарям.
- Вирус?- поглежда ме учудено- А да не е получил микроинсулт?

# 99
  • Мнения: 372
Grinning

Хайде и от нас малко смешки.

 Пея песничка на руски език и големия ме пита:
  - На какъв език пееш?
   -На руски.
 Хм,замисли се малко и ми вика:
   -А субтитри няма ли?

 Гледа при Гала Евгени Минчев и си говори:
   -Странно,хем мъж ,а пък жена.
 Аз умирам от смях тихомълком,но го питам защо мисли така.
   - Ами не виждаш ли направил си прическа на жена. Grinning

# 100
Моят син е още малък и нямам още личен запас от бисери, но ето какво са ми разказвали приятелки за техните деца.
1. Момченце на 1,5-2 години, не знае много думички, но звуците, които издават някои животни ги знае. На гости са семейство с по-голямо момче, вече говорещо:
- Баба незнам-си-коя какво гледа?
- Кавичка.
- Какво дава кравичката?
- Мако.
Малкият забелязва, че изостава по точки и измучава:
- Мууууу.

2. Сутрешно бързане, майката закъснява за работа, трябва да води детенце на градина, то е на гърнето и се подмотва.
- Мамо, как прави слончето?
Майката си прави пас и продължава да се приготвя. Малкият обаче настоява за отговор и си повтаря въпроса пак и пак. Накрая майката измучава някакъв звук, за да спре да пита.
- Мамо ... А как правят две слончета?

Не са ли сладки?

# 101
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Tyk e dosta interesno.Dano se setq i az neshto ot kakata 4e da pusna Simple Smile

# 102
  • Мнения: 857
Цитат на: Iv
Падам от смах с тия хлапета! Ето и от мен
Племенничката ми : " Тате, червената шапчица големи цицки ли има или малки?" #Shocked
Вики - на 4г - виждаме каруца, пълна с цигани и той пита :" Мамо, а коня циганин ли е? #Shocked или
" Мамо, сънувах любов!, видях твоето сърце как много ме обича!" Shocked

ей това направо ме разби от смях smile3535

# 103
Напоследък имах много работа и по някое време ми потрябва перфоратора. След доста усилено търсене се сетих, че последнит дни Крумчо (1 г, 2 м) се заиграваше с микровълновата. И правилно - перфоратора беше напъхан вътре заедно с GSM-a! Сигурно е искал да ни приготви нещо вкусно за обяд:) Първоначално се бях ядосала, че губя време в търсене, но като го открих там, веднага ми мина и ми стана весело.

# 104
  • sofija
  • Мнения: 44
Dnes bjahme v parka  s bebcho i edna prijatelka s momchenceto si na 1 godina i 5 meseca . Slijih mojata hubavica v kolichkata da spi s beberona v usta. Momchenceto se shmugna okolo kolichkata,drupna i beberona ot ustata i go nalapa . Goljam smjah padna.

# 105
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Днес бяхме в зоологическата градина с две братовчедки, племениците, Габи, мъжа ми и аз. Когато минавахме покрай камилите, мъжа ми каза "Егати камилите. Кари /племеницата, на 2 год. и 2 месеца/, кажи камила." А тя каза- "Егати".

# 106
  • sofija
  • Мнения: 44
tij bebesori sa super sladuri

# 107
И ние бяхме в зоологическата градина днес и дребния като видя една маймуна и започна толкова ентусиазирано да й изпраща въздушни целувки, така както когато ме изпраща сутрин на работа.

# 108
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Rosy_a
И ние бяхме в зоологическата градина днес и дребния като видя една маймуна и започна толкова ентусиазирано да й изпраща въздушни целувки, така както когато ме изпраща сутрин на работа.

 Laughing  Twisted Evil

# 109
  • Мнения: 4 390
Днес с дъщеря ми (2 г) се разхождаме из квартала. Пред една къща виждаме котка. Дъщеря ми хуква към нея с думите - Ммммммммм, писи. Ааам! (ще я яде) Shocked

# 110
  • Мнения: 2 792
Момчил вчера застреля баща си, с няколко бързи въпроса:
  -Тате, ти защо, имаш цици-татко му е леко едричък Embarassed  Wink.
  -Мъжете имат гърди, а не цици- отговор на баща му.
  -Да, но ти имаш цици, като жена- в къщи беше и един приятел, Момчил го посочи и отсече-виж Коко няма цици Rolling Eyes #Crazy.
 
