В момента чета ... 68

  • 41 214
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 541
Да, да, аз така агитирам все Simple Smile И за Тарт няма да спра да дудна, например.

# 706
  • Мнения: 5 983
Аз съм спряла вече да агитирам за Несбьо, както и за Юси Simple Smile
Който е решил да изпуска, си е за негова сметка Simple Smile

Прибавям и Юрт и Русенфелд.

# 707
  • Мнения: 10 024
Юрт и Русенфелт са моите любимци, Юси Адлер Олсен след тях, още не съм му прочела всичко, че е доста...зверски. Несбьо ме стресна и спрях. Повредих се след Стивън Кинг, стряскам се лесно, и не понасям гадости. Интересна ми е психологическата страна, но да не е торчър порн като Крис Картър.

Коя е най-силната книга на Тарт? Такава дандания имаше около нея, очаквах нов Стайнбек едва ли не. А то...
"Щиглецът" ме разочарова. "Малкият приятел" по-добра ли е?

# 708
  • Мнения: 5 421
"Малкият приятел" я водят най-слабата ѝ книга.

# 709
  • Den Haag
  • Мнения: 1 849
Завърших "За Япония като за Япония" М. Семов. Не ме впечатли много и някак си ме подразни самия език на автора. Иначе научих някои нови за мен неща за Япония, но очаквах малко повече Simple Smile

Продължавам да чета "Градът и градът" на Чайна Миевил.

# 710
  • Мнения: 3 417
"Малкият приятел" я водят най-слабата ѝ книга.
Явно .
След Тайната история изчетох всичко от Тарт .
От Малкият приятел не помня нищо . Не беше лоша - но имам само спомен , че съм я чела.
Реално само Тайната история помня добре .

# 711
  • Мнения: 3 056
"Съпругата на чаения плантатор" започва обещаващо, с тайнственост и уют Simple Smile

# 712
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 773
понеже коментирахте. Гледам Блажев писал, че април ще излиза ново издание на "Елегантността на таралежа" /супер/ с корица на Дамян Дамянов /никак не съм му фен/. https://www.facebook.com/photo?fbid=3754885777894493&set=gm.4164030776961265
и още една нова е излезнала от Сиела от автора на "Кървав портокал". https://www.facebook.com/photo?fbid=10218274520003772&set=gm.4169561433074866

# 713
  • София
  • Мнения: 1 489
Аз съм от хората, които прочетоха "Прилепът" и "Хлебарките" на Несбьо и нямам сили да подхвана третата книга. Въпреки, че чета толкова положителни мнения, вътрешно не мога да приема, че следващата му книга ще ми хареса. Първите две бяха тотално отегчение за мен.

Насили се и я започни! Изтърваш много! Пак казвам- тотално разочарование след първите две, но въпреки това дадох шанс. Не съжалявам, Несбьо се превърна в един от любимите ми скандинавски автори.
Обещавам Simple Smile
Иначе Юрт § Русенфелт са ми любимци. И други хора запалих по тях.

# 714
  • Мнения: 3 664
Прочетох Известен и мъртъв от Бен Елтън и мога да кажа, че това е една отвратителна каша от изречения. Грозен и вулгарен език. Абсурдна история. Нелепи герои.
Нямам никакво желание да чета нищо повече от този автор, въпреки че за Двама братя има добри отзиви.

Бях си набелязала точно това заглавие, което е вече налично — Лъжите, които изрече, но ще си дам малко почивка от трилърите на издателството...
Елегантността на таралежа също не съм я чела и със сигурност ще си я купя.

# 715
  • София
  • Мнения: 2 009
Нямам никакво желание да чета нищо повече от този автор, въпреки че за Двама братя има добри отзиви.
Бях си набелязала точно това заглавие, което е вече налично — Лъжите, които изрече, но ще си дам малко почивка от трилърите на издателството...
Елегантността на таралежа също не съм я чела и със сигурност ще си я купя.

Тъкмо си купих "Двама братя" от последната промоция на Сиела. Ще подходя без особени очаквания, че последните ми книги за ВСВ все са греда.
"Елегантността на таралежа" я четох преди няколко години. Нищо не помня освен така омразния ми френски маниер на писателите да си придават важност. Сега погледнах, че съм даlа 2* в goodreads.
В момента съм съвсем в началото на "Мама греши" на Мишел Бюси и забелязвам неща, които ми лазят по нервите. В литературата французойките все са секси еманципирани мадами,  които нямат нищо общо с повлеканите с изгризани нокти и ръчно свити цигари от истинския живот. Мишел Бюси има и досадния навик да дава по 2-3 описания на едно и също нещо. Все едно не е наясно дали е успяла да се изрази и дали сме я разбрали. Дано стане по-интересно с напредването на книгата.

# 716
  • Мнения: 6 175
Мишел Бюси е всъщност той. От него имам само за самолетна катастрофа, две деца ... Тя как е? Кога ли ще стигна до нея, въпреки че искам да чета и още някой френски автор, освен Мюсо. Ох, сега се сетих, че и Марк Леви още си виси на пирона. Твърде много книги ...

# 717
  • Мнения: 3 664
iveto_11,
На Мишел Бюси съм чела Без теб и Черните лилии. Авторът е голям плагиат, според мен. Не му симпатизирам особено.

# 718
  • Мнения: 10 718
iveto_11, да не те разочаровам, но няма да стане по-интересна "Мама греши"..
Ето какво съм написала за книгата:

Очаквах повече, но се оказа един средно-интересен трилър.
Не мога да отрека, че авторът се е постарал да напише нещо според него оригинално и заплетено, но на практика се е получила доста объркана, в много отношения наивна и като цяло логически неиздържана история. Явно толкова си може Бюси.
Отделни елементи за мен бяха доста дразнещи - например образът на разследващата полицайка, представена като похотлива и сексуално незадоволена жена, която само гледа по задните части на подчинените си и на сервитьорите в заведенията...
Вероятно на някои не толкова обременени с четене на по-качествени трилъри хора, книгата може и да се хареса, но аз ѝ давам преко сили оценка 2*.
И, общо взето, не мисля да давам да давам втори шанс на автора.


"Елегантността на таралежа" се пробвах да я чета преди 6-7 години, когато беше голям хит. Не ми хареса. Скука до скука и до скуката пак скука Joy

# 719
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 541
iveto_11,
На Мишел Бюси съм чела Без теб и Черните лилии. Авторът е голям плагиат, според мен. Не му симпатизирам особено.

Определено. През цялото време на Лилиите имах чувството за вече четена книга. Скучна и на моменти наивна ми беше. Без теб ми харесва като анотация, някога може и да я прочета.

Общи условия

Активация на акаунт