Липса на секс...

  • 19 088
  • 471
  •   1
Отговори
# 15
  • INFJ
  • Мнения: 9 635
Вяра, него го наричаш жертва, докато нея я изкара 10 пъти по-голяма жертва. Животът не спира с идването на децата. Очевидно няма желание за секс заради нещо друго, а не защото днес е готвила нещо в кухнята.

Аз лично бих провела сериозен разговор. Може да става дума за емоционален проблем (депресия, апатия), а може просто вече да не те вижда като сексуален обект. Говорете без да се карате и обвинявате.

# 16
  • Мнения: 32 456
Виж сега, налага ми се да си изясня малко картинката. Казваш, че се включваш, но тя не работи. Това означава ли, че тя трябва да станала преди вас, да ти е направила кафе, а за децата закуска и да докато вие... нали, тя да приготвя дрехите на децата, които после да разхвърли детските заведения? Чакат ли я часове, прекарани в пазаруване, готвене, пране и почистване на къщата? Таман се давръндиса и часовете свършват - взима голямото, храни го и се започва следобедното му обучение. Междувременно тати се прибира и иска... нали. Ами и чиниите след вечеря да измиеш и простряното да прибереш, няма да ме спечелиш въобще, защото на следващия ден се виждам отново сама във въртележката. Всичко чака само мен. Ти се включваш не по график, а когато решиш - тя винаги трябва да е на разположение. Това уморява повече от всичко.

Проведи хубав разговор с жена си по темата. Да намерите причината.
И като и вметнеш, че без секс не става и ти имаш нужда от това.
И ако си намериш любовница, няма право да те съди.
Заплаха може би или предупреждение?

Нито едно от двете. Просто заявление.
Трябва ли човека до живот да я кара без секс?
Просто казвам да си проведат един сериозен разговор за взаимоотношенията си. Тя не е длъжна насила да прави секс, ама той длъжен ли е до живот да не прави?

Ако тя прави абсолютно всичко и на края на деня е скапана е логично да не иска.
Но да не забравяме, че щом тя не работи, то той работи.
Ако наистина след работа се включва - ок. Не знаем как са нещата. Но ако не е така, то тя или има здравословен проблем или е асексуална или не го обича и е пълен егоист.
Ако не го обича, не би трябвало да е проблем да си търси човека секс навън.
Ако реагира остро и пак откаже, може би просто си защитава касичката.
Аз като се прибера от работа не лягам на дивана. Чака ме готвене, чистене. А деца нямам. Пък ако имам, хич не бих изтърпяла някой да ми се мотае. Щом аз мога след работа да върша тия неща, то и един мъж, който работи, би трябвало да се включва.


Сещам се за оня виц:
Жената се разболява и влизи в болница. Мъжът поема нейните задължения. Прави закуска на децата, води ги на градина,чисти, готви, пазарува, вечерта пак се занимава с децата и накрая се облица да си ляга и си вика:
- Ой, ако сега  трябваше и да ме е*ат  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 17 902
Бъдете малко обективни. Ако написаното беше от жена, щяха да са коренно различни коментарите. Човекът прави достатъчно, ако е вярно всичкото написано. Т.е. моят съвет е, ако не се промени в обозримо бъдеще, да си търсиш късмета другаде и да плащаш по- висока издръжка, щом те е грижа за децата.

# 18
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Може да става дума за емоционален проблем (депресия, апатия)
Доколкото си спомням, казах същото.

Аз пък се сещам за един по-голям мераклия, дето поискал от господ да го превърне в жена, че да си е айляк. Не му харесало поради гореописаните причини и се примолил да си стане пак мъж, а господ му казал: "късно е, вече забременя"

# 19
  • София
  • Мнения: 13 745
Ако гледането на деца, чистенето, пазаруването и готвенето водеха до нежелание за секс, сигурно след двете големи породени дъщери никога нямаше да стигнем до 4 деца. Wink
Най-добре е жената да си провери хормоните. Може да се окаже това проблемът, щом не е асексуална от самото начало.
На каква възраст е?

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 635
Да, само че това се загуби покрай обясненията каква жертва е жена му, защото е станала майка и трябва да си гледа децата.

# 21
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Да, само че това се загуби покрай обясненията каква жертва е жена му, защото е станала майка и трябва да си гледа децата.
Децата са и на двамата. Не ли?

Аз нямам нищо против работнички многомашиннички с малки деца. Животът си е техен, щом им харесва, коя съм аз, че да ги убеждавам в противното.

# 22
  • Мнения: 32 456
Бъдете малко обективни. Ако написаното беше от жена, щяха да са коренно различни коментарите. Човекът прави достатъчно, ако е вярно всичкото написано. Т.е. моят съвет е, ако не се промени в обозримо бъдеще, да си търсиш късмета другаде и да плащаш по- висока издръжка, щом те е грижа за децата.