 В петък, играят си двамата на пързалката, а аз съм седнала настрани и си зяпам, по едно време Момчил се провиква, така че и глух да си, ще го чуеш
  -Мамооооооооо, пръднах, за това ти мирише лошо Twisted Evil  Mr. Green

# 111
  • Мнения: 1 283
Цитат на: big mama
Момчил вчера застреля баща си, с няколко бързи въпроса:
  -Тате, ти защо, имаш цици-татко му е леко едричък Embarassed  Wink.
  -Мъжете имат гърди, а не цици- отговор на баща му.
  -Да, но ти имаш цици, като жена- в къщи беше и един приятел, Момчил го посочи и отсече-виж Коко няма цици Rolling Eyes #Crazy.
 
 В петък, играят си двамата на пързалката, а аз съм седнала настрани и си зяпам, по едно време Момчил се провиква, така че и глух да си, ще го чуеш
  -Мамооооооооо, пръднах, за това ти мирише лошо Twisted Evil  Mr. Green
tooth  newsm62  smile3532  rotfImao  rotfImbo .....хиля се като ряпа в 12,30 след полунощ!Мъжо се чуди какво става!Голям сладур е тоз Момчил! Mr. Green

# 112
  • Мнения: 217
А моята мома (на година и 10 месеца) онази вечер вижда мокрите карпички и ми вика - искам пишка. Аз отварям едни очи и се чудя какво става. Тя отива, взема си една карпичка и ми казва -голяма пишка, бе, мамо... Представям си на яслата какво ще стане, ако си поиска..... Rolling Eyes

# 113
  • Мнения: 5 877
Вчера в градинката нося кафе и солети. Спъвам се, разливам кафето, разсипвам половината солети... абе...
И за да не се наведе да си вземе от земята, бързам да изстрелям:
- Те солетите са за малките гълъбчета, не ги пипай!
А детето ме гледа и казва:
- И кафе за мама гълъбка, нали, мамо?

# 114
  • Мнения: 1 533
Цитат на: big mama

  -Мамооооооооо, пръднах, за това ти мирише лошо Twisted Evil  Mr. Green


 Laughing  Laughing  Laughing
Синът ми като беше на 3-4 години, го бях взела с мен, имах среща с една счетоводителка, трябваше да говорим за нещо важно помня. По едно време застана до нас, погледна ни сериозно и казва: "Сега кажете коя от вас двете пръдна"

 ooooh!

# 115
  • Мнения: 1 264
Боли ме корем и бързам да се приберем , а в асансьора две съседски семейства и Никола изтърсва :
-Мамо, две са възможните причини да те боли корема или ти се ака или ще раждаш още едно бебе Embarassed

Днес сме на разходка и той настоява да седним на кафе аз му отказвам защото обикновено сядаме и след 10 минути иска да си тръгваме и той много сериозно ми казва :
- Ще се опитам този път да се въздържа и да не ставаме Grinning
След малко го питам иска ли да отиде да си играе с децата отговора е :
- О , да мамо много си права ще е добре да си поиграя малко Grinning

# 116
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: _kalina_k
Цитат на: big mama

  -Мамооооооооо, пръднах, за това ти мирише лошо Twisted Evil  Mr. Green


 Laughing  Laughing  Laughing
Синът ми като беше на 3-4 години, го бях взела с мен, имах среща с една счетоводителка, трябваше да говорим за нещо важно помня. По едно време застана до нас, погледна ни сериозно и казва: "Сега кажете коя от вас двете пръдна"

 ooooh!


