Мами, защо се дразните толкова от кучетата ?

  • 12 087
  • 284
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 14 654
Раде, ти си рядко извисен човек. От онези, които ги дразнят някви си хартийки на храстите в планините, а подкрепят (и може би сами го правят) слагането на  отрова пред блока, за да се изтребят  гадните зверове на малоумните комшии!

как пък реши , че подкрепям слагането на отрова пред блока? в никоя тема не съм го написала, а не помня дали ти не беше тази, която ме обвини за това и в друга тема. не говори от мое име и не се занимавай повече с мен и не ме наричай раде

# 241
  • Мнения: 6 472
Обобщение:
Кучетата са животни, които имат сложна психика и по тази причина много трябва да внимаваме, какво правим, когато се сблъскаме с травмиран индивид (което ние всъщност няма как да знаем)

Децата са неконтролируеми малки същества с доста странни и непредвидими реакции, особено когато срещнат животно. Чуждите деца обикновено са и лошо възпитани Simple Smile

Кучетата се отглеждат от хора, които носят отговорност за тях и като добри стопани и съвестни граждани редно да чистят след тях. Обаче не всички го правят.

Децата са отглеждани от хора, които носят отговорност след тях и като добри родители са длъжни да ги възпитават правилно и да чистят след тях. Обаче не всички го правят.

Та до тук всичко опира до едно и също - кой какъв човек, точно колко му е умствения капацитет и до колко мама и тате са се грижили за неговото възпитание през първите 7 години.
Дъщеря ми е на 8 години и вече 8 години се опитвам да и втълпя нещо - гледай си свойта паничка! Това, чесъседката на 7-мия етаж си хвърля боклука през балкона нито ви дава основание и вие да постъпите по същия начин, нито да направите обобщение, че всички живеещи на 7-мия етаж правят така. Това, че някой родител си е изходил детето не където трябва не е повод да не си събирате изпражненията на кучето, защото видиш ли РОДИТЕЛИТЕ така били правили. Това, че някой стопанин си разхожда злобното куче без каишка по детски площадки също не дава основание на никай да мрази кучкарите и кучетата и генерализира.

# 242
  • София
  • Мнения: 1 641
Обобщение:
Кучетата са животни, които имат сложна психика и по тази причина много трябва да внимаваме, какво правим, когато се сблъскаме с травмиран индивид (което ние всъщност няма как да знаем)

Децата са неконтролируеми малки същества с доста странни и непредвидими реакции, особено когато срещнат животно. Чуждите деца обикновено са и лошо възпитани Simple Smile

Кучетата се отглеждат от хора, които носят отговорност за тях и като добри стопани и съвестни граждани редно да чистят след тях. Обаче не всички го правят.

Децата са отглеждани от хора, които носят отговорност след тях и като добри родители са длъжни да ги възпитават правилно и да чистят след тях. Обаче не всички го правят.

Та до тук всичко опира до едно и също - кой какъв човек, точно колко му е умствения капацитет и до колко мама и тате са се грижили за неговото възпитание през първите 7 години.
Дъщеря ми е на 8 години и вече 8 години се опитвам да и втълпя нещо - гледай си свойта паничка! Това, чесъседката на 7-мия етаж си хвърля боклука през балкона нито ви дава основание и вие да постъпите по същия начин, нито да направите обобщение, че всички живеещи на 7-мия етаж правят така. Това, че някой родител си е изходил детето не където трябва не е повод да не си събирате изпражненията на кучето, защото видиш ли РОДИТЕЛИТЕ така били правили. Това, че някой стопанин си разхожда злобното куче без каишка по детски площадки също не дава основание на никай да мрази кучкарите и кучетата и генерализира.

Е лулу, това вече наистина беше смислен постинг!

# 243
# 244
  • Мнения: 68
Раде, ти си рядко извисен човек. От онези, които ги дразнят някви си хартийки на храстите в планините, а подкрепят (и може би сами го правят) слагането на  отрова пред блока, за да се изтребят  гадните зверове на малоумните комшии!

как пък реши , че подкрепям слагането на отрова пред блока? в никоя тема не съм го написала, а не помня дали ти не беше тази, която ме обвини за това и в друга тема. не говори от мое име и не се занимавай повече с мен и не ме наричай раде

Ще те наричам така, щото това име ти си си го сложила, няма Пенка да ти викам! По темата за отравянето- писала си, чела съм го. Останалото- на лични.
Извинявам се, че хубаво наспамих темата, наистина се отклоних, както и всичко останали. Няма повече!

# 245
  • Мнения: 46 562
Обобщение:
Кучетата са животни, които имат сложна психика и по тази причина много трябва да внимаваме, какво правим, когато се сблъскаме с травмиран индивид (което ние всъщност няма как да знаем) ...

