Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 52

  • 52 548
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 874
С помощта на този калкулатор Вие може да определите очаквания термин за раждане, както и да проследите кога ще са основните моменти от развитието на Вашата бременност - период на висок риск, кога започват да се формират и кога вече са оформени органите на бебето, времето на приключване на всеки триместър, кога бебето вече е жизнеспособно.

Отчитането на бременността започва винаги от първия ден на последната редовна менструация (ПРМ).

Продължителността на бременността е 280 дни – 10 месеца по 28 дена или 40 седмици по 7 дена.

Седмицата по време на бременност се нарича гестационна седмица (г.с.). Няма разлика между гестационната и календарната седмица.






Архив предишни теми:
Скрит текст:
1*, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 22*, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51

# 1
  • Мнения: 572
И така момичета- не знам с тази бледа втора черта да смятам ли, че съм бременна? Днес е осми ден, откакто ми закъснява. Направих си тест, но втората чертичка е супер бледа.

# 2
  • Мнения: 320
И така момичета- не знам с тази бледа втора черта да смятам ли, че съм бременна? Днес е осми ден, откакто ми закъснява. Направих си тест, но втората чертичка е супер бледа.
Щом я има значи си. Ако искаш след 2 дни направи още един Blush

# 3
  • Мнения: 442
И така момичета- не знам с тази бледа втора черта да смятам ли, че съм бременна? Днес е осми ден, откакто ми закъснява. Направих си тест, но втората чертичка е супер бледа.
И аз бях така първия тест беше с мноого много бледа черта, даже помислих че си внушавам Grinning изчаках още няколко дни и направих още един и се показс много ясна втора чертичка Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 51
И така момичета- не знам с тази бледа втора черта да смятам ли, че съм бременна? Днес е осми ден, откакто ми закъснява. Направих си тест, но втората чертичка е супер бледа.
Смятай! Gift Heart

# 5
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Щом има втора черта дори да е много бледа значи е положителен теста 🤰🏼👼🍀

# 6
  • Мнения: 64
Стига чертата да е розова, значи тестът е положителен. Изчакай още 1-2 дни и си направи нов, за да се убедиш. И дано резултатът е какъвто искаш.

# 7
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ако толкова ти е важно да си сигурна, можеш да си направиш кръвен тест. Иначе както са казали другите - изчакай 2 дни и направи нов тест. Би трябвало тогава втората чертичка да е по-наситена.

# 8
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен, на 19 трябваше най-късно да ми дойде и 4 дни преди дата си направих тест и беше с бледа втора черта,реших че е невалиден и направих още един -същия резултат. От тогава имам 5 положителни теста като всеки следващ чертичката е по тъмна и по тъмна.Закъснява ми вече няколко дни , но на доктор не съм ходила още. Надявам се всичко да е наред и да има бременност 😊. Стана от първия опит и чак не ми се вярва че е истина.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 062
Ми бременност е. Почакай поне 10 дни закъснение и тогава ходи на лекар, за да се види сакче и да не се тревожиш.

# 10
  • Мнения: 5 468
Има друга тема за такива въпроси.

# 11
  • Мнения: 1 327
Здравейте момичета.Днес на своя глава пуснах TSH .Никога не съм имала проблем ,пускала съм хормоните и преди да забременя и на ехограф са ме гледали всичко е било перфектно.Обаче сега излезе TSH - 4.59 .В 12 г.с съм .Утре ще го повторя в друга лаборатория и ако пак е завишено в понеделник ще се консултирам с ендокринолог.Въпросът ми е закъсняла ли съм има ли от какво да се притеснявам ,че изчетох страшни неща.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 010
Шанел, височко е за бременност. Отивай на ендокринолог, няма такова нещо като "закъсняла съм".

# 13
  • Мнения: 442
Здравейте, да попитам тъй като онзи ден много ми се раздумка сърцето имах чувството ще умра, говорих с личната лекарка и ми изписа магнерич, но от както го пия много ми се втвърдява корема.. Не е болезнено, но ми е странно възможно ли е от него, след като го изписват за контракции, преди това нямах..Пия и биозин мама и феро фолгама.. 

# 14
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
Здравейте, да попитам тъй като онзи ден много ми се раздумка сърцето имах чувството ще умра, говорих с личната лекарка и ми изписа магнерич, но от както го пия много ми се втвърдява корема.. Не е болезнено, но ми е странно възможно ли е от него, след като го изписват за контракции, преди това нямах..Пия и биозин мама и феро фолгама.. 
в кой месец си?

Общи условия

Активация на акаунт