Хахаха...това ме уби! Laughing

# 117
  • Варна
  • Мнения: 6 873
В момента филм хит номер едно на Сиси е 'Барби и Рапунцел'. Научила го е наизуст... Днес на един пясъчник се заигра с едно момче, то пък беше с баба си. Та бабата любезна и я пита как се казва и получава отговор - Марулка!  Laughing Жената си помисли че не е разбрала и пак пита 'как?' а Сиси - Ма-рул-ка и съм принцеса! и невъзмутимо продължи да рови в пясъка. Laughing  Жената онемя и после на няколко пъти я нарече 'момиченце':-)))))))

# 118
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 651
За всичките 5 години на моя син съм събрала толкова много бисери, че се чудя кой да ви кажа. Когато беше на около 2,5г влиза да се къпе с баща си и казва :" Тате има патка, аз имам патка, мама няма патка. Мама пика гъз."И до сега си говори бебешки и много хора не го разбират. Скоро в градината имаха пролетно тържество, което беше първото в живота му и трябваше да каже стихче за Великден:

Зен,зен риген                              
пърти ца коца
бирай чица
но це дадъм
кой вари
та пърто земе #Shocked

А ето и превода:

Червен, червен Великден
пъстри яйца в кошница
сбирайте се дечица
да ви даря по яйце
който от вас превари
най-пъстрото ще вземе

Никой нищо не разбра (естествено), но аз така се вълнувах, че нямаше значение.

# 119
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Разговори с един надут малък пръдльо(на 3 г. и 4 месеца) :

Разказвам на мъжа ми случка от деня. Калоян не разбира за какво става въпрос,но се ориентира по интонацията, започва да се хили и казва точно на място "Доста тъпо" Grinning


Снощи казва на баща си " Тате, питай ме имам ли нужда да бърборя". Баща му се подсмива и го пита "Кали, татковото, имаш ли нужда да бърбориш"- той ухилен до уши отговаря" Ами не бих могъл да предположа" Laughing  Laughing  Laughing

Обажда се баба му по тел. и го пита как е, а той отговаря "Ами какво да ти кажа, нуждая се от нещо сладко" Grinning

Няколко дни беше с разстройство и баба му го пита "Как акаш", той- "Трудно, но не дрискам". Grinning

Думите на детето предавам точно както ги е казало.

# 120
Току що моята малка дъщеря ми носи книжката на Леда Милева  за зайченцето бяло, и лакомник ('стига мечо пак си ял, че си пак надебелял...) .. и аз я питам какво е това (за мечето ) и очаквам да каже мече , а тя ми казва : "Език" Wink и аз виждам че мечето се облизва Wink ...и после ми казва ;Сега мако мако '-- за зайчето и майка му Wink и така Wink

# 121
  • Мнения: 2 784
Тъй като Калина още не говори,един случай от детството на баща ми:
Дядо ми бил военен и често са се местили.Та новодомци на едното място и съседите искат да разберат как се казва дядо ми и питат баща ми,тогава 3-4 годишен.Но той не иска да казва,мълчи като партизанин:
"Как се казва баща ти?"
"Тати"
"А кака ти как му казва?"
"Тати"
"А майка ти как му вика?"
"Мъжо" Mr. Green
А аз като съм била малка съм казвала тотоща,вместо кокошка и всички познати умирали от смях и ме карали нарочно да казвам тотоща.Та след поредното"Кажи кокошка" съм се усетила и съм казала пиле

# 122
  • София
  • Мнения: 39 761
моята буба все още казва на фавлията фаглия, и ако я питаш да ти каже таз дума само казва "не мога" Simple Smile

# 123
Здравейте - от няколко часа чета темата и колегите току ме питат защо се смея ...

 В момента се сещам само за една случка с моята щерка (4г) :
В банята и ака. Но все си приказваме и т.н. та я чакам да свърши и да я мия.
Питам я - "Акаш ли мамо?" , а тя ми се усмихва сладко и отговаря "Аккк, акккк"  Grinning  Grinning  Grinning

# 124
  • Мнения: 6 323
Цитат на: Tsvety
А аз като съм била малка съм казвала тотоща,вместо кокошка и всички познати умирали от смях и ме карали нарочно да казвам тотоща.Та след поредното"Кажи кокошка" съм се усетила и съм казала пиле


Подобна сценка разиграваме от няколко дни.

Мони твърди, че със сестра си са енжъи (рейнджъри), но го изговаря доста смешно и ние го бъзикаме, че са тенджери.

