Вродена липса на яйчник

  • 2 610
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17
Didi168 Както казах в един от коментарите ми и на мен ми стана странно как така за толкова години при многократни посещения на гинеколог и наблюдавана бременност не са ми открили тази "аномалия" (ако наистина е такава де)! Зададох този си въпрос и на самия лекар, извършил лапароскопията и открил "липсата".  Още повече, че той самия при прегледа, преди операцията ми беше казал, че вероятно кистата е на десния яйчник, който в последствие се оказа, че липсва! Той ми отговори, че такива случаи често стават видни, именно при такива коремни оперативни интервенции! От друга страна се замислих, че той няма как да знае дали примерно и аз като вас не разполагам със снимково доказателство (ехограф), удостоверяващо по безспорен начин наличието на два яйчника и по този начин, твърдейки че го нямам по рождение да си вкара автогол! Защото ако е направил някакъв гаф, би трябвало да измисли оправдание, което няма как да бъде опровергано с доказателства, не звучащо толкова нелепо и не будещо подозрение! Например, че ендометриозата е била засегнала и двата яйчника и единия е бил "разяден" и исконсумиран и че заради срастванията и разположението си зад матката, това не е било видно на обикновен ехограф! Не знам - сигурно звуча смешно и изглежда сякаш се самонавивам, но просто търся някакво логично обяснение за случващото се! Може би подсъзнателно предпочитам да съм така по рождение, отколкото да приема, че ми е отстранен здрав орган по грешка! А на въпроса ви дали е възможно да си го имам яйчника, но да не са го видели при операцията - би било чудесно да е така, но вероятността, това да е така, според мен е нулева!

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 14 854
Аз също знам случай с дете, при което единият бъбрек по рождение се намира по-надолу в коремната кухина и при ехографски преглед първоначално са казали, че липсва, но всъщност го е имало и е видян на друг преглед при друг лекар, просто не там, където обичайно трябва да се намира. Но това е при ехографски преглед, а дали може да не се види къде е яйчникът чак и при операция специално на яйчниците - не знам.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 5 409
Ходили ли сте на преглед при друг специалист след операцията? Според мен когато е възможно, отидете, ако трябва на частно, хубаво да ви прегледат и с вагинален ехограф. И аз ще следя темата...

# 33
  • Мнения: 17
Didi168  При друг специалист още не съм ходила след операцията, защото тя беше миналата седмица, а в момента съм в цикъл! Вагинален ехограф ми е правен от 4-ма лекари преди операцията (в това число и от опериралия ме лекар), като както споменах по-горе възнамерявам и сега след операцията да отида да ми бъде направен такъв (само да ми спре кръвотечението), при специалист, който вече ме е гледал, за да видя, след като не ми е споменал нищо за липса, преди интервенцията дали сега ще я забележи! И тогава вече ще споделя с всички вас, които следите темата, как са се развили нещата.

# 34
  • София
  • Мнения: 398
На мен на всеки преглед, включващ ехограф ми оглеждат яйчниците и ги коментират. Например " Ето го левия яйчник, изглежда добре. Ето го десния, тук също всичко е наред" и имам съответните снимки, на които се виждат. Случвало ми се е заради миома да не могат да видят единия и ми казват, че яйчника не се вижда и най-вероятно е заради миомата, че се е изместил зад матката и т.н.И това говоря за години наред прегледи, при около 6-7 различни лекари, някои от които бих казала, че са много далеч от добри спциалисти даже.
Наистина е много странно за 37 години да не отбележат, кажат или проследят къде са яйниците. Според мен, ако тотално са оплели нещата при операцията, можеха с далеч  "по-адекватна лъжа" да излязат, от сорта на "имаше много усложнения и се наложи да отстрани яйчника". Но като цяло звучи мнго съмнително...
Ще следя темата.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 1 197
При един от Инвитро опитите ми, при рутинен преглед по време на стимулация, доктора около 15 минути ми търси левият яйчник. Съвсем накрая беше убеден, че такъв не съществува, въпреки твърденията ми, че лично съм го виждала няколко пъти, правена му е пункция в друга клиника 3-4 пъти, а и самият той в началото на стимулацията брои антралните ми фоликули на ДВАТА яйчника. Въртя и ръчка още няколко минути и го откри ... забутан някъде зад матката и съвсем не на мястото, където по принцип трябва да стои.
Та сигурно е възможно и по време на операция да се скрие някъде на дълбоко и лекарят да се заблуди.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 5 409
Това бе и моето предположение, защото и мен така са ме човъркали на профилактичен преглед. Е, не 15 минути, а 5, но все пак...

