Скарахме се заради свекървата:(

  • 14 780
  • 575
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 36 862
Абсурт, много удобно не отговаряш на зададени въпроси. Заклейми снахата, че не се е сетила за походно легло ама някой по-назад те попита защо само тя трябва да мисли за това? Обичливия син защо не се е сетил? И това не го ли прави също толкова гнусен с липсата си на човечност?

# 46
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 343
Зависи за колко време .
За 3 дни,седмица,месец-да,изтърпява се.
Ама ако е половин година или повече?

# 47
  • София
  • Мнения: 12 006
И аз това питах - за колко време е там свекървата? И тази приятелка сама ли е предложила да отиде при нея? Вероятно да- едва ли снахата е хванала да звъни по прителките й, с думите "искаш ли да вземеш свекърва ми у вас, че шри мен е тясно" Satisfied
Абсурд ти си  по-голяма драма куин и от въпросната свека.

# 48
  • Мнения: 3 186
Дами, не ви ли парва под лъжичката като пишете небивалиците си?
Представете си вашите майки и реакцията на мъжете ви, с която ги изгонват, че им пречат.
Пак ли така ще разсъждавате?
Че и я съветвате дори да не чувства неудобство и някаква вина.......
Утре е вашия ред- никой не знае кога и от какво ще се разболее, не сте безсмъртни.
Дали ще намерите приятелка, която да ви приеме, че да не пречите на близките си?
+1
Авторката е ясно, че е егоист и няма приеме свекървата, но се е държала като лигава мека Мария - малко неудобство за месец-два.
Мъжът сега е по-притеснен, след като е разбрал с каква си има работа.

# 49
  • Мнения: 6 518
Синът е най- виновен. Не разбирам защо снахата я описвате като сатана, едва ли не. Истината е, че и двамата са на едно мнение относно теснотията и неудобството, но синът е син и майка му не вижда вината в него. Съответно къде да я потърси, ако не в снахата...И аз съм против криворазбрания морал. Щом има къде да се настани свеки, тъй щото да е удобно за всички, не виждам причина да се вменява вина на когото и да е. Даже в това полжение ще получи едни по- спокойни и пълноценни грижи.

# 50
  • Мнения: 32 495
Тя  не може да ползва кухнята и хола и не може едно кафе да си направи.Може да пие кафе навън.
Обаче на детето може би трябва да му направи нещо за закуска.
Дъщеря ми например закусва вкъщи в 6.30 сутринта преди да отиде на училище.
А хладилника разбира се е в кухнята.
Много хора в тясно жилище е кошмар за всички.

А защо да не може да се разполага в собствения си дом?
И това независимо колко е тясно жилището. Тя не спи в кухнята.
И не е длъжна кафе да пие навън. Аз преди да тръгна ми трябва час да се оправя. И не ме интересува. Ставам си, оправям се - тоалети, кафе, цигара, закуска, гимнастика и т.н.
Идвали са ми родини на гости. И болни. Ще ме извиняваш, но в моя дом аз се разполагам. Никой няма право да дойде отвън и да ми казва къде да пия кафе, какво да ям, защо правя гимнастика сутрин. И никой не си го позволява.
Е, случвало се е, но поставям на мястото.

# 51
  • Мнения: 7 480
Ако става въпрос само за превръзки, можело е да отиде и в родния си град там да й ги правят. Пък и всеки човек на зряла възраст трябва да помисли за тези неща, случва се да се разболееш или да се оперираш. Най- малко снахата има някакви задължения. И да, извратено е да спят син и майка на едно легло.

# 52
  • Мнения: 4 230
А как точно свекървата ще получи по-адекватни грижи в приятелката си, от кого? Приятелката ли ще я обгрижва или синът ще ходи на прибежки? За мен пък това е супер нагло - не стига, че свекървата е там, щото е нежелана в дома на сина си, ами и втори човек да ми идва в къщата постоянно.
Със сигурност е било и тясно и неудобно за авторката, но лично за мен е можела да стисне зъби и да изтърпи - от елементарна човещина.
Не вярвам да става дума за повече от месец.
Абе не се спряхте с тази извратеност - спал човекът на един диван с болната си и оперирана майка! Егати и извратенията! Явно е нямало къде другаде, другият вариант е снахата със свекървата, което очевидно е немислимо. Не се е сетил/ няма място/нещо друго - за походно легло. Извратено, дрън-дрън!

# 53
  • Мнения: 6 518
Предполага се, че щом са се разбрали за това местонахождение, са се разбрали и за грижата по потърпевшата. Предполага се, че не са влезли и със взлом в приятелката свекървинска.Която пък е жена на възраст, с житейски опит и знаеща какво би означавало това гостуване. Говорим за интелегентни хора, нали така?
И да по- спокойни ще са- няма да се ходи на пръсти, няма да се чувстват неудобно един от друг за елементарни ежедневия и прочие.

# 54
  • София
  • Мнения: 24 839
Абсурт, много удобно не отговаряш на зададени въпроси. Заклейми снахата, че не се е сетила за походно легло ама някой по-назад те попита защо само тя трябва да мисли за това? Обичливия син защо не се е сетил? И това не го ли прави също толкова гнусен с липсата си на човечност?

Нищо неудобно за мен няма- в нейната къща, тя решава.
Защо не е купено походно легло ли?
Ами, за да не се заседява свекървата, затова, ама не исках да го отбелязвам, за да не се дърляме излишно.
За да се принуди мъжът да спи с майка си на едно легло, напънът за бързо приключване на "благотворителността" ще да е бил голям изначално.
И не, липсата на човечност е в този, който е собственик на жилището и предлага на другия да махне майка си....
Същият безчовечник утре ще махне и мъжа си/жена си, за да може да си влезе в кухнята, че да си изпие кафето.
Да се грижиш за болен човек е трудно и неприятно, и досадно, и болният пречи- той не е равнопоставен на здравия.
Който е гледал болен, той знае какво му е коствало, но добре че не всички са като авторката.

# 55
  • Мнения: 4 628
По-редно е на всички да им е тясно и неудобно, така ли? И аз не виждам абсолютно никакъв проблем, че е отишла при приятелката си в голямото й жилище, където никой на никого няма да пречи и даже ще й е по-удобно да ходи до болницата да я превързват. Кому е нужно постоянно някой да пренебрегва себе си, само от инат и защото така трябвало? Ако е нямало друга алтернатива - добре - седиш и търпиш. Но имайки предвид, че има алтернативи, защо зорлем да им е гадно на всички? Какъв е тоя криворазбран "морал"? В случая авторката няма от какво да се чувства виновна, а мъжът й е фурнаджийска лопата. Ту така, ту онака. Не виждам нищо егоистично в това решение, дори напротив. За майка му е по-добре да е на широко, на спокойно, близо до болницата и с приятелка, с която да си клюкарят Grin

абсурт, ако не е имало приятелка, при която да отиде или не са имали финансова възможност да я настанят в хотел съм абсолютно сигурна, че щяха да си изтърпят това положение на сардини в консерва колкото време е нужно. Не мисля, че жената е самият дявол да иска да изгонят майка му на улицата, защото на нея не й е удобно така. Нека не преувеличаваме и да не изкарваме хората от черни по-черни.

Не мислех, че ще трябва да обяснявам очеизвадни неща, но щам трябва......
Това, че има приятелка е добре, но тази приятелка НЕ Я Е КАНИЛА ПРИ СЕБЕ СИ.
За да не го е направила, си е имала своите основания.
Решението на снахата да се махне свекървата, кара сина да каже на майка си, а тя да приреве на приятелката си, че не я искат и да пита дали може да отиде при нея.
Толкоз по въпроса за егоизма и за това на кого  какво му е удобно.
И не, мъжът не е фурнаджийска лопата- в чуждата къща не може да тропне по масата, освен ако не иска да си тръгне заедно с майка си.
А, както отбеляза в началото авторката- те с цялата им рода са от провинцията.
Решението не е било само на снахата, ти не четеш ли? Заедно с мъжът й са решили да направят така и после той се е сетил, че може да се сърди. Ако й беше отвърнал "Мила, моля те мама да остане тук, по-спокойно ще ми е да е с нас" надали щеше да му каже "Махай я, не я искам тук!" Много демонизираш и изкривяваш нещата. И какво значи твоята, моята къща, те са семейство и това си е техният дом, макар и не по документи.

# 56
  • Мнения: 4 230
О, че авторката ще по-спокойна и няма да стъпва на пръсти е ясно. Приятелката ще износи всичко на гърба си. По-интелигентно е, спор няма - болният човек е прехвърлен в чужда къща и на чужди грижи.
Добре, че човек има приятели, да не разчита на най-близките си роднини.

# 57
  • София
  • Мнения: 12 006
Решението не е било само на снахата, ти не четеш ли? Заедно с мъжът й са решили да направят така и после той се е сетил, че може да се сърди. Ако й беше отвърнал "Мила, моля те мама да остане тук, по-спокойно ще ми е да е с нас" надали щеше да му каже "Махай я, не я искам тук!" Много демонизираш и изкривяваш нещата. И какво значи твоята, моята къща, те са семейство и това си е техният дом, макар и не по документи.
Сетил се бил.... с любезното съдействие на мама се е 'сетил', мда Satisfied

# 58
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Хайде наистина да престанете с това "извратено" за спането и да се позамислите малко! Какви са ви даденостите: семейство с момиченце, което е на 7-8 години; малък апартамент - стая за детето - колко да е 12-тина квадрата ... Там са гардеробът за всички от семейството, легло, бюро, някой стол, скрин и ... къде място за походно легло? Логично е авторката да спи с дъщеря си. Сега другата стая - холокухня ... колко да е ... 25-7 квадрата ... Там са кухня, маса за хранене, столове, някоя секция, холна масичка, диван, който като се разпъне за легло и там няма място за походно такова ... Логично е сина да спи с оперираната си майка ... Единственото нелогично, НО ОТ МОЯ гледна точка, е това, че на авторката са й свършили нервите и проявяването на съпричастност ... То е ясно, че на всички няма да е комфорнтно, то е ясно, че трябват компромиси от всички страни ... Не вярвам свекървата да се е чувствала най-щастливия човек на света ... Можела е и тя, и синът й да преживеят правенето на закуска и кафе сутрин, защо толкова много се е притеснявала авторката от ситуацията ... не знам ... И тук наистина става въпрос за време ... Колко да е това време? При идентична ситуация бяме след сърдечна операция в това положение 3 месеца. Колко ще можеш да правиш компромиси? За нищо друго не става въпрос ... А, възможността да правиш компромиси, както е видно е различна ... Явно на авторката е по-малка ... Не я оправдавам! Аз, от моята си камбанария, и от моето си съзнание, и от същото преживяно съм наясно, че колкото и време да отнема възстановяването - ще подкрепям до откат - заради примера, който ще дам на децата си, заради 22 годишната ми обич към мъжа ми ... На авторката явно търпението й се е изчерпало ... Различни хора сме ... Аз не бих я оправдала ... Но това съм аз ... Който както иска да приема ситуацията, но е факт, че нещо ще се е пукнало в отношенията с мъжа й и трябва много, много да си говорят, за да си изяснят преоритетите, защото живота не е само цветя и рози, чакат ги и други изпитания и ако не са на една вълнА, ако не могат да гледат в една посока ... сегашната ситуация може да им се стори само дребен проблем ...

# 59
  • Мнения: 5 289
А защо да не може да се разполага в собствения си дом?
Сега, ако жилището се окаже обаче купено с пари от въпросната свекърва..

Общи условия

Активация на акаунт