Идва си от детската градина и ме моли да му събуя малятонките. Аз го питам "малятонките ли", а той се ядосва и вика: "Нееееее, не малятонки - малятонки са това"  Laughing
На третия път се усети и каза "Моля, събуй ми обувките"

Преди заспиване тази вечер, след като си казахме вече "Лека нощ", Мони ме извика да ми сподели съкровената си мечта.
- Мамо, ела да ти кажа нещо тайно.

Седнах при него на леглото... почти очаквах да ми каже, че е влюбен.

- Знаеш ли, много искам да порасна и да стана голям тати.
Ама... ще трябва да си намеря и мама.
И... като порасна и стана тати, ще мога да си имам едни голееееееми джапанки и да си ходя с тях и да правя "шляп, шляп" и после да си ги оставям в коридора.  Laughing


Не ме питайте защо джапанки... идея си нямам какво го е впечатлило, но беше изключително сериозен.

# 125
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Онзи ден вечерта Боби и татко му отиват до кварталният магазин.На връщане минават покрай съседният блок и се чува ужасна караница.Боби както върви спира се като закован на едно място ослушва се с интерес,поглежда баща си и заявява"Яяя мама каа се-Яя мама кара се"
Когато мъжът ми след това ми разказа случката се спуках да се смея. Grinning

# 126
  • Мнения: 229
Знаете ли как прави жабата?  Grinning
"ЖАБ - ЖаБ- ЖАБ"
Спред дъщеря ми (1г.10м.) #Milti

# 127
  • Мнения: 1 680
Таткото на Жорко( 2г.7м.) му е записал едни анимационни филмчета на ДВД за Уолас и Громит - едно пластелинено човече и кучето му. В едно от епизодчетата Уолас и Громит отиват до луната, която е от кашкавал  и си похапват. След всяко гледане на това епизодче в нас настава истински ужас, защото Жорето започва да ни дърпа да "Отиме папаме нуната, бъсо, бъсо мамо..." и започва да обува обувките и да търси якето. В тези моменти ми става хем смешно  хем тъжно, че не мога да му изпълня желанието на детето да си похапне от луната кашкавал.

# 128
Цитат на: svetlaa
В тези моменти ми става хем смешно  хем тъжно, че не мога да му изпълня желанието на детето да си похапне от луната кашкавал.


 Laughing  Laughing Купете му една голяма пита кашкавал на детето

# 129
  • Мнения: 2 792
Вчера, сънувах поредните кошмари с децата Rolling Eyes ,пълни глупости и разбира се в съня ми ние с баща им реагирахме, като пълни идиоти Shocked Сутринта почвам да разказвам съня на мъжа ми и Момчил, чул че става въпрос за сън, веднага пристига, при което аз млъквам.
Момчил веднага "Разкажи ми съня и на мен"-той много си пада, по тази работа със сънуването, аз му казах, че съм го забравила
 и той с една тъжна физиономия вика "Ох, дано го сънувам и аз"

# 130
  • София
  • Мнения: 39 761
това на е бисерче, ама да видите как спи мойта буба Simple Smile

поза и пак

# 131
  • Мнения: 3 663
Приятелка на майка ми - мъжът и е в чужбинско, а тя с мъника е тук
хлапето е някъде към 4 годинки

-мамооо, искам братче!!
-ами сега точно не може, като се върне тати ще обсъдим въпроса
-ееее бе мамооо айде да го изненадаме

Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 132
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...става Елина тази сутрин..отваря си очите и първото което фиксира е една бирена бутилна на бюрото...с дрезгав глас измърморва "тази бира е стара...."

# 133
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Ники проговаря тези дни. Един от съседите прави ремонт и чука. Николай се буди сутринта и провежда следния диалог в моноформа:

Чук -чук. Т(р)опа некой.
Да!
Кой-й я-я? Кой?
Влез, иля-иля. Доди тука.
Нико(й) ниама. Не доди.

