а с какви климатици сте?

  • 45 380
  • 476
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 317
С Елит.

# 46
  • Мнения: 6 039
Дайкин.
180кв се отопляват само с тази единствена машина, който кавото да ми говори.........има свители.

в ляво на стената"

a Stra4iatela  за този какво ще кажеш и на каква цена вървят ?

не помня, но поне колкото 2 климатика от 2000лв

# 47
  • Мнения: 215
. Имаме си спестовен буркан и последната придобивка от него е миялна за 700 лв. Както казваш ти, не са 200 лв., но предпочетохме да дадем 700 лв., отколкото 300 и да си купим Мидея, която ще се развали след 2 години и която е енергоспестяващ клас С, а нашата е клас А. Така е и с климатиците. tsetskabon, ами това, че самопочиства си е чиста глезотия. Не е лош климатика, но общо взето като характеристики има климатици, които са доста по-добри. При този климатик високата цена се обуславя най-вече, заради дизайна на вътрешното тяло, в световен мащаб продажбите му не са никак задоволителни. Вътрешното му тяло е шумно, колкото вътрешното и външното взети заедно примерно на Мицубиши. Абсютно нерентабилен климатик. [/b]  Peace
[/quote]
камелия, да така е. Ние също нямаме кой знае какви възможности, но когато се наложи да си купуваме, каквато е да било техника за вкъщи искаме да е възможно най-добрата. Имаме си спестовен буркан и последната придобивка от него е миялна за 700 лв. Както казваш ти, не са 200 лв., но предпочетохме да дадем 700 лв., отколкото 300 и да си купим Мидея, която ще се развали след 2 години и която е енергоспестяващ клас С, а нашата е клас А. Така е и с климатиците. Другото нещо е - как според вас една китайска техника ( не говоря само за климатици ) ще струва 580 лв. с монтаж ? Сами можете да сметнете - примерно : 80 лв. монтаж , 300-400 лв. са ти само транспорт от Китай и мита. Та според вас за 100-200 лв. възможно ли е да има по-малък клас климатици, заслужаващи да се купят ? Третото нещо е - ако добрият климатик ви спестява спрямо лошия всеки месец 20-30 лв. за 10 месеца сте дали разликата, т.е. на втората година вие вече сте на загуба. Peace
Danae, Хитачи бяха добри до преди 3-4 години, последните 2 правят доста боклуци. Така че сте уцелили наистина здрава машина   Peace
tsetskabon, ами това, че самопочиства си е чиста глезотия. Не е лош климатика, но общо взето като характеристики има климатици, които са доста по-добри. При този климатик високата цена се обуславя най-вече, заради дизайна на вътрешното тяло, в световен мащаб продажбите му не са никак задоволителни. Вътрешното му тяло е шумно, колкото вътрешното и външното взети заедно примерно на Мицубиши. Абсютно нерентабилен климатик.
  Peace


Климатикът ни е Осака. За съдомиялната не съм съгласна...избрах възможно най-скъпата клас А - 1000 лв дадох за нея /Канди/. Развали се още докато беше в гаранция, а за измиването не ми се говори...същата работи вършат и съдомиялните от клас В.

# 48
  • Мнения: 1 925
Dalida, е ти какво очакваш от Канди ?  Joy Нашата е от средните Аристон. Да но ако си беше взела примерно АЕГ щеше друга песен да пееш. А относно ОСАКА  Sick

# 49
  • Мнения: 3 457
Dalida, е ти какво очакваш от Канди ?  Joy Нашата е от средните Аристон. Да но ако си беше взела примерно АЕГ щеше друга песен да пееш. А относно ОСАКА  Sick
пробвах го осаката Sickа аз питам просто за ел джи -то защото ми хареса идеята да е картинха,но щом наистина е шумен и толкова хора са против аз няма лесно дасе набутам,а и седа само мнения събирам за наесен Heart Eyes

# 50
  • София/Перник
  • Мнения: 985
tsetskabon, за въпросният подов климатик на Дайкин (а то и за всеки останал), цената зависи от модела, който пък се избира според кубатурата за охлаждане/отопление.

За 25-ца подов климатик Дайкин, тук в София, цената е около 1900 лв., без монтажа. Този модел, мисля, че беше достатъчен за помещение 25-35 м2. Колкото по-мощен е модела, толкова по-скъп.

Ако те интересува, мога да ти кажа фирмите, офиц. вносители в БГ на лични (да не правя реклама).

# 51
  • Мнения: 6 039
tsetskabon, за въпросният подов климатик на Дайкин (а то и за всеки останал), цената зависи от модела, който пък се избира според кубатурата за охлаждане/отопление.

За 25-ца подов климатик Дайкин, тук в София, цената е около 1900 лв., без монтажа. Този модел, мисля, че беше достатъчен за помещение 25-35 м2. Колкото по-мощен е модела, толкова по-скъп.

Ако те интересува, мога да ти кажа фирмите, офиц. вносители в БГ на лични (да не правя реклама).

Понеже не помня мощности и такива неща, все пак беще преди повече от 3г, но съм сигурна че този е 50-ца, искаха и още един 25-ца да слагат, има прекарани тръби, но офертата от...... да не казвам колко ми дойде малко повече и останахме само с този, който както ви казах ползване за целия апартамент

# 52
  • Мнения: 464
И ние сега ще купуваме и затова следя темата с интерес. За сега сме се спрели на този модел на Фуджицу ASYA 12LS с Vram процесор. Някакви отзиви за него? baby_neutral

# 53
  • Мнения: 4 546
Dalida, е ти какво очакваш от Канди ?  Joy Нашата е от средните Аристон. Да но ако си беше взела примерно АЕГ щеше друга песен да пееш. А относно ОСАКА  Sick
защо така за канди? тамън си купихме аспиратор канди и смятам и пералнята ми да е такава  newsm78

# 54
# 55
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
с 2 ръце за Дайкин,скъпи са ,но си заслужават парите

имаме и Хаер и мога да видя разликата между двата - от небето до земята

отделно,че е икономичен

# 56
  • Мнения: 43
След дълго проучване из нета и от познати бях решил Панасоник 12 инвертор малаизииски, ама незнам що така нещо не ми вдъхна доверие ( познати техници казах че последната зима са имали 10-15 % дефекти при панасоник) и в краина сметка сега сме с едно Fuji Electric което е един от трите продукта на Fujitsu и General уж е произведен в таиланд, колко е вярно незнам, уж е с компресор Тошиба, и тва незнам, но отговаря на всички изисквания за модерен климатик Клас А фреон 410 двоино роторен компресор незнам си кви защити няма кои знае кви екстри като панасоника но е абсолютно безшумен, както вътре така и вънка може да се чуе само на наи силната степен на вентилатора. Немога да кажа как ще работи зимата но засега му имам доверие изглежда сериозна машина newsm78

# 57
  • Мнения: 235
нашите са втора употреба , Панасоник и Шарп 12-ка и 10-ка ,взехме ги двата за 900 лв, вече трета година откак ги експолатираме безмилостно.Много сме доволни

# 58
  • Мнения: 97
Ние сме със Осака -ИНВЕРТОР 9 та  и сме много доволни и не харчи много ток което е много добре  Shocked

# 59

Общи условия

Активация на акаунт