Безнадеждно

  • 9 281
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 358
не искам да отчайвам никого но от хора със връзки от №29 се бяхме предвижили на №66. Разбира се че трябват връзки. Сега сме родители  на най-прекрасната принцеса.

# 16
  • Мнения: 273
Не искам да звучи ... и аз не знам как, но всичко е въпрос на късмет, може би си заслужава чакането, може би вашето дете избира тази, която да го роди или очаква появата си на бял свят. Не губете надежда. Само ако силно вярваш ще се случи. Когато бяхме се регистирали и чакахме да ни предложат дете, попаднахме на един коктейл на медицински среди от най-висок ранг. Седяхме със съпруга ми и аз му казах - " представи си колко много от писъстващите тук хора, могат да ни помогнат..."(действието се развива преди 5 години, тогава закона беше по-различен и зависихме от директорите на домовете). За съжаление нито знаех към кого да се обърна, нито имах куража. А нашето прекрасно момиченце е било вече родено и ни е очаквало. Така че само търпение и силна вяра.
Може би и малко връзки не биха навредили, стига човек да се зарови дълбоко и да открие такива....
Що се отнася до парите, в подкупно време живеем, лошото, е че не знаеш на кого и колко да дадеш ..... Но за сравнение едно раждане не излиза не по-малко от 1000лв, като отделно са всичките витамини и други неща през бременността, а и възстановителния период ...
ЦЕЛТА ОПРАВДАВА СРЕДСТВАТА.

# 17
  • Мнения: 3 268
мои близки осиновиха дете по следния начин,за да са сигурни в произхода му-издириха младо момиче,което беше бременно и искаше да остави детето.като се роди,таткото,който искаше да осинови бебето го припозна в болницата като свое.така автоматично си става законен родител.после момичето се отказа от детето и го осинови жена му.така става най-лесно.но трябва да се работи с адвокат за подробностите

# 18
  • Мнения: 270
Да,така е най-добре,но това според мен може да стане само при условие,че гинекологът който ще изражда майката ти е близък и ти каже срещу съответното заплащане разбира се.Иначе как ще се свържеш с такава жена,която иска да остави детето си?

# 19
  • Мнения: 441
мои близки осиновиха дете по следния начин....

Този вариант е добър, ако действаш с адвокат или познат гинеколог. До тук добре, рискът е в това, че не щеш ли майката може да размисли (мисля, че беше в тримесечен срок), или пък неин роднина и може да си вземат детето. С ДНК тест се доказва веднага, че мъжът не е таткото.

Разбира се, всички се молят това да не се случи.

Приготвяш си дебела пачка пари, за да платиш на всички...

# 20
  • Мнения: 4 195
Здравейте,много ми се иска да греша,но извода до който стигнах след дву-годишно чакане е,че здраво българче може да се намери или с връзки или с пари.Убедена съм,че е невъзможно ей така някой да реши че от 900 семейства -чакащи точно ние сме подходящите.До сега са ни предложили единствен път детенце-ромче.Това го пиша с цел-приземяване на тези,които са нетърпеливи и с малко надежда ,че някой ще ме обори успешно.
Искам да ти вдъхна кураж и да ти кажа,че въпреки понякога нещата да не изглеждат никак розови има надежда.
Имам две осиновени дечица и за двете си дечица осиновявайки ги не съм дала и лев на някого.
Връзки също нямахме,защото и двете ми дечица са от другият край на България където не бях и стъпвала дори.
Искам да се включа към съветите на другите момичета.
Нахалствайте културно.
Пожелавам ви успех Simple Smile
познавам дъщерята на Ивка, лично съм го гушкала и целувала преди да я вземат, познавам и децата в дома от който я взеха - има здрави българчета, има и невероятни ромчета - просто тези деца промениха възгледите ми за ромите - аз не съм осиновител, но ходя често в домовете, и поне там където ходя, няма корупция, не става с пари - но много внимателно подбират семействата, защото не се търсят деца за родителите, а родители за децата, така че не се обезверявайте - там някъде ви чака вашето дете и то ще ви намери убедена съм Hug