Малко по-късно се покатерва на стола пред компютъра, слага пръстче на рестарта и като ми имитира интонацията казва:

Не - значи Не! Joy

# 134
  • Мнения: 2 195
Приятелка на майка ми - мъжът и е в чужбинско, а тя с мъника е тук
хлапето е някъде към 4 годинки

-мамооо, искам братче!!
-ами сега точно не може, като се върне тати ще обсъдим въпроса
-ееее бе мамооо айде да го изненадаме

Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Това ме разби направо moresmile

# 135
  • UK
  • Мнения: 3 959
Тези са няколко от моето детство. Записали са ме на касета, та от време на време се слушам какво съм бърборила. Била съм на около две години и половина по врме на първия запис. Изключително проклета...
- Как се казваш?
- Не Ева!
- Откъде си Ева?
- Не калтал! (квартал)
- Е как не квартал, лигавиш се...
- Не лигавя се.
Лигавила съм се, разбира се, на две години съм знаела наизуст всичко, до което съм можела да се докопам...

Този много си го обичам. Стоим на масата, обядваме, аз съм на година и два месеца.
- Дядо, дай ми вода...
Дядо ми става, носи ми вода.
- Не ща вода!
Той я отнася.
След пет минути.
- Дядо, дай ми вода...
Той става, носи ми вода.
- Не ща вода!
След пет минути.
- Дядо, дай ми вода...
Баба ми се ядосва и му казва:
- Не й носи, не виждаш ли че само те размотава...
И аз съм и заявила:
- Ти ни баждай са! Дядо, дай ми вода...

И този си обичам.
В родния град на баща ми има традиция фамилията на бебето да е от името  на дядо му. По тази логика аз съм трябвало да съм  Костадинова. Ама не съм. И чичо ми ме пита.
- Как се казваш?
- Ева Стефанова!
- А дядо Коста къде е?
- Къпе се, в банята...

Много са ми се смели за тези бисерчета... Но проклетията ми е нямала край...

# 136
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Вчера решавам да изляза по центъра със Боби и мъжът ми.Бях решила да купувам някой неща на Боби.Та така докато се обличахме си говоря с Боби "То трябва и едни обувки да ти вземем че имаш нужда"Детето само ме погледна и толкова.Тръгваме ние, и аз се отплеснах по магазините.Естественно купувах каквото се сетя но не и обувки.Тъкмо тръгваме вече с пълни чанти към колата и изведнъж Боби казва"Има нужда  буки "и почна да ни дърпа да се връщаме.Аз само се пляснах по челото, и почнах да се хиля, а  мъжът ми не знаеше за кво иде реч, та само подпитваше що се хиля, и ако мога да спра че хората ме гледат. Laughing

# 137
  • Мнения: 431
на Дани:
каказавъл- кашкавал
котуша- костенурка
фута- супа
мукачка-прахосмукачка
поче-топче
бабан-трабант

напоследък:
каталоци-каталози
проглеми-проблеми
денове-дни
мъжове-мъже
женове-жени и т.н

преобувам Влади и Дани (5 и половина г.) при вида на пишлето му и останалите атрибути наоколо казва: Егати големия пакет има брат ми!  Shocked Изобщо не знам откъде е чул подобна реплика.

# 138
  • В офиса
  • Мнения: 4 016
От днес сутринта. Станали сме, аз съм в банята за един бърз душ, а тя обикаля само по гащички из апартамента. По едно време изниква на вратата на банята - обула си едни къси панталонки, нахлузила едни мои джапанки, а в ръката й очилата за плуване (които й слагам като й мия косата) и пее: И замирисва на морееее....Аз изпадам в кикот. Тя - виж аз съм с бански, шапка, очила и джапанки и отивам да плувам на басейн Спартак. Аз пак в кикот. Разказвам го на баща й, той: ти я манипулираш с това море Laughing

# 139
боцкана лъжичка = вилица
искам мильон в супата = искам лимон в супата
HugМамо, много хубави кюфтета си направила! Да са ти честити!
....и Василиса Прекрасна му дала newsm78 "бодежния пръстен".....

# 140
  • София
  • Мнения: 366
Вечеряме. Малката седи в скута ми. Нахрани се и почна да се върти. Свалих я на земята, за да мога и аз да вечерям. Тя започна да сем опитва да промуши главата между ръката и тялото ми /докато ям/. След като не успява от първия път, се чува "Беси се, беси се!" "Моля???" "Беси се!" В превод - "Пази се!" hahaha

# 141
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile затварям тази, че стана доосота големичка:)
продължението е тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=13.0

Общи условия

Активация на акаунт