# 37
  • Мнения: 17
Ами момичета - ето ме отново! Малко се позабавих с нещата, но поради независещи от мен обстоятелства! И така - да разкажа как се развива моят случай: На 21.05 ходих да ми свалят конците, преглед не ми правиха(трябвало да мине повече време от операцията). Доктора каза да звънна следващата седмица да ми кажат дали ми е готова епикризата и какъв е резултата от хистологията. Междувременно го попитах за записа от операцията и той ми каза, цитирам: "Запис, не се дава на пациент, за да не се спекулира с него. Мога само да ви покажа в кабинета на екран да погледнете. Никъде в никоя болница не се дават записите на пациент." Попитах поне амбулаторния лист и снимката на кистата, които ми бяха направени преди операцията дали ще ми върнат(защото ми ги взеха преди да ме оперират), а той каза, че си оставали за тях! А аз все си мисля, че амбулаторните листове се издават, за да се предоставят на личния лекар.., ама както и да е! Днес вече бях на същински преглед при доктора. Веднага ме подхвана, че бързо трябва да правим от онези инжекции за спиране на цикъла, защото бил минал почти месец от операцията и има вероятност ендометриозата пак да се задейства! Като ми махна конците преди две седмици защо не предприе мерки за тези инжекции не знам! И така - прегледа ме с вагинален ехограф и хоп - киста на ДЕСЕН яйчник(този дето го няма.., хаха, извинявам се ама се побърках вече и се чудя да се смея или да плача)!!! Ама не била ендометриозна, а на жълтото тяло, около 2-3см.! Аз му казвам: Ама как така на десния.., нали при операцията установихте, че нямам такъв?! А той: "А вие ли бяхте? Ами тя е в средата и не е много ясно къде е!" После ми направи една инжекция и каза в петък пак да отида да си взема документите за кандидатстване за отпускане на останалите 5 по здравна каса.. Таа.., аз си мислех, че ще ми се поизяснят нещата, а то тая мойта индийска сага става все по-заплетена! Между другото сега не използва израза "липса по рождение", а "без видимост вдясно"!!! Та.. тука има-тука нЕма.., истината е някъде там.. При друг гинеколог още не съм ходила, но ще отида и ще видим и при него какво ще излезе в поредния мой епизод на Дързост и красота..

# 38
  • Мнения: 5 142
Ама отиди в друг град и не му казвай какво ти е казал този.Те си крият грешките.Много рядко някой ще ти каже истината. Моят рак уж беше четвърти стадий,а се оказа първи,ако изобщо е имало рак.И лекаря, който ми каза,че не е четвърти и отмени химиотерапии и всичко, каза ,,аз ще те оправя,ама недей да ровиш".

# 39
  • Варна
  • Мнения: 5 409
Значи засега излиза, че правилно съм предполагала. Имаш си яйчник, просто не са го видели на операцията. Дано да съм права. Но четейки какви ги приказва гинекологът ти, силно ми намирисва на източване на здравна каса. Т.е. да ти правят процедури, от каквито реално нямаш нужда, за да им преведат пари... От кой град беше ти? Аз на твое място не бих си правила нищо повече при този човек. Ако си от Варна или наоколо, мога да те пратя в сигурни ръце.

# 40
  • Мнения: 5 142
И аз не бих стъпила при този.Какви инжекции ти изписва?

# 41
  • Мнения: 17
Няколко различни гинеколози ми бяха казали, че съм за операция с тая 5-6 см.киста. Иначе се оперирах в София и то в частна клиника.. при доктор, който в интернет пространството, а и в този форум е известен като "светилото на лапароскопските операции"! А инжекцията в епикризата я пише GNRH-A, а в амбулаторния лист от днес - Реселиго. Не знам дали се касае за едно и също нещо.

# 42
  • София
  • Мнения: 13 690
Моля те сподели името на това светило, защото преди 2 г. ме оперира едно такова уж за премахване на аденомиозни огнища, пък откри, че имам киста, пък куп глупости. Вдигнахме със съпруга ми скандал, заплашихме със съд и си получих и запис, и епикриза. Отидох на 2 други места и се оказа, че нямам нито киста, нито аденомиоза и даже не ми е правил хистероскопия, а офис хистероскопия (има разлика, която така и не разбрах). "Кистата", която ми беше махнал, се оказа вътрешен цикатрикс (май така се казва) от по-плътен шев след секцио. Между другото, другият лекар, който установи лъжите, отказа да свидетелства, защото били близки.

Последна редакция: ср, 03 юни 2020, 10:26 от Fever Ray

# 43
  • Мнения: 2 594
Направо ми настръхнаха косите докато чета Rage
Това не е индийски сериал, а хорър.
Какво значи източване на ЗК......тук се пише за осакатяване на пациент и то съвсем съзнателно, а не от незнание.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 14 854
Кого точно са осакатили съзнателно и как?
Не че това, за което се пише, е похвално, меко казано (и грешките, и прикриването им), но по-леко с хорърите и осакатяванията.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт