Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 39

  • 46 327
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 26
Здравейте, искам да попитам бременните или вече родилите мами, до коя седмица приемахте Дуфастон и постепенно ли го спряхте или изведнъж

# 46
  • Мнения: X
Дуфастон пиех 3х1 до 12 г.с., когато д-ра ми каза да го спирам. Оставаше ми обаче почти цял блистер и си го доизпих на своя глава, постепенно намаляйки дневния прием Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 22 948
И аз го пих до 12 г.с, спрях го от раз.  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 299
Спрях го малко след 12 г.с. .
Аз го пих от самото начало, заедно с но-шпа и фолиевата. Не съм го спирала постепенно.

# 49
  • Мнения: 35 112
Според вас има ли начин за втвърдяване на шийката е матката и коригиране на скъсяването й??

# 50
  • Мнения: 223
Pea ,втвърдяване и коригиране до колкото знам - Не. НО аз съм с такъв проблем и прилагам Утрогестан вагинално,по предписание и ми беше обяснено че...Набъбва от него.Тоест получава се нещо като увеличаване ..но не точно.Немога да го обясня както трябва..Попитай док.Какъв е проблема при теб?

# 51
  • Мнения: 35 112
Ами, три различни лекари я мерят различно. Едната каза, че е разменната и скъсена. Втора каза, че е добре (3.6см), а трети, че е 2.7 съм. И понеже вече не знам има ли ми нещо- къса ли е, мека ли ли е искам нещо превантивно да направя да няма лошо последствия. От другата седмица излизам отпуска, а след това болничен и мисля да полежа, че още ходя на работа ама не знам дали това е достатъчно.
Отделно през няколко седмици ми вземат секрет за микробиология и според мен това също не й се отразява добре. А сигурно и този път на прегледа пак ще ми вземат.

# 52
  • Мнения: 223
Хм..При мен се получи почти същото единия каза 3см..Другия 2 и мека..
Това е което ми дадоха е повече почивка разбира се..В коя седмица си? Имаш ли контракции? (Те също са фактор)
ПС: А тази,която каза че е мека и къса какво изписа...Или просто ей така ти го съобщи?!?!

# 53
  • Мнения: 35 112
Ми, никой нищо не ми изписва...Казаха-лежи и се пази.
А не знам как да разбера имам ли контракции или не Sad

# 54
  • Мнения: 16 871
PeacockLove, ако си от София, защо не отидеш при др. Христов в Надежда / има и тема във форума за него и серклажите му/. Моя приятелка роди, само благодарение на серклажът, който той и направи в 21 г.с. с шийка тръгнала да се отваря.
Идеята ми е - не е шега работа с шийката, важно е да те погледне човек, който не само вижда ехографа, но и разчита видяното. Освен това, до колкото знам ако шийката се скъсява трябва да се търси причината, за да се предпише лечение или процедура.
Надявам се всичко да се нареди по най- добрият начин Hug

# 55
  • Мнения: 35 112
Не съм от София. Много съм далеч от там и не искам да пътувам. Яд ме е, че никой нищо конкретно не казвам. Никой нищо не ме съветва. Вече и за серклаж съм готова , само да кажат как да процедираме.

# 56
  • Мнения: 16 871
Уф да му се не знае...
Не съм чувала в провинцията за някой по- отличаващ се, за огромно съжаление Sad
Ти си знаеш, но пък и не бързай със серклаж ако не е доказано необходим.
Ох, тия лекари са голямо разочарование!
Ми дали заради тяхната нехайност ще износиш до 39 или 19 г.с. все им е тая май, като не е на техен гръб  ooooh! / не визирам теб, а попринцип/
Аз от моя личен опит / не много приятен/ ако бях далеч от София пак щях да хвана пътя.
Точната диагностика е много важна.

# 57
  • Мнения: 35 112
Знам, че е по- правилно да отида в София, но това са ми 400 км на посока , а ми казаха да не пътувам. Преди 2 дни пътувах 40 км на посока и сега 2 дни се възстановявам.
Аз съм в 21 г.с.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 309
А каналът затворен ли е? Важно е и как са ти мерили шийката-с вагинален, с коремен ехограф или с ръка я провериха? Знам, че най-неточен е коремният. Също така правят ли съпоставка с предишни измервания? Аз още от началото съм с по-къса шийка и АГ ме следи редовно. Докато шийката е твърда и няма разкритие няма повод за тревога ми обясни той.

# 59
  • Мнения: 35 112
Едната лекарка я пипа с напипваме и каза, че е мека. Втората с пипане и коремен каза- малко мека и че е 3.6 см. Третият с коремен каза 2.7 см.

Общи условия

Активация на акаунт