Скарахме се заради свекървата:(

  • 14 756
  • 575
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте!
Изчетох доста от темите за свекървите и реших да пусна нова тема. При мен случая е по-особен и за първи път попадам в такава ситуация.
Мъжът ми и роднините му са от провинцията, аз съм от Сф. Живеем в малка гарсониера, в която холът ни е и семейна спалня и кухня. В детската стая пък е гардеробът с моите дрехи. С една дума- теснотия.
За нещастие, свекърва ми се наложи да я оперират тук в Сф. Изписаха я след 5 дни от болницата и тя дойде у нас. Наложи се дълго време да й правят превръзки.С мъжа ми спаха на единственото легло- диван в хола. А аз всяка сутрин не смеех да вляза в кухнята да не ги събудя. Беше тясно и ужасно, не можехме да си ползваме нито кухня, нито хол. Накрая аз не издържах и помолих мъжа ми да й намерим квартира или хотел. Оказа се,че тя има близка приятелка, която живее сама в голям апартамент, при това близо до болницата. Мъжът ми се съгласи и я закара там. Обаче тук почнаха проблемите ни. Изведнъж започна да ми се сърди,не говори с мен.... Като го попитах какво става,той ми каза,че съм изгонила майка му, след операция. Била съм лоша, дразнела съм го. Дразни се,че го питам за състоянието й.
Нещата загрубяха.....Реших да си мълча докато му мине, но.....не му минава. ..
Мислите ли,че може да се разделим заради нея? Той много злобно започна да се заяжда с мен. Объркана съм, дайте съвет,споделете опит🙏🤔

# 1
  • Мнения: 1 119
Той спи на едно легло/диван с майка си и Вие питате дали може да се раздели с Вас, заради нея?!?

Нещо грешно ли прочетох??? WTF.


НЕ! НЕ! НЕ!

Това е фейк, нали?

# 2
  • Мнения: 46 572
Едва ли ние можем да кажем дали ще се разделите.
А ти къде спеше през това време?

Аз не бих пратила болен родител (независимо мой или на мъжа ми) при приятелка, колко и тясно да ни е. Прав е мъжът ти.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 14 552
    Да беше умряла свекървата, да не ви разваля "идилията ". Теснотията си я имате по принцип. Болен човек се нуждае от грижи.  И хотела е вариант, но сина и трябва да е с нея. Предполагам, че вашата майка бихте гледали в дома си .

    # 4
    • out of space
    • Мнения: 8 574
    Не бих пратила ничия майка при приятелка, освен ако няма опасност за живота на близките ми.

    Ти защо питаш как е майка му, наистина ли се интересуваш? Подбудите са ясни.
    Паднала си му в очите и то зверски. Извини се, но само ако е искрено.
    Голяма и запомняща се грешка си направила, дано жената се оправи...иначе не ми е мисли....

    Тясно било..

    # 5
    • Мнения: X
    Lisa, помисли си дали си постъпила хуманно. Възможно е мъжът ти да е изгубил уважение към теб. Това е деликатна ситуация и заради теб е натирил жената, която го е отгледала, когато тя има най-голяма нужда, при някаква си приятелка. Имал съм подобна ситуация с роднини на бившата ми приятелка - разбира се, че не е комфортно, но някак си трябва да се изтърпи. Едно е свекървата да е у вас и да ти се качва на главата, съвсем друго е просто да ти пречи с присъствието си, докато се възстановява.

    # 6
    • Мнения: 1 051
    Много деликатно наистина. Колко време ще продължат още превръзките. Помисли, говори с него.

    # 7
    • Мнения: 4 808
    А защо не сложихте свекървата в детската, а вие с мъжа ти да си спите в хола? Тогава спокойно щяхте да си ползвате хола и кухнята. Аз поне така бих направила.

