Вродена липса на яйчник

  • 2 611
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 13 691
Магдена, ако на жената са й махнали яйчник, а се опитват да я убедят, че го е нямало, това нима не е осакатяване?
Миналата година гръмна случай точно за премахване на здрави органи с цел точене на касата. Мисля, че беше в Пловдив. Премахването на здрав или с поправимо увреждане орган си е осакатяване.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 14 854
Нали се е изяснило, че не са и го махнали, а не са го видели.
При новия преглед пише, че лекарят видял киста на десния яйчник, без да помни, че и е казал, че няма такъв.

# 47
  • София
  • Мнения: 13 691
Аз оставам с впечатление, че нищо не се е изяснило, а докторът си говори разни глупости. От повторния преглед нищо не става ясно.

# 48
  • Мнения: 2 594
Да, ама са оперирали другия, а сега този който пак се е показал е с предложение за нова операция.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 14 854
Аз обратно, останах с впечатление, че го има и при обясненията после се опитва да замаже причината да не го види при операцията. Не е логично да няма яйчник (било премахнат, или не), а той да каже, че го е видял, по-правдоподобно ми изглежда точно обратното. Разбира се, прегледът при друг лекар ще даде по-голяма яснота. И във всички случаи няма причина да се смята за съзнателно, груба грешка е, но няма никакви данни за умисъл. Нали и в другия яйчник имало киста, но друг вид - махнали са я, доколкото разбирам, само нея, без яйчника.

# 50
  • Мнения: 17
Виждам, че има разногласия по моя случай и искам да кажа, че всъщност наистина НЕ стана ясно имам ли или не десен яйчник и че втората киста не е за операция, а щяла да си изчезне с помощта на инжекциите! Така поне ми беше казано. Отначало каза, че е на десен, но като му припомних случая, каза, че е в средата!!!!! Тези инжекции между другото трябвало да ми се правят 6 мес. за спиране на цикъла и след това пак щяло да ми идва! Относно левия яйчник, който е опериран, още след операцията попитах цял ли е или е отстранена и част от него, ми беше казано, че е изрязвано и част от него, но колко точно не знам! За умишлено осакатяване и аз мисля, че е пресилено да се говори, но при всички положения има много неясноти в цялата тая работа! Преди малко разговарях по телефона с друг гинеколог, (при който бях ходила преди операцията и който всъщност беше първия, който ми каза, че имам киста), за да си насроча преглед при него и да видим какво ще каже той!

# 51
  • Мнения: 6 622
Ама ти още ли не си отишла при друг лекар? Много странна ми се струва цялата ти история. Даваха ти се съвети да си намериш стари изследвания, ти ги подмина. Продължаваш да посещаваш същият този лекар, в които толкова силно се съмняваш. Не си потърсила още второ мнение. Ако имах някакво съмнение, че безпричинно са ми отстранили орган, в никакъв случай не бих се мотала толкова. Да не би смисъла на темата да е антиреклама?

# 52
  • Мнения: 17
Ох.., предавам се направо! Не знам вече да ви занимавам ли с моите истории, но все пак ще споделя. Отидох най-после при друг гинеколог (този, при който бях ходила преди операцията и ми беше открил кистата). Отначало мислех да премълча какво са ми казали (че нямам десен яйчник), но като ме попита "Какво ви казаха за яйчниците, матката и само кистата ли премахнаха или и яйчника?"  нямаше как да му кажа: "Еми прегледайте ме, пък после ще ви разкажа какво са ми установили".., та му обясних всичко.. Той извади оная озадачена физиономия, която всички правят, като им кажа за какво става въпрос! И така - започна да ме преглежда, видя въпросната нова киста, изкара я 3-4 см. и то намираща се по-вдясно! Аз питам: яйчниците виждате ли ги?", а той казва: "Ето това е яйчник, щом има киста, значи има яйчник, те кистите се образуват на яйчниците, не по матката, но дали това е десен или образувание от левия, изместено по-вдясно не мога да кажа"!!!!! Няколко пъти го питах едно и също и отговора беше същия! Явно трябва да отида и при друг, който въобще не знае, че съм оперирана и ако и след това нищо не ми се изясни, ще вдигна ръце вече!

# 53
  • Варна
  • Мнения: 5 409
Иди на частно при нов гинеколог и нищо не казвай...

# 54
  • Мнения: 5 142
И аз съм на това мнение,кажеш ли им проблема ще заметат грешката на колегата си.

# 55
  • Мнения: 6 350
Попрочетох темата от тук от там. Щом след лапароскопията са назначени инжекции за 6м за спиране на цикъла значи кистата е била ендометриозна. Трябва да имате хистология. Киста 5 см може да има, че и по-голяма. Ако сте имали ендометриозна киста на десен яйчник, но не е установена и лекувана тя мобе да е изконсумирала яйчника и тръбата или част от нея. Това може да обясни факта, че преди е имало яйчник и тръба, а сега няма. Отидете при репродуктивен специалист, който ще има по-голям опит с ендометриозата и ще прегледа документацията и ще може да разгадае и да ви обясни какво се е случило. А лекувахте ли се с тези инжекции и в крайна сметка каква е хистологията на оперираната 5 см киста  от левия яйчник? Има и нещо друго. По учебник ендометриозните кисти се развиват бавно и може с години да се наблюдават без нарастване. Но на практика (от личен опит) такава киста може да се появи, нарастне до повече от 5 см (в моя случай беше 7 см) и да унищожи яйчник и тръба за около 2м. Така че ако прегледите на които сте имали яйчник и лапароскопията при която е установена липсата му са на по-голям интервал от време от 2-3 седмици може да се е случило нещо такова. Преди моята операция следях моята киста през няколко дни и всеки път имаше нарастване.

Последна редакция: вт, 22 сеп 2020, 08:42 от Рори72

Общи условия

Активация на акаунт