Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 39

  • 46 252
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 874
Старата тема

BG-Mamma :: Калкулатор
С помощта на този калкулатор Вие може да определите очаквания термин за раждане, както и да проследите кога ще са основните моменти от развитието на Вашата бременност - период на висок риск, кога започват да се формират и кога вече са оформени органите на бебето, времето на приключване на всеки триместър, кога бебето вече е жизнеспособно.

Отчитането на бременността започва винаги от първия ден на последната редовна менструация (ПРМ).

Продължителността на бременността е 280 дни – 10 месеца по 28 дена или 40 седмици по 7 дена.

Седмицата по време на бременност се нарича гестационна седмица (г.с.). Няма разлика между гестационната и календарната седмица.


Календарни месеци:
От 1 до 4 г.с. - 1 календарен месец
От 5 до 8 г.с. - 2 календарен месец
От 9 до 13 г.с. - 3 календарен месец
От 14 до 17 г.с. - 4 календарен месец
от 18 до 21 г.с. - 5 календарен месец 
от 22 до 26 г.с. - 6 календарен месец 
от 27 до 30 г. с. - 7 календарен месец
от 31 до 35 г.с. - 8 календарен месец 
от 36 до 40 г.с. - 9 календарен месец

Лунарни месеци:
от 1 до 4 г.с. = 1 лунарен месец
от 5 до 8 г.с. = 2 лунарен месец
от 9 до 12 г.с. = 3 лунарен месец
от 13 до 16 г.с. = 4 лунарен месец
от 17 до 20 г.с. = 5 лунарен месец
от 21 до 24 г.с. = 6 лунарен месец
от 25 до 28 г.с. = 7 лунарен месец
от 29 до 32 г.с. = 8 лунарен месец
от 33 до 36 г.с. = 9 лунарен месец
от 37 до 40 г.с. = 10 лунарен месец

# 1
# 2
  • Мнения: X
Благодаря за темата, Лаленце  bouquet
Пийкок, мисля, че ти беше споменала за сайт, където въвеждаш всички отделни измерени мерки на бебчето и получаваш целите му размери. Имаше ли нещо подобно, че абсолютно по спомени карам  Thinking
Питам, понеже на ФМ ми написаха отделните мерки, а не ми казаха например колко грама е бебето.
Та, ако ти беше споделила и ти е под ръка, ще съм ти благодарна да споделиш  Hug

# 3
  • Мнения: 35 069
Жанче, това е сайта, който ползвам:

http://www.baby2see.com/medical/charts.html

# 4
  • Мнения: 1 092
Благодаря, Peacock   Sunglasses
Благодаря и за новата тема  bouquet

# 5
  • Мнения: X
Благодаря ти много  Hug

# 6
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема  bouquet
Peacock, и от  Hug за всичко, през което си преминала.

# 7
  • Мнения: 35 069
Благодаря ви!!
Желая на всички най-вече здраве за вас и семействата ви и да отгледате едни сладки и умни дечица!!

# 8
  • Мнения: 121
Може би някои от вас са ползвали тази диаграма/календар вече, но аз лично я намирам за много удобна и подробна: http://ladypill.com/calendar.php  Peace

# 9
  • Мнения: X
Поли включвам се малко късно, но... Аз бях в подобна ситуация, много исках дете от последната една година, но сега спряхме да се пазим и ето, че стана... Предстои ми сватба, септември месец и се бях впрегнала изцяло в това, дори бях спряла да планирам, решкхме да е след сватбата... Но Господ е решиш да е сега... Та аз също малко бях в шок не вярвах, след това получих кървене бях по лекари, казаха ми, че няма да я има бременността и в този момент толкова страдах, плаках... Чаках да мине седмица и отново на преглед, в понеделник и се видя ембрион, който се развива (6гс) и сега с нетърпение чакам да дойде новия преглед и живот и здраве да чуем сърчице и всичко да е наред... Не ти казвам да го задържиш, а само да си помислиш какво ще е, ако го няма и тогава ще вземеш правилното решение, ще го почувстваш! Успех и дано бъде това, което искаш! 🌹

# 10
  • Мнения: 35 069
Според мен ако някой не иска едно дете или не е уверен в това, че го иска ще му е по- лесно да се раздели с точката. Защото то сега е това. Точка. Не го приема като дете със сърце. А ние усещаме, че всеки сантиметър в растежа е важен, всеки грам. Просто го приемаме по различен начин. Така мисля аз, няма как да знам как е в действителност.

# 11
  • София
  • Мнения: 874
Здравейте момичета и благодаря за темичката, Лаленце!

Може би някои от вас са ползвали тази диаграма/календар вече, но аз лично я намирам за много удобна и подробна: http://ladypill.com/calendar.php  Peace
Мимзи, на мен странно защо този календар не ми се отваря. Само написаното отдолу се вижда.

И относно Поли и нейната дилема. Мисля си, че това е индивидуално решение и всеки сам преценява за себе си какво иска или не. Имам приятелки с по 3-4 аборта и после с по две деца. Аз се боря с години да забременея, имам N на брой инвитро зад гърба си. Съвсем естествено аз и тези с абортите по желание да мислим съвсем различно. Но ако някой пита мен конкретно, бих отговорила като повечето от вас- това е дар Божи. Не се отказвайте така лесно от него. Утре може да няма втори шанс! Аз сега треперя всеки ден всичко с моето човече да е наред и да сме живи и здрави!  Praynig
 Hug bouquet Peace

# 12
  • Мнения: 35 069
Утре може да няма втори шанс!

Ето това е! Днес ти е даден шанс, пропиляваш го, и когато си готов, може да не ти се получи.

# 13
  • Мнения: 179
Мами, аз да задам един малко глупав въпрос. Снощи си взех шампоан на Denise против косопад, по невнимание, въпреки че нямам такъв. Все тая, но се зачетох и на опаковката пише, да не се използва от деца под 3 годишна възраст(за първи път попадам на такъв надпис върху шампоан 😯), та се замислих дали е добра идея да се мия с него докато съм бременна?

# 14
  • Мнения: 35 069
Сигурно шампоанът щипе или е по-професионален и за това не е подходящ за дете. Но аз не виждам и защо д ане го ползваш. Едва ли ще е драма.

Общи условия

Активация на акаунт