Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 52

  • 52 738
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 109
Момичета доста е обсъждана темата за видеозона, но искам и вашето мнение вреден ли е той? С рискова бременност съм от началото и ме гледат всяка седмица( вече съм 30г.с). Четох за развиване на аутизъм ?!

Не е вреден, тва са пълни глупости.

# 706
  • Мнения: 319
Това не е мое мнение, а едно от момичетата в друга тема го спомена и за това се притесних. Става дума за коремен ехаграф.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 109
Ми притеснявай се...няма за кво, ама се притеснявай

# 708
  • Мнения: 5 468
Здравейте! Би трябвало да съм във 2ра г.с. + 5 дни. От вчера имам зацапване (не е кръв, но е като бялото течение, но розовеещо) и почти постоянни бодежи в яйчниците  (предимно левия). Какво мислите? Мъчи се да се закрепи? Отива на извънматочна? Всичко е наред?
Последен МЦ 5 юли. Закъснение 5 дни. Вчера бях на гинеколог, който установи наличието на плоден сак 7.94 мм.

Гестационните седмици се изчисляват от датата на последната менструация, т.е. ти си в 4г.с. + 2 дни. Щом е регистриран плоден сак в матката, значи не е извънматочна бременност. При зацапване или кървене трябва да се консултираш с лекар. Причините може да са както проблем с бременността, така и нищо сериозно. Това, обаче, трябва да го установи лекарят ти. Не се претоварвай и не вдигай тежко. Лека бременност.

# 709
  • Мнения: 629
Здравейте! Би трябвало да съм във 2ра г.с. + 5 дни. От вчера имам зацапване (не е кръв, но е като бялото течение, но розовеещо) и почти постоянни бодежи в яйчниците  (предимно левия). Какво мислите? Мъчи се да се закрепи? Отива на извънматочна? Всичко е наред?
Последен МЦ 5 юли. Закъснение 5 дни. Вчера бях на гинеколог, който установи наличието на плоден сак 7.94 мм.

Гестационните седмици се изчисляват от датата на последната менструация, т.е. ти си в 4г.с. + 2 дни. Щом е регистриран плоден сак в матката, значи не е извънматочна бременност. При зацапване или кървене трябва да се консултираш с лекар. Причините може да са както проблем с бременността, така и нищо сериозно. Това, обаче, трябва да го установи лекарят ти. Не се претоварвай и не вдигай тежко. Лека бременност.
Благодаря!
Извинявам се, че цитатите не са скрити, пиша от тел и няма тази функция.

# 710
  • Мнения: 442
Здравейте мами, имам някакви странни като бодежи и даже болка във влагалището в 32 г.с. съм, чак понеделник съм на лекар. Да тичам ли на спешен или да чакам до понеделник, незнам нормално ли е се притеснявам. На някоя мама случвало ли и се е?

# 711
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте мамита. От около 10 минути ме боли ниско долу корема. Преряза ме един път силно и сега продължава да ме понаболва повече към дясната страна. В 5 месец съм. Да звъня ли на пожар на доктори или е нормално!? Благодаря.

# 712
  • Мнения: 629
Здравейте мамита. От около 10 минути ме боли ниско долу корема. Преряза ме един път силно и сега продължава да ме понаболва повече към дясната страна. В 5 месец съм. Да звъня ли на пожар на доктори или е нормално!? Благодаря.
Звъни! По-добре фалшива тревога, отколкото да не се реагира на време, ако има нещо.

# 713
  • Мнения: 264

за мами дето се притесняват да звънят на аг.
Аз звъня когато съм притеснена винаги.
бременна съм един път и съм в правото си да се тревожа да се притеснявам колкото си искам . А ной/тя като мои лекар на които най -малкото се плаща са длъжни да отговарят на въпроси и прегледи

# 714
  • Мнения: 442
Да звъннах му, отидох да ме прегледа всичко е ок, нямам разкритие, но бебчо е слезнал вече ниско долу.. Дано да изчака до септември.. Confused

# 715
  • Мнения: 4 403
Не съм съгласна, че като се плаща на някого, той трябва да е на разположение 24/7. Всяка бременна може да се притеснява колкото си иска, но е несериозна да се звъни за щяло и нещяло по всяко време на денонощието на АГ . Не говоря за болки в корема, прокървяване, контракции и т.н.

# 716
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Не видях някой тук да е написал, че докторът трябва да е на разположение 24/7, а че при притеснение и проблем трябва да се звъни на лекаря, вместо да се пита във форума! Може да е напразна тревога, а може и да не е, няма как ние пред компютрите да знаем, симптомите се припокриват, понякога става дума за безобиден дискомфорт, но понякога за голям проблем. Едва ли има нормална жена, която ще звънне на АГ-то си в 2 през нощта да му каже, че я присърбява някъде Tired

# 717
  • Мнения: 16 874
Едва ли има нормална жена, която ще звънне на АГ-то си в 2 през нощта да му каже, че я присърбява някъде Tired
За 2 ппез нощта не зная, но за едно сутрешно посещения в дома на аг, защото отдолу ме сърби пък съм бременна знам.

Иначе при такива болки дори не бих звъняла, а направо към спешното. По телефона няма как да ми хвърли боб от какво ме боли.

# 718
  • Мнения: 5 468
Във всяка болница има спешен кабинет, така че при някакъв проблем, е добре да се отиде направо там. Бременните постоянно ги боли и придърпва нещо и не виждам как по телефона може АГ да каже дали всичко е наред или не.

По-добре идете на преглед, отколкото да четете в интернет от какво може да е.

И все пак, да носиш бебе в утробата си, няма как да мине без дискомфорт. Особено в 9ти месец става много некомфортно. Аз накрая, особено,  постоянно имах болки, придърпвания и какво ли още не.

# 719
  • Мнения: 59
Здравейте и от мен. При първия преглед който беше преди няколко дни,лекаря каза че по неговите изчисления трябва да съм в 6тата г.седмица,но сакчето било с размери на 2 седмици-0,47см и можело да е кухо яйце.И сега след 10 дни пак съм на преглед. Не знам как ги изчисляват тези неща на първо виждане. Мисля че размерите са нормални за седмиците и всъщност трябваше да съм в 5та а не 6та. Вие как мислите???

Общи условия

Активация на акаунт