Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 52

  • 52 871
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Ами защото правих секс в деня , в който ми падна последната капка кръв и след това изобщо не съм правила секс нито в деня на овулацията не съм, изобщо след това. явно сперматозоидите са си я чакали и затова си ги топределям като фертилни. Възможно е.
И при нас се е случило нещо подобно ☺ и понеже точно преди това бях ходила при една лекарка на преглед и ми вика оо май нямаш овулация... даде ми да ходя да си правя сумати и изследвания за какво ли не... но аз реших да не я слушам, защото ми се стори невъзможно да нямам овулация при положение, че винаги като съм ходила на преглед са ми казвали кога е била... и се кротнах и викам все ще се случат нещата.. и на следващия месец имаш положителен тест...

# 676
  • Мнения: 988
Всяка жена трябва да се запознае с женската физиология, да разпознава сигналите на собственото си тяло, когато започне да опитва да зачене. Наистина не виждам някой да напада дамата. Дават й разяснения, за да не се заблуждава.

# 677
  • Мнения: 1 327
Днес коментирах същата тема с една приятелка с която бременеем в момента.Тя с първото си дете е правила секс с мъжа си  на 4-ти ден от цикъла ,когато още не и било свършило.Забременяла е .Явно О в този месец и е била малко след менструацията.Докато моята винаги е била късно! При всеки е различно разбира се .

# 678
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Никой не цели да се заяжда. Просто се получава един омагьосан кръг на напразни надежди, тестове, кръвни изследвания заради внушения, заради непознаване на собственото тяло, заради силното желание да е станало. Колкото и изключения да се дават за пример, мислите ли, че е възможно 18 дни след началото на кървене, на жена с по-дълъг от нормалното цикъл, да има коректен тест за бременност? Да, в овулацията може да настъпят аномалии, но те не са правило, а изключение. Та вместо да се хабят нерви и пари по излишни тестове за бременност по никое време, е добре да се следи О, или ако не се следи, просто да се чака закъснение, броено от 1, 2 дни повече спрямо най-дългия цикъл за да се прави тест. Иначе е излишно, натоварващо и разочароващо.  

# 679
  • Мнения: 25
Искам да попитам къде във Варна мога да отида ба фетална морфология и колко струва?

# 680
  • Мнения: 246
Аз ходих в Темелков през м. май - (първа ФМ), мисля 80 лв струваше, но не останах доволна, защото прегледа беше само 5 минути, а д-р Цонев коментира плацентата и пола на бебето, а после се оказа че греши и за двете. Дано поне мерките да са били коректни, защото с тях ходих на БХС.

# 681
  • Мнения: 166
Съпругът ми в момента лекува гъбички в ухото/не знаех, че и там ходят/ Първият симптом беше заглъхнало ухо

През цялата бременност бях със запушен нос и аз. Мина след като родих
Много бъдещи мами се оплакват от запушен нос. Аз също съм от тях. Но се чудя нормално ли е да е толкова запушен, че да не мога изобщо да дишам, даже и през устата???

# 682
  • Мнения: X
Да, нормално е.От повишения прогестерон е.

# 683
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте, августови прекрасни мамчета!

Бърз въпрос и от мен.. претърпях именно биохимична бременност, но месечният ми цикъл този месец го няма.. нямам и симптоми за такъв.
Миналата седмица си купих тест и го направих.. нямаше позитивен отзвук, но вече е 8-ми ден от закъснението ми. Трябваше по календарна дата да ми дойде на 26 юли.
Последният ми месечен цикъл бе в периода 27 юни - 1 юли.

Моля за съвет.
Благодаря Ви!

# 684
  • Мнения: 87
Здравейте, августови прекрасни мамчета!

Бърз въпрос и от мен.. претърпях именно биохимична бременност, но месечният ми цикъл този месец го няма.. нямам и симптоми за такъв.
Миналата седмица си купих тест и го направих.. нямаше позитивен отзвук, но вече е 8-ми ден от закъснението ми. Трябваше по календарна дата да ми дойде на 26 юли.
Последният ми месечен цикъл бе в периода 27 юни - 1 юли.

Моля за съвет.
Благодаря Ви!


Ако се съмняваш пусни си кръвен, може да си била с по-късна овулация и затова теста да не показва. Или направи отново тест вече би трябвало да ти покаже при такова закъснение.
Стискам ти палци Simple Smile

# 685
  • Мнения: 809
Здравейте, августови прекрасни мамчета!

Бърз въпрос и от мен.. претърпях именно биохимична бременност, но месечният ми цикъл този месец го няма.. нямам и симптоми за такъв.
Миналата седмица си купих тест и го направих.. нямаше позитивен отзвук, но вече е 8-ми ден от закъснението ми. Трябваше по календарна дата да ми дойде на 26 юли.
Последният ми месечен цикъл бе в периода 27 юни - 1 юли.

Моля за съвет.
Благодаря Ви!
Ако БХ е с последният цикъл( сега ти е първи цикъл след Биохимичната ) е възможно малко да се промени . При мен след БХ цикъла ми стана 36 дни от 28-30 дневен . Дано при теб закъснението да е от това от което искаш ! Успех

# 686
  • Мнения: 260
Момичета искам да ви попитам бях на преглед в 5 месец съм вече и ме теглиха 45 кг което според мен е много малко за този месец доктора нищо не каза и все пак нормално ли е

# 687
  • Мнения: 1 327
По -важно е размера и теглото на бебето.

# 688
  • Варна
  • Мнения: 25 321
Няма как някой да ти отговори конкретно за теб 45 кила много ли са или малко, това е толкова индивидуално. Първо има значение от колко си стартирала, второ дали си повръщала и т.н. и трето в малките месеци може и нищо да не качиш по принцип, това няма никакво отношение към размера и развитието на бебето.

# 689
  • Мнения: 1 327
В момента обаче ,то си набавя всичко необходимо от теб-витамини ,минерали,калций ,желязо и т.н .Тоест ако на него му стигат да се развива и расте правилно ,може на твоето здраве да не стигат.

Общи условия

Активация на акаунт