# 21
  • Мнения: 66
Здравейте,много ми се иска да греша,но извода до който стигнах след дву-годишно чакане е,че здраво българче може да се намери или с връзки или с пари.Убедена съм,че е невъзможно ей така някой да реши че от 900 семейства -чакащи точно ние сме подходящите.До сега са ни предложили единствен път детенце-ромче.Това го пиша с цел-приземяване на тези,които са нетърпеливи и с малко надежда ,че някой ще ме обори успешно.
Много ми се иска да те опровергая, но за съжаление си абсолютно права. Чакам от 1,5 година, викали са ме за около 5 деца, все ромчета, знаейки като че ли предварителния отказ.(може това да е целта на повикванията?) И с риск да предизвикам всеобщо негодувание, ще задам въпроса си:
Няма ли адвокати или асоциации, които да помагат в подобни случаи (не безвъзмездно, естествено)- аз съм над 40 години и нямам време!!! Пишете ми на личен.

Последна редакция: пн, 19 юни 2006, 17:09 от Maxim

# 22
  • Мнения: 441
Maxim , не виждам защо да предизвикаш негодувание. Аз също съм търсила други варианти, но това беше преди около година... Въпрос на личен избор и финансови възможности.

Разровете се в най-първите теми във форума, имаше координати на адвокати и агенции, които си предлагаха услугите.

Успех!

# 23
  • Мнения: 66
Maxim , не виждам защо да предизвикаш негодувание. Аз също съм търсила други варианти, но това беше преди около година... Въпрос на личен избор и финансови възможности.

Разровете се в най-първите теми във форума, имаше координати на адвокати и агенции, които си предлагаха услугите.

Успех!
Април, благодаря за проявеното разбиране; усещам, че времето за изчакване и годините ми изтичат безвъзвратно, а желанието ми да гушна едно същество,  което да обсеби мислите и любовта ми, нараства с всеки изминал ден - дори хрумналата ми идея да се откажа, ми се струва абсурдна.
С цената на всичко бих желала да постигна тази мечта. 
Ти вече ме разбираш прекрасно с малкия Ники, осмислил по нов начин живота ти. Поздрави!   bouquet

# 24
Здравейте!

В тази и други теми срещам много отрицателно отношение към небългарски произход на детето. Непременно се търси българче.  Искам да попитам- в кой век живеем? Децата, които не са българчета не са ли деца???  Аз работя в дом за медикосоциални грижи и ви уверявам, че има прекрасни деца, които получават откази от български семейства, защото са турчета или циганчета.  Може би работата ми в дома е оформила мисленето ми  така- за мен децата са си деца, не може да говориш за тях, като стока-  "Не може да се намери здраво българче без връзки..." , "предложиха ни само ромчета...." и т.н.
И накрая - към чакащите- много от осиновилите деца са скъсили чакането като са осиновили дете от небългарски произход.

# 25
  • Мнения: 4 195
Здравейте!

В тази и други теми срещам много отрицателно отношение към не български произход на детето. Непременно се търси българче.  Искам да попитам- в кой век живеем? Децата, които не са българчета не са ли деца???  Аз работя в дом за медикосоциални грижи и ви уверявам, че има прекрасни деца, които получават откази от български семейства, защото са турчета или циганчета.  Може би работата ми в дома е оформила мисленето ми  така- за мен децата са си деца, не може да говориш за тях, като стока-  "Не може да се намери здраво българче без връзки..." , "предложиха ни само ромчета...." и т.н.
И накрая - към чакащите- много от осиновилите деца са скъсили чакането като са осиновили дете от не български произход.
права си така е, аз пък постоянно съм по домовете и не правя разлика кое дете да нагушкам когато съм там и искам да ви кажа нещо - онзи ден в един дом, не мога да му кажа името е осиновено най-черното циганче в дома - от испанци, богати и страхотни хора - е имало е три отказа от бг семейство и по добре , това му е дало шанса да отиде и да има за мама и татко истински хора, за които цвета на кожата и произхода няма значение
belakrus може ли на лични да ми кажеш в кой дом работиш, в София ли е и тн, ще остане конфиденциално Wink

# 26
  • Мнения: 66
В тази и други теми срещам много отрицателно отношение към небългарски произход на детето. Непременно се търси българче.  Искам да попитам- в кой век живеем? Децата, които не са българчета не са ли деца???  Аз работя в дом за медикосоциални грижи и ви уверявам, че има прекрасни деца, които получават откази от български семейства, защото са турчета или циганчета. 

Здравей belakrus,
Аз съм от тези кандидат- осиновители, които са вписани във всички РДСП. Явно не ми е било обяснено от социалните работници при изготвяне на проучването ми и доклада, но от 1,5 година пиша допълнителни писма до РДСП почти в цялата страна: първо писах, че желая дете и от турски  произход, после - че възрастта може да се  увеличи до 2-3 год., после, че нямам претенции и относно пола на детето...и така, всичко, което ме посъветват.
Ако сте чели предишните ми постинги, положението ми не се е променило.
За жалост ми остават 5-6 месеца и Разрешението ми изтича.
Тогава просто се сбогувам с 2-угодишните надежди.

Последна редакция: ср, 02 авг 2006, 18:29 от Maxim

# 27
  • София
  • Мнения: 1 444
За жалост и аз зная от колеги, адвокати които работят с домовете, че всичко е с пари и връзки. Сега имало списък с адвокати, които могат да представляват осиновители, най-вече при чужденците. Да те впишат в списъка се давало доста тлъста сума, която съответно избиваш след това с едно-две осиновявания.Чувала съм, че наистина намират бременни момичета, които не желаят децата си след раждането. Взимат информация от лекари в АГ-МА най-вече-там нали е за цялата страна. Запознават се с въпросното момиче и следят бременността и, грижат се за нея и като роди направо взимат бебето с вече подготвени документи.
Гадно звучи, но ако имате финансова възможност потърсете такъв адвокат.Поне гарантирано ще осиновите детенце в желаната възраст и пол, мога да се поинтересувам за имена и телефони на адвокати от списъка, както и да разбера кои как работят и какви са хонорарите за подобен род услуга. Ако имате интерес за тази информация ми пишете на лични...

# 28
  • София
  • Мнения: 1 444
ВАлСКИ,
в ъв форума в който е твоята тема, отвори на втора страница и влез в тема Как да помогна?, започната от Kriska
Пише за близка нейна приятелка, която чака дете, но твърдо е решила да го остави за осиновяване, за да задържи приятеля си. Не искала и да знае какво ще стане с детето. Thinking
Може и да си прочела темата, писана е на 08.юни, ако не си прочети, все пак е идея.  bouquet
Успех!!!

# 29
  • Мнения: 160
Здравейте!

В тази и други теми срещам много отрицателно отношение към небългарски произход на детето. Непременно се търси българче.  Искам да попитам- в кой век живеем? Децата, които не са българчета не са ли деца???  Аз работя в дом за медикосоциални грижи и ви уверявам, че има прекрасни деца, които получават откази от български семейства, защото са турчета или циганчета.  Може би работата ми в дома е оформила мисленето ми  така- за мен децата са си деца, не може да говориш за тях, като стока-  "Не може да се намери здраво българче без връзки..." , "предложиха ни само ромчета...." и т.н.
И накрая - към чакащите- много от осиновилите деца са скъсили чакането като са осиновили дете от небългарски произход.

e as sam edna ot tesi koito iskat da ne 4akat i iskam da si osinovia rom4e,no v molbata niamase miasto kadeto da go napisa.tasi sedmiza ste doide soz.rabotnik vav vraska s doklada i se nadiavam tia da go vpise.
a v sakrila na deteto v moia grad kato kasah 4e iskam da si osinovia rom4e i te isnenadani me popitaha -sasto rom4e?
isnenadani sastoto si imam edno osinoveno detenze a i predrasadazite.
i as nablijavam 40 i niamam vreme sa 4akane a i tova li e nai vajnoto proishoda?

Общи условия

Активация на акаунт