Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 39

  • 46 329
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 35 112
Извинявай, имали ли сте интимност с твоята половинка? Предният път ние имахме интимност  с мъжът ми и от това имах отлепване. За това този път отбягваме близостта.

Относно Поли: аз изказах своето мнение. Решението си е тяхно. каквото и да и говорим, решението си е тяхно.

# 31
  • Мнения: 10 874
Според мен първото чувство е най вярно. Как реагира като видя теста? Радост или тревога....
Ако се водех от моето първо чувство, сега нямаше да я има дъщеря ми. Confused Такъв шок и ужас изпитах като видях двете черти. Винаги ще ми тежи това като голям грях, но не мога да върна времето назад. Cry
Затова и според мен трябва само и единствено разговор с бащата. Видно е, че личният опит на всеки е различен и май още повече я объркахме, вместо да помогнем по някакъв начин...

Здравейте момичета,
имам нужда от съвет... Бременна съм в края на 6г.с. утре влизам в 7г.с. в 5та имаг зацапване кафеникаво, започнах утрогестан и но шпа и за 3-4 дни спря, междувременно видя доки леко отлепване... Днес отново се появи кафеникаво зацапване, обадих си и тя ми каза да продължавам да лежа до следващия преглед 13.06 защото още е рано за сърчице... Та въпроса ми е, имали ли сте подобни проблеми, дали да се тревожа..? Неспокойна съм от притеснение..
Спазвай предписанието на лекаря и мисли положително. Нямам личен опит, но от прочетеното във форума - много жени са имали подобни проблеми и въпреки тях са износили успешно децата си. На някои им се налага да лежат и през цялата бременност и пак се справят. В подфорум Рискова бременност дори има тема на лежащите майки. Надявам се всичко да бъде наред! bouquet

# 32
  • Мнения: 1 092
Бях с доста голямо отлепване в края на 8-ма, началото на 9-та седмица, придружено с болки и кървене, не зацапване. Прекарах цял месец почти без да ставам с по шепа хапчета сутрин, обед и вечер, чистих се с кафеникави зацапвания повече от месец след кървенето, но си заслужаваше. Случва се на много жени за съжаление, аз още го преживявам и не мога да се успокоя нацяло, но гледам да мисля позитивно и да вярвам, че всичко ще бъде наред!

П.П. Относно секса мисля, че е логично щом не ти дават да ставаш, да не можеш и секс да правиш, но все пак - въздържайте се.

# 33
  • Мнения: 35 112
То си е логично,Кети ама си зависи от човека и усещането му. Пък и хормони, какво да ги правиш Wink
Аз нямам грам желание и предвид, че се пазим.. сексът е мираж!!

# 34
  • Мнения: X
Не водим интимен живот в момента, откакто забременях, точно заради отплепването... Пия лекарствата, почти не ставам, само лежа, но от лежане доста ме боли кръста, иначе не се натоварвам, общо взето не правя нищо, само се пазя, ММ също ме пази... В момента най-интимните ни момента са гушкане и целувки .. хаха Много го искаме бебо, за това съм склонна на всичко..! Искренно се надявам да са наред нещата и живот и здраве да имаме здраво бебе!

# 35
  • Мнения: 1 092
Peacock, права си, не отричам, хора всякакви, затова и го казваме и двете  Wink

babyv, всичко ще е наред, и ние си чакахме мишчицата с нетърпение и много си я пазим  Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 5 617
Babyv, успех и от мен. Само спокойствие.  bouquet

