Вродена липса на яйчник

  • 2 612
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 142
Посерали са нещо и сега се чудят какво да го изкарат.Особенно прехвалените светила работят през пръсти.Мен ме подпалиха на операционната маса и ми казаха,че съм си отишла изгорена за операцията.Наглост отвсякъде.А за операцията взеха три пъти пари-от ЗК от направлението,на касата им платих един куп измислени и ненужни глупости и рушвет на ръка.

# 16
  • Мнения: 17
Леле ужас! Как така са ви запалили.. И вашият случай е потресаващ! Между другото сега се сещам и друго - в деня, в който ме изписаха(вече се бях прибрала) ми се обадиха по тел. от непознат за мен номер, казвайки че се обаждат от въпросната болница да ме питат дали ми била направена операцията при въпросния доктор!!! Аз потвърдих и това беше целият разговор! Стана ми странно, но предположих, че им правят периодични проверки и проверяват дали са извършвани реални операции или се усвояват неправомерно пари от здравната каса. Не знам дали има такава практика с позвънявания по принцип, но пък не се представиха, че са някакъв контролен орган, а казаха, че се обаждат от болницата! Въобще всичко ми е тъмна Индия!!!!!

# 17
  • Мнения: 2 594
Ох, тръпки ме полазват като чета. То да точиш касата е едно, но да вредиш на хората е за убиване.
Пиши, моля те как се развиват нещата. Ще следя темата.

# 18
  • Мнения: 17
Ще пиша обезателно. До края на другата седмица би трябвало да имам повече яснота!

# 19
  • Мнения: 784
Не защитавам никой, но е възможно да са виждали единия яйчника и да са мислили, че са 2. Имаше някакво понятие, че се вижда като огледало. Щом и лекаря ти е мислил, че кистата е на десния, а всъщност на левия. Все пак с ултразвука се вижда проекция. Затова той не е 100% меродавен особено, ако яйчниците не са на място.
Щом имате запис може и при друг лекар да го занесете и да го покажете. Може да не казвате, а да го попитате за неговото мнение.

# 20
  • Мнения: 12 923
Ох, на мен пък ми беше направен профилактичен преглед и всичко беше ок - чисто.
Месец по-късно, във връзка с друг орган, гинеколожката ми каза, че може да имам рак на яйчника и трябва да се извади. Ама направо и двата, за всеки случай. Аз питах как така месец по-рано нищо не са видели, те тия неща не се развиват за 15 минути. Казаха, че може, ако не знам как се е погледнало и яйчникът е бил зад матката.
Аз се съветвах телефонски с една професорка, моя приятелка и тя каза, че при такива рискове да се махат и да се свършва.
Преди операцията са ми взели "фрир", някаква биопсия явно и да, имало е такъв рак.
И след като минаха нещата, хематологията показа, че не е имало никакъв рак, изобщо. Ама никак.
А сега ми кажете това какво е.

Но цял орган да не се види с години... не знам, чакам и аз новини.

# 21
  • Мнения: 5 142
Ненужна операция за точене на пари от Здравната каса и от пациента(клиента).

# 22
  • Мнения: 2 594
Това не е "просто" точене на пари. Това е тежко престъпление, защото осакатяваш здрав човек.

# 23
  • Мнения: 5 142
Ама никой лекар няма да  застане срещу колега.Не можеш да ги осъдиш.Няма кой да ти даде документ.

# 24
  • Мнения: 18 940
На мен ми премахнаха единия яйчник и тръба на 25 години заради киста. Никога след това, ако не съм го съобщила изрично, никой гинеколог не го е забелязвал Simple Smile На всякакви прегледи после по бележките пише - яйчници - БО, тоест без особености Simple Smile Та явно може да не забележат липсата на цял яйчник.

# 25
  • Мнения: 17
_Bianka__ Оставихте ме със зяпнала уста!!! Hushed Явно наистина е възможно! Как не се изкушавате в такива случаи да им кажете за какво става въпрос, за да видите какво обяснение ще ви дадат! Аз сега възнамерявам да отида при лекаря, който ми откри кистата, без да му казвам за липсата на яйчник и ще видим какво ще излезе! Ще стане подозрително обаче ако досега, при всичките ми прегледи при него не е споменавал нищо за вродена липса, а изведнъж след операцията вземе, че забележи!!! Thinking Ще пиша пак Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 10:45 от Saniela

# 26
  • Мнения: 18 940
Казвала съм понякога, учудват се и отвръщат, че нали не бил там проблема и не са гледали специално:)

# 27
  • Мнения: 2 594
Ох, да се смееш ли, да плачеш ли.......
А къде и какво аджеба гледат?

# 28
  • Мнения: 18 940
Не знам, но при мен това са 20 години и поне 10 - 15 или повече прегледа говорим. Според мен като имаш деца никой не те мисли имаш ли 2 яйчника.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 5 409
С риск да се изложа, ще попитам възможно ли е да си имате два яйчника, просто на операцията да не са видели единия, ако е забутан на майната си? Някак си 37 годишна раждала жена никой да не забележи, че е с 1 яйчник, ми се вижда още по-невероятно.
Спомням си сегашният ми гинеколог на първия ми преглед при него сигурно 5 минути ме човърка с ехографа, докато ми намери десния яйчник. Чак по едно време аз го подпитах на бъзик да не би да нямам такъв по рождение, и той каза не би трябвало, продължи да го търси и накрая го намери. Оказа се, че е някак си по-забутан, но си имам два яйчника, имам ги и на ехографски снимки, и то след рутинен преглед. А преди този лекар бях ходила при 4 негови колеги и никой не ме е преглеждал така обстойно.
п.п. Между другото за обърнатата матка да кажа, че не е някаква аномалия, а по-скоро нормална физиологична особеност, която имат половината жени. Даже на много след като родят, им се намества в нормална позиция. Но поне до колкото аз съм чела, не може да е била стандартна, и да се "обърне" по време на раждане.

Общи условия

Активация на акаунт