    # 8
    • Мнения: 9 810
    Не бих определила това като скарване, доста по-сериозно е и със съответните последици за брака ви.
    Не разбирам и заглавието!?! Скарали сте се не заради нея, защото никой не желае д е болен, да бъде опериран, да бъде натирен от дома на сина си. Скарали сте се, защото си постъпила като завършен егоист.

    # 9
    • Мнения: 1 051
    Много съдите жената. Тя сама разбира,  че не са го измислили както трябва. Понякога и така става. Сега идват празници. Използвайте да загладите нещата. Лиза, имате ли вие родители или други близки с нещо да ви помогнат и посъветват.

    # 10
    • Мнения: 336
    Смартфонът не пере, не чисти, не глади, не готви и т.н. Чудя се дали повече мирише на глупаво неодразумение или на откровено извращение?!

    # 11
    • Мнения: 5 582
    А щом няма друго легло, ти къде спа? Можехте да преместите дивана в детската и вие с мъжа ти да спите на някакъв надуваем дюшек в хола, а тя - в детската. Да, неудобно е, но пък щеше да си ползваш кухнята, когато се събудиш. Въобще, как така се наложи той да спи с майка си на едно легло?! Както и да е, това е свършило вече, може би е добре да поговориш с мъжа си, да се извиниш, че не си преценила ситуацията правилно... знам ли... Ако мъжа ми направи така с майка ми, на мен също ще ми е много горчиво...

    # 12
    • Варна
    • Мнения: 36 754
    Който е безгрешен нека пръв хвърли камък.

    Много остро й скачате. Момичето каза, че дълго време е мълчала и търпяла, а после е помолила да се намери алтернатива. Не е правила сцена, не е поставяла ултиматуми, било е молба. Мъжът първо се навил, после се сетил, че не трябва така ама за разлика от нея не започнал с добро и с опити да се разберат, а направо с рогата напред.

    Кофти ситуация, която е можело да бъде избегната или поне решена по друг начин, но белята е станала. И тя сега не иска акъл дали е постъпила правилно, сигурно знае, че не, а пита съвсем друго. Няма невинни, няма виновни тук, лошо стечение на обстоятелства и кофти решения, взети от всички.

    И преди да наскачате и срещу мен, някои помнят, писала съм, че баща ми миналата година претърпя две много сериозни операции, едната тук във Варна, втората в София, където имаме и роднини и близки приятели, някои с големи, някои с малки жилища. Ситуацията беше сходна и знам за какво говори авторката.

    # 13
    • Мнения: 3 792
    И какво лошо има да отиде свекървата при близка приятелка, която живее близо до болницата? Аз поне бих се чувствала по-комфортно да отседна при жена приятелка с голям апартамент в такава ситуация отколкото при син и снаха в гарсониера. Младите могат да я посещават и да й носят необходими вещи и храна без да е необходимо да се гъчкат в теснотията като сардели.

    Ама не, балкански манталитет! Трябва всички заедно накамарчени да бъдат и да си дишат във вратовете, че и на едно легло да спят майка и син, докато собственицата на гарсониерата се промъква като крадец в собственото си жилище.

    Пак много си изтърпяла. Аз съм тотален егоист, държащ на спокойствието си повече отколкото всичко друго на света. В моето жилище се разпореждам само аз. И само аз решавам кой и дали ще спи. Спане на мъжа ми с майка му на едно легло, докато аз стъпвам по терлици около тях просто няма как да стане, ако ще тя да е на умирачка.

    Не знам дали бихте се разделили, аз ако бях в твоята ситуация, първа щях да го наритам. Той щеше да пуска теми - спах с майка си три месеца на едно легло, а жена ми - кучка софиянка ме натири.
    Ай, че се ядосах заради тебе!

    # 14
    • София
    • Мнения: 28 804
    Ако приятелката наистина е близка и наистина е приятелка, а не просто добра позната, защо още от началото не е отишла там? Какъв е смисълът да се бутате, след като има друг близък човек, при когото има място?

    Общи условия

    Активация на акаунт