А когато травмирания индивид ни нападне да седим или да се защитаваме, това не разбрах?

# 246
  • Мнения: 127
Виждала ли си травмирано куче -от човеци травмирано.Едва ли ще има сили да те нападне-или е цялото в рани или едвам ходи щото е умряло от глад.Отминавала ли си го без да ти трепне сърцето--не си ли искала да му помогнеш?

# 247
  • Мнения: 46 562
... Отминавала ли си го без да ти трепне сърцето--не си ли искала да му помогнеш?

Когато забележа куче минавам на другия тротоар, въобще не чакам да ме доближи, за да го огледам  Crazy

Под травмирано се имаше предвид озлобено и нападащо хора, защото някога, в минало време му се е случило нещо (за което аз нямам вина, но го отнасям).

# 248
  • Мнения: 6 472
Виждала ли си травмирано куче -от човеци травмирано.Едва ли ще има сили да те нападне-или е цялото в рани или едвам ходи щото е умряло от глад.Отминавала ли си го без да ти трепне сърцето--не си ли искала да му помогнеш? Хич не ме интересува кой, кога и за какво ги е травмирал. Ставаше въпрос за живота на детето ми  и за моя живот - кучето някак си остана на заден план, ОК!

Вижж какво, аз травмирано куче съм виждала. От близо! Много от близо! Толкова от близо, че аз имам 3 шева, а дъщеря ми има 2! И двете кучета бяха домашни! И не бяха на каишка! Трябва ли да ти сдъвквам допълнително информацията или ще може и сама да осмислиш за какво ти говоря!

Българке, хайде стига и ти спекулира с Радето. Още в предшната тема се изясни, че Радето никъде не е писала, че тя или който и да било от родата и трови животни!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Имаше едно девойче, което си направи съчинение по картикна и от там на татък ти поде инициативата, като я взе за чиста монета.  Не ви прави чест, бе хора!

# 249
  • Мнения: 14 654
лин, а ти виждала ли си как един кредитен инспектор е принуден да свали колана си и се брани от няколко "травмирани" кучета . на кого би помогнала?

# 250
  • Мнения: 127
Кредитен точно не съм(те май си го заслужават де)но като видя някой дето се навежда да вземе камък за да удари куче---ееее иде ми прав наказателен точно между веждите.Кучетата           наистина усещат лошите хора---затова и ги лаят и им се зъбят.
Мечтая за закони в Бг за безпризорните кучета-за анимал полиция-за..........
Мечтая всички които нараняват животни да не излязат от затвора.......
Мечтая-мечтая.....
Да ама нема да съм жива да се сбъднат мечтите ми.
Темата наистина се измести-всички мамчета мразят кучетата заради акото им.ЕЕми мразете ги-досега не съм видяла куче дето не ака-незнам по какъв друг начин да изкара храната.
Между другото--задължително проверявам какво е акало моето-за да разбера дали е добре.
Раде бих помогнала на човек нападнат от куче--но без да наранявам кучето.Както и съм се намесвала при две кучета които се хапят взаимно.

# 251
  • Мнения: 6 472
Лин, продължаваш да не ми отговаряш. Какво тярбава да направя аз и какви чувства трябва да имам към стопанката и кучето, което ухапа едногодишната ми (тогава) дъщеричка. Хайде недей да бъдеш като кон с капаци! Не мразя кучетата, но има някои елементарни неща, които трябва да се спазват, за да няма такива инциденти и още няколко други, така че да има търпимост и толерантност!

# 252
  • Мнения: 46 562
... Мечтая за закони в Бг за безпризорните кучета-за анимал полиция-за..........
Мечтая всички които нараняват животни да не излязат от затвора.......
Мечтая-мечтая ...

И аз мечтая към тези закони да се добавят:
- затвор за собственик, чието куче е ухапало човек
- глоба (не само на хартия) за собственик, който разхожда куче без каишка

Но си оставам само с мечтите ...

# 253
  • Мнения: 46 562
... Какво тярбава да направя аз и какви чувства трябва да имам към стопанката ...

Офф, ама преди време бях попаднала на това  hahaha

Куче, спри да ръмжиш! Подай ми мръсна лапа.
Моля те да ми простиш ... че ме ухапа  Mr. Green  Joy

# 254
  • Мнения: 928
ЕЕми мразете ги-досега не съм видяла куче дето не ака-незнам по какъв друг начин да изкара храната.
Между другото--задължително проверявам какво е акало моето-за да разбера дали е добре.

Ей, за това става въпрос. Ти си пиеш мидремина, докато кучето ти сере на улицата, ама аз моя не съм си го пила, докато детето бърка да види кво е яло кучето ти  #2gunfire

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт