1 юли -ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО (продължение 2)

  • 16 176
  • 384
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 177

Видях, че сте обсъждали кога да е следващия протест и предложението е било за 15 септември, тъй като 1 август е ваканционен период. Моето лично мнение е, че интервалът е прекалено дълъг. През август много хора са извън София, но същото важи и за юли. Надявам се, че тези които не са били тук сега ще се върнат за следващия протест. Другото, което ме смущава в датата 15 септември е това, че е първият учебен ден. Много майки с малко по-големи деца няма да могат да дойдат, защото ще са в училището. За медиите ще сме n-та новина след откриването на учебната година в еди кое си училище от министъра на образованието, първия учебен ден в още две-три училища в страната и т.н. И накрая на нас може и въобще да не ни обърнат внимание.


Напълно подкрепям, аз също мисля, че трябва да бъдем "досадни" и да не губим инерция, така ще има някаква последователност и всички ще знаят че първото число от месеца ни е запазена марка и да не се надяват на милост от наша страна. Но както кажете все пак мнозинството решава. Ние с хлапето заминаваме за Варна за целия Юли, че и за Август, ако той издържи далеч от вкъщи, но ако решите за нов протест ще се върнем специално за протеста (ако има такъв) и после пак ще заминем. Няма да си оставим "магарето в калта я"  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 534
Ох, Деби , нали знаеш колко е изморително
Това означава , че няма и седмица почивка и айде наново

# 47
  • Мнения: 4 068
Ние в края на юли принципно ще заминаваме при свеки в Петрич, но ако се реши да има протест на 01.08. ще заминем след него. Изморително ще е верно, но ако се налага ще се справим според мен.

# 48
  • Мнения: 2 534
Щом казваш , ще взема да пътувам на 2 август  Wink
Но продължавам да смятам , че на 16 септември ще е по-добре

# 49
  • Мнения: 177
Ох, Деби , нали знаеш колко е изморително
Това означава , че няма и седмица почивка и айде наново

Уф, ама как само знам какво е да няма почивка. Последната седмица от сутрин до вечер само с протеста съм се занимавала, плакати ли не лепих, листовки ли не раздавах, че последната вечер и до 3 през нощта откарах със снимките. А къщата, хлапето и мъжо да не казвам как се изнервиха за това време Ама не се отказвам, във Варна ще агитирам ако трябва. Но за мен това, че е изморително не е оправдание, виж да ми кажеш пари няма за да се организираме по-ще приема за довод, но пък пак казвам това беше само предложение и мнозинството решава. Хванала съм се "на хорото" и ще помагам с каквото мога.    bouquet

# 50
  • София
  • Мнения: 626
И на мен първото най-ми харесва.

# 51
  • Мнения: 4 181
И на мен ми хареса първото лого Peace

# 52
  • Мнения: 2 070
Вижте, явно голяма чяст подкрепят следващи изяви да са на 15-16 септември, а други си държат на датата първи. Защо не пуснете анкета? Макар, че все още не се знае каква е подходящата инициатива - протест, пресконференция, сваляне на правителството Wink Wink Wink....Аз мисля, че ако ще има отзиви и реакции срещу Касата трябва да са веднага, но що се отнася до платформата и в зависимост от как се развият нещата със законопроектите - протест според датата, която се реши...Може анкета, в която да са три дати - 1август, 1ви септември, 16 септември/така отпада притеснението с лудницата около 15-ти, ама се губи и символиката с децата и 1вия учебен ден, тъй че си губи смисъл и по-добре 1 септември../ ...Това ми е мнението за датите..Аз си предпочитам септември.

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Аз пак предлагам да ги вдигнем тез Старозагорски майки, нали ими е депуПатка Масларова, нали са и избиратели...

Ми хайде вдигнете ни, изпратете някой да развее байрака  Mr. Green

И ако позволите коментар от една заспала старозагорка - първото лого е перфектно!

# 54
  • Мнения: 2 070
За логото - онова на Кравичка си беше супер, а това първото също много ми харесва..Може майките с по-големи деца да ги помолят да нарисуват "мама и аз" и да изберем най-хубавото...ккаво ще кажете? Всички тук ли сме с по-малки деца? салай2 Твойта щерка пък е голяма сигурно...Може да помолите в някоя детска градина и да съберете рисунките на децата...ама това на Кравичка си е хубаво, само може да го направи по-цветно... newsm78  Аз също имам приятели художници и графични дизайнери, ще видим те какво могат да предложат

# 55
  • sofia
  • Мнения: 7 477
И на мен ми хареса първото лого Peace

аз само ви давам готови варианти,което не значи,че сте длъжни да изберете от тях.ПРосто е нещо на линия в момента.

