а с какви климатици сте?

  • 45 384
  • 476
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 956
Panasonic - инвертор, но е от 2 седмици и още нямам впечатления  Wink

# 31
  • Мнения: 4 621
Panasonic- 21ца - инверторен;

# 32
# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Кажи нещо повече за Haier? Как е, доволни ли сте, икономичен ли е, шумен ли е и т.н.
Похвалиха ни марката, а и съм харесала един инверторен 12-ка за около 850 лв  newsm78

# 34
  • Мнения: 1 492
Кажи нещо повече за Haier? Как е, доволни ли сте, икономичен ли е, шумен ли е и т.н.
Похвалиха ни марката, а и съм харесала един инверторен 12-ка за около 850 лв  newsm78
Аз съм доволна от него,не е шумен.Не е от най- икономичните за охлаждане- 0.92,за отопл.-1.08, тези дето струват по 2000лв. и нагоре Simple Smile  ,могат да се похвалят с по-голяма икономичност. На този дето сте го харесали му виж консумацията, че всеки е различен,но горе-долу варират около тези стойности. Като марка иначе си е супер.
http://appliances.market.dir.bg/fscat3.php?firm_id=3702&id=3310 разгледай ги , можеш да сравняваш модели

# 35
  • Мнения: 1 925
И наште съседи имат Мидея - като тряктор е  #Cussing out Направо е кошмарен. Те самите казват, че им пречи и сега са си взели Тошиба и самите те разбраха къде е разликата. Но в интерес на истината от всички скапани марки Мидеята е най-добрата, за хора без възможности.   Peace
poohcho, погледни предните теми за климатици, има доста за Хаер... и то почти и само лоши неща. Страшно много се развалят, сервизът на Технополис е пълен с тях. Вземайки си малко по-скъп климатик и спестявайки електроенергия нещата се уравновесяват, с малката разлика, че качествената техника ще те топли дълги години, а след 3 години най-много техника от типа на Хаер ще се е скапала и ще започнат разправии със сервизи.
  Peace

# 36
  • Мнения: 1 492
Stra4iatela моите уважения че си професионалист в тази област, но колко хора могат да си позволят скъпа техника, това са 2000лв, не са 200. Съгласна съм с теб, не отричам предимството на климатиците, за които говориш ти, но все пак, не може да няма по-малък клас климатици, заслужаващи да се купят.

# 37
# 38
  • Мнения: 4 202
Ние имаме инверторен Hitachi. Купихме го главно за отопление, лятото го пускаме само в най-най-големите жеги, защото у хнас е сравнително хладно. За охлаждането ясно че действа, но и за отопление е супер, с него топлим хола и спалнята и нямам абсолютно никакви забележки.

Виж цената е друг въпрос, аз го изплащах година и половина, но мисля, че си заслужаваше   Wink

След някоя и друга година ще купим още един за останалата част от жилището и затова от сега събирам идеи за по-новите модели и другите марки Wink

# 39
  • Мнения: 3 457
Art Cool LG, из4истени модели, 2 в 1, хем климатик, хем картина, има модерен дизайн и е самопо4истващ, което е много важно за по мързеливите като мен  Mr. Green и е супер безшумен. Има много екстри и за мен е най доброто.

http://es.lge.com/prodlist.do?actType=search&page=2&mode … amp;model=NOTHING

еи туи ми хареса а кви пари е?

700 - 800 ?

   Stra4iatela , a за тези какво ти е мнението?  bouquet

# 40
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ние сме с Медея. Някакъв корейски май е. Много сме доволни и не е много скъп. Peace

И ние.
С поставянето миналата година ни излезе около 580лв., стаята, която топлим е близо 22квадрата.

# 41
  • Мнения: 101
Ние сме с HITACHI от вече 4 години , нямали сме проблеми засега. Добре се справи при големите студове тази и миналата година във Варна .

# 42
  • Мнения: 1 925
камелия, да така е. Ние също нямаме кой знае какви възможности, но когато се наложи да си купуваме, каквато е да било техника за вкъщи искаме да е възможно най-добрата. Имаме си спестовен буркан и последната придобивка от него е миялна за 700 лв. Както казваш ти, не са 200 лв., но предпочетохме да дадем 700 лв., отколкото 300 и да си купим Мидея, която ще се развали след 2 години и която е енергоспестяващ клас С, а нашата е клас А. Така е и с климатиците. Другото нещо е - как според вас една китайска техника ( не говоря само за климатици ) ще струва 580 лв. с монтаж ? Сами можете да сметнете - примерно : 80 лв. монтаж , 300-400 лв. са ти само транспорт от Китай и мита. Та според вас за 100-200 лв. възможно ли е да има по-малък клас климатици, заслужаващи да се купят ? Третото нещо е - ако добрият климатик ви спестява спрямо лошия всеки месец 20-30 лв. за 10 месеца сте дали разликата, т.е. на втората година вие вече сте на загуба. Peace
Danae, Хитачи бяха добри до преди 3-4 години, последните 2 правят доста боклуци. Така че сте уцелили наистина здрава машина   Peace
tsetskabon, ами това, че самопочиства си е чиста глезотия. Не е лош климатика, но общо взето като характеристики има климатици, които са доста по-добри. При този климатик високата цена се обуславя най-вече, заради дизайна на вътрешното тяло, в световен мащаб продажбите му не са никак задоволителни. Вътрешното му тяло е шумно, колкото вътрешното и външното взети заедно примерно на Мицубиши. Абсютно нерентабилен климатик.
  Peace

# 43
  • Мнения: 3 457
Дайкин.
180кв се отопляват само с тази единствена машина, който кавото да ми говори.........има свители.

в ляво на стената"

a Stra4iatela  за този какво ще кажеш и на каква цена вървят ?

# 44
  • Мнения: 1 925
Само по вътрешното тяло не мога да кажа нищо - кажете ми модела на този Дайкин. И 180 кв. или кубика ?

Общи условия

Активация на акаунт