И жена да беше пак щях да кажа същото.
То се търпи и се водят разговори до един момент. Но идва и момента, когато на човек му писва и си търси това което иска другаде.
Иначе да, и хормонален проблем може да е. Даже съм почти убедена, че е това. Особено пък ако не е била такава преди.

# 23
  • INFJ
  • Мнения: 9 635
Да, само че това се загуби покрай обясненията каква жертва е жена му, защото е станала майка и трябва да си гледа децата.
Децата са и на двамата. Не ли?

Аз нямам нищо против работнички многомашиннички с малки деца. Животът си е техен, щом им харесва, коя съм аз, че да ги убеждавам в противното.

Ами да напуска и той работа и да ги гледат тия деца двамата вкъщи. Нали написа, че като се прибере помага вкъщи или и това не е достатъчно?

# 24
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
Той може всичко да напише. Факт е, че мие, простира, глади, пуска пералня, когато реши. Има своите почви дни. Тя е длъжна да е на разположение 24-7.

Виждала ли си мъжкото чистене, бърсане на прах, сгъване на пране и подреждане. Часове няма да ти стигнат да оправиш след тях. А в схемата има и две малки деца.

# 25
  • INFJ
  • Мнения: 9 635
Виждала съм, но съм виждала и такива, които се справят дори по-добре от жена. В случаят няма как да знаем каква точно е ситуацията.

# 26
  • Мнения: 46 640
Така е. Понякога представата за помагане е доста нерелна. Може да си мисли, че участва, а реално нищо да не прави. Не е нужно да спира работа, вие като ходите на работа вечер друг ли ви гледа децата? Едва ли, пазарувате, готвите, чистите, всичко, каквото трябва. Почивните дни също. Но приемам, че няма проблем там, затова няма да го включва в долните.

От мен 5 възможни причини:

1. Това, че не работи. Може да ти изглежда лесно, но човек в това положение се чувства безполезен и това го скапва психически. Работата като детегледачка не се отразява добре на всички. Ако е това, когато тръгне на работа ще се оправи.

2. Пие ли противозачатъчни или някакви други лекарства? Те също могат напълно да сринат либидото.

3. Да си пусне хормоните на щитовидната. За съжаление проблемите с нея са много често срещани, но ако се лекува нещата се нормализират.

4. Децата будят ли се нощем? Тя сутрин рано ли става? Недостигът на сън също премахва желанието.

5. Страх от нова бременност. Понякога подсъзнателно това е причина жената да не иска секс. Ползвайте презервативи, за да се чувства спокойна.

П.П. "Понякога уж щяло да ѝ дойде" е съвсем реална причина за отказ. Повечето жени се чувстват зле, боли ги, повръща им се и каквото още се сетиш. Просто се радвай, че си мъж.

# 27
  • Мнения: 250
Тамън и аз щях да кажа, че мъжете помагат в много неща, но и много неща остават скрити за тях. Например много от тях не забелязват кой е избърсал шкафовете, вратите, дръжките на вратите, праха над гардероба, паяжините, изпрал е пердететата и после пак ги е закачил обратно (това последното смятам, че е вид мъчение) или да преподреди гардеробите на децата през пролетта и есента.
Смятам, че жените са различни като типове, но повечето са доста емоционални. И животът на жената не може и не трябва да бъде само мъжът и децата. Жената трябва да работи, да излиза, да има други контакти, да спортува и/или твори нещо, да се чувства полезна, самостоятелна, уверена и т.н. Ако в някакъв аспект жената не се чувства добре, това ужасно много влияе на либидото. Мъжете не са толкова емоционални (за щастие или не) и не могат да разберат как ни нараняват понякога с изречението "Нали вчера ти дадох 20 лв.? Свършиха ли ти?". Сякаш хранителните продукти, всички гъбички, прахове, сапуни, чорапи и прочее се материализират вкъщи сами и видиш ли - той плащал всички сметки, а ти само харчиш.
Или иначе казано има дооооста неща за които една жена може да се чувства зле. Дали като цяло има право или не да го прави, според другите - това няма да промени начинът по който тя се чувства.
Ако мъжът ѝ не я познава и не знае какво ѝ липсва - ние ли да знаем?
О, и не я защитавам. Лиспата на интимност е пагубна, ако съдя по това, което чета в този раздел на форума... И за двамата.
А и на съвременния татко никак не му е лесно с тая еманципация.

Абе я виж дали жена ти вече не е пуснала някоя тема преди теб Simple Smile

# 28
  • Мнения: 11 264
За жена с две малки деца (щом сте заедно от 7 г., значи голямото е максимум на 6, а малкото - може би и в бебешка възраст), 1-2 пъти в месеца е даже добре.
Ч*кията изгражда характера, е казал народът Simple Smile

# 29
  • Мнения: 18 401
Времето не стига за всичко и човек трябва да има приоритети. Прахът зад гардероба задължително трябва да бъде почистен, а сексът може да почака за след един месец. Stuck Out Tongue Winking Eye

Общи условия

Активация на акаунт