Скарахме се заради свекървата:(

  • 14 774
  • 575
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 32 462
Егостично си постъпила.
А ако беше твоята майка?  И мъжът ти каже да я разкараш болна и оперирана на хотел? Какво щеше да направиш?
Само недоумявам защо мъжът ти е спал с майка си  newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 24 839
По-редно е на всички да им е тясно и неудобно, така ли? И аз не виждам абсолютно никакъв проблем, че е отишла при приятелката си в голямото й жилище, където никой на никого няма да пречи и даже ще й е по-удобно да ходи до болницата да я превързват. Кому е нужно постоянно някой да пренебрегва себе си, само от инат и защото така трябвало? Ако е нямало друга алтернатива - добре - седиш и търпиш. Но имайки предвид, че има алтернативи, защо зорлем да им е гадно на всички? Какъв е тоя криворазбран "морал"? В случая авторката няма от какво да се чувства виновна, а мъжът й е фурнаджийска лопата. Ту така, ту онака. Не виждам нищо егоистично в това решение, дори напротив. За майка му е по-добре да е на широко, на спокойно, близо до болницата и с приятелка, с която да си клюкарят Grin

абсурт, ако не е имало приятелка, при която да отиде или не са имали финансова възможност да я настанят в хотел съм абсолютно сигурна, че щяха да си изтърпят това положение на сардини в консерва колкото време е нужно. Не мисля, че жената е самият дявол да иска да изгонят майка му на улицата, защото на нея не й е удобно така. Нека не преувеличаваме и да не изкарваме хората от черни по-черни.

Не мислех, че ще трябва да обяснявам очеизвадни неща, но щам трябва......
Това, че има приятелка е добре, но тази приятелка НЕ Я Е КАНИЛА ПРИ СЕБЕ СИ.
За да не го е направила, си е имала своите основания.
Решението на снахата да се махне свекървата, кара сина да каже на майка си, а тя да приреве на приятелката си, че не я искат и да пита дали може да отиде при нея.
Толкоз по въпроса за егоизма и за това на кого  какво му е удобно.
И не, мъжът не е фурнаджийска лопата- в чуждата къща не може да тропне по масата, освен ако не иска да си тръгне заедно с майка си.
А, както отбеляза в началото авторката- те с цялата им рода са от провинцията.

# 32
  • Мнения: 18 401
Мисля, че много драматично представяш нещата, Абсурт. Авторката е изключително притеснена този нацупения да не си тръгне, ти мислиш, че тя го гони.
И... на който и да е апартамента, никой няма да тропа по масата, ако иска нормални отношения с половинката си. Rolling Eyes

# 33
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 342
Ако имат дете ,не е удобно и в детската да я настанят.
Възрастен човек след операция не е добре да спи с детето в детската стая.Трябва да си има отделна стая,а в случая няма такава.
На мястото на свеки аз самата нямаше да се чувствам удобно,като знам ,че е тясно и притеснявам всички.При уловие ,че има възможност да се плати хотелска стая-това е най-добрия вариант според мен.

Синът също е можел да се сети за походно легло.Снахата ли трябва да мисли за всичко?

# 34
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Бога ми, хора... тук става въпрос за майка. Независимо на кого е, независимо от неудобствата, не е за цял живот, а заради операция. Колко е изтърпяла една майка заради децата си? Колко ще търпи болка от операция? Да не би да й е било много приятно да притеснява младите в теснотията? Колко ще помага и изтърпи авторката, ако беше нейната майка? Къде отиде човечността, това да я е грижа за мъжа й, който е между нея като любов и майка си като син? Не знам... не знам... Аз виждам само погрешно взети решения от самото начало: едно походно легло и поставяне на мястото на другия, и подкрепа, биха били най-адекватното решение... А пък натъртването кой от къде е... на мен лично, ми е по-нелицеприятно и от това кой къде спи... И аз на 42 като съм при мама обичам да се гушна при нея и да заспя като в детството си... пък нека е непростимо!... И при татко бих спала, ей така, за да ми се усмихне с беззъбата си усмивка, защото не знам до кога ще мога да я виждам...

Последна редакция: сб, 21 дек 2019, 13:07 от Почти безобидн@

# 35
  • Мнения: 661
Смятам ситуацията за доста деликатна..Хем ти си права, хем и той е прав..В такива ситуации, всичко опира до компромиси..Тъпо е това,което си направила, тъпо е ,че и той не се усеща...Щом живеете в ограничено пространство,много отрано можеше да парирате нещата,за да не стигат до такива тъпи ситуации...И бъди убедена,че майка му е казала нещо, заради твоето поведение.. Ще се сърди,ще се сърди , ще му мине..Извини се, но знай че в тази ситуация,колкото той е прави,толкова и ти си права..Не се чувствай виновна..Той застава на страната на майка си,само защо му е майка..Убедена съм,че мисли като теб...

# 36
  • София
  • Мнения: 24 839
Мисля, че много драматично представяш нещата, Абсурт. Авторката е изключително притеснена този нацупения да не си тръгне, ти мислиш, че тя го гони.
И... на който и да е апартамента, никой няма да тропа по масата, ако иска нормални отношения с половинката си. Rolling Eyes
Нищо драматично няма- това си е истината.
Авторката сега е притеснена, защото най-сетне е схванала, че и мъжът й има майка, към която изпитва същите чувства, както авторката към своята и към детето си.
Лошото е, че тя дори не схваща колко безчовечно е постъпила, а вие я нашивате, че била права, а мъжът й- виновен, щото бил се съгласил, пък сега се "цупел".
Ами, честно казано, ако мъжът ми беше изгонил така майка ми, много щях да се замисля с какъв човек съм се събрала и дали, ако ми се случи на мен нещо, няма да постъпи по същия начин!?

-veni-, като предлагаш хотелската стая, опита ли се да си представиш как точно ще стане да се обслужва човека, да се храни, ако не му се наеме и придружител?
Къде сте расли, мами, в дворци с прислуга ли?

# 37
  • София
  • Мнения: 29 050
Към първия въпрос имам и още един:

Авторката къде е спала, докато свекърва ѝ е била в леглото им?

# 38
  • Мнения: 8 343
Към първия въпрос имам и още един:

Авторката къде е спала, докато свекърва ѝ е била в леглото им?
При детето в детската стая. То е ясно от поста.
Кофти ситуация. Но и по -голям да е апартамента като дойде някой все чояек се притеснява. Затова аз у дома си извинявам и правя това което ми трябва. Ако някой го приреснявам да се оправя. Човек не бих пратила да си ходи камо ли майката на мъжа ми.
Сутрин ще се извиня и ще си вляза в кухнята за кафе. На който му се спи да си доспива после.

# 39
  • Мнения: X
Тя реално не е можела да ползва кухнята и хола - тя трябва да е по-тиха сутрин, да пропуска сутрешното кафе и не може да си покани приятелки след работа. Сигурно е неудобство, но не е нещо кой знае какво. Кафето на работа, приятелките на кафе, поръчват готова храна. За няколко седмици се трае.
Вариантът на Hope for Two също е много приемлив.

# 40
  • Мнения: 11 578
Сигурно в детската при детето, а ако е и момиче, по- нормално ми е бащата да спи с майка си- може да нямат място хората за походно легло.

Да, и на мен ми е интересно, приятелката сама ли е предложила да вземе у тях майката.

Лично познавам две сестри, които натириха майка си в дом, та нищо не ме учудва вече.

# 41
  • София
  • Мнения: 29 050
Към първия въпрос имам и още един:

Авторката къде е спала, докато свекърва ѝ е била в леглото им?
При детето в детската стая. То е ясно от поста.
Скрит текст:
Кофти ситуация. Но и по -голям да е апартамента като дойде някой все чояек се притеснява. Затова аз у дома си извинявам и правя това което ми трябва. Ако някой го приреснявам да се оправя. Човек не бих пратила да си ходи камо ли майката на мъжа ми.
Сутрин ще се извиня и ще си вляза в кухнята за кафе. На който му се спи да си доспива после.
Става ясно, стига да искаш това да ти е ясно.
Ние имахме детска стая още преди да помисля да забременявам, в която държахме спортни уреди.

# 42
  • Мнения: 32 462
Колкото и тих да си сутрин, все се чува.
Имала съм гости - роднини, дори и болни такива, не само на гости. Ами аз ходя на работа. И не мога да стана и да изляза за три минути. Отнема ми час. Какво сега, да не ходя на работа и да не излизам от стаята си докато болния не се събуди. Не става.

# 43
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 342
Тя  не може да ползва кухнята и хола и не може едно кафе да си направи.Може да пие кафе навън.
Обаче на детето може би трябва да му направи нещо за закуска.
Дъщеря ми например закусва вкъщи в 6.30 сутринта преди да отиде на училище.
А хладилника разбира се е в кухнята.
Много хора в тясно жилище е кошмар за всички.

# 44
  • София
  • Мнения: 24 839
Никой не казва, че е приятно, както е ясно и че, няма начин да се осигури спокойствие за когото и да било.
Това, че не можела да влезе там, където мъжът й и майка му спят, е изсмукано от пръстите, нищо повече.
Разбира се, че и ще влезе, и ще прави нещо- нали свекървата там лежи денонощно.
Абе, гнусна работа е това, липсата на човечност.

Общи условия

Активация на акаунт