# 37
  • Мнения: 410
На мен пък сега ми се прави повече секс, отколкото преди да забременея. Явно хормоните си казват своето. Правим го с ММ, но не много често, но пък и да чукна на дърво, за сега съм с безпроблемна бременност. Но първите 3 месеца, въпреки огромното ми желание, нв сме го правили, защото аз не смеех. Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 22 948
Нашето бебе беше планирано и стана от 1 път ( изобщо не очаквах). Общо взето бях пред завършване на бакалавър, не работех и решихме, че започваме с опитите, идеята ми беше да мине държавния и да си намеря работа, но бебчето взе, че стана много бързо. Толкова много се страхувах за всичко, не знам дали е имало някога по-страхлива бременна от мен. Като се има предвид, че бях с безпроблемна бременност и без минали проблеми.  Първо голям страх дали ще е маточна, после голям страх дали ще чуем сърчицето, после фатална, биохимичен скрининг, пък как ресте, защо не рита, защо рита толкова много.  Crazy Не сме имали забрана от лекар, но не сме правили секс изобщо, отменихме пътуване със самолет в чужбина въпреки че имахме разрешение пак от страх. Много завиждах на спокойните бременни.  Laughing А върхът на всичко беше, когато най-добрата ми приятелка, която беше забременяла месец преди мен влезе за аборт по медицински причини 3 дни преди сватбата. Беше ми много тъжно тогава, на нея не искам и да знам какво и е било.  Confused

Сигурно няма и 10 % от родителите, които да кажат, че бебето е дошло в най-подходящия момент. Все нещо ще има - липса на пари, на жилище, на време, на работа. Ние започнахме от рано с опитите, защото ме беше страх да не би да не стане и да ни отнеме години. Rolling Eyes Сега на моменти си признавам пред вас, че се чудя дали не трябваше да изчакам малко, за да си намеря работа поне, да натрупам стаж. Финансово сме  добре, но вече съм на 25 г, без никакъв официален стаж и често се чудя, ще ме вземе ли изобщо някой някъде и то с малко дете.  Rolling Eyes От друга страна си казвам, а бе  2 образования, брак, семейство и детенце на 25 г колко хора са имали късмета да им се случи. Физически обаче няма кой да ми помага и често това ми тежи. Не ме разбирайте погрешно, обожавам детето си, ако пак забременея не бих се замисляла изобщо и бих родила ,мисълта ми беше, че дори след раждането не съм убедена, че се случи в най-точния момент в живота ми, въпреки че беше планирано детенце.

Против абортите съм, но пък от друга страна, ако човек не възнамерява да се грижи за детето си в бъдеще, просто няма смисъл.

# 39
  • Мнения: 81
Здравейте,аз съм от жените който вече 10 години се бори да има бебче и като прочета нещо такова и меко казано се вбесявам.Поли,много добре си помисли какво да правиш за да не съжаляваш един ден!Хубав и усмихнат ден Ви пожелавам момичета Simple Smile

# 40
  • Мнения: 43
Момичета, искам да попитам - взимали ли сте болничен преди да се запишете на ЖК и от какъв лекар? Трябва ли да ви приемат в болница, за да издадат болничен?

# 41
  • Мнения: 137
А мен ме вълнува може ли да се вземе само 1 ден болничен и ако да- от кого?

# 42
  • Мнения: 592
Аз съм в почти същото положение. Получих зацапване и реших да си остана вкъщи. Тъй като още не ми е нинал 1 преглед ми се стори глупаво да кажа в офиса и си взех болничен от личния лекар за някакво чревно заболяване. Но той ми обясни че може да ми даде болничен с диагноза " рискова бременност", и след като изтече максимума дни които мога да взема от него ( мисля че са 14) ще ми даде направление на гинеколог, който вече ще може да ми издава болничен за цялата бременност( но тук също има неща които много не разбрах, дали самия гинеколог ще ми издаде болничните или трябва да минавам лкк- лекарска комисия). В общи линии смятам на прегледа ми тази седмица, ако всичко е наред да разпитам по подробно. Забременях в Надежда, и смятам за в бъдеще там да ме следят, но в същото време съм от друг град и се чудя дали да не се запиша при някой който работи със здравната каса в моя град, най малко да си спестя ходене до сф за 1 болничен... Малко оскъдно инфо имам, ако някой е минал вече по този път и аз ще съм благодарна за разяснения

# 43
  • Мнения: 1 092
Има две теми - Майчинството счетоводно и Болничен по време на бременност, информацията там, както и момичетата, ще ви бъдат по-полезни.  Peace

# 44
  • Мнения: 35 112
Аз като имах зацапване си взех 10 дни болничен за ангина и си останах у дома.

Общи условия

Активация на акаунт