снощи писах тек някои неща,но странно защо не са поствани!!!
ще ги напиша пак и вие преценете дали съм права и е ок така.....

Мисля,че трябва да направим така.............
1.Писма с ясно изразено недоволство от политиката по отношение на децата вБг.Писма до Президента,Премиера,МЗ,Аг.закрила на детето..........

даваме 10 дни за отговор.

При липса на такъв следва

2.Пресконференция в БТА , само с медии и представители на нашите организации.Както и КНСБ,ако искат де........На пресконференцията да се обяви и се разбере,че ще има ПРОТЕСТНО не мирно шествие еди кога и еди къде си.......

3.Успоредно с това да се пишат писмата до межд.организации с приложени наши писма и откази .

4.ПРОТЕСТНОТО шествие .С много повече хора и организации.

така си го представям аз,може и да не съм на прав път.
3

# 56
  • Мнения: 472
И на мен ми хареса първото лого Peace

аз само ви давам готови варианти,което не значи,че сте длъжни да изберете от тях.ПРосто е нещо на линия в момента.

снощи писах тек някои неща,но странно защо не са поствани!!!
ще ги напиша пак и вие преценете дали съм права и е ок така.....

Мисля,че трябва да направим така.............
1.Писма с ясно изразено недоволство от политиката по отношение на децата вБг.Писма до Президента,Премиера,МЗ,Аг.закрила на детето..........

даваме 10 дни за отговор.

При липса на такъв следва

2.Пресконференция в БТА , само с медии и представители на нашите организации.Както и КНСБ,ако искат де........На пресконференцията да се обяви и се разбере,че ще има ПРОТЕСТНО не мирно шествие еди кога и еди къде си.......

3.Успоредно с това да се пишат писмата до межд.организации с приложени наши писма и откази .

4.ПРОТЕСТНОТО шествие .С много повече хора и организации.

така си го представям аз,може и да не съм на прав път.
3


Напълно съм съгласна с Роси. Видя се че с мирен протест няма да мине номера.
Извинявам се, че ще се намеся в много болна тема, но те просто ти вадят ежедневно очите:
След като се разбра, че се бутат бараките в кв. Възраждане на ромите и след застъпване на Евродепутати всички видяхте какво става - ще се отпуснат 300 000 лева да им построят нови жилища........суматохата да не говорим и това за хора, които не плащат осигуровки, ток, вода, и получават само помощи - -    ---------
Извинете ме, НО ТОВА ВЕЧЕ ПРЕЛЯ ВСЯКАКВИ ГРАНИЦИТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 57
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И на мен ми хареса първото лого Peace

аз само ви давам готови варианти,което не значи,че сте длъжни да изберете от тях.ПРосто е нещо на линия в момента.

снощи писах тек някои неща,но странно защо не са поствани!!!
ще ги напиша пак и вие преценете дали съм права и е ок така.....

Мисля,че трябва да направим така.............
1.Писма с ясно изразено недоволство от политиката по отношение на децата вБг.Писма до Президента,Премиера,МЗ,Аг.закрила на детето..........

даваме 10 дни за отговор.

При липса на такъв следва

2.Пресконференция в БТА , само с медии и представители на нашите организации.Както и КНСБ,ако искат де........На пресконференцията да се обяви и се разбере,че ще има ПРОТЕСТНО не мирно шествие еди кога и еди къде си.......

3.Успоредно с това да се пишат писмата до межд.организации с приложени наши писма и откази .

4.ПРОТЕСТНОТО шествие .С много повече хора и организации.

така си го представям аз,може и да не съм на прав път.
3

Peace Добри идеи!

За логото нека изчакаме и други предложения и тогава да изберем. Да си поставим един срок (например до края на седмицата) и от всичко събрано да изберем това което най-много се харесва. Може да се пусне анкета с няколко от най добрите предложения.

# 58
  • Мнения: 801
аз се включвам,за да ви цитирам мнението на мъжо Mr. Green"В този ред на мисли, държавата, въпреки, че думата е в женски род, но дори и да не беше, тя не е мъж, а Масларова не е нашия министър, не е министъра на семействата, тя е просто баба, която отдавна трябва да излезе в пенсия и да усети удара на пенсионния фонд, този който не може да управи."

# 59
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Наси и мен това много ме дразни! Как така за братята роми винаги се намират средства, винаги има помощи и какво ли още не, а нас майките от които зависи бъдещето на тая държава кучета ни яли! #Cussing out Е затова съм се хванала с тия протести. Смятам, че е крайно време да се промени отношението на държавата към редовните граждани. И понеже явно на другите не им пука особено за бъдещето (дори и за настоящето) не ни остава друго освен сами да се опитаме да направим нещо.

Общи условия

Активация на акаунт